Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek grdo je slišati " črni petek", pa kaj je to??

grdo je slišati " črni petek", pa kaj je to??

Nehajte nas posiljevati s tem nekrščanskim amer. sranjem poganskim.

ti pa nas ne posiljuj s svojim krščanskim pridiganjem.

Kaj je črni petek, se pa izobrazi na spletu:

https://www.dnevnik.si/1042405702

https://en.wikipedia.org/wiki/Black_Friday_(shopping)

http://svetkapitala.delo.si/aktualno/crni-petek-dan-za-nakupe-v-sloveniji-423

v ZDA vladajo nekrščanski običaji

Zaveži si trikotno rutico čez ušesa ( tako, kot so jo nosile naše babice in prababice), pa bo. Najmanj kolateralne škode zate.

trillerji, haloween, črni petek (se sliši zelo grozno in žalostno)…meni tudi zelo grdo. Absolutno ignoriram. Nismo negativci in to je zlo, tema..to je ogabno.

Zakaj je treba satana zalt? Crni petek je dan za blesave materialiste. Kdaj se boste zbudili in se zaceli ukvarjati s svojo duhovno rastjo? A nismo ljudje kao visje razvita vrsta? Same ovce vsepovsod…

točno tako, ljudje se tega žal ne zavedajo, trgovci jih j….v glavo, ker samo hočejo keš.


[/quote]

Lej, dokler jaz lahko kupim eno zadevo, ki je pri nas kljub znižanju še vedno 400 eur dražja, kot na tuji spletni strani trenutno, se mi gladko j….be za vaše karme, negativizem in vse ostalo.

Če bi bil black friday pri nas kot je v ameriki bi bilo fajn. Zakaj pa ne? Tv, ki je drugače recimo 1000$, dobiš takrat tudi za 50$. Ni čudno, da folk že 2 dni prej pred trgovino kampira.

Saj ni treba v Ameriko – že v nemških in britanskih spletnih trgovinah je zelo podobno….

amer. pogansko sranj.e ” noč čarovnic” je neokusno norčevanje iz pokojnih. To je nemoralno. Ampak kdaj je bila amerika moralna?

Lej, dokler jaz lahko kupim eno zadevo, ki je pri nas kljub znižanju še vedno 400 eur dražja, kot na tuji spletni strani trenutno, se mi gladko j….be za vaše karme, negativizem in vse ostalo.
[/quote]


[/quote]

Dej napiši, kolikokrat v življenju si pa slog bil?a v Ameriki? Kukcaš opranoglavo, ker niti ne pogledaš dlje od lat domačega plota očitno…

Škodi ti tole – pojdi raje na sonce in se nafilaj s serotoninom. Bo super tako zate, kot za nas tukaj.



ja, kampirajo pred štacunami, kot da nujno rabijo tiste usrane televizorje, ker jih doma nimajo. Ne vem, kaj se nekateri tako usajajo nad socializmom, da so takrat ljudje cele dneve v vrstah stali pred trgovinami, če je v “bogatem” kapitalizmu enako?



ja, kampirajo pred štacunami, kot da nujno rabijo tiste usrane televizorje, ker jih doma nimajo. Ne vem, kaj se nekateri tako usajajo nad socializmom, da so takrat ljudje cele dneve v vrstah stali pred trgovinami, če je v “bogatem” kapitalizmu enako?
[/quote]

Pa daj malo bolje poglej na slikah, to je low class folk, ki ni ravno brihten,no. Ti praznijo skladišča. Tisti, ki si na tak način izpolnijo sanje – televizor znižan z 1200 na 200; ampak ne, on kupi 2, ne enega, pa čeprav se zakreditira še bolj 8 pa ne mi pisat, da kupi enega zase, drugega pa za darilo :P)

Ker ti nočeš rutice, kot naše babice…. bodo tvoji otroci v prihodnosti nosili kar burke… Pa niti ne v tako daljni prihodnosti.

Neumnost in kretenskost žal ni ozdravljiva.

ponavljaj jih

[img][/http://old.radiostudent.si/thumb.php?pic=images/articles/3/228/080529095825.jpg&w=431&sq=Nimg]

Pa daj malo bolje poglej na slikah, to je low class folk, ki ni ravno brihten,no. Ti praznijo skladišča. Tisti, ki si na tak način izpolnijo sanje – televizor znižan z 1200 na 200; ampak ne, on kupi 2, ne enega, pa čeprav se zakreditira še bolj 8 pa ne mi pisat, da kupi enega zase, drugega pa za darilo :P)
[/quote]

Pa ne vem, če gre ravno za low class people. Socialci se ne morejo razmetavat z denarjem niti na razprodajah. Gledaš razne srednješolske froce, ki se grebejo za najnovejše telefone, ki so kar dragi, torej morajo biti iz kar dobrih middle class familij, ki jih lahko oborožuje z žepnino za take neumnosti.

Meni “črni petek” tudi deluje nekam zlovešče. Ne vem zakaj mora biti črni petek?
Nameravam pa si danes kupiti torbico, ker je baje 30 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popusta.

Ker ti nočeš rutice, kot naše babice…. bodo tvoji otroci v prihodnosti nosili kar burke… Pa niti ne v tako daljni prihodnosti.

Neumnost in kretenskost žal ni ozdravljiva.
[/quote]

Te moram kar razočarat – moji ne – so že z eno nogo na tujem trgu delovne sile – pa ne Avstrija, ali Madžarska 🙂

Verjamem, da “neumnost in kretenskost” nista ozdravljivi – si kar ti tipičen dokaz za to.



Pa ne vem, če gre ravno za low class people. Socialci se ne morejo razmetavat z denarjem niti na razprodajah. Gledaš razne srednješolske froce, ki se grebejo za najnovejše telefone, ki so kar dragi, torej morajo biti iz kar dobrih middle class familij, ki jih lahko oborožuje z žepnino za take neumnosti.
[/quote]

Seveda da so, low class, večinoma; zakreditirajo se na kreditnih karticah – sicer malo manj, kot bi se sicer, ko kupi 2 televizorja za 200 eur, namesto enega za 1000…… Ker Američani se vsako leto “počastijo” na koncu leta z nečim novim za “household”, gre dostikrat v minus limita. In na takih razprodajah pač manj, kot bi šlo sicer.

Morda, ampak beseda crni pravzaprav pomeni crne stevilke, ki so dobra stvar (crne stevilke pomenijo pozitivno bilanco, nasproti rdecim, ki pomenijo izgubo). Menda je to obdobje ko obracun letne bilance skupaj s fiksnimi stroski prevesi v crne stevilke.

Morda, ampak beseda crni pravzaprav pomeni crne stevilke, ki so dobra stvar (crne stevilke pomenijo pozitivno bilanco, nasproti rdecim, ki pomenijo izgubo). Menda je to obdobje ko obracun letne bilance skupaj s fiksnimi stroski prevesi v crne stevilke.
[/quote]

A potem imajo trgovci pozitivno bilanco samo ob razprodajah, ko prodajajo po polni ceni, pa negativno?

Kakor Ameriška verzija Valentinovega, ki je še manj kot pred 30 leti nismo imeli. Halloween takisto.
Komercialna nategancija za ofce in nič krive otroke.

Črni petek je bil včasih alternativni naslov za film Teksaški pokol z motorko

New Report

Close