Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vohunjenje za nami, npr.: Android izdaja vašo lokacijo ob izklopljenih lokacijskih nastavitvah telefona in celo brez SIM

Vohunjenje za nami, npr.: Android izdaja vašo lokacijo ob izklopljenih lokacijskih nastavitvah telefona in celo brez SIM

Vsi ves čas vohunijo za nami. Dobesedno.
Zadnja analiza zbiranja podatkov z strani Googla preko Androidnih napravic kaže, da vedo, kje ste tudi, če ste izklopili lokacijske nastavitve v telefonu[/url].
Še več, tudi brez SIM kartice, ve kje ste.

Za določanje lokacije uporablja tako GPS, kot triangulacijo baznih postaj oz. Wi-Fi ruterjev in nenazadnje inercijske sisteme in pospeško metre.
Od domačega Wi-FIja lahko z izstrganim GPS-om, Wi-FI in GSM anteno, zgolj pospeško metri določijo vašo pozicijo (vektorski premiki).

Eden alternativnih virov določanja pozicije je tudi: hitrost praznjenja baterij!

Čim pride telefon v stik z WI-FI omrežjem, so podatki posredovani Googlu.

O tem, kaj vse Alphabet – Google o vas tudi sicer zbira, sem že:
Nemški program Elcomsoft Cloud eXplorer (cena 2..000 EUR) omogoča vpogled v vse podatke, ki jih Aplhabeth zbira o vas. Seveda to ni edini tovrstni program..
Stvari so grozljivo zalezovalne. In še članek nemškega računalniškega mesečnika CHIP: Googlove skrivnosti – tako točno vas pozna ameriški konzern?
Toliko bolj, ker vse te stvari lahko izvedo o vas tudi tisti, ki poznajo vaš gmail email naslov (pride prav ljubosumnim ženam, možem in podjetniški konkurenci ali sodelavcem).
Na minuto točno se ve vašo geografsko pozicijo od prvega dneva uporabe Androida, vse uporabljena gesla za Wi-Fi omrežja, vsa gesla za internetne stvari, ki ste jih shranili.. vsa zgodovina internetnega brskljanja, vsi emaili, vsa dokumentacija in fotografije, ki ste jo obdelovali preko Googlovih spletnih orodij. Skratka vse vaše spletno življenje in sobivanje s telefonom – kjer je telefon, je tudi Google (in Apple, Facebook, Intel, Microsoft, Amazon itd.).

Podobno ravna tudi Intel, saj so na začetku meseca odkrili, da je znotra samih Intelovih procesorjih “skriven operacijski sistem”. Šele, ko so odkrili skupaj 11 hroščev v Management engine, Trusted Executive Engine in Server Platform Services so priznali varnostno tveganja, saj lahko preko tega “skrivnega operacijskega sistema” neavtorizirana oseba pridobi popoln nadzor nada vačim računalnikom.
Povedano drugače: Intel ga že VES ČAS IMA[/url].
Hec je, da Management engine teče tudi, če je računalnik ugasnjen, saj deluje na svojem microprocesorju, ki ima znotraj prirejenega OS-a (verzija Minixa) celo svoj lasten spletni strežnik in IP.

Samsungove Televizije že nekaj časa vohunijo za nami[/url] in od ostalih proizvajalcev tudi. Kaj počno “spletne” kamere na naših napravah in računalnikih itak nihče več ne ve.. zato celo FBI priporoča, da si le to preprosto prelepite z nalepko (ob nakupu sta pa vseeno primorani kupiti napravo s kamero, pa čeprav jo boste doma takoj prelepili!).

In medtem, ko se raja prepira, kateri je boljši:
Zeleno kantnik ali odgriznjeni jabuček!?
Igralec za predsednika ali predsedniši igralec?!
Ali celo malce starejša politično uporabna stvar:
Domobranec ali partizan?

Dejansko ni nikjer branilca vašega doma pred digitalnimi vdori vanj in vašo zasebnost. Nikjer ni partizanov, ki bi se tumu uporli.

Nikjer ni želje po spremembi zakonodaje, ki bi nas ščitila. Lepo nas ropajo metapodatkov na dnevni bazi in nikomur nič.

Kje so politiki, ki bi se loliti te bistvene stvari?
Kje ste volilci, ki boste branili svoje domove?

Ker je hec, kot v filmu Sliver, samo da ni bogati lastnik stolpnice, ki špega za podnajemniki, temveč Internetni velikani, ki vedo za praktično ves omrežen svet, kaj počne.

De omnibus disputandum..

kje si pa ti?
telefon doma pustit pa je stvar rešena 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

In kaj imajo od tega, da vohljajo za milijardami predvidljivih ljudi, ki jim (nam) je vsakodnevna relacija kuća – poso?

nova
Uredništvo priporoča

Dokler si navadni smrtnik, se nimas kej sekirat, ker si nezanimiv za ’tiste’.

cela drama… kogar je strah vohunjenja naj se losa vse tehnike in tehnologije in naj se preseli v hišico na drevesu sredi aljaske in medvedov, pa še tistih vas bo strah da niso kakšni agentje pod krinko…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Glej, Volk, tako pač je. Zakaj se pravzaprav obremenjujes s tem, imaš veliko za skrivat? Ali se upiraš bolj iz principa?

Ne mora iti tehnologija tako hudo naprej, ne da bi uporabniki za vse te tehnične pridobitve “plačali”, na en ali drug način. Jaz sem to raje sprejela kor neko neprijetno dejstvo, vendar neizogibno dejstvo. Je dovolj drugih stvari, za katere se imam za sekirat.

Glej, Volk, tako pač je. Zakaj se pravzaprav obremenjujes s tem, imaš veliko za skrivat? Ali se upiraš bolj iz principa?

Ne mora iti tehnologija tako hudo naprej, ne da bi uporabniki za vse te tehnične pridobitve “plačali”, na en ali drug način. Jaz sem to raje sprejela kor neko neprijetno dejstvo, vendar neizogibno dejstvo. Je dovolj drugih stvari, za katere se imam za sekirat.

Seveda vas vse to nič ne “briga”.. ker nimate nič za “skrivati”, ane?

[img]https://i.pinimg.com/736x/21/d0/8a/21d08aca765c9d752f3bf64faf529115.jpg[/img]

Metapodatki ubijajo. So že ubili aktiviste v diktaturah. Google jim lepo “lifra” podatke.

Bolj konkretno za slovenceljne: če se naša Policija enkrat odloči kupiti te metapodatke, vam bodo zaračunali za VSAKO prehitro vožnjo. Tudi takrat, ko ste v coni 30 vozili 32.. ali na avtocesti 134 km/h.
Vsako prečkanje rdeče luči kot kolesar ali pešec (sinhronizavija metapodatkov s podatki prižiganja luči).
Totalni nadzor.

In ja, Google in ostali že dolgo poznajo vse vaše preference glede spolnosti in ogleda seksi strani, kot vseh stvari, ki ste jih preko spleta ali z vašimi kreditnimi karticami kupili.
Samo za plačila v gotovini se morajo malce potruditi (lokacija dviga gotovine, kamere na bankomatih, v trgovinah..)

Preko vašega udejstvovanja na spletu ali če še nosite “pametno uro”, senzor.. točno vedo, kako na katero novico odreagirate. Facebook je namenoma ljudem pošiljal prierjene – fake novice – da bi se to od uporabnikov naučil.
Ves čas jih učite na kakšen način naj vam posredujejo novico, da boste odreagirali, tako kot si želijo.

Ena izmed vodilnih prednosti Trumpa je bila uporaba Cambridge Analytica metapodatkov[/url] preko katerih je lahko vodil in predvideval vedenje volilcev.

Na oblast pride tako tisti, ki ima dostop do podatkov.. ne tisti, ki bi ga ljudje v resnici “izvolili”.
In “izvoljeni” bodo še naprej odločali o tem, da metapodatki so pa res mačja figa..

De omnibus disputandum..


to, da je bil Trump nastavljen in ne izvoljen s strani volivcev je menda jasno vsakemu, še tako tehnološko naivnemu človeku.

ampak povej no, kaj pa ti delaš oz. narediš … od tistega v tvojem uvodnem postu?

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Včasih pa brcne tudi v temo. Zadnjič sem šel v Mostec, google pa kaže, da sem bil v Mercatorju na Podutiški. Potem pa to razloži ljubosumni ženi.

pijem kavo na nebotičniku…
[hashtag=nebotičnik]#nebotičnik[/hashtag] [hashtag=kofi]#kofi[/hashtag] [hashtag=bolimekuraczacelsvet]#bolimekuraczacelsvet[/hashtag] [hashtag=notasinglefuckgiven]#notasinglefuckgiven[/hashtag]
lokacija: Ljubljana

me je to ubilo? pa sam sem javil lokacijo in kaj počnem skupaj s fotko, če je to vohunom zanimivo in me bodo zaradi tega skratili življenja pa naj…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.


Žal je res to ja vohunijo ja dj nehi ta Android jebemti

[img]https://gutezitate.com/zitate-bilder/zitat-was-fur-ein-gluck-fur-die-regierenden-dasz-die-menschen-nicht-denken-adolf-hitler-254441.jpg[/img]

Kakšna sreča za vladajoče, da ljudje nič ne mislijo!

De omnibus disputandum..


to, da je bil Trump nastavljen in ne izvoljen s strani volivcev je menda jasno vsakemu, še tako tehnološko naivnemu človeku.

ampak povej no, kaj pa ti delaš oz. narediš … od tistega v tvojem uvodnem postu?
[/quote]

Že kreiranje te teme daje odgovor.

De omnibus disputandum..

hvala ker ti misliš in paranojiš namesto nas, imamo vsaj prišparane živce in psiho…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Že kreiranje te teme daje odgovor.
[/quote]

tako simpl pa to ni in ti to veš 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

pijem kavo na nebotičniku…
[hashtag=nebotičnik]#nebotičnik[/hashtag] [hashtag=kofi]#kofi[/hashtag] [hashtag=bolimekuraczacelsvet]#bolimekuraczacelsvet[/hashtag] [hashtag=notasinglefuckgiven]#notasinglefuckgiven[/hashtag]
lokacija: Ljubljana

me je to ubilo? pa sam sem javil lokacijo in kaj počnem skupaj s fotko, če je to vohunom zanimivo in me bodo zaradi tega skratili življenja pa naj…
[/quote]

za enkrat te ni. ampak ko te bo infarkt, ti mi ne bomo krili zdravljenja, ker vemo da piješ kofe in je infarkt tvoja odgovornost

za enkrat te ni. ampak ko te bo infarkt, ti mi ne bomo krili zdravljenja, ker vemo da piješ kofe in je infarkt tvoja odgovornost
[/quote]

a bejž ga srat, zavarovanje si plačujem sam, ti ni treba skrbet ker sem zdravstvu pustil dovolj denarja da je moje zdravljenje pokrito za vse sorte scenarijev, ti mi ga boš pa takrat ko ti bom začel nosit svoje položnice….

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

a bejž ga srat, zavarovanje si plačujem sam, ti ni treba skrbet ker sem zdravstvu pustil dovolj denarja da je moje zdravljenje pokrito za vse sorte scenarijev, ti mi ga boš pa takrat ko ti bom začel nosit svoje položnice….
[/quote]

uf tebi pa ni čist jasno kakšne so cene v zdravstvu 🙂

nekateri smo pametni, zato nimamo pametnih telefonov:) verjetno sem ena redkih:)

človek nezanimiv se pač skrije v množici in ni panike. Ko pa nekdo postane zanimiv, pa precej točno poznajo navade, poti gibanja, prijatelje, . . . .

Samo vprašanje je, kdo in koliko ima interesa koga spremljat.

Rešitev = življenje brez telefona, računalnika, . . . nekje sredi divjine, pa vas ne rabi grabit panika.

Škoda, ker ne morejo vohat d.r.e.k.a., ker uporabljam wi-fi tut na wc-ju. Mogoče pa – nekoč v prihodnosti.

Nekaj 10 let nazaj, ni bilo pametnih telefonov, še stacionarni so bili redki, pa so v našem manšem mestu živele ženske, ki so znale povedati kdaj in kdo (in s kom) je šel po glavni ulici. Verjamem, da je bilo tudi v vsaki slovenski (pa še kaki drugi) vasi tako.
Iz ameriških krimičev je tudi jasno, da če ne želiš, da te najdejo, se najprej znebiš telefona in kreditnih kartic :-). Skratka, poskusiš prenehati puščati “digitalne sledi”. In verjamem, da tisti, ki jim je to pomembno, to obvladajo (Morda sem optimist – Slovenska “arbitražnika” tega očitno nista obvladala).
Komur pa to ni “zelo pomembno”, pa s tem pač živi. In ima od tega tudi določene koristi:
– če se mu na kakem odročnem kraju kaj zgodi, je bistveno večja verjetnost, da ga najdejo in mu še pravočasno pomagajo.
– zjutraj ob odhodu na delo preveriš pot do službe, gostoto prometa na posameznih variantah (ja tudi to je “derivat” sledenja

Slehernik mora pač odločiti, kaj mu je višja prioriteta 🙁

Tudi čipi bodo prostovoljni. Bedakov bo pač vedno dovolj.

Problem metapodatkov je, da jih prej ali slej v roke dobijo represivni organi.

Drug problem meta podatkov je, da se iz tega kuje dobiček, za katerega pa nisi udeleženec. Tako na osnovni ravni profiliranja reklam, kot sodelovanja vseh nas v učenju A.I. – deep learning.. ki potem, prej ali slej odžre delovna mesta.

Tretji problem je, da imamo za realna podjetja in ustanove zakonodajo o varovanju osebnih podatkov.
Še zdravniki nimajo uvida v celotno vašo zdravstveno zgodovino (izjem morda osebni zdravnik).
Podobno o vas trgovci ne smejo zbirati podatkov, in so posledično uvedli “kartice zvestobe”, saj jim je zakonodaja preprečila slediti vas po kreditni in bančni kartici.

Za informacijske gigante pa ta ista zakonodaj naenkrat ne velja?

(Podobno za te globalne igralce ne velja davčna zakonodaja. Leta 2008, ko se je začela kriza je samo Microsoft utajil toliko davkov, da bi EU ne imela problemov.. pa kje so še davki Appla, Googla, HP-ja, Della, Amazona, Facebooka, Netflixa..
Zaradi njihovih utaj smo prikrajšani in bolj obdavčeni mi. Že to bi vas moralo vsaj približno užaliti.)

De omnibus disputandum..

New Report

Close