Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek avto zavarovanje

avto zavarovanje

Koliko plačate avto zavarovanje in kakšno zavarovanje imate sklenjeno? Ali vas je zavarovalniški zastopnik že kdaj osleparil?

Poln kasko, polna asistenca
cca 800€

Kako me pa lahko zav.agent oslepari?

Kok imajo pa navita zavarovanja zavarovalnice je druga tema.

Ravno sem se s tem ukvarjal…
Osleparil(a) me še ni, vedno pa poskusi vsaj malo speljati vodo na svoj mlin. A imam kar poštene odnose z njimi – kadar agent/ka ni najugodnejša, mi to pošteno pove.
Zato npr. letos nisem podaljšal pri isti zavarovalnici, ampak sem sklenil kar preko neta, kjer sem dobil bistveno ugodnejšo ponudbo, ki mi je letos ustrezala.
Avto je dopolnil 4 leta, zato imam zdaj samo še obvezno.

Glej tudi internetne ponudbe – in če ti ponudba oz, obseg kritij ustreza, se lahko splača. Npr Wiz in G24.

nova
Uredništvo priporoča

Kako bi te agent osleparil? A ne pridobiš pred sklenitvijo vsaj dve ponudbi, da lahk primerjaš? Poskusi pri Grawe-edina zavarovalnica kjer lahko imaš 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bonus.

Najbolj se izplača zavarovalnica, ki ti krije predmet zavarovanja! Bodite pozorni na Allianz, ker sem jaz imel zelo slabe iskušnje. Večkrat.

Res je da so najbolj ugodnm, kar me je tudi navedlo, da sem sklenil zavarovanje pri njih. Zavarovalni agent me je upozoril da je Allianz v Slovenijo šele prišel in da nimajo najboljšega servisa in podpore. Glede na to da sem prej bil pri Triglavu in Mariborski zavarovalnici nisem vedel kaj to pomeni in sem vseen pristal na pogoje. NAPAKA.

Problem pri Allinz-u je, da za razliko od ostalih zavarovalnic, nimajo svojega centra za prijavo škode, ter morate čakati par dni da vam se javi terenski ocenjevalec. Ko ta pride čez 3 dni morate čakati še na komisijo in potem a odločitev še nekih 10 dni. Če vam čas ni problem, tako kot meni, vam bo definitivno odnos Zavarovalnice Allianz do strank, in sicer vam ne želi izplačati zavarovalnega primera če je karkoli narobe.

Če ste bili pri Triglavu ali Mariborski zavarovalnici vam je jasno, da vam želijo priti naproti in vam kot zavarovancu pomagati in nikoli nisem imel problem uveljaviti zavarovalni primer, kot se od zavarovalnice pričakuje.

Pri Allianzu so mi od 5 zavarovanih primerov priznali ENGA.
1. Hujšo nesrečo na parkingu mi niso priznali ker nisem poklical policijo. – Nikoli nisem klical policijo za nesrečo na parkingu.
2. Poškodbo retrovizorja na parkingu mi niso priznali ker je preveč visoko in sem jo uveljavljal skupaj z 1. primerom.
3. Črtno na levi strani avtomobila ki sem je uočil ko sem opral avto po dežju in prijavil na zavarovalnico mi niso priznali, ker sem povedal da ne vem kdaj je točno prišlo do poškodbe.
4. Ko se je negdo zaletel vame na parkingu od zadaj in poškodoval zadnji odbijač so mi povedali, da je ta poškodba bila vidna že prej in mi niso priznali škodo. – Na fotografijah posnetih pred skenjenim zavarovanjem je poškodba na odbijaču skoraj ne vidi in je razlika očitna
5. Na parkingu so mi z nožem preluknjali gume na 2 mestih – Niso mi priznali vandalizma – ne gčlede na to da so mi prek telefona potrdili da sem zavarovan proti tem (imam full kasko).- razlog niti ne vem ker mi se ni več dalo z njimi razpravljati ker so itak nezainteresirani za svoje stranke.
6. Na prednjem odbijaču me je nekdo podrajsal na parkingu – TO SO MI PRIZNALI. – Verjetno ker je strošek bil najmanjši.

ISKRENO VAM SVETUJEM – IZOGIBAJTE SE ZAVAROVALNICI ALLIANZ!!! – Ni mi se izplačal, da sem prihranil 300€ letno za zavarovanje, ker so popravila poškodb bila več kot 1500€.

Zelo podobne izkušnje z Allianzom. Sicer so s 1.6 ukinili avto zavarovanja, vendar bodo spet štartali oktobra preko Allianz Hrvaška.

Na kratko: same težave pri komunikaciji, veliko neizpolnjenih obljub, nespoštovanje dogovorov,… Tisti, ki delajo na “pomoči” so čisto nepodučeni o postopkih, o direktorju pa škoda izgubljati besed, vse kar zna je recitiranje splošnih pogojev.

Hja pri tvojem podatku manjka še vprašanje : koliko kubikature ima mašina in koliko je star avtomobil….

Mi smo zadvoljni tudi z zavarovanji za avtomobila – veliki paket pri eni zavarovalnici za vse, popusti tudi OK – vključno popust “varni voznik”, kar nekateri zavarovalniški agentje tako “radi” spregledajo pri izračunih drugod, ….. Nas agent še nikoli ni nategnil – narejene vzporedne ponudbe na sedeću zavarovalnice in konkurenčnih zavarovalnicah.

New Report

Close