Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kateri faksi so najtežji?

Kateri faksi so najtežji?

Kateri faksi spadajo po vašem mnenju med najtežje?

Strojn faks

Medicina, farmacija, kemija…

nova
Uredništvo priporoča

Umetniški, ker tam brez talenta in obilice dela ni uspeha (akademija za glasbo, akademija za likovno umetnost, AGRFT).

Naravoslovni, kjer je potrebnega veliko razumevanja in se ne moreš stvari samo napiflati. Torej faksi, kjer predmetnik vključuje zahtevno matematiko. (Programi na Fakulteti za matematiko in fiziko, Fakulteti za strojništvo in Fakulteti za elektrotehniko).

Faksi, kjer se je treba naučiti ogromne količine podatkov in se tudi kasneje stalno izobraževati, ker se stroka stalno spreminja (pravo in medicina). Tu sicer ne gre za zahtevnost v razumevanju, ampak za sam vložek časa in energije, ki je potreben, da si vse zapomniš.

Nekateri programi s področja jezikoslovja, kjer je potreben zares hiter priklic znanja (tolmačenje) ali pa, kjer je potrebno imeti talent za jezik (prevajanje, predvsem kakšne poezije ali zelo zahtevnih in kvalitetenih umetniških besedil).

Fakulteta za šport pa bi bila grozno težka za ljudi s kakšnimi gibalnimi ovirami ali slabše razvito motoriko.

To se mi zdi dober odgovor. Tako nekako bi tudi jaz rekla. Niso vsem ljudem enake stvari lahke. Jaz bi težko doštudirala biokemijo, kot moj mož, on pa težko na FF (mojem faksu), čeprav velja za lažjega od obeh. Večinoma se mi zdi, da je danes večini ljudje težje na tehničnih in naravoslovnih smereh zaradi načina odraščanja in problemov šolskega sistema.

To, da pravo in medicina nista zahtevna v razumevanju, je najbolj smešna stvar, ki sem jo slišala v zadnjem času.

Tisti ko ugotoviš da si sfalil smer. Pa naj bo FDV ali FMF

Najtežji je faks, za katerega nimaš interesa.

Objektivno pa je seveda najtežja medicina, če jo študiraš odgovorno – tako kot bi jo moral vsak. Če zgolj štepaš izpite, je to neodgovorno, najbolj seveda do bodočih pacientov.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

To se mi zdi dober odgovor. Tako nekako bi tudi jaz rekla. Niso vsem ljudem enake stvari lahke. Jaz bi težko doštudirala biokemijo, kot moj mož, on pa težko na FF (mojem faksu), čeprav velja za lažjega od obeh. Večinoma se mi zdi, da je danes večini ljudje težje na tehničnih in naravoslovnih smereh zaradi načina odraščanja in problemov šolskega sistema.
[/quote]

Aha.
Zaradi načina odraščanja in šolskega sistema… 😉
Kaj pa za IQ še nisi slišala? Vsaka budala s FF-ja tudi ne more biti astrofizik, ali nevrokirug. Žal.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Najtežji, najlažji,… je čisto vseeno.

Edina primarna merljivost je zaposljivost njihovih “proizvodov”. Danes se ti najdejo tudi nezaposljivi strojniki (ki delajo kot sliko-sobopleskarji), gradbeni inženiriji (ki delajo v trgovini z elektrotehniškimi komponentami), elektrotehniki (brezposleni),…

Fakulteta za šport :)))

Socialno delo.

Kje ti najdeš nezaposljive strojne inženirje? Se zaje.bavaš?
Nezaposljivi inženir tehnične stroke??? Morda kakšen, ampak izključno po lastni krivdi…

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Aha.
Zaradi načina odraščanja in šolskega sistema… 😉
Kaj pa za IQ še nisi slišala? Vsaka budala s FF-ja tudi ne more biti astrofizik, ali nevrokirug. Žal.
[/quote]

Tudi vsaka budala s FMFja ina FMja ne more bit astrofizik ali nevrokirurg. Pa prav nič žal, kaj bi s toliko astrofiziki in nevrokirurgi.

Tudi vsaka budala s FMFja ina FMja ne more bit astrofizik ali nevrokirurg. Pa prav nič žal, kaj bi s toliko astrofiziki in nevrokirurgi.
[/quote]

S tem, da jih ne bi bilo preveč se ti ni treba obremenjevat, ker za to že (po)skrbi Gaussova krivulja. In to je tudi razlog, zakaj je veliko preveč študentov na družboslovju…

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Ampak je pa res, da so vsi astrofiziki končali FMF ali temu ekvivalenten tuji faks:))

Tisto s prevelikim št. astrofizikov in nevrokirurgov je bil hec. Sem mislila, da je jasno.

Tudi meni se zdi, da so družboslovni faksi v splošem lažji. Ne bodo vsakemu lažji, ampak večini ljudi so lažji. In obratno, večini so naravoslovni/tehniški faksi težki, čeprav so nekaterim lahki. Odvisno kaj posamezniku leži, to je bila moja poanta.

najtežji je faks po katerem ne dobiš službe

Večini, torej sredini Gaussove krivulje, “leži” družboslovje.
To je bila pa moja poanta… 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

To, da pravo in medicina nista zahtevna v razumevanju, je najbolj smešna stvar, ki sem jo slišala v zadnjem času.
[/quote]

Prosim povej, kaj je tako zahtevnega pri študiju medicine ali prava, da tega ne bi mogel razumeti nekdo, ki je na nekem naravoslovnem faksu? Oz. bolj konkretno – v čem se lahko medicina ali pravo v zahtevnosti razumevanja kosata z univerzitetno matematiko na nekem naravoslovnem faksu, ko si enkrat zapomniš vse relevantne podatke (ki jih je sicer v pravu in medicini cela gora, kar sem že zapisala).
Jaz menim, da v ničemer, bom pa vesela tvojega odgovora.

Prosim povej, kaj je tako zahtevnega pri študiju medicine ali prava, da tega ne bi mogel razumeti nekdo, ki je na nekem naravoslovnem faksu? Oz. bolj konkretno – v čem se lahko medicina ali pravo v zahtevnosti razumevanja kosata z univerzitetno matematiko na nekem naravoslovnem faksu, ko si enkrat zapomniš vse relevantne podatke (ki jih je sicer v pravu in medicini cela gora, kar sem že zapisala).
Jaz menim, da v ničemer, bom pa vesela tvojega odgovora.
[/quote]
Oz. če še malo bolj omejim vprašanje – ali se na pravu ali na medicini na izpitih sploh pojavi kaj, česar se ni mogoče enostavno napiflat (odogovora pred izpitom memorirati in ga potem samo preliti na papir/povedati izpraševalcu)?

Prosim povej, kaj je tako zahtevnega pri študiju medicine ali prava, da tega ne bi mogel razumeti nekdo, ki je na nekem naravoslovnem faksu? Oz. bolj konkretno – v čem se lahko medicina ali pravo v zahtevnosti razumevanja kosata z univerzitetno matematiko na nekem naravoslovnem faksu, ko si enkrat zapomniš vse relevantne podatke (ki jih je sicer v pravu in medicini cela gora, kar sem že zapisala).
Jaz menim, da v ničemer, bom pa vesela tvojega odgovora.
[/quote]

Medicina je znanost vseh znanosti, saj gre za preplet temeljnih znanosti biologije, fizike, kemije, matematike, psihologije, celo filozofije. Prištej temu še precejšnjo mero odgovornosti, s katero se je treba lotiti (6 letnega) študija.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Medicina že ni najtežji študij. Je bolj kot ne, samo polnjenje podatkov, za kar že itak obstajajo ogromne baze. Najtežji študiji so tisti, ki vključujejo ogromno logičnega razmišljanja. Večina ljudi pade, kadar je potrebno zelo veliko uporabljati logiko. Medicina je pa samo naučeno znanje povzetih rezultatov. Ogromno medicincev zadnje čase diplomira, pa tudi papir je čisto dovolj za zagotovljeno službo. Dobri programerji so recimo eni najbolj inteligentnih ljudi, kar jih obstaja, tukaj se ne zaposli kar vsakega, kot je to v državnih firmah. Sicer pa ni tako hudo, če umre človek, kot pa da katera stvar slučajno ne dela…

😉
Aha. Medicina je samo pomnjenje podatkov brez logičnega razmišljanja.
Delo zdravnika (vsaj tistega, ki korektno opravlja svoje delo) je eno najzahtevnejših in odgovornih poklicev kar si jih sploh lahko predstavljaš. I.diotu se ga lahko opiše kot konstantno reševanje logičnih nalog in ugank. Te uganke je treba razrešit – in to včasih zelo hitro, ker je od tega velikokrat odvisno življenje.
Torej, zdravnik je nekdo, ki rešuje uganke. In da lahko uganko čimprej razreši mora biti opremljen s številnimi podatki, obsežnim in zelo raznovrstnim znanjem ter zmožnostjo logičnega razmišljanja. In ukrepanja.
Simpl. ;))

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Prosim povej, kaj je tako zahtevnega pri študiju medicine ali prava, da tega ne bi mogel razumeti nekdo, ki je na nekem naravoslovnem faksu? Oz. bolj konkretno – v čem se lahko medicina ali pravo v zahtevnosti razumevanja kosata z univerzitetno matematiko na nekem naravoslovnem faksu, ko si enkrat zapomniš vse relevantne podatke (ki jih je sicer v pravu in medicini cela gora, kar sem že zapisala).
Jaz menim, da v ničemer, bom pa vesela tvojega odgovora.
[/quote]

Vprašanje ni bilo glede težavnosti razumevanja snovi, ampak, kateri študij je najtežji. Jaz to razumen v smislu, kateri študij je najtežje uspešno končati. In tu ne more biti univerzalnega odgovora. Meni osebno je bil študij matematike kar zahteven, a sem ga vseeno lahko uspešno zaključila, medicine ali prava pa ne bi mogla nikoli, ker mi pomnjenje ogromnih količin besedil in podatkov enostavno ne leži.

New Report

Close