Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako pri 40ih začeti novo kariero?

Kako pri 40ih začeti novo kariero?

Stara sem skoraj 40 in me kar strese, ko pomislim kako sem zabredla. V bistvu je moje življenje en obupen dolgčas. Ok, vikendi, prazniki, dopusti so mi fajn. Ampak večina življenja so pa delovni dnevi, ki so pa mi čista muka. Je še komu tako?
Zabluzila sem pa sama. Šla sem študirat nekaj kar me je izredno veselilo, prepričana, da bom našla službo. No pa je nisem na tem področju. V bistvu že vsa leta vegetiram v službi, kjer bi bila dovolj SŠ. V strahu, da ne bi še te izgubila, sem se je oklepala na polno. Zdaj sem vseeno začela aktivno iskati novo službo pa nobenega uspeha. Čaka me še skoraj 30 let delovne dobe, če ne bodo podaljšali. Kaj sploh storiti?
It na nov faks, se mi zdi malce prehuda, pri mojih letih in kdo bi me vzel kot začetnico pri teh letih? Razmišljala sem mogoče o višji šoli, recimo gradbena višja, ampak tudi to bom krepko čez 40, ko končam.
Iščem tudi razne tečaje, jih obiskujem, samo zaenkrat še niso koristili. Gre pa za tuje jezike, retorika, računalniški tečaji.
Je še kdo tak, da je totalno mimo študiral, da ni dobil službe na tem področju? In kako ste šli naprej?
Razmišljala sem tudi o s.p.. Pa sem ugotovila, da v bistvu nič pametna ne obvladam, ne takega, kar bi se prodajalo.

Tvoj primer samo potrjuje zgrešenost tega,da
– morajo VSI študirati
– da se študira, kar te veseli
– da na delovna mesta, ki bi jih morali zasedati diplomirani ljudje, zaposljujejo študente

Odpri sp in se dokaži v branži, ki si jo študirala iz velike veselja.
Sicer pa si to temo že večkrat odprla. In kaj si naredila od takrat?

Po porodniski bom.spet na trgu, skoraj 40 z majhnima otrokoma, diplomo FF in 10 letnimi izkusnjami na zelo specificnem podrocju ki skoraj nikjer ne koristijo in ga imam tudi vrh glave. Na sreco ima moz dobro placo, ampak jaz bi rada delala. Nekaj kar me vsaj malo veseli in motivira. Razmisljam o sp, pa se nisem nic domislila…

Tudi jaz FF in dobrih 10 let delovne dobe.

No, to da sem šla študirat, kar me veseli, je bila moja muha. Drugi so mi odsvetovali to.
Sem pa res po diplomi več let delala preko napotnice, ker druge variante ni bilo.
Kot sem že napisala, nimam možnosti za s.p.
Se pa motiš, da bi to temo že večkrat odprla.

Enim nobena diploma ne pomaga.
Časi se spreminjajo. Sploh pa zadnjih 20,30 let in tako bo še naprej. Torej prilagajat se je treba času in prostoru.
Imam tri poklice. Prva leta delala to kar sem se izsolala z srednjo. Si predstavljaš srednjo tekstilno imet v današnjem času. Nič.
Potem se izobraževala za drug poklic, ko so fabrike (tekstilne)šle počasi v maloro.Delala več kot 10let z novim pridobljenim poklicem .Sedaj pa ze spet skoraj 10 let ze delam z tretjim poklicem. Sem blizu 50leta in se tudi ne vidim v tem do penziona. Bo treba kaj dragega se lotiti.
Ti dam zamisel,brezplačno.
Evo prebivalstvo se stara. Ogromno bo starostnikov, ki bodo potrebovali pomoč. Prihaja generacija baby booma. Tisti,ki so se rodili tam po drugi svetovni vojni okoli 50leta in dalje.
Izobrazuj se na tem področju in odpri s.p.pa začni.
Boš sama svoj šef .

Verjetno nisem bila povsem jasna. Moja želja je, da bi imela tako delo, ki bilo spodobno plačano in bi ga z veseljem opravljala.
Ne pa, da bi šla na slabše kot sem sedaj :).


pa kaj takega, kar se dobro plača znaš? Si sposobna vsaj 5ur dnevno študirati, modelirati, delati vaje … ?
in kaj te sploh zqanima?

Jaz podobno, 40, ekonomski faks uni, trenutno sem doma, ker ni nic (pametnega)in tudi pri meni moz hvalabogu dobro zasluzi. Ampak je dolgcajt, ja , pa nekaj je treba delat, ze zaradi otrok, da jim dajes zgled, ne da si doma.
Tudi meni se zdi malo pozno zacet nekaj novega, nekoh ekstra znanj tudi jaz nimam, razen anglescine in nemscine.

V 10 + letih nisi naredila nič, da bi spremenila svoj status in položaj. Še vedno živiš v oblakih, na katetih si študirala. Na slabše? Pa daj se sprabi skupaj in nehaj sanjati, da velike firme komaj čakajo zdolgočasene 40 letnice brez psmetne izobrazbe.
Ti BI IMELA službo, da delaš, kar te veseli in dobro plačo in jutri naj po Savi do tebe priplava.
Grow up!

Veliko dobrih biznisov ja nastalo iz hobijev. Se pravi; najprej pač nekaj počneš v prostem času in se igraš. Nastane projekt ali pa nekaj zanimivih izdelkov. Ob tem usivas, rastes se sproščaš. Čez čas ti kapne, da je to zanimivo se komu oziroma najde še kdo, ki bi želel tak izdelek. No, potem pa si počasi tam. Na silo to ne gre,ob tem moraš uživat. Seveda moraš na začetku seveda imet ob tem redno službo, da te igrice financiras.

V 10 + letih nisi naredila nič, da bi spremenila svoj status in položaj. Še vedno živiš v oblakih, na katetih si študirala. Na slabše? Pa daj se sprabi skupaj in nehaj sanjati, da velike firme komaj čakajo zdolgočasene 40 letnice brez psmetne izobrazbe.
Ti BI IMELA službo, da delaš, kar te veseli in dobro plačo in jutri naj po Savi do tebe priplava.
Grow up!
[/quote]
No moja kolegica, 41, je ravno en mesec nazaj dobila v odlicni firmi pri nas, je sicer avstrijska, brez vez, brez nekih specialnih znanj, zna nemsko ampak tudi ne perfektno.
Meni je dalo malo volje in upanja. Delo v kadrovski sluzbi.


No moja kolegica, 41, je ravno en mesec nazaj dobila v odlicni firmi pri nas, je sicer avstrijska, brez vez, brez nekih specialnih znanj, zna nemsko ampak tudi ne perfektno.
Meni je dalo malo volje in upanja. Delo v kadrovski sluzbi.
[/quote]

Kar pa ne pomeni, da bodo vse 40 letnice zdaj po tekočem traku dobivale odlične službe, brez nekih znanj.

Kar pa ne pomeni, da bodo vse 40 letnice zdaj po tekočem traku dobivale odlične službe, brez nekih znanj.
[/quote]
Kje sem to napisala? Gre se za to, da je bila med starejsimi in so jo vzeli, ne iscejo vsi 25 letnic, je fajn ce imas nekaj kilometrine in po moznosti otroci ze iz plenic, zal, ampak je prednost.


Kje sem to napisala? Gre se za to, da je bila med starejsimi in so jo vzeli, ne iscejo vsi 25 letnic, je fajn ce imas nekaj kilometrine in po moznosti otroci ze iz plenic, zal, ampak je prednost.
[/quote]

Upam, da to drži.
Je pa tako, ko sem kot 25letnica pisala vloge, ponudbe, velika večina ni niti odgovorila. Bi rekla, da jih je manj kot 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} odgovorilo (z NE seveda). Zdaj mi pa vsaj odgovorijo. Zdaj pa je slabih 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} takih, ki ne odgovori, večina pa odgovori. Žal pa spet z NE. Ampak je pa vsaj občutek,da me bolj resno jemljejo kot takrat.

Vidim, da se bolj kot ne otepas dela.
Žal je kar veliko oseb, ki tako razmišlja. Rokave ne bi zavihala si pa nezadovoljna. Torej, kdo je tu nor ?
Kakor so ti napisali še ostali, zrasti.
Parter je ali pa ga v naslednjem trenutku ni. Se zanasas na druge. Žalost vse skupaj.
E to je to eni bi imeli službo laganini, delalo pa ne bi.

Pa veš zakaj morajo odgovarjati?
Ker se je od takrat zakon spremenil in morajo odgovorit. Še vedno se pa najdejo taki ,ki ne.
Joj preko luba duša ti kar ostani kje si in se trudi cimbolje svoje delo opravljat pa čeprav ni za tvojo stopnjo izobrazbe.

A si se ga napil ali kaj je s tabo narobe? Glede na napisano, bi rekla, da si pijan ali pa zadrogiran.
Zato se ne bom trudila s pojasnili.

Larifari, ni res. Nikomur ni treba odgovoriti, če mu nekdo kar tako pošlje ponudbo.

Kaj se ti sekiraš, sama sem malo nad 30 in še nimam niti 1 dneva delovne dobe, čeprav sem dejansko delala že nekaj let, ampak prekarno, se ve.

Imam sicer poslovno idejo, ki je še ni pri nas in bi se po moje lepo prodajala. Ampak za to uresničit bi potrebovala poseben posloven prostor, material,… Denarja seveda nimam. Tako, da na koncu sem na podobnem, kot ti.

Si kaj pobrskala med razpisi? Včasih imajo nekatere občine, razvojne agencije, kake razpise v to smer, da nudijo poceni poslovne prostore pa kaka zagonska sredstva? Želim ti, da uspe.

Lahko napišeš kakšen kontakt?
Morda te bo kdo kontaktiral, ti edino zaščiti svojo idejo.
na primer mi imamo dovolj prostora, razvejano mednarodno prodajno internetno mrežo, delamo vse uradno. Ne odločam o strategiji-nisem direktor, sem samo napisala, da pri poslu je treba biti odprt za komunikacijo,, idejo pa le skrij.

Podobno se je zgodilo tudi meni. Oklepala in oklepala sem se službe, ki je bila daleč od tega, kar sem si res želela, s to razliko, da o čem drugem nisem upala razmišljati, ker sem imela tudi izobrazbo, ki so mi jo drugi narekovali in je bila svetlobna leta daleč od tistega, kar me je veselilo.

Pa mi je bilo lepega dne vsega dovolj, vpisala sem študij, ki sem ga hotela že v mladosti, čeprav na smer, ob kateri so vsi zavijali z očmi, češ: kaj ti bo to, saj ne bo službe!
Imela sem krepko čez 40 let.
Službe res ni bilo čez noč, po letu dni aktivnega iskanja pa mi je uspelo in danes opravljam sanjsko delo (za lepe denarce).

Tako da avtorica, popolnoma prav je bilo, da si študirala, kar te je veselilo in če kdorkoli trdi drugače, je v veliki zmoti. Delamo cele dni in če moraš početi nekaj, kar ti ni, je to ogromen stres, ta pa vemo, kam pelje.

Daj, razmisli o tem, kaj si res želiš početi. Ne odnehaj z iskanjem službe in ne glej na pametovanje drugih. SAMO TI veš, kaj si želiš. In SAMO TI živiš svoje življenje, ne dovoli, da nate vplivajo negativni pogledi drugih, češ, da ni služb, da si zamudila svoj vlak, da se ne da… To so njihove zgodbe, zgodbe tistih, ki jim ni uspelo.
Tebi pa bo. 🙂 Samo vztrajaj in sledi svojim željam.

Podobno se je zgodilo tudi meni. Oklepala in oklepala sem se službe, ki je bila daleč od tega, kar sem si res želela, s to razliko, da o čem drugem nisem upala razmišljati, ker sem imela tudi izobrazbo, ki so mi jo drugi narekovali in je bila svetlobna leta daleč od tistega, kar me je veselilo.

Pa mi je bilo lepega dne vsega dovolj, vpisala sem študij, ki sem ga hotela že v mladosti, čeprav na smer, ob kateri so vsi zavijali z očmi, češ: kaj ti bo to, saj ne bo službe!
Imela sem krepko čez 40 let.
Službe res ni bilo čez noč, po letu dni aktivnega iskanja pa mi je uspelo in danes opravljam sanjsko delo (za lepe denarce).

Tako da avtorica, popolnoma prav je bilo, da si študirala, kar te je veselilo in če kdorkoli trdi drugače, je v veliki zmoti. Delamo cele dni in če moraš početi nekaj, kar ti ni, je to ogromen stres, ta pa vemo, kam pelje.

Daj, razmisli o tem, kaj si res želiš početi. Ne odnehaj z iskanjem službe in ne glej na pametovanje drugih. SAMO TI veš, kaj si želiš. In SAMO TI živiš svoje življenje, ne dovoli, da nate vplivajo negativni pogledi drugih, češ, da ni služb, da si zamudila svoj vlak, da se ne da… To so njihove zgodbe, zgodbe tistih, ki jim ni uspelo.
Tebi pa bo. 🙂 Samo vztrajaj in sledi svojim željam.
[/quote]

Hvala za lepe želje.
Bi pa imela še nekaj vprašanj. Na študij si se vpisala pri 40+? Koliko letni študij?
Drugače pa čestitke za pogum in uspeh. Lepo prebrati kaj takega.

Si kaj pobrskala med razpisi? Včasih imajo nekatere občine, razvojne agencije, kake razpise v to smer, da nudijo poceni poslovne prostore pa kaka zagonska sredstva? Želim ti, da uspe.
[/quote]

Ja, sem že pobrskala in naša občina nima, prav tako nima takšnega prostora, kot bi jaz potrebovala. Problem je tudi v tem, da se teh agencij zdaj kar izogibam, ker sem imela pred leti slabo izkušnjo. Tem agencijam moraš, da te izberejo, posredovati idejo. Mene niso izbrali, idejo pa ukradli, ker seveda ni z ničemer zaščitena in nimaš dokaza, da je tvoja. Lahko samo gledaš, kako nekdo čez nekaj mesecev začne z identičnim poslom, kot je bila tvoja ideja. Pa tudi tukaj gre za edinstveno idejo v Sloveniji, tako da naključje ne vem, če je možno.

Hvala za lepe želje in vse lepo želim tudi tebi.

Aja, pa še to, ko si pisala za višjo šolo- če te še kaj veseli, da bi šla študirat, ti kar. Med drugim pri izrednem vpisu pridobiš tudi statuš študenta in to pomeni, da imaš dostop do vseh študentskih del. Morda lahko na tak način potem najdeš tudi novo službo, ki bi te bolj veselila.
Pa na bone lahko ješ 😀

New Report

Close