Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Skoraj odrasli otroci

Skoraj odrasli otroci

Tisti,ki imate stare otroke okrog 20 let (študente ), ali jim pustite da delajo vse po svoje ali še vas upoštevajo ,če jim nekaj prepoveste ?

Jah, kar eno komandiranje dandanes pri teh letih ne gre več skozi, Imaš dve moćnosti, ali jih nehaš vzdrževati in jih vržeš na cesto, ali pa se z njimi pogovoriš kot z odraslimi, kar so, in poskusiš doseči konsenz.

To niso več otroci. So odrasle, pravno in opravilno.
Upoštevati prepovedi? Se hecaš, ne? Prepovedovati, zapovedovati ipd. nimaš že dolgo kaj. Seveda so pa ti posamezniki dolžni, dokler živijo pod tvojo streho upoštevat neka vnaprej sprejeta pravila. Zase odgovarjajo sami, ne več ti. Pustimo ob strani dolžnost “preživljanja”, dokler se redno šolajo, kar pravzaprav pomeni le to in nič več.

Sprašujem zato, ker imam tako sina kot tudi hčer. V naše stanovanje vlačita neke partnerje (ko bi bili vsaj isti) in se zakleneta vsak v svojo sobo in kmalu se sliši tisto znano “škripanje”, ki se ga še dobro spominjam iz mojih študentskih let. A jaz sem imela samo enega in to je zdaj moj (že bivši) mož.

Meni še na misel ni prišlo, da bi imela še koga poleg njega, razcefral mi je junfer, imam hčer ter sina z njim in tudi po ločitvi mi ni do tega, da bi spala še s kom.

V postelji je bil pravi Tarzan, odšel je, ko sem bila zmeraj tako fuč, da sem ga odklonila.

In ti “študenti” mi še požrejo vse iz hladilnika!

Kaj mi svetujete?

Marička

Kaj konkretno misliš s ‘vse po svoje?’ Ker še vedno živimo skupaj, kot družina in ker so finančno še vedno odvisni, se morajo držati nekaterih naših pravil. Počistiti kuhinjo po kuhanju na primer, kaj pospraviti, odnesti smeti. Tudi povedati, do kdaj približno bodo zvečer zunaj, na primer.

Ker je stanovanje tvoje, se morata s teboj dogovoriti, kdaj smeta pripeljati obiskovalce. Tudi hladilnika ne smejo kar poljubno sprazniti, če ti kupuješ hrano. Vnaprej naj povesta, kaj potrebujeta za obiske in če se boš strinjala, boš kupila.

ju napodi, pa naj tam fukata. Mnogim našim je uspelo:

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=11097871

Prepovedovat obiskov v sobi in seksa jima ne moreš na noben način. Zlahka in z vso pravico pa prepoveš spanje preko noči in prehranjevanje s tvojo hrano. Gre pa pravzaprav tu za prepoved tem drugim dotičnim osebam.

In my house I am the boss! 😉

Ne se jim pustiti. Omogoči jim normalno življenje, ne jih pa omejevat s kapricami in pravili, ki nimajo realne osnove ampak, jasno mora pa biti kdo je kje doma in kdo plačuje/upravlja z domom.

Ko je minus j pripeljal tretjo punco domov v pol letu sem mu rekla, da tako ne gre. Da lahko pripelje domov samo punco s katero bo mislil resno. Da nismo noben motel in da tega ne bom prenašala.
Skratka vsekakor imaš pravico postaviti meje.
Otrokoma povej, da ne zmoreš s svojo plačo preživljati 5 ljudi ter da od zdaj naprej lahko pripeljeta domov samo fanta ali punco s katero bosta vsaj že tri mesece v vezi. Da ne dovoliš da se tujci sprehajajo po tvoji kuhinji in da se moraš ti paziti oz ti je nerodno da te srečajo v spidnjem perilu ko greš na wc…..
Skratka vsekakor postavi meji.

Jaz sem doma postavila pravila. V moji bajti ne bo hopa cupa z različnimi puncami. Moja bajta ni bordel.
Ko bo imel resno punco naj pripelje da jo spoznamo. Povedala sem mu tudi da ne odobravam menjanja partnerjev kot po tekočem traku in da upam da sem dovolj jasna s povedanim. Vlacugarstva jaz ne bom gledala niti prenašala. Če pripelje prijatelje in sošolce pa me ne moti. Za jest in za pit vedno imamo,se noben ni šel lačen od nas.
Kurbarije pa jaz ne podpiram in je tudi ne bom.
Hči je pa itak še premlada za fanta.

Začni se gola sprehajati po stanovanju, najbrž ne bodo več nikogar pripeljali;)

Šala mala seveda. Če je stanovanje tvoje, so tvoja tudi pravila. Lahko seksajo tudi zunaj v avtu ali, če imajo denar, si najamejo kakšno sobo. Če je tvoj post resničen, potem otroka dejansko kažeta nespoštovanje do tebe.

Kaj pa če ju preseliš k tvojemu Tarzanu, pa naj tam to probata?

Nespoštovanje, pa ne samo do mame, ampak tudi do sebe.
Menjavanje spolnih partnerjev je odraz nespoštovanja do samega sebe.

Kako ne moreš prepovedat obiskov v lastnem stanovanju?????????????

Moraš biti tudi ti ene vrste čudna mama.Tvoje besede : razcefral mi je junfer…
V postelji je bil pravi Tarzan…odšel je, ko sem bila zmeraj tako fuč, da sem ga odklonila…
Otroci so ogledalo svojih staršev.Poglej se vanj.

Kaj otroke ste ene rodile,da bi vam stregli od glave do pete.
Če so otroci pametni, se ob polnoletnosti naj čimprej odselijo in stare tečnobe sami sebi prepustijo!!!
Najboljše čimbolj daleč od doma,ali v tujino,da tečne čustvene vampirke jih ne dobijo v roke!!!

Res je…kako se pogovarjas
Razcefral mi je junfr…mislim..
Po moje se ti mal zajebavas s tole temo.
No pri nam je bilo tkole. Ko je sin zacel s tem…in ker ima svoj vhod…me ni kej dost zanimal. Pravzaprav sem si mislila naber si izkusnje.. Eno pravilo pa sem postavla.
Samo tiste dekline lahko pr~peljes, k vejo po kaj so prisle. Ne pa kake zaljubljene deklice pa pol sam hmhm pa pustit..eto tega nisem dovolila…po parih puncah je zacela prihajat ena in ista..
Aja hceri kaj tazga nikoli neb dovolila….sem starokopitna..moski ja punce niti pod razno. Hehe..
Zdej me pa skregajte.

Seksa jim res ne moreš prepovedati, vsekakor jim pa lahko prepoveš, da te razno razne partnerje vlačijo v tvoj dom.

Nikoli nisem razumela staršev,ki v svojem prigaranem stanovanju stojijo tiho kog miške in ne upajo postaviti pravil.
Prvič, tole od včeraj, tvoji otroci so od nekdaj lahko počeli, kar so hoteli. Sicer bi te spoštovali, tako pa te ne.
Drugič, kdo lahko pride na obisk in za koliko časa je stvar dogovora, ki se ga morate vsi držati.
Tretjič, za prehrano svojih obiskov, naj kar lepo prispevata finančno in tako, da dvigneta rit v trgovino.
Četrtič, da se tvoji dol dajejo z vsakim, tebi na očeh, kaže da tudi tebi stvari niso jasne. A misliš, da si cool mama, ker se v vaši hiši vedno dobi sex? Pri vseh normalnih družinah lahko otroci domov pripeljejo svoje resne zveze, ne pa vsakega.
Spominjaš me na sodelavko. Po ločitvi je pristala v enosobnem stanovanju svoje sestre. Soba je pregrajena na pol, v eni je ena hči s svojim kdo ve že s katerim, v drugi je druga hči z kdo ve že katerim, ona spi v kuhinji, poleg njih pa še pes in maček. Punci še nimata končanega faksa, stari sta 20 in 22, dela ne nobena nič, sodelavka pa njihove seks pohode razlaga po celi pisarni. Ni čudno, da je bivši dvignil roke od vsega. Kor največji vic je razlagala, da je eden od hčerinih jahačev baje rekel, da če ga bo hči ven vrgla, se bo prišel pa k mamici stisnit. Joj, kok so se smejali.
Za bruhat.

New Report

Close