Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rada bi sla stran od partnerja ampak nimam kam

Rada bi sla stran od partnerja ampak nimam kam

S parnterjem sva si uredila stanovanje pri njemu doma. Pol leta ze ziviva skupaj in ugotovila sem, da to ne pelje nikamor. Rada bi sla stran od njega, problem je, ker nimam kam iti. Komaj sem zakljucila s studijem, sluzbo iscem, a do zdaj se nisem imela srece. Tako da nimam lastnih dohodkov. Domov ne morem, ker se z ocetom ne razumem, na kratko – je psihic. Tam bi se mi zmesalo. Vecina prijateljic se vedno zivi doma ali pri partnerjevih starsih, tako da tudi k njim ne morem. Stari starsi so mrtvi, tete in strici ne pridejo v upostev, ker nismo v takih odnosih. Resnicno ne vem, kaj naj? Tu ne morem ostati, ker se mi bo zmesalo. Bohnedaj, da se kaksnega otroka narediva, zato hocem cimprej stran.

Prebrskaj oglase. Morda kdo nudi stanovanje ali sobo v zameno za pomoč na domu. Če je tako nujno da odideš.

Kaj pa materinski dom? Vsaj poklici in bodo vedeli kaj ti svetovati. In isci sluzbo!

nova
Uredništvo priporoča

čimprej si najdi službo,najemi malo sobico,denar varčuj malo potrpi,ne povej fantu,da greš in bodi srečna.

Poglej na fb oglase za nego starejših 24 ur na njihovem domu po 14 dni turnus.
Ko prideš nazaj, si najemi sobo s tem denarjem, magari v Ljubljani.
Dva tedna mesčno boš odsotna, ker boš delala ves ta čas. Utrujena boš, delovna doba ti teče, prispevke plačaš, ostane ti minimalc, ampak začetek je.
Osamosvojila se boš in napredovala, potem, ko boš uredila svoje življenje, si poiskala tudi bolje plačano delo.
Ena od agencij, kjer ni potrebno posebnega znanja nemščine, je doma zu hause. Kontakt dobiš na spletu. Jih je pa še več, poišči sama.

Kje si pa prej živela? Ali si šla k njemu samo zato, da rešiš taisti problem, ki ga imaš zdaj? Ne napišeš namreč kaj konkretno je razlog, da si si že po tako kratkem času premislila.

Ni druge kot akcija- iskat sobo, mogoče kako delo ob študiju, če ne bi sfolgala za stroške, ali pa poiskat redno službo, če ne gre drugače.

Bolje, da ne sprašuješ tega po forumu.
Kajti, če nič ne storiš in ostaneš z njim ter si ustvariš familijo, boš popljuvana.
Če greš stran, boš popljuvana.
Tukaj so ljudje, ki imajo toliko lastnih težav, da potem po anonimnih forumih ven spravljajo svoje frustracije nad soljudmi, ki prosijo za pomoč. Zato, ker se za računalniki počutijo kao varne napadat druge ljudi, v živo so pa prpe in “zgledni državljani”.

Jaz ti svetujem to opcijo: včasih kdo išče koga, ki mu pomaga na domu v zameno za to, da lahko ta oseba pri njem brezplačno stanuje. Morda razmisli o takšni opciji, da lahko greš stran od fanta in hkrati ti ni potrebno iti domov?
Jaz imam sosedo, ki je sicer že 60+ stara, a na tak način živi ter skrbi za enega gospoda, ki sicer ni nepokreten, le gospodinjskih del pač sam ne opravlja.

Kot so ti že drugi predlagali – pozanimaj se, če kdo potrebuje pomoč na domu v zameno za stanovanje. Če živiš na vasi, imaš možnost, da povprašaš, če bi lahko začasno stanovala v kakšni prazni, stari hiši. Morda za čisto simbolično najemnino.
Išči si službo, da se zaposliš in kaj zaslužiš.
Drugega ti ne preostane. Ali pa iti nazaj domov.
Ne razumem, kaj so prav vsi psihiči, oče, fant, s sorodniki se ne razumeš?
Upam, da tudi zate posije sonce…

Če si iz štajerskega konca, bi morda poskusila za začetek s službo v McDonaldsu in si poskušaš poiskat sobo v Štud.domu. Poznam eno, ki že nekaj let tako fura. Malo povprašaj.

jaz bi šla nekam v A ali D , v hotel kot sobarica ali servis, tam lahko stanuješ, se hraniš(oboje zastonj) in zaslužiš. Obenem pa bi si seveda, iskala službo, ki bi bila prava zame. Pa še navarčevalo bi se pošten kupček. In, glej, zdaj je pravi čas, sezona gre not! Če misliš resno, naredi!

Kot prvo, nisem napisala da je partner psihic, preprosto se ne ujameva. Imava prevec razlicne poglede na svet. To se pokaze potem ko zazivis skupaj. O ocetu sploh ne bi tu- je alkoholik to pa je vse kar imam tu za povedat. Prej sem bila studentka in zivela v Ljubljani skoraj 6 let, spoznala fanta – ze 5 let sva skupaj in zdaj je bil cas da se vseliva skupaj. In opazam, da nama ne gre. Hvala vsem ostalim za nasvete, upam, da so uporabni.

Res čudno da šele po 5 letih ugotoviš, da s tipom nista za skupaj, ko sta šla skupaj živeti. Prej je bilo pa vse fino. Ja takrat se vse spremeni, ko greš na svoje potrebno je postati res samostojen, kar pa za nekatere ni lahko. Sicer si pa odgovore že dobila, poišči si službo, kakšno sobo ali garsonjero kje vzemi v najem in zaživi na novo. Kasneje tudi z novim fantom 🙂

Poskušaj ugotoviti, zakaj si tako čustveno vpletena, in se na nek način distancirati, če le ne gre za kako obliko nasilja. Če pa gre za nasilje, pa si poišči pomoč v smislu kakega svetovalca, lahko CSD za začetek povprašaš , kaj lahko narediš, greš k psihologu, ko ti da osebni zdravnik delovni nalog, on ti bo stal ob strani z nasveti, pogovori…

V Alpah bodo sedaj začeli po vseh koncih zaposlovat sezonce za delo. Običajno nudijo solidno plačo, ne ravno neki presežek, ampak imaš zastonj bivanje in hrano vključeno. Odpri recimo SKIFUN ali Booking, našla boš neverjetno velik nabor hotelov in penzijonov, pol pa po piši na vse možne elektronske naslove, najboljše Avstrija, Švica, da iščeš sezonsko delo. Če znaš nemško, je lažje. Če ne znaš, najdi nekoga, da ti pomaga napisati povpraševanje, v katerem potem pač napiši jezike sporazumevanja. Marsikje je polovica personala iz bivše juge, pa jim za pomožna dela nemščina ni nujno neobhodna, sploh za Slovence, ker veljamo za hitre in natančne delavce. Se pa gara, orng. To ti je takšna hitra rešitev, da se rešiš trenutne situacije in da nekaj prihraniš do konca zime, v vmesnem času pa lahko pišeš prošnje po firmah. Bližja varianta ti je it po ljubljanskih kafičih. V decembru lahko delaš tri smene, če sfolgaš, samo napotnico si boš mogla zrihtat, ker za ta cajt pa res jemljejo samo študentarijo. Zadosti za dva meseca sobe v souporabi boš imela, v vmesnem času boš pa že našla kaj za naprej. Likanje, varstvo na domu, čiščenje na domu (pridne in poštene zaslužijo kar solidno plačo in jih je ful težko dobit). Lahko greš v tujino za nekaj mesecev tudi pazit otroke, če se ti ljubi, ampak to so mali zaslužki ter velika odgovornost, dobiš pa v vsakem primeru streho nad glavo in tri obroke na dan. Samo tega si ne dovoli, da ostaneš v zvezi zaradi odvisnosti. Potem boš odvisna in nemočna vse življenje.

Za delo v avstrijskih hotelih je portal hogastjob. Tudi za tiste, ki tudi iščejo in sami ne najdejo.
Pa brez posrednikov, direktno hotelirji oglašajo.
Nekaj pa je ponudbe tudi na euresu, tja se pa svetovalce lahko tudi pokliče.
V uk rabijo ogromno negovalcev, če koga zanima. Mladim je to kar dobra odskočna deska za naprej, pa predznanje ni potrebno, ker uvajajo sami.

Saj če se prostituiraš za za streho nad glavo, se lahko tudi za denar s katerim si boš najela tujo in kasneje kupila svojo streho nad glavo.

Ne morem pa se strinjati, da je tvoj foter psihič. Mislim da si psihička ti, ker imaš od tega korist ležernega životarjenja.
Bi se pa strinjal, če bi napisala, da je nesposben oče. Kajti če bi bil sposoben, bi že pri svojih 15. letih tudi praksi izvedela kako izgleda tudi pravica do dela.

Ti, ki za svoje štiri nafuke ne skrbiš, boš puncam pamet solil, bk frdaman!

Vidim veliko odgovorov v smislu sezonskega dela. No, realnost je malo drugačna. Jaz sem za poletje iskal povsod pisal pa nisem nikjer nič dobil, pa so vsi vpili kaka sezona je. Če nimaš nekoga ki bi te zraven not potegnil je težka..Iskal sem pa za obiranje sadežev

Od kod si
Imas prevoz .

Daj ne pametuj, le kje si iskal sezonsko delo -zunaj, mislim- in ga nisi našel? Kaj pa si iskal? Daj, no daj, ne izgovarjaj se!

Jaz po 14 dneh ugotovim al je tip ok al ne… poslusam moj 6.čut in intuicijo.

Saj tema ni o tebi, ali pač? Odpri si svojo, kako ti dela intuicija, bo kar zanimiva debata.
Če bi ti res delala, bi jo že odprla, brez smetenja tu, ane?

Naroči se pri ginekologu, pregled in kontracepcijske tablete, oboje lahko dobiš brezplačno.
Če to ne gre, se da tudi drugače poskrbeti, da ne narediš otroka.

http://www.24ur.com/novice/svet/vas-mika-svica-v-kraju-albinen-ponujajo-60-000-evrov-mladim-druzinam-ki-bi-se-preselile-v-njihov-gorski-raj.html

Lalalala55, aja,ko sta začela živeti skupaj sta ugotovila ,da ne gre?? Hm čudno,da to prej nisi ugotovila. Ali ti je pa tuji tič zapasal ??

New Report

Close