Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Če noben od otrok noče imet otroke?

Če noben od otrok noče imet otroke?

Tisti, ki imate otroke pa nočejo imet otrok, kako ste sprejeli to dejstvo?
Ste kaj silili ali ste sprejeli in to je to?
Verjetno vam ni čudno, če en od otrok reče, da ne bo imel nikoli otrok. AMpak, če pa to rečeta dva?
In dejansko nimata otrok? Starost pa že tam okrog 40.

Ste bili kaj sitni, jim kaj težili ali vam je vseeno ali pa vam ni vseeno samo ste pač tiho?

le kakšne starše sta imela, revčka!

To je pa res čisto njihova odločitev, v katero se nimaš kaj vmešavati.
V teh časih bi jih jaz celo podprla. Tvojim vnukom se namreč ne bi obetalo nič lepo življenje.

Naj uživata brez otrok.

Ti bi jih silila? No pa da slišim kako to gre?? Kot da imaš ti kaj besede pri tem.

Uboga tvoja otroka!

sicer ne vem kako odraslega človeka lahko v kaj prisiliš, se pa je za vprašat, zakaj sta oba takega mnenja. Mogoče ju lepo vprašaš, pa naj ti pošteno razložita, da se boš lažje sprijaznila.

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Je še kdo v takem položaju, da njegovi otroci nočejo imet otrok?

Živemu se vse zgodi. Upam sicer da bova babi in dedi nekoč ampak če ne bova pa pač ne bova. Ni v najini moči.


Le zakaj, to je najbolj strmo in hitro naraščajoči trend v Sloveniji, bolj kot bit- butl coini In “nove tehnologije z ekosistemi v kriptovalutah”. :-)))

Trend pa narekujejo seveda ženske, ker one se odločajo o otrocih. To je pač fajn produkt feminizacije in polne riti privilegijev babam in gre družba v maloro, ki je tisoćletja temeljila na medgeneracijskem sodelovanju. Veš, to je tudi nova tehnologija. 🙂

Mislim, težit človeku (pa čeprav je to tvoj otrok), zakaj nima otrok, pa kdo vam daje to pravico?


Le zakaj, to je najbolj strmo in hitro naraščajoči trend v Sloveniji, bolj kot bit- butl coini In “nove tehnologije z ekosistemi v kriptovalutah”. :-)))

Trend pa narekujejo seveda ženske, ker one se odločajo o otrocih. To je pač fajn produkt feminizacije in polne riti privilegijev babam in gre družba v maloro, ki je tisoćletja temeljila na medgeneracijskem sodelovanju. Veš, to je tudi nova tehnologija. 🙂
[/quote]

tebe pa res nekje nekaj žuli 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

tebe pa res nekje nekaj žuli 🙂
[/quote]
Me ne, povem tako kot je, je tako lepo videt, da norost nima res nikjer meja. 🙂

Kaj lahko samo tisti pišete svoje izkušnje, ki imate take izkušnje?
Ste kaj vprašali? Ali ste bili preprosto tiho?
Pri nas se nismo nikoli pogovarjali o tem, nihče ni nikoli nikogar vprašal zakaj nima otrok, zakaj noče družine.

Zanimajo me tudi izkušnje tistih, ki sami nočete imet otrok in kako ste se o tem kaj doma, s starši pogovarjali? So vas kaj vprašali v to smer ali niste nikoli nič o tem debatirali? Ali so vas silili?
Pri nas sploh nismo nikoli o tem govorili. Nihče ni nikogar nič silil, nič spraševal. So pa ostala vprašanja tako neizgovorjena.
Tisti, ki niste v taki situaciji pa prosim, ne smetiti v tej temi.

Ne moreš diktirati kdo lahko piše in kdo ne.

Tako kot ne moreš ukazovati otrokom, da imajo otroke. In niso ti dolžni polagati računov. Ni tvoja stvar.


Kaj bodo pa rekli, če je družba taka, da podpira nezrelost, nesposobnost, kofetkanje, “športanje” in se celo izvajajo programi za deklice, kako ne bi imele otrok in zahodno politiko vodi LGBT usmerjenest, aja še Q moram po novem dodat. 🙂

Vidim tu eno ima dve taki babji perli in kaj jima bosta straša? V rit bi ju morala nasuvat, ne da sta jima plačevala večne izredne študije s kterih ni bilo nič in ju podpirala v njunih “velikih projelktih”.

Sama jih nimam. K sreči me niso doma nikoli spraševali, kaj šele težili o otrocih. Se pa včasih vprašam, če si je moja mama kdaj želela vnukov. 🙂

Hudo je, ko vidiš, da tvoji otroci se ne odločijo za približno podoben način, kot ga imaš sam-a. Potem ni razumevanja, ker pač rad vidiš, da bi otroci prevzeli tvoj način življenja.
Tako ne moreš govoriti o svojih izkušnjah in jih primerjati.
Večkrat smo se pogovarjali o tem, vendar ne vidim, kakšnega prav konkretnega vzroka, zakaj sta se tako odločila, oziroma, zakaj se niso odločili za družino.
Imeti vnuke je ena lepa izkušnja, vendar imeti otroke-to je pač odločitev mojega sina, oziroma moje hčere in se poskušam prilagoditi takemu načini življenja.

Si mislim, da lastnega otroka niti ni potrebno direkt spraševat, najverjetneje veš, kakšen je razlog za to odločitev. Drugo vprašanje je, če si to priznaš.

Ne moreš diktirati kdo lahko piše in kdo ne.

Tako kot ne moreš ukazovati otrokom, da imajo otroke. In niso ti dolžni polagati računov. Ni tvoja stvar.
[/quote]

Ok, prosim, da ne smetite teme.
Ne diktiram, ne ukazujem, samo prosim, da ne posvinjate cele teme. Pri polarnem vem, da se ne bo izšlo. Za ostale pa računam, da ste toliko normalni in da boste uslišali mojo prošnjo in ne boste zasvinjali cele teme.
Hvala.

Hvala. Torej ste se pogovarjali. Pri nas so take teme tabu.

Se pravi nekaj podobnega kot pri nas :).

Ne moreš diktirati kdo lahko piše in kdo ne.

Tako kot ne moreš ukazovati otrokom, da imajo otroke. In niso ti dolžni polagati računov. Ni tvoja stvar.
[/quote]

… da ne diktira, samo lepo prosi.

Ni lahka tema in je prav, da se jo izgovori. In polarni sij ni daleč od resnice.


Ja saj vidijo, nezrelost in celo okolje je tako. Pa kaj bodo starši naredili, seveda jim ni vseeno.

Mene pa je obratno kar malo groza, ko mi hči reče: ko bom imela jaz otroke, bom pa tako in tako.
Raje bi, da jih ne bi imela, ker je že njena prihodnost negotova, kaj šele za tiste kasneje.

To imaš pa seveda še kako prav.

New Report

Close