Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A resno vsako cunjo oblečete samo enkrat??

A resno vsako cunjo oblečete samo enkrat??

Res me zanima a vse majice in hlače oblečete samo po enkrat? Glede na spodnjo temo sem jaz totalna packa, saj imam včasih cel po trikrat isto majico (mogoče še večkrat ne štejem). Resno sem šokirana in se sprašujem če je tema o meni. Koliko imate potem službenih cunj? Pet kompletov za vsak letni čas al kako? A vsak dan perete? Ma ne verjamem, da ste vse tako čiste…

Jaz tudi večkrat oblečem isto, preprosto zato ker je totalno glupo menjat vsak dan, pa še lena sem da bi to skos prala. Ljudje so pač obsedeni v glavi tko je.

Ob misli, da nekdo 2x obleče isto majico, se mi obrača. Resno. Zaradi pazduh in potenja.
Isti modrc pozimi oblečem 2x-3x, oz. če se prvi dan zelo prepotim, potem le enkrat, pač po potrebi. Hlače oblečem parkrat, recimo 3x. Spodnje hlačke, nogavice in vse zgornje dele – vključno z jopicami pa samo 1x.

nova
Uredništvo priporoča

Ob 2.00 ponoči imaš pa žehto

Jaz se sicer – razen morda v hudi vročini – ne potim, a vsak dan poleg perila in nogavic zamenjam gornji del (majica, bluza). Hlače perem občasno, tako kot jakne oz. jope.
Ob normalni dnevni negi ni potrebe za kaj več.

Se ne potim oz nisem nagnjena k potenju. Imam pa velik odpor oblačiti isto oblačilo dvakrat. Vsak dan obvezno menjam perilo, spodnjo majico, nogavice oz najlonke, puloverje, bluze, enodelne obleke. Večinoma tudi hlače, krila. Kar oblečem večkrat, so kavbojke, kake športne hlače, blazerje (reklce).

Dvakrat oblačiti kose, ki se neposredno dotikajo kože (predvsem intimnim delom oziroma potenju izpostavljenih predelov), se mi ne zdi higienično.

Poleti, v vročini, če sem pod stresom ipd, ko se spotim zaradi mene, takrat se stuširam tudi 2x dnevno in preoblečem. Drugače menjavam spodnje petilo in nogavice dnevno, ostalo pa oblečem večkrat. Plašč dam čistit 1x na sezono, bunde perem po potrebi, recimo na 2 meseca. Tudi meni je pretirano ob primerni hihieni, obleči samo enkrat.

Jaz hlače, majice, spodnje perilo nogavice menjam vsak dan . sploh si ne morem predstavljat drugače. Bunde, jakne in podobno kar oblečeš pač navrh vsega pa perem občasno.

Ja seveda peremo vsak dan. Sam v stroj nabasem,nalijem prasek in ven zvlecem,ko je konec. Zanemarljivo malo dela v primerjavi z efektom :). Vsi zamenjamo:perilo,nogavice,zabe,majico,otroka tudi hlace. za odrasla hlace pa na 3- 4dni.Aja vse zgornje dele tudi za odrasle operem oz zamenjamo dnevno (se pravi tudi pulover). Pa brisace :). Nobene postane , ze nosene cote ne visijo po stanovanju :).

Enako.


Kakšna obremenitev je to za naš planet – no to pa ni v dosegu tvojih misli. Samo da ste sterilno čisti vsak dan.

Sploh ne razumem, kaj toliko težite s pazduhami. Pod pazduho nisem še nikoli v živeljenju smrdela, tudi se tam ne potim kaj preveč. S tem pa ne trdim, da se ne potim ali se po aktivnem dnevu ne usmradim (poleti pa sploh ni trba, da si aktiven). Samo moti me, da ste toliko napaljeni na te pazduhe.

Pri nas ravnamo podobno kot avtorica te teme. Vsakodnevno pranje pomeni preveliko obremenitev okolja. Pa šest nas je in ukvarjamo se tudi s športom, tako, da je že tukaj preveč pranja. Cunj, ki niso umazane in nimajo neprimernega vonja pa res ni treba vsak dan prati.
Potem se pa čudimo, da je vedno več alergij. Predstavljate si naše babice oz. prababice, ki sploh niso imele pralnih strojev. Pa tudi potem ko so že imeli pralni stroj so se vedle mnogo bolj ekološko kot danes. Moja babica je umrla leta 1985 in vem, da ni vsakodnevno prala oz menjala svojih oblačil, ampak meni se je bilo tako prijetno stisnit k njej. Tako lepo mi je dišala.

V sluzbi imam uniformo in dobim vsakič svežo, dnevno menjam sp. hlacke in nogavice. Sp. majico in modercek imam za 3 dni, doma sem pa itak v trenerki in kapucarju, mikici in za trgovino in v sluzbo v kavbojkah. To perem tedensko, oz. Ce umazem, kavbojke imam tudi po 14 dni. Brisaco in pizamo menjam tedensko, posteljnino na 3-4 tedne. Ne smrdim, perem ekolosko in se zavedam, da so mi planet posodili moji nasledniki.

Majice,spodnje perilo,nogavice,pizamo zamenjam brez izjeme vsak dan,vcasih se se vmes preoblecem-za v sluzbo eno,popoldan za govorilne drugo in podobno.
Hlace oblecem 2-3x,potem gredo v pranje.Jakne zdrzijo najvec en teden.
Vsa druzina se preobkaci tako.
S to izjemo,da v sluzbi nisem v svojih oblacilih,pa se mi vseeno zdi zelo prav,da se preoblecem.
Na sveze umito telo samo sveza oblacila!

Za obleci jaz nimam veliko,5 hlac in okrog 10 majic,perem pa vsak dan.

Majice,spodnje perilo,nogavice,pizamo zamenjam brez izjeme vsak dan,vcasih se se vmes preoblecem-za v sluzbo eno,popoldan za govorilne drugo in podobno.
Hlace oblecem 2-3x,potem gredo v pranje.Jakne zdrzijo najvec en teden.
Vsa druzina se preobkaci tako.
S to izjemo,da v sluzbi nisem v svojih oblacilih,pa se mi vseeno zdi zelo prav,da se preoblecem.
Na sveze umito telo samo sveza oblacila!

Za obleci jaz nimam veliko,5 hlac in okrog 10 majic,perem pa vsak dan.
[/quote]

Otroci so pa v celoti vsak dan preobleceni.In vsaka brisaca po tusiranju je nova,brez izjem.

Vse kar se nosi na kožo, se obleče enkrat. Včasih recimo kakšno majico večkrat, če sem jo nosila le kratek čas, npr. 2 uri ali kaj podobnega.

Hlače, krila in obleke pod katerimi imam pulover ali bluzo pa nosim večkrat, točno koliko, nimam pojma, ampak tam do 5 krat, kakšne hlače še večkrat.

Zimske bunde in plašče perem oz. čistim po potrebi, včasih tudi šele na koncu sezone, odvisno koliko sem posamezen kos nosila.

Zgornji del oblečem samo enkrat.
Motijo me ljudje, ki bluzo ali srajco pod uniformo menjajo na 3 dni ali celo na teden.

Jaz sem doma v pižami dopoldan, v trenirki popoldan. Pod trenirko imam kratko majico. Majico menjam vsak dan. So različnih barv in motivov. Spodnje perilo pa itak. Imam trenutno okoli 15 različnih trenirk zelo lepih tudi različnih barv. Isto imam veliko pižam. Ko grem ven se pa preoblecem. Jaz mam zelo malo dela z oblačenjem in preoblačenjem. Ko se ustimam me sploh ne prepoznajo 🙂

Majco itak da oblečem sam 1x in potem gre v pranje. Hlače pa oblečem 2-3x preden jih dam v pranje.

Spodnje hlačke, spodnje majice, nogavice se oblečejo sveže vsak dan, vsaj enkrat.
Vse ostalo po potrebi in niti na misel mi ne pride, da bi npr.kavbojke po enem nošenju že dala prat.
In tudi brisače se ne uporabijo samo enkrat, ima pa seveda vsak svojo.

Spodnje perilo vsak dan sveže. Ostalo pa odvisno od tega, koliko se “umaže”, če se potiš itd. Umetni materiali se ne dajo nosit več kot 1x- smrdijo. Bombaž pa komot. Kavbojke nosim tudi 4-5x, zgornje jope tudi.
Aja, brisače;)). No, 2-3x jo uporabim. Seveda, če jo dam (dajo!!) takoj po uporabi sušit.

Ja vsaj še ena :/

super, da se taki tega zavedate ampak a je res ostalim posledično treba vonjat vaš eko-bio smrad v trgovinah, na busih, vlakih, v kafičih skratka povsod kjer taki “ne smrdite” sami sebi?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Spodnje perilo, nogavice, modrc oblečem samo enkrat, prav tako vsako oblačilo, ki preživi več ur na koži, ker dobi drugačen vonj. Ne umazan, ampak enostavno mi ne diši več sveže. Izjema so kavbojke z elastanom, te oblečem morda trikrat. Tudi prostora nimam v omarah toliko, da bi imela ločeno že nošena oblačila, da pa bi nošeno mešala med čisto in zlikano, pa mi enostavno ne gre.
Načeloma me ne moti, če nekdo obleče večkrat isto oblačilo, ker je to v bistvu res stvar posameznika, vendar le dokler se zaveda, da nehigiene ne nadomešča noben perspirant na perspirant od prejšnjih tri dni, noben parfum in noben izgovor o bolezenskih stanjih. Sem ležala mesec dni v bolnici, zelo bolna, ampak za osnovno higieno sem vseeno skrbela tako, da svojih vonjav nisem razdajala med ostale, kar pa ni bila praksa vseh. Ko dobiš nasproti sebe nekoga, ki uživa težko hrano, se ne umiva in preoblači, poleg tega pa se sklicuje še na kaj bolezenskega vmes, no, takega bi pa lahko na balkon zvlekla, pa naj, da ne bo bolano smrdel ostalim, če že sebi ne, krepi svoj imunski sistem na svežem zraku!

New Report

Close