Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj vam je ženskam nerodno reči menstruacija

Zakaj vam je ženskam nerodno reči menstruacija

Zadnje čase veliko preživim na forumih in berem o nosečnosti in zanositvi in ne morem verjeti, kako lahko odrasle ženske namesto besede menstruacija napišejo ali rečejo rdečka (ta mi je najbolj mimo), tečka, tetka s Krvavca (halo?), pa še kakšne cvetke se najdejo. To smo mi punce govorile, ko smo bile stare 13 let, zdaj pa res ne vidim potrebe, da je odrasli ženski v družbi samih punc nerodno reči menstruacija. Ok, razumem, da je moškim nerodno, moj je recimo čisto preč, če uleti v kopalnico, ko si ravno vložek menjujem :). Ampak ženske, dajte no, saj niste stare 15 let.

Jaz obicajno recem perioda.
Menstruacji se pa izogibam, ker moski padajo v nezavest ob pomisli na kri :)))

Nimam takih izkušenj. Verjetno že od SŠ let nisem slišala druge besede kot menstruacija. Itak mi je vsak drugi izraz čuden in neprimeren. Pa tudi noben moj fant ali moški ali mož ni ob besedi menstruacija začel izgubljati zavest.

Tudi moškim nam je smešno poslušati/prebirati o “tistih dnevih” in podobnih cvetkah – namesto da bi se direkt povedalo, da je govora o menstruaciji.

Mogoče zato ker je besedo menstruacija težko izgovarjati.
Moški se ne bojimo krvi, v tem smislu da bi nas motili če punci pomagaš zamenjat tampon, niti seks med menstruacijo ni problem, seveda s kondomom.

Meni pa je moj prav smešen, ker je čisto adijo takrat. Enkrat sva seksala in je menstruacija prišla 3 dni prezgodaj in je bil njegov malo rdeč, sem mislila, da ga bo kap. Včasih ga prav hecam, če me recimo poboža, jaz pa rečem, da je le par milimetrov stran od mlake krvi – njegov izraz na obrazu je takrat neprecenljiv.

imamo fešto s Krvavca.

Mene pa najbolj moti, da ene rečejo, da so bolane.
Jaz, ko imam menstruacijo, se nimam za bolano. Zato mi je ta izraz totalno beden.
Jaz uporabljam besedo menstruacija ali pa menstra (pri ginek. sestre ponavadi govorijo o menstri), ampak ne recimo pred mamo. Pri nas doma, je bila menstruacija totalni tabu. Moj partner pa nima težav z besedo menstruacija, se tudi pogovarjava o njej.


pa ravno danes sem napisala, da imamo ženske potrebo po menstruaciji enkrat na mesec.
Večina njih je pa bolnih(čudno tole), čeprav je menstruacija naravno stanje ženskega telesa.

To ni še najhuje, rdečka itd. Najhuje je ko ženska zadiši po ribah in ji ni potrebno niti ust odpret. Pa kaj delate, da tako dišite, kot ribarnica, ki ni bila 14 dni pomita.

Imajo bakterijsko vnetje, imenovano vaginoza.
Do tega pride tudi zaradi moškega, ki si tiča ne umije tako kot ga je treba- pod kožico.

Malo se pouči o teh stvareh, pa mogoče ne bo več imela takih vnetji.
Ne vem, jaz tega nikoli nisem imela. da se pripravim, če me bo spet doma spet obmetavala z tem, da se hvalim. ;)))).

Vaš link

Beseda menstruacija se ne prime, ker je dolga in okorna za izgovorjavo.
Največkrat slišim izraz menzes ali menstra.

Pinky lady, teta s Krvavca in podobno, najbrž govorijo tiste, ki si zjutraj nadenejo hlačke, majčko, nogavičke in plašček.

ps. Angležinjam je bistveno lažje, one imajo svoj period. Period. 🙂

Imajo bakterijsko vnetje, imenovano vaginoza.
Do tega pride tudi zaradi moškega, ki si tiča ne umije tako kot ga je treba- pod kožico.

Malo se pouči o teh stvareh, pa mogoče ne bo več imela takih vnetji.
Ne vem, jaz tega nikoli nisem imela. da se pripravim, če me bo spet doma spet obmetavala z tem, da se hvalim. ;)))).
[/quote]
Moja ne smrdi in moj tič tud ne, ker si ga redno umivam. Pred samim porivanjem, pa ploh in po njem tudi. Samo to je, kot bi en mesec stare ribe iz kante potegnu.

o menzusu zmeraj reče: sveti dnevi.

Morda se mu je pa posvetilo, ko je vtikal v krvavo pizdo?

Erzar

Menstruacija pa res ni tezka za izgovorit. Tezko je recimo izgovorit gastroenterologija. Menstruacija je podobna besedi registracija, pa zato kdo rece, da gre na registro ali kaj? To je samo v glavah. Tudi sester in ginekologinj se nisem slisala reci menstra, pa sem zamenjala ze 4 ginekologinje.

Hecno je tudi, da ženske (odrasle) rečejo svoji pizdi kar muca.

Muca maca


Moja ne smrdi in moj tič tud ne, ker si ga redno umivam. Pred samim porivanjem, pa ploh in po njem tudi. Samo to je, kot bi en mesec stare ribe iz kante potegnu.
[/quote]
Kaj za vraga pa potem obvohavaš druge, če imaš svojo ?!


Ne pišem o pogovorih v ginekoloških ambulantah, pač pa med običajnimi ženskami. Pa tudi sicer ne razumem tvojega prepirljivega tona.

Pri nas doma se je uveljavil izraz “frida” in sploh ne vem kdaj in zakaj.
Ampak, če tako pogledam, mi je izraz “menstruacija”, čisto mimo. Res, prav takšna nagravžna beseda mi je. Kot, da imaš neko fatalno diagnozo.

Eno smo ob menstruaciji bolne. Do nosečnosti sem imela take bolečine, da stat nisem mogla. Po nosečnosti so izginile, se mi pa zgodi kar nekajkrat letno, da ob menstruaciji dobim temperaturo in sem čisto izžeta in boga, da stat ne morem. Temperatura naj bi bila odraz bolezni, torej sem bolna.


Kaj za vraga pa potem obvohavaš druge, če imaš svojo ?!
[/quote]
Če pa diši čez Triglav v Trento???? Mogoče tak veter vleče. :))))))))

Zakaj bi mi bilo nerodno reči menstruacija.??? Še nikoli drugače nisem rekla. Mogoče včasih samo m- na hitro v pogovoru.

Na Primorskem uporabljamo besedo “fešta“, kar pomeni praznik. Včasih je bilo tako, da če je ženska dobila menstruacijo, je pomenilo, da ni že spet noseča, torej je praznik – fešta.
Ja, menstruacija je nekaj naravnega, je pa lahko tudi bolno stanje, ko so krvavitve preveč močne, predolgo trajajo in je trebuh boleč in napet. Lahko prihaja tudi do hudih krčev. In v tem stanju lahko govorimo o bolezni.
Se pa čudim, kako ste eni primitivni, kakšne vse besede uporabljate, kako se izražate in svojega mnenja ne znate povedati kulturno.

Eno smo ob menstruaciji bolne. Do nosečnosti sem imela take bolečine, da stat nisem mogla. Po nosečnosti so izginile, se mi pa zgodi kar nekajkrat letno, da ob menstruaciji dobim temperaturo in sem čisto izžeta in boga, da stat ne morem. Temperatura naj bi bila odraz bolezni, torej sem bolna.
[/quote]

Če si bolana in to kar naprej, bi bilo pametno obiskati zdravnika. Ker to ni normalno.

New Report

Close