Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prva triada osnovne šole

prva triada osnovne šole

Res me zanima za kak znesek kupite darilo za roj dan sošolca od vašega otroka.
Jaz sem z mojo izbrala nekaj okrog 12 eur in ko sv aprišli na roj. dan sošolke so drugi nosili darila krepko okro 30 eur….prav nerodno mi je bilo 🙁

Zato me res zanima kako je pri vas, glede na to da je na mesec lahko tudi do 5 takih praznovanj

10 do max. 20.

10-12 evrov

nova
Uredništvo priporoča


Kaj kupite, za 12€? Sama pona adi placam okrog 30€( seveda bi pa raje kupila za manj denarja, vendar ne gre). Prosim za ideje.


Kaj kupite, za 12€? Sama pona adi placam okrog 30€( seveda bi pa raje kupila za manj denarja, vendar ne gre). Prosim za ideje.
[/quote]

Jaz se tudi vedno ubadam s tem, ampak…težko da pridem na manj kot 30eur.


Kaj kupite, za 12€? Sama pona adi placam okrog 30€( seveda bi pa raje kupila za manj denarja, vendar ne gre). Prosim za ideje.
[/quote]
Knjigo, kakšno “barbiko”, ponija, hrčki so tudi popularni… Če je to manj kot deset, dodam še kake špangice. In pa zraven še kako sladkarijo. Darilne vrečke shranjujem, zato ta strošek odpade.
Junija smo pa za fanta kupili napihljivi čoln za na morje. Je bil tudi ene 8 evrov.

Isto.
Kupim pa npr. Lego kocke. Saj se dosti stvari dobi za 10€.

10 eur oz do max 15 eur. Taki fantje itak obozujejo bon v Müllerju, da naberejo denar za Lego technic, potem pa lahko bon za kino ali pa nekaj od Lego, so tisti mali seti, ko sestavis 3 zadeve in stanejo cca 12 eur. 30 eur je absolutno prevec, ker potem se cuti tudi druga mama, da mora kupit za toliko in nimamo vsi enako veliko denarja za take zadeve in tako se ljudi po nepotrebnem spravlja v zadrego.

Mi ponavadi podarimo knjigo, tamala v njo napiše posvetilo…dodamo kake špangice in bonbončke i je nikoli več kot cca 13 eur.

Kaj pa potem podarjate za 30 eur jaz še za svojega otroka ne kupim

Odvisno za katerega otroka, ce je ta sosolec najboljsi prijatelj, za nekje 25-30, drugace nekje okrog 10 eur.
Tudi mene preseneti, da kupujejo darila za 30 kar tako za vsakega, mi imamo dosti denarja, sploh ne bi bil problem, ampak ni fora v dragem darilu. Potem pa otrok z nicemer vec ni zadovoljen.

Največ 15eur.
Če ima rad, potem lego,sicer pa, glede na to,kaj obdarovanca veseli:
gel oz.kozmetika za lase, tuš šamponi, krtača za lase, špange, majica, kapa, rokavice, bidoni, svetilka, štosne vezalke, dekliške pobarvanke ali dnevnik, blokci za pisanje, barvice, nalepke … in vedno nekaj sladkega zraven, čokolada ali keksi ali suho sadje.

Pri nas smo se starši med sabo zmenili, ker ie bilo tega res preveč, da damo 5 eur in malenkost, npr. do enega eura, en svinčnik, radirko, bombončke, čigumi … skratka sladkega zbere otrok za celo leto, iz zbranih eurov si pa kupi kar želi… pri bratu pa vem da daio deset eur.

Za 12 do 15, za soseda sošolca in najbolšo prijateljico malce več cca 20. Nazadnje je tretješolki nesla 12 bleščečih kulijev Soy Luna, en lep dnevnik s črtami, Labelo, špange in Tiktake.

Moji so že izven tega in se zdaj že sami zmenijo, zberejo denar na kup in kupijo skupno darilo, pa vedno gledajo, da je kaj takega, kar si slavljenec želi.
To obdarovanje pa je bilo tako brz veze, da sem bila prav srečna, ko se je nehalo. Po vsakem rojstnem dnevu se je nabralo ene brezvezne navlake, ki se je iz našega spoštovanja do darovalca vlačila en čas po hiši, potem ko je pa spoštovanje izzvenelo, smo vrgli stran. Pa sem 100x rekla, naj ne nosijo nič, ker je dejansko škoda tudi tistih 5 ali 10€ za darilo, ki gre na koncu v smeti!

Dajte se malo zamislit! Ko kupujete darila, kupite nekaj uporabnega, nekaj kar veste, da bo obdarovacu všeč in bo šlo v promet, nikar ne kupujte daril samo zato, ker praznih rok ne morete priti! Res je bolje, da prinesete le čokolado (če slavljenec seveda ni alergičen nanjo), kot pa neke knjige za 3€, ki so tako brezvezne, da jih nihče ne bo prebral!

Zdaj delam na tem, da še svoje odrasle prijatelje odvadim tega obdarovanja… nazadnje mi je ena kupila spodnje hlačke… wtf?!


Ne vem, mi smo vedno vsa darila uporabljali. Od knjig do igrač in majic. Darilo, ki je bilo še najbolj bv pa je bila puščica z barvicami in denarnica. Vse to je že imela, zato se je to bolj kot ne valjalo, čeprav je to v bistvu še najbolj uporabno darilo.


Ne vem, mi smo vedno vsa darila uporabljali. Od knjig do igrač in majic. Darilo, ki je bilo še najbolj bv pa je bila puščica z barvicami in denarnica. Vse to je že imela, zato se je to bolj kot ne valjalo, čeprav je to v bistvu še najbolj uporabno darilo.
[/quote]

Puščice in denarnice že vsi imajo, tako da, če že daruješ to, naj bo res kaka huda, da potem staro zamenjajo s to novo.
Majce, kape, šali, rokavice, nogavice in podobno so uporabni, če so prava velikost, če so premajhni, ni šans, da uporabiš, če so preveliki, pa odvisno, bodo prav v pravi sezoni ali ne.
Moji so knjige sicer požirali, a za darila so dobivali večinoma “kr neki” knjige, ki jih nisi našel nikjer v prodaji in so jih verjetno nekje zastonj talali, da se znebijo zaloge iz zgrešene investicije.
3 ali 4 letnik,ne spomnim se točno, je imel pa še kar nekaj do šole, je 1x dobil puzzle s 3500 kosi, slika pa neko tihožitje… wtf?!

Naša je dobila od štirih sošolk – kozmetično torbico z labello oz. podobnimi balzami za ustnice. In od babice isto, s tem da je babica dala še dve krtači za lase, neke gumice ipd.
Ta darila so torej bila do 10 eur.
Od enega sošolca je dobila set loparjev za badminton in prav tako od ene sošolke, lepo zavito v rdeč papir. Dokler ni odvito, je zgledalo super – zdaj imamo, ker sem prej že sam kupila, torej 3 sete za badminton. En set je 7 evrov…torej spet darilo do 10 evrov.
Drugi so kupili po majčko… nekateri sladkarijo zraven, drugi ne. Torej so darila 7-15 evrov. Dobila je še en dnevnik…pa nekaj pisal, nalepk, skratka čičke-čačke za te punce.

In na koncu, ko potegneš črto, se strinjam s predhodnico – brez veze so ta darila. Na koncu imaš ene navlake, pa nimaš kam z njo, da še s tem onesnažuješ planet, je pa škoda. Se je nabralo tega še nekaj in tuhtamo, da bomo vse skupaj oddali na rdeči križ, če mogoče vseeno komu prav pride.

In prejšnja leta je bilo podobno – eno, dve darili uporabni, ostalo pa je krama, da nimaš kam z njo…

Puščice in denarnice že vsi imajo, tako da, če že daruješ to, naj bo res kaka huda, da potem staro zamenjajo s to novo.
Majce, kape, šali, rokavice, nogavice in podobno so uporabni, če so prava velikost, če so premajhni, ni šans, da uporabiš, če so preveliki, pa odvisno, bodo prav v pravi sezoni ali ne.
Moji so knjige sicer požirali, a za darila so dobivali večinoma “kr neki” knjige, ki jih nisi našel nikjer v prodaji in so jih verjetno nekje zastonj talali, da se znebijo zaloge iz zgrešene investicije.
3 ali 4 letnik,ne spomnim se točno, je imel pa še kar nekaj do šole, je 1x dobil puzzle s 3500 kosi, slika pa neko tihožitje… wtf?!
[/quote]
Koga ste pa to povabili?!?

do 15€, trudim se da je 10€ – to pa mi uspe, da v naprej planiram darila – ko vidim kaj primernega ko je v akciji, npr. majčke se dobi po 5€.

samo tukaj pa priznam, da nekaj zadev podarim naprej, torej me darilo ne stane nič €. najbolj je fora, da tamali sploh ne pogrunta, da nekaj daril manjka, torej jih ne potrebuje….

Cca 10 – 15 Eur.

Od 10 – 15 EUR, kar ni praholovskega, oz. razvija ročne spretnosti (finomotorika) ali pa knjigo, primerno otr.starosti (iz knjigarne, da ne bo pomote; običajno s kako poučno tematiko – bonton, lepe navade ipd, ali pravljico/pesmice v obliki rim – slo.pisateljic/ev ali slo.ilustratorke).

Pri nas kupimo tam za ceno cca 10-15 Eur. Potem pa je odvisno od otroka do otroka.
Svojim naročim da mi povejo s čim se slavlenec ukvarja kaj mu je všeč in naj ga vpraša če ima kakšne želje. Potem pa izberemo. OK če mi otrok reče da si slavlenec želi to in to in je seveda to željo povedal vsem povabljenim potem povem otroku da to nima smisla kupovat ker bo dobil 5 istih daril.
Včasih kupimo kakšno majčko, če ja potem raje pogledam za akcije pa je kakšna ”firma” ne vem Gap, Okaidi,.. in ni neki Lidl. Majca če že je potem je kr. rokav, pa seveda da otroka toliko pozna da vem da mu je prav. Če otrok rad bere potem tudi kakšno knjigo, samo da je vprašam tudi v knjigarni kaj je popularno kaj se bere.
Ne vem za 30 Eur ne vem kaj bi kupila pa tudi 30 Eur sedaj ni nekaj 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da bo pa to slavlencu všeč.
Aja če ni nič pametnega potem moj otrok naredi voščilnico dodano 10Eur in kakšno čokolado ali pa zadnje case še raje barvice ali neko malenkost ki jo itak rabijo za šolo.

New Report

Close