Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vprašanje na razgovoru za zaposlitev

Vprašanje na razgovoru za zaposlitev

Koliko pa želite biti plačani za to delo oz koliko plače pričakujete?

Ja, kaj naj odgovorim, a odgovorim direktno, bolj diplomatsko ali pa bolj skromno?

Pa kaj naj jim odgovorim, saj se ve kolikšna je plača po njihovi sistematizaciji, kaj naj jaz s tem, najprej ne objavijo, potem še na razgovoru skrivajo, nič ne veš pri čem si. Pa dejmo bit direktni madona no!

To je čisto normalno vprašanje, Tudi jaz potipam kandidata, kakšna so pričakovanja, ker če bi želel plače 2500 eur bruto, se ne bi našli. Povej iskreno, da želiš npr. 1300 eur bruto oz. kolikorkoli. Pa povej da se ti zdi za tako delovno mesto to primerna plača saj gre za samostojno delo…Govorim teoretično ker ne vem za kakšno delovno mesto se gre.

Skromno ne, ker si moraš pustiti prostor za pogajanja. Preveč pa tudi ne, da ne izpadeš čudna.

Če je plača po sistemizaciji znana, pa to poveš. Poveš, da kolikor ti je znano, je plača po sistemizaciji XY. Seveda je možnih še ogromno izpeljank, ampak naj bo to to zaenkrat:)

Jaz bi rekla, da imam sedaj toliko in toliko (to v primeru če imaš službo).
Če pa je nimaš, bi pa tudi po pravici povedala, koliko se mi zdi primerno.

Ja, zakaj pa ne povedo koliko je, pa bi potem jaz povedal ali bi se našel pri njih ali ne, correct?

Lahko poves nek interval od – do…

Se pa strinjam s tabo, bilo bi lepo, ce bi se dalo od delodajalcev dananes pricakovati igro z odprtimi kartami in da bi oni v sklopu opisa del. mesta razkrili, koliko so pa oni sploh pripravljeni placati… Saj na koncu je vse odvisno od tega, kaj so oni pripravljeni dati zate. Zal je to danes utopija in je pravilo 1000 pricakovanj na zaposlenega, bolj malo delodajalcev pa se vprasa, kako dostojno ravnati z zaposlenimi in z iskalci zaposlitve. Na sreco so seveda tudi pozitivne izjeme, ampak bilo bi lepo, da bi se tudi splosna kultura delodajalcev spremenila na bolje..

Point je ,da če jih bom jaz direktno vprašal sem prepričan, da ne dobim povabila za naslednji krog. Oh ta diplomacija.

Point je ,da če jih bom jaz direktno vprašal sem prepričan, da ne dobim povabila za naslednji krog. Oh ta diplomacija.
[/quote]

Ja, je kar res, da ti lahko tako vprašanje zapre vrata za izbor v ožji krog.
Se spomnim enega delodajalca, ki se je hudo bunil kaki so kandidati, da kar vsi sprašujejo za plačo koliko bo in sploh pljuval po tistih, ki so vprašali po plači.
Kot, da ne hodim zaradi denarja v službo.

Osebno bi rekla, da se po sistematizaciji ocenjuje moje delo v rangu recimo 2000, vendar sem glede na svoja znanja in veščine sposobna opravljati vsako delo v okvirju svojega delovnega področja po pol leta uvajanja v rangu vsaj 3000, na manj kot 1500 ne bi pristala, realnost je pa takšna, da vi določate ta pogoj, tako da bi morala o plači vprašati jaz vas.

Pa cifre so kar tako, da se ne bo kdo zdaj upičil v zneske.

Ja, je kar res, da ti lahko tako vprašanje zapre vrata za izbor v ožji krog.
Se spomnim enega delodajalca, ki se je hudo bunil kaki so kandidati, da kar vsi sprašujejo za plačo koliko bo in sploh pljuval po tistih, ki so vprašali po plači.
Kot, da ne hodim zaradi denarja v službo.
[/quote]

V zadnjem krogu pri direktorju velike logistične firme s sedežem pri graškem letališču v Avstriji, kamor sva se uvrstili dve kandidatki, mi direktor pove, da je pričakoval, da bom rekla vsaj trikratnik zneska, ko me je vprašal, za kakšno plačo sem pripravljena zamenjati službo. In mimogrede, toliko tudi znaša začetna plača na delovnem mestu, za katerega sem se potegovala. V tistem trenutku sem vedla, da je delovno mesto oddano drugi.

Absolutno se strinjam, da bi morala biti plača znana vnaprej, vsaj okvirno bi jo morali obelodaniti že v razpisu. Potem vsaj veš, ali se prijaviti ali ne, sploh, če službo že imaš.

Ko so me nekaj podobnega vprašali na razgovoru, sem odvrnila, da imam trenutno toliko in toliko in da sem načeloma s plačo zadovoljna, ker mi omogoča dostojno življenje, si pa želim novega izziva. Ponudili so mi 300 več (bolj zahtevno delovno mesto) in smo udarili 😉

V zadnjem krogu pri direktorju velike logistične firme s sedežem pri graškem letališču v Avstriji, kamor sva se uvrstili dve kandidatki, mi direktor pove, da je pričakoval, da bom rekla vsaj trikratnik zneska, ko me je vprašal, za kakšno plačo sem pripravljena zamenjati službo. In mimogrede, toliko tudi znaša začetna plača na delovnem mestu, za katerega sem se potegovala. V tistem trenutku sem vedla, da je delovno mesto oddano drugi.
[/quote]

Ta vprašanja o plači so najbolj bedna. Ne daj bože, da vprašaš, odletiš.
Če te oni vprašajo in poveš preveč, odletiš. Če poveš premalo, odletiš.

Kolikor si seznanjena je po sistematizaciji x e. Toliko tudi pričakuješ. Iz tega se vidi, da nekaj glede tega veš in to je po mojem mnenju plus.

Odgovoriš realno, toliko kot pričakuješ, ne preveč ne pa tud premal. Pozanimi se al pa na netu mal prebrski kolk je plača za to del.mesto. Bod iskrena in povej tako plačo kot se glede na tvojo kakovost in zahtevnost del.mesta zdi korektno. Itak pa če si dobra lahko to hitr pokažeš in se pogajaš.
Lahk si tud postavš eno mejo min plače za katero bi bila še pripravljena delat.

Ti razgovori v Sloveniji so ena sama beda. Meni se zdi najbolj pomembno kaj si delal in kaj znaš, oni pa nabijajo, kje se vidiš čez 5 let, kaj so tvoje pozitivne in negativne lastnosti, kandidat je bil pa izbran že ob objavi razpisa. Ko pošlješ prijavo, še zahvale ne dobiš.

Še večja beda je pa tale MON, ali klikaš, da nisi robot ali pa ti mora vsak prispevek odobrit moderator in je isto kot bi v smeti vrgel.

Reci jim, da bodo dali tolikšno plačilo kakor te cenijo 😉


Naravnost neumno spraševanje, naj delodajalec raje takoj pove iskreno kandidatu koliko je plače ne pa nekateri kar nekaj ovinkarijo, jim poveš koliko pričakuješ pa odgovorijo ja hm to je pa malo preveč… Saj prideš na razgovor za delo na tržnicio, kjer boš barantal. Meni gredo taki delodajalci na bruhanje in po neumnih vprašanjih, iz moje strani takoj zaključimo. Pravi delodajalec pove kaj pričakuje od kandidata, pove kaj ponuja kandidatu in to je to, brez postavljanja neumnih vprašanj in ovinkarjenja.


Točno tako v tujini pove delodajalec kaj pričakuje od kandidata kaj ponuja kandidatu in to je to.

Sej zato pa so na monu delodajalci, ki dobijo kandidata, ki je na razgovoru briljiral, ko so ga pa zaposlili je pa komaj levo roko dvignil. Eto.


Saj ga lahko tudi v tujini delodajalec takoj odpusti, če ne zna opravljati dela za katerega sta se dogovorila. Tako da lagati se kandidatu ne izplača, da nekaj zna, če dejansko tega ne zna, kar se od njega pričakuje. Največjekrat pa v Sloveniji postavljajo neumna vprašanja in ovinkarjenja delodajalci, ki pričakujejo, da bodo dobili zaposlenega, ki ga bodo plačali minimalno, delal bo pa maximalno in obvladal ne vem kaj vse. To pa ne gre skupaj in taki delodajalcu non stop iščejo nove kandidate skoraj vsak mesec 🙂 če že koga dobijo pa po prvi ali drugi plači sam odide 🙂

V zadnjem krogu pri direktorju velike logistične firme s sedežem pri graškem letališču v Avstriji, kamor sva se uvrstili dve kandidatki, mi direktor pove, da je pričakoval, da bom rekla vsaj trikratnik zneska, ko me je vprašal, za kakšno plačo sem pripravljena zamenjati službo. In mimogrede, toliko tudi znaša začetna plača na delovnem mestu, za katerega sem se potegovala. V tistem trenutku sem vedla, da je delovno mesto oddano drugi.
[/quote]

Zadnji krog, pri direktorju, samo se dve kandidatki, verjetno obe usposobljeni, če sta prisli tako dalec….valjda je vzel lepšo, pa se ti tolazi kolker ces, da si zaje.bala s tem odgovorom o plači.

New Report

Close