Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Neplodnost – kakšno obsojanje starejših mladih

Neplodnost – kakšno obsojanje starejših mladih

Poslušam oddajo o neplodnosti. V oddajo so klicale samo starejše ženske in zelo obsojale tiste, ki so neplodne. Zelo grdo se mi je zdelo. (Le zadnji klic je bil drugačen.)

http://4d.rtvslo.si/arhiv/svetovalni-servis/174504958

So stare in ne več ravno lepega izgleda in v mladih vidijo konkurenco ter nekatere se primerjajo z njimi, a kmalu sprevidijo, da ne gre. Nekatere pa so toliko zdolgočasene, da so jim vnuki edini smisel življenja. Svoje frustracije pa potem zdravijo v takih temah.

Ne da se mi poslušat takih oddaj, ampak, sem prav razumela?
Obsojanje neplodnosti? Saj pa to človek ni sam kriv?

Ne da se mi poslušat takih oddaj, ampak, sem prav razumela?
Obsojanje neplodnosti? Saj pa to človek ni sam kriv?
[/quote]

Mogoče pa ni čisto tako. To, o krivdi namreč.

Ne da se mi poslušat takih oddaj, ampak, sem prav razumela?
Obsojanje neplodnosti? Saj pa to človek ni sam kriv?
[/quote]
Saj zaplankani omejenci nasplošno radi tako obsojajo brez kakršnegakoli uvida, razumevanja in empatije.

Tudi sam sem večkrat presenečen, koliko omejenosti je še v neki srednjeevropski državi 21. stoletja. Žal je značilnost omejenosti tudi močna prepričanost v lastno mnenje, ki je nedostopna za nasprotne argumente.


Saj zaplankani omejenci nasplošno radi tako obsojajo brez kakršnegakoli uvida, razumevanja in empatije.
[/quote]

Sem že slišala pred kakimi 30 leti ene stare babnice kako so o neki mladi punci govorile, da je jalova. Ja, jalova. Ampak te babnice so bile že takrat stare.
Tako, da sem mislila, da kaj takega ni več na sporedu, da bi se komu posmehovali, ga obsojali, če je neploden?

… ne obsojam, Imam v ožji družini dva primera takih parov. Ampak … o tem, da se jemljejo hormoni od rane mladosti, da se deset, petnajst let ne želi zanositi – v dobi, ko naj bi se – telo ni stroj in hitro dojame, kaj hočemo in česa nočemo. Pa splavi tudi niso nedolžna reč. Zato pri veliko primerih ne moremo povsem izključiti lastne krivde.

Veliko so same krive, to je dejstvo. Cakajo da so stare, potem pa ne morejo imeti. Vsak se naj s svojo vestjo sooci. Mi je pa skrajno smesno kako v rokavicah moramo z nekaterimi delati.

A ti kar povprek obsojaš ženske, da so delale splave ali od kje ti to o splavih?
A ti bi kar tako brez kontracepcije, kolikor bog da otrok ali kako? Ali bi seksala samo, ko hočeš otroke ali kako?
Ko začnete babe take kvasit me pa res srat prime.

Zakaj imam občutek, da si naštancala otroke, ko si bila še smrklja in si zdaj fovš tistim, ki so v življenju kaj ustvarili, ker niso imeli otrok v svojih mladih letih?

Sem ravno hotela podobno napisat, da se morda danes ne obsoja neplodnost kot neplodnost, ampak vzroki zanjo, pa naj bo krivda na strani posameznika ali na strani novodobnega načina življanja (beri: raznorazna oporečnost hrane in bivalnega okolja).
To vsekakor je za obsojanje in za razmislek!

Obstajajo fantazijski filmi/serije/knjige na temo neplodnosti človeštva, pa tudi na temo umetnega zmanjševanja svetovne populacije. Ne glede na to, da so te zgodbe SF, je morda nekaj resnice v njih…

Zakaj imam občutek, da si naštancala otroke, ko si bila še smrklja in si zdaj fovš tistim, ki so v življenju kaj ustvarili, ker niso imeli otrok v svojih mladih letih?
[/quote]

Zanimivo kako hitro se pocutimo nagovorjene in napadene. Jaz imam zgolj dva in to ne kot smrklja. Sme jih mela okoli 30. Pac z neplodnostjo imajo težave zenske ki sem jih opisala. Raje vse drugo kot otroke, pol pa v jok pa na drevo ker ni vec mlada

Mene pa zanima kako si je nekdo sam kriv za neplodnost?

In tisti, ki obsojate neplodne, da so si sami krivi. Greste kdaj k zdravniku, za koliko bolezni ste si sami krivi? Holesterol, pritisk, debelost, slab vide, slab sluh, prehladi, gripe, …

Torej kako so si krive tiste, ki so neplodne in so stare 30?

Sem ravno hotela podobno napisat, da se morda danes ne obsoja neplodnost kot neplodnost, ampak vzroki zanjo, pa naj bo krivda na strani posameznika ali na strani novodobnega načina življanja (beri: raznorazna oporečnost hrane in bivalnega okolja).
To vsekakor je za obsojanje in za razmislek!

Obstajajo fantazijski filmi/serije/knjige na temo neplodnosti človeštva, pa tudi na temo umetnega zmanjševanja svetovne populacije. Ne glede na to, da so te zgodbe SF, je morda nekaj resnice v njih…
[/quote]

Evo, to je to! Ampak eni so samo žrtve. Od vedno. Nikoli pa nobene lastne odgovornosti ne bi prevzeli!
Tudi jaz poznam nekaj neplodnih parov. Mnogi med njimi imajo cel kup “grehov” na grbi. “V mladosti se pač moraš znoret.” In so se. Samo vlak ni šel čez. In vse so sprobali. Zdaj pa ni otrok. Hmmm…. In so reveži. in se morajo vsem smiliti.
Sem že zadnjič tukaj prebrala neko mnenje, da se narava ponavadi ne zmoti.

Za vse tiste, katerim ni ugotovljen vzrok neplodnosti ali premalo živih semenčic, si poglejte pomen pomanjkanje joda v telesu.
Enako tisti, ki niso dovolj razviti, imajo težave s cistami, jajčniki, vratom maternice, dojkami, prostato ali kožnega raka.
Zdravljenje z jodom, kakor tudi preventiva, je učinkovita.
Naši zdravniki pa tavajo v temi, no, ne več vsi.

Vidiš, jaz bi rekla: “Dost opletanja s tujo krivdo. ” Nekateri je imate res polna usta, prej ali slej se vam zaleti.

Vest bo tudi tebi potrkala na duri: soočila se boš z omejitvami dednosti in predala jih boš naprej otrokom. Tudi tiste, za katere nisi vedela.

Da se ženski, ki nima otrok reče, da je jalova. Je ravno tako kot bi ženski, ki ima zaporedoma dva ali več otrok reklo, da je rodilja ali pa, da živi v službi od porodnišk in ne od lastnega dela. Ali pa ženski, ki ima več otrok z različnimi partnerji, da je lahka k.u.r.b.i.c.a. Pa še kej bi se našlo.

Torej kako so si krive tiste, ki so neplodne in so stare 30?
[/quote]

Morda tako, da so se pred tem 15 let filale s hormoni proti zanositvi?
Morda s tem, da so pri 20 letih imela že en ali dva splava?
Morda s tem, da so najbolj plodne do cca 25 leta?

Evo, to je to! Ampak eni so samo žrtve. Od vedno. Nikoli pa nobene lastne odgovornosti ne bi prevzeli!
Tudi jaz poznam nekaj neplodnih parov. Mnogi med njimi imajo cel kup “grehov” na grbi. “V mladosti se pač moraš znoret.” In so se. Samo vlak ni šel čez. In vse so sprobali. Zdaj pa ni otrok. Hmmm…. In so reveži. in se morajo vsem smiliti.
Sem že zadnjič tukaj prebrala neko mnenje, da se narava ponavadi ne zmoti.
[/quote]

In kakšni so ti grehi, da so neplodni?
Namreč jaz poznam veliko takih, ki imajo veliko grehov na vesti (recimo iz gostilne v gostilno popivati) pa imajo vseeno kup otrok naštancanih. Ponavadi itak drugi skrbijo zanje, ker ta stari svoje popivanje nadaljujejo.

Da se ženski, ki nima otrok reče, da je jalova. Je ravno tako kot bi ženski, ki ima zaporedoma dva ali več otrok reklo, da je rodilja ali pa, da živi v službi od porodnišk in ne od lastnega dela. Ali pa ženski, ki ima več otrok z različnimi partnerji, da je lahka k.u.r.b.i.c.a. Pa še kej bi se našlo.
[/quote]

…ampak tukaj na monu je samo rodilja, štepanje otrok…sprejemljivo, celo zaželeno. Vse ostalo je pa govora o revicah.

Morda tako, da so se pred tem 15 let filale s hormoni proti zanositvi?
Morda s tem, da so pri 20 letih imela že en ali dva splava?
Morda s tem, da so najbolj plodne do cca 25 leta?
[/quote]

Z vsakim “morda” načrtno seješ obtožbe skozi lastna ugibanja.
Tebi se to pač ni zgodilo in pri tebi bo štela le tvoja izkušnja.

Da ne boš planila: ne govorim o zanositvi. Govorim o tem, da kažete s prstom na ženske, ki imajo težave z zanositvijo in mečete v en koš na podlagi lastnih sklepanj.

Morda tako, da so se pred tem 15 let filale s hormoni proti zanositvi?
Morda s tem, da so pri 20 letih imela že en ali dva splava?
Morda s tem, da so najbolj plodne do cca 25 leta?
[/quote]

Torej, naj bi pri 15ih seksala brez zaščite ali kaj? Ali naj bi bila še naslednjih 20 let devica ali kako?
Od kje ti to, da imajo take množične splave? Ti resno misliš, da ženske množično hodijo na splave? Razen seveda, če je katera res tako butasta, da seksa brez zaščite, potem verajmem, da pri 20ih dela splav. Računam pa, da je večina tako pametnih, da seksa z zaščito.
Torej naj do 25tega naštancajo otroke, živijo jih pa naj drugi ali kako? Se ti zavedaš, da je treba najprej se izobrazit, potem najti službo, potem si ustavrit dom in šele nato otroci.
Aja, je pa fajn, če ima ženska do 25tega leta otroke, ker potem bo težko kaj uživala lajf, ker se bo težko izobrazila, težko doštudirala, težko našla spodobno službo. In kot taka ne bo prišla na idejo, da ne bi bila podrejena možu.

Neplodnost je nezmožnost spočeti in donositi otroka po naravni poti. Pri neplodnosti se ne govori o krivdi, ampak o vzroku za neplodnost. In obravnava se neplodnost para, ne neplodnost ženske. Pri veliko parih se ne ve, zakaj so neplodni. Pri tistih, za katere je pa vzrok neplodnosti znan, se pa ve, da je pri polovici parov vzrok pri moškem, pri polovici pa pri ženski.

Tako da mogoče je že čas, da opustite besedišče 19. stoletja in se preselite v 21. stoletje. In uporabite internet za kaj koristnega, recimo malo poguglate dejstva, in ne samo za klaftranje.

New Report

Close