Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Siva mrena

Siva mrena

Tiste in tisti, ki ste že imeli sivo mreno, bi povedali, kako ste zaćeli ugotavljati, da jo imate?
Simptomi pred pregledom me zanimajo.

Zamegljen vid, posebno v dežju. Nekaj časa sem mislila, da so kriva očala, tako da sem eno šipco totalno zdrzala zaradi čiščenja, potem sem pa le ugotovila, da bo krivo nekaj drugega. Kot pravim, najbolj je bilo to vidno ob dežju, ko sem na dobro oko zamižala in ugotovila, da sploh ne vidim več čistih luči (od avta), temveč je bilo vse nekaj megleno.

Ali je možno, da se pojavi siva mrena samo na eno oko. Jaz namreč opažam zadnje čase, da slabše vidim na eno oko.
In to takrat, ko gledam televizijo ali ob zelo močnem soncu.

Hvala

[img]https://image.slidesharecdn.com/sivamrena-priloznostdaseznebimoocalzabranje-131009063904-phpapp02/95/siva-mrena-priloznost-da-se-znebimo-ocal-za-branje-4-638.jpg?cb=1381300842[/img]

Seveda je možno. Pa ne bi šel/šla do okulista? Pa je slika siva, zamegljena? Nekaj takega, kot je na sliki?

Hvala vsem.
Potem to ni to, meni zadnje čase “plavajo” po očesu neke sence, ki pa se ob obračanju oči umaknejo ali “odplavajo” drugam…

Bo treba k okulistu.

Točno to se meni pojavlja pred enim očesom. Ali je dovolj, da grem k splošnemu zdravniku, ali kako pridem do napotnice.
Nisem tako mlada, vendar se mi zdi da pri petdesetih še ne bi imela sive mrene.
Okulist me kar tako brez napotnice ne sprejme.

Hvala


meni je pri 44 rekla oftamologinja da se je začela delat siva mrena, dve leti kasneje se je malo povečala, vendar še ni za operacijo, tako, da leta te tud lahko prehitijo 🙁

Seveda imas lahko sivo mreno samo na enem ocesu.

Najprej nicesar ne opazis, potem opazas ponoci, da se ti blescijo luci nasproti vozecih avtomobilov. Nato te te luci slepijo. Cestne svetilke dobijo cudne in velike zarke, luna lahko zgleda cisto dugace in drugih barv. Potem opazis, da tezko vidis crke, kot da bi se ti dioptrija mocno povecala, postanejo meglene, kasneje jih sploh vec ne vidis, nato tudi sicer vedno slabse in bolj megleno vidis. Na koncu, ce pride do slepote, preden gres na operacijo, vidis samo se temno in svetlo. Ne prepoznas vec ljudi, razen po glasu. In po operaciji spet vidis, ampak ni tako kot prej. Pri redko kom je vid 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Je pa vseeno neprimerno bolje kot prej, ko si bil slep. In moja leca vlece vse barve na hladno modro.

Kaj ni tako kot prej? Ja, če čakaš do popolne slepote, verjetno res ne, drugače pa ni razlike, dioptrija ti pa, če ti ne odpravijo tudi te, ostane, itak. Jaz vidim enako, kot prej, edino kar me moti, je sedaj sončna svetloba, ni šanse, da bi bila brez sončnih očal (tudi pri samo nakazanem soncu).

Kaj ni tako kot prej? Ja, če čakaš do popolne slepote, verjetno res ne, drugače pa ni razlike, dioptrija ti pa, če ti ne odpravijo tudi te, ostane, itak. Jaz vidim enako, kot prej, edino kar me moti, je sedaj sončna svetloba, ni šanse, da bi bila brez sončnih očal (tudi pri samo nakazanem soncu).
[/quote]

Očitno je pri vsakem malo drugače. Mene svetloba ne moti tako, da ne bi mogla ven brez očal, v avtu pa ne morem brez njih. Pa prej sem lahko brala brez očal, sedaj niti pod razno. To so mi tudi povedali, da bo tako. Žal.
Še to. Lahko je na enem očesu, lahko na obeh postopoma (pri meni pol leta razlike), lahko raste leta, lahko si pa v dobrega pol leta skoraj slep, tako, kot se je zgodilo meni, v čakanju na operacijo. Ko so mi operirali prvega, sem kar vzklikala od navdušenja, da sedaj pa vidim, šele takrat se zaveš koliko malo si videl.
Imela sem pa komplicirano sivo mreno, tako, da sem morala čakati na operacijo v LJ, ker me je moj oftalmolog poslal v LJ. Hvala dr. Pfeiferjevi, ki mi je rešila vid.

Očitno je pri vsakem malo drugače. Mene svetloba ne moti tako, da ne bi mogla ven brez očal, v avtu pa ne morem brez njih. Pa prej sem lahko brala brez očal, sedaj niti pod razno. To so mi tudi povedali, da bo tako. Žal.
Še to. Lahko je na enem očesu, lahko na obeh postopoma (pri meni pol leta razlike), lahko raste leta, lahko si pa v dobrega pol leta skoraj slep, tako, kot se je zgodilo meni, v čakanju na operacijo. Ko so mi operirali prvega, sem kar vzklikala od navdušenja, da sedaj pa vidim, šele takrat se zaveš koliko malo si videl.
Imela sem pa komplicirano sivo mreno, tako, da sem morala čakati na operacijo v LJ, ker me je moj oftalmolog poslal v LJ. Hvala dr. Pfeiferjevi, ki mi je rešila vid.
[/quote]

Tudi jaz pri njej, obakrat, je pa res, da tako hudo, kot pri tebi ni bilo. Očala za branje sem pa že prej potrebovala.

Zivjo smem vprasat kolilo cSa si bila v bolnici zaradi sive mrene(komplicirane) jaz imam tudi komplicirano sivo mreno vendar imam ze operirano desno oko zatradi odstopa mreznice in imam silikon bi bila zelo vesela odgovora

Pri op. sive mrene greš takoj domov. Po op. nimaš več sposobnosti akomodacije, saj umetna leča ne spreminja oblike kot jo naravna.

Aha hvala za odgovor a mogoce veste se to kaksna je razlika med navadno sivo mreno in komplicirano sivo mreno? Jaz sem danes sprejeta na ocesni naj bi imela operacijo mislim da jutri nazadnje je bilo tako da sem bila dan prej sprejeta.. Samo nevem kako poteka operacija mrene(komplicirane) glede na to da imam zaradi odstopa mreznice v ocesu silikon bi bila zelo vesela ce ima gdo kaksno izkusnjo podobno moji.. Zelo nerada srm v bolnici ne prenasam jih najbolje in zdravnikov tudi ne (slabe izkusnje izpred let) zato bi najrajs ze kar jutr sla domou hehe

Vidim, da je ena tukaj imela silikon (še ima). Jaz imam plin . Je že 5 tednov po oparaciji, a je še vedno viden. Tisti, ki ste imeli plin, kdaj se popolnoma izloči? Rečeno mi je bilo 5-6 tednov. Ne vem, če se bo v 6 tednih ves izločil- je še par dni. Na pregled grem čez en teden. Me samo zanima, kako je bilo pri ostalih.

Jaz imam silikon ze 2 leti in danes imam sprejem na ocesni zato me zanima kalo je z operacijo lomplicirane mrene ce imas silikon..

Silikon ti bodo najbrž istočasno odstranili.
Kakšna je komplicirana siva mrena? Jaz sem jo imela (očitno navadno), operirali so mi jo istočasno kot mrežnico.

Cataracta complicata pise v izvidu in tud sama mi ke rekla zdravnica da imam komplicirano sivo mreno.. A si bila v lj na ocesni operirana? In koliko casa si bila v bolnici

Moj sodelavec je mešal sivo barvo, ko mu je ta v oko špricnila … pa mu je sodelavka začela naj si gre to dol sprat, če ne bo sivo mreno fasal. 😀

Če mene sprašuješ? Na Očesni sem bila operirana. Mrežnica in siva mrena. Bila sem 3 dni.

Silikon ti bodo

Tebe tebe nevem ce se lahko oznaci osebo

Se pravi ce bi bilo use okej lahko racunam da bom do petka doma 🙂 res ne prenasam bolnic najbols hehe

Če je samo siva mrema, najbrž manj. Boš videla. Povedala sem zase. Drži se, saj mine 😉

Če mene sprašuješ? Na Očesni sem bila operirana. Mrežnica in siva mrena. Bila sem 3 dni.
[/quote]

Jpp tebe 🙂 se pravi lahko racunam na to da ce bom jutri operirana in bo use okej da bi do petka sla domou.. Jz bi najrajs sla kr takoj po operaciji ce bi lahku hehe

New Report

Close