Najdi forum

Rtg vratne hrbtenice

Pozdravljeni,
Star sem 26 let in po treh tednih bolecin v vratu sem se odpravil zdravniku, ki me je poslal na rtg vratne hrbtenice in rezultat je naslednji: sinistrokoveksna deviacija vratne hrbtenice,izravnana vratna lordoza.Visina korpusov je ohranjena, prav tako visina i.v. prostorov. Vidni so dorzolateralni spondilofiti C6, C7. Spondilartroza med segmenti spodnjega dela vratne hrbt. ter v visini cervikotorakalnega prehoda.
Naj omenim, da sem z vso situacijo sokiran saj nisem nikoli imel tezav z vratnim delom prej z ledvenim delom. Sem sportnik od malih nog z normalno telesno tezo, fizicno zelo dobro pripravljen rekreativno se veliko ukvarjam z sportom, kolesarjenje,plavanje, nordijska hoja,fitnes.
Zaposlen sem kot zdravstveni tehnik na oddelku kjer so pacienti para in tetraplegiki ter voznja v eno smer v sluzbo traja 1 uro. Pripravljen sem veliko pozornosti posvetiti svojem zdravju in hrbtenici.
Vprasanje je ali lahkoo z disciplinarano redno manualno terapijo svoji hrbtenici opomorem v tem smislu da se kaj popravi ali lahko z nadaljnimi terapijami samo ohranim sedanje stanje in preprecujem oziroma upocasnim spremebe na hrbtenici.
Hvala in lep pozdrav.

Pozdravljeni,

obrabne spremembe, ki jih opisuje izvid, so precej stare, na kar kaže pojav izrastkov v predelu C6, C7. Pri vaši starosti je vzrok verjetno stara poškodba, preobremenitev ali kombinacija obojega. S tehnikami manualne medicine lahko napredovanje obrabnih sprememb uspešno zaustavimo, simptomatsko pa tudi stanje uspešno pozdravimo.
Kot rekreacijo bi vam svetoval predvsem hrbtno plavanje, kolesarjenju se izogibajte, saj je potrebno aktivnosti usmeriti tako, da ne prihaja do dodatne obremenitve ramenskega obroča. Prav tako je potrebna pazljivost tudi pri delu (dvigovanje).
V kolikor se odločite za zdravljenje s tehnikami manualne medicine, se naročite na pregled v eno izmed naših ordinacij, s seboj pa prinesite tudi vse izvide in slike.
http://www.mo-gy.si/i-htm/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close