Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Smetana sladka/kisla iz Hoferja je kot mleko in jogurt

Smetana sladka/kisla iz Hoferja je kot mleko in jogurt

V HOFERJU sem kupila smetano kislo in sladko. A nobena se niti malo ne more primerjati s tistimi, ki se dobijo recimo v Mercatorju, Šparu…itd. Kupila pa sem eno, ki je v tetrapaku in gor piše da je za kavo. Bila je kot mleko 3,5. Potem sem naslednjič kupila tisto, ki je v plastičnem lončku, gor je pokrovček oranžne barve. Porabila sem jo za omako ampak je bila tudi zelo redka in zelo razredčena. Potem sem šla v Merkator in kupila sladko smetano od Pomurskih mlekarn in omaka je bila potem taka, kot mora biti.
Enako je tudi pri kisli smetani, ki je taka kot jogurt.
Res pa je, da nisem pogledala koliko so tiste iz Hoferja procentne.
Po navadi v bližini ni nobene trgovke, da bi jo vprašala, če je teh smetan več vrst in katera je taka, kot sem jo vajena.
A kdo od vas kaj pozna tele smetane ali pa jo bom še vedno kupovala drugje.
Nisem pristaš, da bi hodila po različnih trgovinah po določene blagovne znamke, če mi je ena trgovina za večino špecerije ok.

Veš kaj, ne delaj neke trapasta reklame za še bolj trapast merkator.
Sama najraje kupujem sladko smetano v lončku z oranžnim pokrovčkom v Hoferju in ima zame daleč najboljši okus. Tista iz merkatorja se lahko pred njo skrije.

Sladka smetana je se vedno najboljsa od Lj mlekaren, kisla smetana pa je prekrasna od Spar natur pur. V hoferju so pa druge stvari fajn ampak ti si za ta dva produkta vprasala :).

Da pa bi ti prebrala v trgovini, kaj piše na teh tvojih smetanah, a to pa ne?
Zakaj bi ti morala to trgovka razlagat, če hodiš v diskont.
A ti razumeš, da hodiš v samopostrežne trgovine s poudarkom na samopostrežne.
Torej ti nima nobena trgovka nič za razlagat, ti moraš sama brat. Očala gor pa začni.
Madona, med kakšnimi trapami jaz živim!

ma zame ma spar dalec najboljse izdelke kar koli res 🙂

Pol bo pa zate Spar online shopping terna a ne?

Da pa bi ti prebrala v trgovini, kaj piše na teh tvojih smetanah, a to pa ne?
Zakaj bi ti morala to trgovka razlagat, če hodiš v diskont.
A ti razumeš, da hodiš v samopostrežne trgovine s poudarkom na samopostrežne.
Torej ti nima nobena trgovka nič za razlagat, ti moraš sama brat. Očala gor pa začni.
Madona, med kakšnimi trapami jaz živim!
[/quote]

Ej, saj ti ni treba. Imaš cajt zdaj ko greš spat, pa premisli, kako se lahko znebiš življenja med takimi trapami…

Hoferjeva smetana v oranžnem lončku je 36{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Meni je všeč, stepe se normalno.

Odgovorov ti ne morem dati, ker teh Hoferjevih smetan ne poznam, ti pa svetujem, da drugič poskusiš prebrati, kako mastne so in morda potem ne boš več šokirana ob odprtju lončkov.

Sladka smetana je sladka smetana, gostota je pri vseh približno enaka, razlike so le v procentu maščobe. Najbrž pa si navajena kupovati smetano za kuhanje – tiste pa so gostejše.

Meni je Hoferjeva bio kisla smetsna odlična, jo veliko uporabljam.

Ta prva, ki si jo kupila, ima samo 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} maščobe in je namenjena za v kavo (saj že ime pove). Ta druga je pa meni enaka kot sveže smetane za stepanje drugih znamk. Če želiš gostejšo, vzemi trajno smetano ali smetano za kuhanje (obe dobiš v Hoferju). Kisle smetane imajo 3 različne, se mi zdi. Redko jih kupujem, ampak se mi zdi, da si ti kupila k. smetano slovenskega porekla. Imajo tudi k. smetano iz avstrije, ki je gostejša. In še bio k. smetano – za to pa ne vem, kako gosta je.

Na začetku, ko sem začela hodit v Hofer, sem bila precej zmedena, ker imajo pač večinoma samo lastne blagovne znamke. Ampak pač malo poizkušaš in vidiš, kateri ti ustrezajo. Zdaj pa hodim samo še tja, ker je najbolj pri roki, sem zadovoljna s kvaliteto in hitro opravim nakup.

Trajna smetana za stepanje se stepe kvecjemu do poltekocega stanja, kisla smetana pa ima okus po jogurtu. Imajo kake druge stvari fajn in okusne, smetane za moj okus pac ne.

Če je to res, pa res ni ok. Sladka smetana za stepanje naj bi se stepla glede na dolžino stepanja, nikakor ne bi smela ostati na poltekočem stanju.

Še posebej, ko objavi naj vrnemo sadne jogurte, ker so v njih škodljive snovi…..

jaz grem v industrijsko prodajalno LJ na Tostojevi v Lj ( pa nisem ravno iz LJ, mam pa službo občasno tudi tam).

dostikrat je roba, ki ima datum roka uporabe še vsaj teden dni, znižana na pod 50 centov za kos – kisla smetana včasih po 10 centov, jogurti navadni 9 centov…. Sladka smetana, navadna 60 centov, alpska pa malo pod ali čez evro. Kakor naletiš na robo -oni nimajo toliko trgovske marže, kot ostali trgovci – ker je njihova lastna prodajalna.

Še posebej, ko objavi naj vrnemo sadne jogurte, ker so v njih škodljive snovi…..
[/quote]

Samo MU extra linija sadnih jogurtov LM ima 8,7 gramov sladkorja na 100 gramov ozdelka – vsi ostali sadni jogurti so pa občutno preveč sladkani – navadni sadni, ne smetanasti imajo med12 in 16 gramov cukra na 100 gramov izdelka. Samo v enem lončku jogurta….

Najbolj ogabno sladki so pa ti iz nove linije Zelene doline:

http://www.zelenedoline.si/izdelki/sadna-dezela

jogurt v lončku okus zlati delišes – kar 21 gramov cukra na 100 gramov. Pa to je skoraj pol lončka cukra!- Ko ješ ta jogurt, te tako zapeče po grlu dol, da ne moreš pojest…. Vrženo stran po treh žlicah, žal.

Cuker je beli strup, dnevno ga telo rabi samo max. 30 gramov na dan, to je 7 malih žličk (!). :))))))))
Pretirano hranjenje s cukrom je idealno za izbruh avtoimunih bolezni – been there done that. Not anymore….

Če že jem sadni jogurt, si ganaredim kar doma -v navadnega dam različno sveže sadje in čisto malo medu ali pol žličke sladkorja. Je dovolj. Po prebolenih AI boleznih pa sploh ni več želje po pretiravanju s cukrom 🙂

Pri nas stalno kupujemo smetano v Hofru. Sladko v oranženm lončku in bio kislo, z obema smo zadovoljni.

kisla smetana v hoferju ima res okus po jogurtu, sem že 1x mislila, da sem se zmotila in vzela jogurt..tista bio kisla je ok..
sladka pa tudi meni OK.

Trajne sladke smetane se tudi meni ne stepejo, le zgostijo se. So pa odlične za kuhanje, omake, ker so tako fino goste (Pomurska trajna je zakon).
Za stepanje so pa vse sveže, samo da se hitro stepejo, MU, Zelena dolina, Spar,…

Za kavo smetana je pa namenjena le za v kavo.

Ravno obratno je pri smetani, trajna se odlično stepe, ampak moraš res dolgo stepat. Sveža pa ali se stepe takoj, ali pa se sploh ne stepe v trdo smetano.. in ko stepaš dolgo, nastane samo še puter.

Za stepanje kupujem smetano v oranžnem lončku, mislim da je 250ml in to je edina smetana razen alpske, ki se mi leo stepe. Pri vseh ostalih nikdar ne veš, če boš dobil stepeno smetano ali pa maslo in butter milk.
Kisla smetana, tista najcenejša, mislim da je slovenska, je res kot jogurt, meni je sier všeč, a ne za namen kisle smetane. Za kislo smetano kupujem tisto bio, v malo vejem lončki, spet mislim, da je 200-250g in ta je prava kisla smetana. Še moji doma, ki prisegajo na kislo smetano Ljubljanske mlekarne, jo pohvalijo.
Za kuhanje pa meni včasih paše bolj tekoča in vzamem tisto v oranžni flaški, drugače pa kupujem prav smetano za kuhanje, ki je bolj gosta. Od teh za kuhanje je meni najboljša Eurospinova, če le zavijem vanj.

Za stepanje kupujem smetano v oranžnem lončku, mislim da je 250ml in to je edina smetana razen alpske, ki se mi leo stepe. Pri vseh ostalih nikdar ne veš, če boš dobil stepeno smetano ali pa maslo in butter milk.
Kisla smetana, tista najcenejša, mislim da je slovenska, je res kot jogurt, meni je sier všeč, a ne za namen kisle smetane. Za kislo smetano kupujem tisto bio, v malo vejem lončki, spet mislim, da je 200-250g in ta je prava kisla smetana. Še moji doma, ki prisegajo na kislo smetano Ljubljanske mlekarne, jo pohvalijo.
Za kuhanje pa meni včasih paše bolj tekoča in vzamem tisto v oranžni flaški, drugače pa kupujem prav smetano za kuhanje, ki je bolj gosta. Od teh za kuhanje je meni najboljša Eurospinova, če le zavijem vanj.
[/quote]
Pisala sem o trajni smetani za stepanje. Bio kisle smetane nisem poskusila, pa bom, ob priliki.


Pisala sem o trajni smetani za stepanje. Bio kisle smetane nisem poskusila, pa bom, ob priliki.
[/quote]

trajno smetano za stepanje zna stepst vsaka čisto povprečna mon-a.
tudi tisto iz Hoferja.

Trajna smetana ( alpska), se odlično stepe brez težav, če jo imaš prej vsaj 24h v hladilniku, potem jo daš pa še za pol ure v zamrzovalnik….

Niakkor pa je jaz ne uporabljam za kuhanje, ker vsebuje preveč maščobe – je premstna, pretežka, raje tiste posebne za kuhanje ( ali ljubljanskim mlekarn ali Dukat – lahka verzija, z manj maščobe).

New Report

Close