Forum: Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

lesena hisa - brunarica

Odgovori Nova tema
Default avatar Pikolina5 7 Dec 2017 12:39

Pozdrav vsem,

Zanima me, ali ima kdo izkušnje z leseno hišo, bodisi da živi v njej ali pa jih dela. Malo ogledujemo, so nam kar všeč, nikjer pa ni zaslediti cen. Gledamo da bi bila zunaj lesena, izolacija (verjetno potem noter), znotraj pa plošče, da zgleda kot zid v kombinaciji z vzorcem iz kamna, velikosti 130 - 140 m2.
Ima kdo mogoče kakšne informacije glede okvirne cene takšne hiše na ključ? Vem da so razlike odvisne od materialov itd, ampak ena groba ocena, če kdo ve, se bolje če ima kdo informacije iz prve roke.
Kakšni predlogi za kvalitetne ponudnike tovrstnih hiš? Gledali smo Franci Obojnik, so nam zelo všeč, ima kdo kakšne izkušnje z njim, cene?

Hvala za info.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar Hja 7 Dec 2017 12:49

Pazi, da ti je ne bo čru pojedu... :-)

Default avatar Pikolina5 7 Dec 2017 12:58

Menda za to obstajajo premazi...

Default avatar Podsvojostreho 7 Dec 2017 13:21

Poglej na http://www.podsvojostreho.net/forum/viewforum.php?f=34m, tam je o tem veliko napisanega, če te pa še kaj zanima tam vprašaj so veliko bolj izkušeni kot tu na starševskem čveku.

Če je dovolj debela stena, potem ne rabiš izolacije. Seveda, pogoj je, da bruna tesnijo.

In ja, znotraj jo lahko oblečeš, s čemer koli. Le paziti je treba, da stena in obloga nista fiksno speti.

Default avatar mi jo imamo 7 Dec 2017 14:49

mi živimo v brunarici. Zunaj les, znotraj izolirano ter gips stene. Je super.

Default avatar uh kako koristno 7 Dec 2017 14:51

Prikaži citatmi jo imamo je napisal/a:
ful si zdaj nekaj povedala...

ženska je vprašala koliko stanejo in kje so ponudniki. to, da imate vi zunaj les in znotraj gips stene je menda ni zanimalo

Default avatar tudi tole je ni zanimalo 7 Dec 2017 16:00

Prikaži citatuh kako koristno je napisal/a:
Prikaži citatmi jo imamo je napisal/a:
ful si zdaj nekaj povedala...

ženska je vprašala koliko stanejo in kje so ponudniki. to, da imate vi zunaj les in znotraj gips stene je menda ni zanimalo
HM, kaj si pa ti pripomogla k temi razen, da se usajaš? Nič, kot tudi jaz ne, ker žal ne vem. Pa tudi sanjam o mali brunarici... :)

Default avatar Ali lahko 7 Dec 2017 16:06

Ali lahko nekdo, ki piše, ja mi jo imamo in je super, napiše koliko ga je stala. Mi smo namreč zanjo dali (skupaj z betoniranim spodnjim delom, okni in vrati )skoraj 10 jurjev. Drugih predtacunov nismo imeli, se mi pa zdi zelo drago.

Default avatar Ali lahko 7 Dec 2017 16:11

Aja, velika je pa 483m2.

Default avatar Pikolina5 7 Dec 2017 17:08

Mi jo imamo lahko prosim za kakšne informacije o ponudnikih, ceni, kvadraturi? Tudi kakšen predlog na kaj je potrebno biti pozoren?

Default avatar Lahkonapisem 7 Dec 2017 17:12

Naša je iz brun, 20 cm debelih, neizolirana,cena cca 1.000 eur na m2- celoten strošek.
Leseni del, mislim, da je bil 80.000,00 eur (samo les in montaža).
Streha posebej, okna posebej, notranja izdelava, keramičar, ogrevanje... vse dodatno.
http://www.arhefin.si/hise

Default avatar Pikolina5 7 Dec 2017 17:13

Ali lahko, 10.000 za kaj? Zaprta bruna? Ne razumem čist točno, se opravičujem če sem bedarijo vprašala. Kakšne informacije glede ponudnikov, priporočila?

Default avatar Pikolina5 7 Dec 2017 17:14

Hvala Lahkonapisem za koristne informacije.

Default avatar Lahkonapisem 7 Dec 2017 17:18

1000 eu cena za kvadratni meter- 100 m2 cena končane hiše 100.000 eur.

Ponudnika sem napisala, mislim, da ima sedaj eno tipsko hišo pod zelo ugodno.
Naš predstavnik korekten, prijazen, v glavnem lahko priporočam.
So mi pa načrt najprej risali eni naši (kao) strokovnjaki za lesene hiše in se je potem arhitektka,ki dela za fince samo za glavo držala, ker so bila okna na fasadi čisto drugače narisana kot na zunanjih stenah. Ta hiša bi cca 20% cenejša, a res ne vem kako bi hiša na koncu izgledala, če bi sploh kaj izgledalo.

Default avatar Lahkonapisem 7 Dec 2017 17:19

Napaka- okna na fasadi in na tlorisu se niso ujemala.
Stopnice so bile tako narisane, da bi bila na enem mestu višina 1,5o m- v glavnem polno napak, pa je bil to dokončen načrt- to zelo pazi.

Default avatar Pikolina5 7 Dec 2017 17:54

Uf, hvala še enkrat Lahkonapisem za koristne napotke. Tisto vprašanje zgoraj pod vašim postom pa sem napisala "Ali lahko", ker navaja 10 jurjev, pa mi ni jasno, kaj je pod 10 jurjev mišljeno za tako veliko kvadraturo.

Default avatar Ali lahko 7 Dec 2017 18:19

Prikaži citatAli lahko je napisal/a:
Aja, velika je pa 483m2.
Ne vem točne kvadrature; za osebni avto, nekaj omar, po moje 20m.

Default avatar gutui 7 Dec 2017 18:38

Mi zivimo v brunarici od Obojnika. Vse skupaj nas je prislo cca 100.000 eur. Hisa je velika 110m2, nacrte smo prilagodili nadim zeljam. Je pa Obojnik naredil leseni del, za ostalo smo imeli razlicne podizvajalce. Je pa velik plus, stroski ogrevanja so minimalni. Mi imamo npr. podnevi in ponoci 24st., pa pride ogrevanje 400eur. Od zacetka, izkop, temeljna plosca, pa do vselitve smo porabili 6 mesecev. Zidano hiso je problem narediti kvalietno v tako kratkem casu. Pri lesu pa gre. Ce te se kaj zanima vprasaj.

Na vrh