Starševski čvek

Od moškega pričakujem objeme, pogovore, razumevanje, sprehode

Default avatar
Jaz pričakujem, da bi z moškim recimo v zrelih letih (torej tudi čez 10, 20, 30 let partnerstva) uživala v dvoje tako, da bi se z veseljem objemela, se pogovarjala, šla skupaj na sprehod, izlet, športat.
Pa mi pravijo, da sem naivna. Da nisem odrasla, da to pričakujem od partnerja.
Kaj res vse to zbledi? Kaj je potem sploh smisel partnerstva, če ni tega?
Default avatar
kaj pa ti nudiš, boš zagotavljala vsa ta leta??
Na koliko let boš oproščala, da se zg.oni na še kakšni ☺
Default avatar
sem res naivna je napisal/a:
Midva se vedno zapleseva po kuhinji/dnevni... Se vedno se poljubiva, ko se razideva, ponavadi tudi objameva in poljubiva ob snidenju... Se vedno jo nagajivo primem za rit, medtem ko pripravljava obed v kuhinji. Se vedno zavijeva v kak hotelcek in se pustiva razvajat - malo drugim in nato eden drugemu... Se vedno greva skupaj na sprehod, z otroki ali brez. Se vedno ji pokrijem oci in ... ta-raaaa (odvisno od priloznosti). Se vedno se zmasirava (tudi eroticno po potrebi). Se pogovarjava o prebranih knjigah. Vcasih bereva poezijo (eden drugem, ali vsej druzini). ...

Ne, ne zbledi nujno. Dokler sta oba redana zivljenju, tudi napajata eden drugega z zivljenjem. ;-)
________________________________________________________________________________________________________
» Respect My Existence or Expect My Resistance! «
Default avatar
Desiderius_da_Pietri je napisal/a:
Me veseli, da se najdejo pari, ki jim je to početje samoumevno :). Sploh me veseli, ker si to zapisal moški.
Default avatar
V to sploh ne dvomim, glede na prebrano o tebi tukaj na forumu. Lepo;))))
Default avatar
Koliko se potrudiš in da iščeš pri bodočem partnerju te kvalitete. Pa da se zavedaš, da idealov ni, vedno je treba nekje popustit, nihče ni popolen. Tudi ti verjetno nisi. Pa še to, ponavadi se ženske raje crkljajo kot moški. Tako pač je.
Default avatar
Oh, kako je to lepo prebrat. Ti prav ogreje srce.
Očitno sta se prava dva našla. Duši dvojčici. To je redkost v današnjem času.
Default avatar
Smisel partnerstva je reprodukcija. Da moški oplodi žensko in da ženska rodi in vzgoji potomce, ki bodo zmožni zaploditi in vzgojiti nov rod. Torej, od partnerja lahko do menopavze pričakuješ sex z namenom oploditve in pomoč pri vzgoji otrok (šteje tudi zaposlitev in prispevanje denarja k gospodinjstvu).
Default avatar
Nisi naivna, imaš pač te preference v življenju.
Če smem pripomnit - meni se zdijo prave in tudi jaz imam zelo podobne. In pri naju držijo, v mojih prejšnjih zvezah pa niso. Kdor ve kaj želi in to išče - lahko najde, če ne obupa prehitro.
Default avatar
Oz. drugače povedano; tole citirano:
ti je lahko zelo dober filter ljudi; kdor ti to pravi, si lahko prepričana, da ni pravi zate. Če pa je ženska in ti iščeš moškega - pa tudi ni prava družba zate.
Default avatar
Jezus, jaz pa ne. Saj sem vzela moškega, ne pa deklice.
Sploh si ne predstavljam take osladnosti. Moški naj bo redkobeseden ( kar ne pomeni naj bo tup, ampak realen in ne nekakšna sanjava cmera), nikar naj se osladno, slinasto stiska ( saj ni otrok), hobije naj ima svoje, saj imam tudi sama svoje.
Default avatar
Rok-1 je napisal/a:
Hvala za tole.
Default avatar
Rok-1 je napisal/a:

Me veseli, da se je našel še en tak moški v tej temi. Je lepo to prebrati.
Drugače največkrat slišim od žensk, da sem naivna, če kaj takega pričakujem.
Default avatar
Moški naj bo moški je napisal/a:
Zakaj potem sploh imeti partnerja?
Pogovori so ti beda, objemi odveč, hobijev nimata skupnih? Zakaj sploh si z njim?
Default avatar
Ne vem, koliko let šteješ. A zame osebno je pravi moški tisti, ki zna sprejet nežnosti. Bližina ne pomeni (uporabim tvoj izraz) osladnega, slinastega stiskanja. Žal mi je, če si naletela samo na take, ki so tako funkcionirali...

Glede hobijev: nista zraščena skupaj, zato imata pravico, da kreneta tudi kdaj vsak po svoje. A če sčasoma ne bosta imela ničesar skupnega, bo zmanjkalo tem za pogovor oz. se bosta oddaljila. No, mogoče se ti zdi tudi pogovor (zlasti, če se uspe on razgovoriti tako, kot ti) znak slabosti moških.

Meni ravno nasprotno: vsaj pred mano lahko pove, kaj se dogaja v njem. In to naju zbližuje.
Default avatar
Zanimivo mi je, da se vedno nekaj pričakuje, da nam drugi dajo.
Kaj ste pa ve pripravljene ponudit? Kaj dajete?
Default avatar
kaj pa ti daješ je napisal/a:
Koliko si star? 10, 12 let?
Ker, če si vsaj malce več, bi moral vedet, da objem je obojestranska zadeva, pogovor tudi, ker če ni, je potem monolog, razumevanje tudi obojestranska.... razen, če ti misliš, da objemanje tako zgleda, da moški objema, ženska pa stoji kot hlod in moškega ne objame.
Default avatar

Avtorica to ni samoumevno. Za to se je treba truditi. Dejstvo je, da ponavadi ženske bolj rabimo nežnost, crkljanje katero sprva dobimo od partnerja, ko postanemo mame pa se rado zgodi da vse to dajemo in prejemamo od otro partnerja pa damo na stranski tir in se po 10 letih zavemo, da smo zgibili stike.

Imam srečo, da z možem nisva naredila te napake in da kljub temu da sva mama in oče sva tudi mož in žena. Pleševa ravno ne tudi na mesaže ne hodiva. Imava pa svoje jutranje rituale ob kavici, rada greva v gore, smučava z otroci ali brez, sva potepuha po duši in motorista.
Skratka za tak odnos je potrebno delati.

Aja ja tudi po 22 letih se še sprehajava z roko v roki, ob gledanju tv obvezno v objemu.....
Default avatar

Avtorica to ni samoumevno. Za to se je treba truditi. Dejstvo je, da ponavadi ženske bolj rabimo nežnost, crkljanje katero sprva dobimo od partnerja, ko postanemo mame pa se rado zgodi da vse to dajemo in prejemamo od otro partnerja pa damo na stranski tir in se po 10 letih zavemo, da smo zgibili stike.

Imam srečo, da z možem nisva naredila te napake in da kljub temu da sva mama in oče sva tudi mož in žena. Pleševa ravno ne tudi na mesaže ne hodiva. Imava pa svoje jutranje rituale ob kavici, rada greva v gore, smučava z otroci ali brez, sva potepuha po duši in motorista.
Skratka za tak odnos je potrebno delati.

Aja ja tudi po 22 letih se še sprehajava z roko v roki, ob gledanju tv obvezno v objemu.....
Default avatar
Koliko pa mora pira na dan spit minimalno in koliko krat te pahnit po stopnicah na teden?