Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vasa jutranja rutina

Vasa jutranja rutina

Kako poteka vasa jutranja rutina? Torej od takrat ko vstanete do takrat, ko se odpravite iz hise (ce se).

Vstanem, se stuširam (običajno, včasih umijem in posušim tudi lase), oblečem, počešem, umijem zobe in grem v avto in proti službi. Od trenutka, ko vstanem, rabim cca 20 min (do max 30 včasih). Bi rada prej vstajala, da bi še telovadila, pa do zdaj še nisem uspela uvest te navade.


4,00h sprehodim oba cucka, skuham ajmar kave, preberem novice, zajtrk, ……………….

nova
Uredništvo priporoča

čik, kuhanje kave, priklop kompa, visenje na kompu in pitje kave+čik , wc, pitje kave+čik, wc, pitje kave+čik wc, tuš, oblačenje, pes na sprehod

Tuš, ruknem ženo, kava, nato pa pot pod noge v službo.

Ko vstanem takoj si moram fajn zobe skrtacet in takoj kot bi bila nov člouk..hahaha 😆

Ko budilka prvic zazvoni, pride k meni muca, se še kakih 10 minut crkljava. Potem zajtrk, zobje, lahen make up, se oblečem, obujem, se poslovim od muce in odidem.

Najprej wc. Temu včasih sledi tuš, večinoma pa ne, ker se tuširam zvečer tik pred spanjem. Nato sledi umivanje zob ter obraza (voda, čistilna pena, krema). Kadar se tuširam, si s kemo namažem še telo. Nanesem dezodorant in grem (v pižami ali spodnjem perilu ter kopalnem plašču) v kuhinjo.
Trajanje: 5 – 10 min

Pripravim zajtrk, med zajtrkom surfam po internetu, berem dnevne novice ali kaj podobnega.
Trajanje: 15 – 30 min

Po zajtrku si vstavim leče ter si naredim makeup. Ta je običajno čisto minimalen, ki mi ne vzame več kot minute ali dveh (barvica, maskara, balzam za ustnice, po potrebi korektor/BB krema ali zelo tanek nanos pudra v prahu) /če se mi ne da, se pa sploh ne ukvarjam s tem). Nato si počešem lase, se oblečem (po potrebi tudi kaj polikam) ter si do konca uredim frizuro.
Trajanje: 5 -15 min (kadar likam oblačila ali si dam več opraviti z lasmi)

Iz pralnega stroja oprano perilo prestavim v sušilec ter dam prati novo rundo perila (običajno nastavim na pranje z ustreznim časovnim zamikom). Umijem si roke (ker sem rokovala s pralnim praškom ali detergentom), si jih namažem in sem pripravljena za nov delovni dan.
Trajanje: do 2 min

Potreben čas: 30 min do 1h

Če se partner kdaj vmes zbudi, dobi poljub. Sicer običajno vstajava ob drugih urah.

Spanje do 10. Tuširanje po potrebi (če se ta teden še nisem). Kava. Prčkanje po računalniku (youtube, igre, facebook, trolanje po forumih) do večera, vmes k mami na kosilo (ko me poikliče, da je na mizi). Zvečer sprehod do gostilne. Druženje. Pred spanjem še ogled kakšnega filma. Nato zaslužen počitek.

Hahaha, bravo!

Zbudim se okrog petih zjutraj-in grem na wc. Vzamem eno tableto in se vrnem v posteljo. Ker ne morem več spati, pogledam na telefonu prve novice, oziroma internet.
Potem prižgem televizor in zavrtim kako serijo ali oddajo za nazaj, ki je nisem uspela pogledat prejšnji ali še kak dan nazaj.
Tudi moj mož vstane bolj zgodaj ampak velikokrat gre potem še malo poležat do kakih osmih zjutraj.
Jaz potem ZARES vstanem po deveti uri, če seveda nikamor ne grem. Ko pridem v kuhinjo, je obvezen najprej zajtrk. Po navadi pečeno jajce, popečen kruh, prava kava z mlekom..
Po zajterku pa, ali pospravljam po hiši, oziroma so na vrsti gospodinjska opravila, ali pa kakšna urica ročnega dela.
Ob kakih pol dvanajstih pa grem kuhat kosilo…
Ja sem invalidska upokojenka, živim na deželi in zato se moj svet vrti lepo po enih in istih tirnicah.

Kavo dobim v posteljo vsak dan.
Pride muc prede tako naglas, da komi slisim musko.
Razmisljam o ……!
Pomenim s sinom..kaj in kako…
Potem kopalnica in razturam po bajti..
Potem pa ven…
6sosed grem zrihtat, ker so starejse…ajaaaaa…med kavo prizgem mon, najvaznejse pozabila haha.
No vcas pa skocimse na kemo…

Hahaha, ta je tudi meni popestrila jutro:))

Jaz vstajam brez budilke – imam svojo firmo in zacenjam ob 9am – med 6:30h in 7:30h. Potem do 8am zeleni caj in novice/mejle/youtube na telefonu. Od 8am priprava zajtrka, hranjenje, umivanje zob in britje, medtem kuhanje kave, peljem ven psa oz. grem z njim kar v sluzbo pes, ker je cisto blizu. Tako ze zadnjih 15 let odkar sem s faksa.

Se mi pa cez dober mesec rodi prvi otrok, tako da verjamem, da se bo potem malo spremenilo:))

5.50 kava, čik. Potem tuš, zobje, krema za obraz. Oblačila iz omare. S kolesom v službo, ob 7.00 sem v službi.

Budilka uštimana za ob 6.00, če se zbudim prej, je čas namenjen raztezanju (jogi), sicer pa wc, pitje 3 dcl vode ali čaja, osebna higiena, bujenje lubega, še 2-3 dcl vode / čaja, par besed z otroci, malenkost zajtrka, šiht.

Vstanem, wc, pristavim kavo, kopalnica, umijem se, zobe , namažem. Tuširam se zvečer. Oblečem, popijem kavo in grem. Rabim cca 30 min.

a ti si prej opereš zobe in potem ješ?

jaz drugace vstanem, wc, zajtrk, oblecem, umijem in v sluzbo…cca pol ure

Ko ura zazvoni, jo dam trikrat na dremanje, potem vstanem, se umijem, oblečem, pozajtrkujem, naličim, poberem ključe in grem. Cca 20-25 minut za vse skupaj.

Čik
WC, kopalnica
se oblečem
sem pripravljen, da mi par ljudi zje.be dan
grem spat

Ob 6ih alarm, 1x dremež s tem, da v tem času (do dremeža) pregledam fb in novice. Potem kopalnica, enega oblečem, drugega priganjam, naredim frizuro otroku, vmes se še jaz oblečem, make up (samo maskara) in gremo. Vse skup vzame cca. 30 min (najdlje čakam in priganjam otroka).
Vsak dan med tednom tako.
Vikend – ni budilke, ampak otrok vstane ob 5ih do 6ih enkrat. Potem 100x vstanem zaradi bedarij (ne te risanke, prekinja, ali se skregata/stepeta, ali se igrata prenaglas…) vedno nazaj v posteljo do 8:30 potem pa zajtrk in kava…

Hvala za smeh!
No, moj dan. Zjutraj vstanem, se umijem, počesem, umijem zobe. Kava, kurjenje ognja, drva, pospravljanje.
Pometanje listja, pospravljanje po dvorišču, vmes zalaufam pralni stroj, nato kuhanje kosila, pospravljanje, popoldan mogoče kakšni opravki trgovina, kakšen obisk.
Vmes pride kaj nepredvidenega (varstvo vnukov npr), poleti je veliko dela na vrtu.

Razen tega da najprej spijem cca pol litra mlačne vode nimam jutranje rutine.
Mogoče to, da ne maram, da se mi strašno mudi in imam raje ležeren potek jutra… zato, kadar sem na tesno s časom, samo spijem bananin shake. Noter zabrišem še veliko žlico (ali dve) ovsenih kosmičev.

Ob petih zjutraj sem že ko čuk brez budilke. Vstanem in oblečem pižamo. Se umijem in grem v kuhinjo. Pripravim zajtrk in kuham kofe. Potem vstane mož se uredi in pride na zajtrk in kavo. Potem vstanejo otroci se uredijo in včasih jedo zajtrk včasih pa ne. Potem se pa vsi odpravijo od doma. Zaprem vrata in rečem končno je mir. Pospravim kuhinjo in grem na mon 🙂

Kaj pa tvoja?

Ko zazvoni ura vprasa partner, ce pride on k meni ali jaz k njemu in recem ti k meni 1 minuta. Ta minuta se ponavadi razvlece, potem jaz vstanem, grem na wc, v kopalnici umijem obraz, se pocesem in namazem obraz s kremo. Odprem otrosko sobo in recem, da je cas za vstat. Pripravim zajtrk in grem ruknt podmladek s postelje, da gre hitro imam servis, da jih se oblecem, drugace to traja. Sicer jim godrnjam, ce vejo kaksnen luksuz, da tega ne pocne nobena mama vec, nam pa vseeno prispara nekaj casa. Potem otroc na wc in jest. Jaz pripravim za pit in malico in dam v solske torbe. Grem umit zobe, ce imam cas nekaj bb kreme, drugace samo maskaro, vcasih glos na usntice in potem se otrocickom umit zobe in obraz. Obicajno enkrat umes popijem se kavo z mozem in zberem na kup mularijo, ki namesto sodelovat skace z lego kockami okol ali nabija instrument in dela vse kar ni v planu zjutraj. Potem ze tulim, da smo pozni, da oblect jakno, zberem kape in rokavice, torbe na kup in sibamo. Traja vse skupaj cca 35 minut.

New Report

Close