Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Vermox

Vermox

Pozdravljeni.

Starejša hči (3,5 let) ima pozitiven rektalni bris na podančice. Pediatrinja nam je predpisala tablete Vermox. Vzeli naj bi ga tudi jaz kot doječa mati in moja pol leta stara druga hči. V navodilih sem brala, da zdravila ne smejo uživat mlajši od enega leta in doječe mamice. Klicala sem NIJZ, kjer so mi odsvetovali uporabo zdravila za naju dve. Prav tako so odsvetovali tudi v lekarni. Pediatrinja pa vztraja pri svojem. Včeraj sem sicer dojenčici dala zdravilo, pojedla sem ga tudi sama. Čez 14 dni moramo vsi vzet še eno tableto, ampak jaz in dojenčica je ne bova, če ne smeva. Kaj mi svetujete? Kaj je lahko narobe, ker sem včeraj dojenčici tableto dala in jo tudi sama vzela, seveda jo še polno dojim?

Prosim za pomoč.

Sama se vedno ravnam po navodilih zdravila, navodilih, ki jih objavijo pristojne inštitucije, v tem primeru NIJZ oz. navodilih stroke, če so morda drugačna od navodil, ki so priložena zdravilu.
Navodila NIJZ v primeru podančic so pravilna.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni
Moja 6letna hcerka je prav tako dobila podancice.zdravilo vermox sem ji dajal 3dni 2×na dan.sedaj pa me zanima v kolikem casu naj bi bilo vidno izbolsanje,namrec po prvi kuri zdravljenja oz.po 5 tableti je hcerka se vedno jamrala da jo boli trebuscek.apetita prav tako nima kar koli poje takoj po tarna o bolecinah v trebuhu prav tako so podancice v blatu se vedno zive…..hvala za odgovor

nova
Uredništvo priporoča

Vermox deluje na podančice tako, da jih izstrada, torej so žive še nekaj dni, vendar stradajo in se počasi mrtve izločajo. Zdravljenje je ptorebno ponoviti čez 14 dni. Običajni odmerek za zdravljenje podančic je 1 tbl v monoodmerku.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close