Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Na burger

Na burger

Kam greste največkrat na burger v Lj., kje imajo najboljšega?

1. Lars & Sven , nakupovalni center Rudnik LJ

2. Pop’s place, Cankarjevo nabrežje LJ

3. Fany & Mary, Petkovškovo nabrežje LJ

4. Hot horse, BTC LJ

5. Organic Garden, CIril Metodov Trg LJ

6. Projekt Burger, Stara cesta, Kranj ( stari zimski bazen Kranj)

Hot hors – vseeno kje -vsi so odlični!

Od najljubšega proti manj al kako?

Od najljubšega proti manj al kako?
[/quote]

Top 6 od vse ponudbe burgerjev v LJ in ena v KR…. torej od 1. do 6. naj bo 1. vseh šest 🙂

Top 6 od vse ponudbe burgerjev v LJ in ena v KR…. torej od 1. do 6. naj bo 1. vseh šest 🙂
[/quote]
ok, če ti tko praviš :), za svena pa popsa že slišal, nisem še jedel, ostalih ne poznam, jedel sem edino od hood burger, verjetno se bom tokrat odločil za svena pol pa naprej…

Obvezno probaj še 7 Burger v Kamniku. Pripravljajo najboljše burgerje daleč naokoli, ocenjevalci jim stalno podeljujejo odlične ocene. Mirne duše povozijo vse ljubljanske fensi burgerčke… 😉

Odlične burgerje delajo v Lj tudi pri Kralju žara.

Podpis!

Od kar je bil naš 8-letnik v tem Svenu in Larsu (ali obratno), noče več v mcDonalds. Všeč je tudi ta velikemu, jaz pa tam še nisem jedla. Moraš pa pri naročilu poudarit, naj meso dobro zapečejo, če nimaš rad surovega.

No, to je to, ko hodijo na burgerje ljudje, ki poznajo samo mcdonalds in potem mislijo, da je to eno in isto. Niti slučajno! Gurmanski burger je slow food, goveje meso pa se peče na medium!

Za našo družino je najljubši hood burger na viču. Meni je najbolj všeč hood steak, medium zapečen. Lars in sven me ni prepričal. Hood predvsem ker je tudi štručka oz krušni del dober. Na tem večina ostalih pade.

Meni je bil hood burger prve pol leta po odprtju res top. Potem so se pa pokvarili. Krompirček ni več hrustljav, omake so manj bogate, kvaliteta mesa pa zelo variira.

Če govorim za Ljubljano, grem najraje k Larsu in Svenu na Rudnik.

Zgornji predlog v Kranju sem tudi že preizkusil, pa nisem bil navdušen, sem pa vesel predloga za Kamnik. Ga bom šel testirat.

Nas tudi hood burger ni prepričal. Njihov kruh mi je presladek.

Tudi pri nas prisegamo na Lars&Svena na Rudniku, drugje ga pa še nismo jedli.

Pop’s je tudi OK, samo čisto predrag, enako Tokio piknik. 8 € in več za burger je zame absolutno preveč.

Še en glas za kamniški 7 burger. Res je odličen!

To je šala, mar ne?

Kaj pa Tabay, kaj pa Tiskarna?

Lars & Sven spada med ponudbo ljubljanskih burgerjev bolj v spodnjo sredino, kot pa na vrh ponudbe.

Sam bi na prvo mesto postavil Kralja žara. Nekako najbolj tradicionalni ameriški gurmanski burger, značilnega okusa, brez novodobnih hipsterskih eksperimentalnih prijemov.

No, to je to, ko hodijo na burgerje ljudje, ki poznajo samo mcdonalds in potem mislijo, da je to eno in isto. Niti slučajno! Gurmanski burger je slow food, goveje meso pa se peče na medium!
[/quote]

Pa dobro no – za mlajše otroke, še nenajstnike, zagotovo ni medium rare , za njim je medium well – za otroke mora bit meso bolj pečeno, ne rožnato, ne tako kot je pravi ameriški stil burgerja.

Sorry Kralj žara se spoglduje z balkanskim načinom priprave. Tale bruger na sliki je že tak:

https://www.google.si/search?q=kralj+{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}BEara&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjkoL3CkuzXAhXF6qQKHSM-Bl0Q_AUICigB&biw=1196&bih=766#imgrc=9_oP0T4lxJcDmM:

“ni šans!” da poseka Lars & Svenovega:

https://www.google.si/search?q=lars{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}26Sven&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiW6dHikuzXAhVCy6QKHbPRBywQ_AUICigB&biw=1196&bih=766#imgrc=lbizhBdS7bHd3M:

To je šala, mar ne?

Kaj pa Tabay, kaj pa Tiskarna?
[/quote]

Nope – not for us…..

Potencialno še burger iz Sorbara Steak house……

Sorry Kralj žara se spoglduje z balkanskim načinom priprave. Tale bruger na sliki je že tak:

https://www.google.si/search?q=kralj+{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}BEara&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjkoL3CkuzXAhXF6qQKHSM-Bl0Q_AUICigB&biw=1196&bih=766#imgrc=9_oP0T4lxJcDmM:

“ni šans!” da poseka Lars & Svenovega:

https://www.google.si/search?q=lars{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}26Sven&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiW6dHikuzXAhVCy6QKHbPRBywQ_AUICigB&biw=1196&bih=766#imgrc=lbizhBdS7bHd3M:
[/quote]

Balkanski način priprave? A si ti že sploh od blizu videl pripravo burgerja? To je svetove narazen ob balkanskega roštilja…

In ja, Kralj žara je bistveno boljši. Kar malo poglej kaj pravijo poznavalci in kritiki. Pa ne samo burger, pri njih je tudi ostala hrana, ki jo ponujajo, noro dobra. Še nisem šel nezadovoljen iz njihove gostilne!

Pa dobro no – za mlajše otroke, še nenajstnike, zagotovo ni medium rare , za njim je medium well – za otroke mora bit meso bolj pečeno, ne rožnato, ne tako kot je pravi ameriški stil burgerja.
[/quote]

Razmišljanje zblojene mamice. A otroci in najstniki imajo kaj drugačen okus, kot odrasli?

Nihce se ni omenil Stare fabrke. Sicer je v Domzalah, ampak ce se lahko merijo Kranjcani in Kamnicani, potem Domzale tudi veljajo.

Razmišljanje zblojene mamice. A otroci in najstniki imajo kaj drugačen okus, kot odrasli?
[/quote]

Ja, imajo.
Glede na standarde higienskega minimuma oz. upoštevanje le-teh, pa je sploh bolje, da ljudje naročajo pečeno meso. Ti pa kar verjemi in papcaj napol surove polpete, ki se dneve valjajo po hladilnikih, nato po skrinjah – pa nato napol razpadli spet po hladilnikih, dokler ne uspejo prileteti na žar ploščo (mnogokrat neočiščeno) in pristati med šnitama neke stare bombete.

Če verjameš, da so tile hohštaplerski prodajalci burgerjev kaj bolj snažni kot šipci, ki ordinirajo s svojimi bureki in kebabi, si res butast.

Jaz se kar strinjam z avtorico posta, ki pravi, naj (vsaj) otroci jedo pečeno meso, ti pa pač sanjaj o neki high kvaliteti – kakor hočeš 😉

Ja, imajo.
Glede na standarde higienskega minimuma oz. upoštevanje le-teh, pa je sploh bolje, da ljudje naročajo pečeno meso. Ti pa kar verjemi in papcaj napol surove polpete, ki se dneve valjajo po hladilnikih, nato po skrinjah – pa nato napol razpadli spet po hladilnikih, dokler ne uspejo prileteti na žar ploščo (mnogokrat neočiščeno) in pristati med šnitama neke stare bombete.

Če verjameš, da so tile hohštaplerski prodajalci burgerjev kaj bolj snažni kot šipci, ki ordinirajo s svojimi bureki in kebabi, si res butast.

Jaz se kar strinjam z avtorico posta, ki pravi, naj (vsaj) otroci jedo pečeno meso, ti pa pač sanjaj o neki high kvaliteti – kakor hočeš 😉
[/quote]

Pri raznih Lars&Svenih, Hood burgerjih, horsih in podobnih kioskih, je najbrž res boljše, da se zadeva prepeče čez in čez. Al pa mogoče še najboljša opcija, da drekači tvojega tipa zavijete v mcdonalds. Tam res ni bojazni, da bi kdo pojedel kakšen surov košček mesa…

Stara fabrka? Njihovi burgerji so vodeni in brez okusa. Veš, da si dal nekaj v usta, ampak ne veš točno kaj naj bi to bilo. Ne hvala, niso omembe vredni.

New Report

Close