Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Ali je to MS?

Ali je to MS?

Pozdravljeni,
jaz sem že čisto v stresu in mislim samo še na to… Zadnje dva do tri tedne se večkrat počutim “omotično” – ne gre za vrtoglavico, ker se mi ne temni pred očmi, v bistvu gre bolj kot za nek občutek nestabilnosti, čeprav dejansko mi ne zmanjka ravnotežja, bolj je ta občutek prisoten v glavi. Vmes je tole za par dni izginilo, danes se je spet pojavilo. Prisotno ni cel dan, ampak sem in tja, največkrat v sredini dneva. Veliko se ukvarajam s športom in takrat npr pri teku nimam teh težav. Potem pa včeraj so se mi pojavili še mravljinci v dlaneh in stopalih. Spet niso bili prisotni skos, ampak sem pa tja je prilezel kak. Danes so še prisotni, vendar manj. V zadnjih mesecih mi je ponoči parkrat zaspal prstanec na levi roki, vmes sem celo mislila, da imam vkleščen živec oz teniški komolec, ker sem par ni (vendar to še pred pojavom omotice) čutila bolečino na zunanji strani komolca. Po razgibavanju je takrat tisto minilo. Mene je res strah in sem malo brala po netu in me je groza, da gre za simptome MS. Zdaj mi je ratalo še slabo in se mi zdi, kot da je konec mojega življenja… Mislim samo še na to…. K zdravniku me je it res strah 🙁 Vem, da mi boste rekli, da naj grem, vendar mi gre kar na jok, ko pomislim, kakšne izvide lahko dobim…. V glavnem na koncu sem z živci….

Pravzaprav imate bore malo simpromov bolezni, pred katero trepetate in tudi sicer se vsesorte namešali skupaj (recimo “zaspal” prstanec nima nikakršne zveze s teniškim komolcem). Kaj od tega se vam zdijo tipični simptomi ms ne vem, par zbadanj in zaspal prst pa bi res težko sugeririrali ravno ms, vsaj ne s kakšno večjo verjetnostjo. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

hvala za hiter odgovor. Skrbijo me omotice in mravljinčenje. Tale dva. Koliko časa naj bi trajalo mravljinčenje, da je lahko znak MS? Vem, da naj bi bila pristotna tudi povečana utrujenost, tega na srečo ni (pred mesecem sem pretekla maraton in tudi sedaj redno tečem, hodim v hribe in na funkcionalne vadbe) – ali bi vse to zmogla, če bi imela MS?
Hvala vam in se opravičujem za paniko

Saj ni zdaj finta v trajanju. Omotice imajo kup vzrokov, od slabokrvnosti, okužb, nizkega tlaka pa vse do strahu pred boleznimi. Tesnoba lahko povzroča tudi recimo omenjene mravljince. Saj ne da lahko po netu karkoli izključim, ampak še vedno vaši strahobi niso blizu prvega mesta med možnostmi. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close