Forum.Over.Net

Starševski čvek

Ali je mikrovalna pečica res nevarna?

Default avatar

mikrovalovi

Berem, da mobilna telefonija in Wi Fi delujeta na osnovi mikrovalovnega valovanja.
Tako kot mikrovalovna pečica.
In ti mikrovalovi najbolj vplivajo na celice, ki vsebujejo vodo, ter jih tudi najbolj
segrevajo in s trenjem spreminjajo naelektrenost.
Torej, mikrovalovna pečica deluje po enakem principu kot WiFi (router).

Zdaj pa mi ni jasno ... zakaj točno je mikrovalovna pečica škodljiva, oziroma hrana pogreta v njej?
WiFi - ju se pa itak ne dá več izogniti, ker je že povsod.
Ali ima torej router manjše mikrovalovno valovanje kot mikrovalovna pečica, ker v pečici je to bolj skoncentrirano in močnejše?

Se opravičujem za to zmedeno pisanje, a žal mi ni nič jasno?

Torej uporabljate mikrovalovno pečico ali ne?
Default avatar

jana11

Uporabljam, že več kot trideset let, pa smo zaenkrat še vsi živi. Mikrovalovi ostanejo v notranjosti pečice in ne sevajo v okolico.

Sama nimam predsodkov proti njej, saj so jih uporabljali Japonci precej časa pred nami, pa imajo eno najdaljših življenskih dob.

Je pa res, da jo za kuhanje ne uporabljam, v glavnem za odmrzovanje in pogrevanje.
Default avatar

Ja itak

Po moje da je bolj vpliva na kakovost hrane, kot pa na samo varnost zaužitja.
Default avatar

On _

Vpliva na vse!

Semena, ob prisotnosti mikrovalov ne kalijo oz so močno popačena.

Hrana iz mv.pečice je neužitna/škodljiva.
Default avatar

mikrovalovi

On _ je napisal/a:
Lepo prosim, če lahko napišeš malo bolj natančno. Zakaj točno postane hrana škodljiva?

Ali potem lahko tudi router (WiFi) , če ga imaš na vrhu hladilnika vpliva z mikrovalovanjem na hrano, ki je notri v hladilniku?
Default avatar

smešnice

mikrovalovi je napisal/a:
Kdo pa ima router na hladilniku, kaj ti pa je :)))))))))))))))
Default avatar

hhm

pa če ti s pulta pade na noge imaš lahko črn noht.
Default avatar

Ni tko čudno

smešnice je napisal/a:
In zakaj ne? Če se ti prostorsko tako izide?
Default avatar

mikrovalovi

smešnice je napisal/a:
Žal živim v garsonjeri in nimam veliko prostora.
Se ti zdi to res tako zelo smešno???

Ja, žal imamo nekateri (jaz) “smešnice” v življenju ... seveda za nekatere ljudi ( kot si ti), ... čeprav gremo zelo težko skozi življenje in se vsak dan sproti borimo za preživetje.
Lepo, da sem ti pričarala smeh na obraz.
😢😭😢
Default avatar

mikrovalovi

Ni tko čudno je napisal/a:
Hvala ti za razumevanje. Mi včasih pride prav hudo, ko vidim in berem ... kako nekateri, ki imajo vsegana pretek ... s posmehljivostjo gledajo na tiste, ki “odstopajo”!
🙏❤️
Default avatar

Je ravno zadnjič

Je ravno zadnjič cca 14 dni nazaj v oddaji Dobro jutri bil strokovnjak z Inštituta Josef Stefan in ovrgel trditve, da je mikrovalovka škodljiva.
Default avatar

On _

mikrovalovi je napisal/a:
Mikrovalovke so pogruntali Rusi za gretje hrane na ruski fronti, potem so jih ukinili, ker so ugotovili, da škodijo zdravju.

Hrana v mikrovalovki se segreva s pomočjo mikrovalovnih žarkov, ki ob pretoku skozi živilo povzročajo trenje vodnih molekul, ki se nahajajo v živilu, zaradi česar se to segreje. Ob tem pa se uničijo občutljive molekule vitaminov in podobnih sestavin. Študija je pokazala, da z uporabo mikrovalovke v zelenjavi uničimo kar 97 odstotkov njene prehranske vrednosti. Tako je hrana, segreta v mikrovalovni pečici, pravzaprav mrtva. Namesto da bi prinašala energijo, jo telo porablja za razgradnjo mrtve hrane.
https://www.aktivni.si/zdravje/8-razlog ... z-kuhinje/
Default avatar

Badass

Seveda je nevarna. Daš pogret krof, zunaj mlačen, marmelada vrela in se spečeš ko ******.
Default avatar

Badass

On _ je napisal/a:
A bejž no, mikrovalovka povzroča segrevanje. No, veleum, zdaj pa še povej kakšna je razlika, če hrano segreješ na štedilniku ali v mikro? Namig: ni razlike.
Default avatar

Poznavallec

Je ravno zadnjič je napisal/a:
Poznam dva taka strokovnjaka, ki se ukvarjata s tem sevanjem in zanimivo, niti eden od njiju nima doma ne indukcijskega štedilnika, kaj šele mikrovalovke...
Po moje ti to pove vse!
Default avatar

jazzzzzzzzzz

Ni nevarna. Mikrovalovi so valovi s precej veliko valovno dolžino (primerljivo z radijskimi valovi oziroma malo krajšo) in posledično nizko energijo. In imajo nimajo bistveno večjega učinka od radia.
Default avatar

jazzzzzzzzzz

Badass je napisal/a:
To sicer ne drži. Mikrovalovi imajo krajše valovne dolžine. Morda ne opaziš, da se ti v mikrovalovki posoda ne segreje?
Default avatar

On _

Badass je napisal/a:
Tudi ti se lahko pogreješ ob navadnem šporhetu na drva al pa ob jedrskem reaktorju v Krškem....
Ni razlike? :P
Default avatar

kako se boriš s pšancem

On _ je napisal/a:
Na ruski fronti je bila elektrika? Ti so bili pa komot, ti Rusi. Nam pa bučke prodajajo, kako so se žrtvovali za svobodo, medtem ko so piščanca kuhali v mikrovalovki, Nemci so jih pa gledali lačni in se od vonjav niso mogli več vojskovat.