Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Aritmija srca

Aritmija srca

Pozdravljeni,
ze nekaj casa imam tezave s srcem oz. srcno aritmijo. Vsak dan me mucijo posamezne ekstrasistole, s katerimi sem se nekako naucila ziveti. Obcasno pa se mi pojavi napad (ponavadi ga sprozi ekstrasistola) neenakomernega in nerednega bitja srca. Utripi so cutni skorajda na povrsini, vedno se pojavijo nad levo dojko in se nekako ‘kotalijo’ do leve rame. Mislim, da gre za napade totalne aritmije, ali pa mnoge socasne ekstrasistole. Imela sem vrsto preiskav, srce je zdravo (ultrazvok, obremenitveno t., holter – v casu snemanja se aritmija ni pojavila). Osebna zdravnica in stevilni kardiologi mi zatrjujejo, da naj na vse skupaj pozabim in da aritmija ni nevarna. Predpisan imam concor, da ga vzamem v primeru hujse aritmije, ampak je to neucinkovito, sam aritmija nikoli ne traja vec kot 10sekund. Zanima me, ali res ne gre za nic nevarnega (aritmija namrec ni bila posneta) in koliksna je verjetnost, da taksen napad povzroci morebiten zastoj srca. Naj se povem, da sem stara 25let, scitnica je zdrava, imam pa blago hiatalno henijo in luskavico.

Za odgovor se vam iskreno zahvaljujem.
Lep vecer.

New Report

Close