Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pametni telefon kako klicati da je neznana stevilka

Pametni telefon kako klicati da je neznana stevilka

Kako se naredi,da prejemnik klica ne vidi tvoje stevilke – neznana stevilka?

V nastavitvah skriješ svojo številko in potem kličeš

Pokličeš nekoga in rečeš v telefon” pozor pozor, tu skrita številka”


Ker sem bolj slabo tehnično podkovana, me zanima kako se to naredi v nastavitvah?

Pred stevilko ki jo klices dodas #31#, tako da v bistvu potem klices #31#041700700 (oz karkoli je ze stevilka, ki jo klices.

Bi blo lažje če bi na začetku napisala kateri pametni telefon imaš;)

Tule so navodila za Apple:
https://www.youtube.com/watch?v=s3xIe_UeW_w

Za androida pa ne poznam ampak google je našel npr tole:
http://www.techadvisor.co.uk/how-to/google-android/how-hide-your-number-in-android-3601103/

Nastavitve klicev skrij ID

In kaj grdega naklepaš, da želiš skriti identiteto?
No, kakorkoli, upam, da se ti na skrito številko nihče ne bo oglasil.

Pametni telefon je za pametne! Ti si pa kupi navadni mobitel. Je zelo nerodno, ce ne obvladas niti tako enostavne zadeve. Ga imas samo zato, ker je moderno? Prenesi si navodila. Jih imas na spletu za vsak model posebej. Pa malo preberi. A, tudi to ne znas?

Uf, tole sem šla gledat zdej, ker vem da se spredi da #31#, ampak na pametnem tel ti pa potem klice iz imenika in lojtre spredi zginejo. Drugace pa morem komentirati, da sem zgrozena nad komentarji v tej temi, kako nizek nivo komunikacije. Se bolj pa nad negativizmom. Bodite raje srecni s sabo

joj no komplicirate !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

enostavno pred klicano št. dodaš #31# ! primer #31#041555555

stevilke se redko kdo javi.

In zakaj se človek ne bi javil na neznano številko? Ste tok glupi, da mislte, da če se javite na dohodni klic, se bo vaš TRR čudežno izpraznil, in vaše stanovanje prepisal na enga druzga?
Kaj vas je tok strah se javit na neznano cifro?
Najbolš da svoje prenosne telefone vržete v smeti in si nabavite stacionarne brez ekranov. Tko k 60let nazaj. Ker takrat so se grozni zločini dogajali z dohodnimi klici ko niste vedl kdo je na drugi strani linije! Družine so bankrotirale ker je fotr dvignu telefon in ni vedu kdo kliče!

Zakaj pa bi se? Kdor ima ciste namene svoje identitete ne bo skrival.

Zakaj pa bi se? Kdor ima ciste namene svoje identitete ne bo skrival.
[/quote]

Sej tebe bi kap, če bi se mogu na telefon na sliki javit! Ker te lahko….kaj že??? S kakim folkom se pa družiš, da te skrbi?
[img]http://www.staritelefoni.si/Foto/Iskra/eta-85.jpg[/img]

Sej tebe bi kap, če bi se mogu na telefon na sliki javit! Ker te lahko….kaj že??? S kakim folkom se pa družiš, da te skrbi?
[img]http://www.staritelefoni.si/Foto/Iskra/eta-85.jpg[/img]
[/quote]
Takrat se ni vedelo danes pa je skrivanje stevilke nacrtno in za to moras imeti nek (neprimeren) namen. Obicajno. Sicer ni razloga, da se posebej trudis da jo skrijes ali pa?


Takrat se ni vedelo danes pa je skrivanje stevilke nacrtno in za to moras imeti nek (neprimeren) namen. Obicajno. Sicer ni razloga, da se posebej trudis da jo skrijes ali pa?
[/quote]

Ti vrnem vprašanje: zakaj bi ti bla pa dolžna razkrit svojo cifro?

Policija je včasi klicala iz neznanih številk. Vem, ker so mi sporočil, ko so najdl mojo torbico z denarnico.
Zdej si pa zamisli, da je kdo od tvojih v hudih težavah in ti zarad nekega principa in ker se bojiš – nismo še ugotovili česa – ne prevzameš tega klica.
Dohtarca tud kliče iz neznane cifre, če kliče iz mobitela – da ji ne težimo nazaj.

In dejmo vaš scenarij: grozn. Dobiš klic iz neznane številke. Prevzameš klic. Moški glas te zmerja s kurb-o. Odložiš. Tok težko? In ponovno vprašanje: kaj pa v lajfu delaš in s kom se družiš, da se bojiš teh klicev?

Sej tebe bi kap, če bi se mogu na telefon na sliki javit! Ker te lahko….kaj že??? S kakim folkom se pa družiš, da te skrbi?
[img]http://www.staritelefoni.si/Foto/Iskra/eta-85.jpg[/img]
[/quote]

pozabljaš na nekaj dejstev, v tistih časih je bila priključnina na telefonsko omrežje v primerjavi z današnjimi časi že malo premoženje in ga ni imel vsak niti se ni vsak s 5min preveč časa nekaj zafrkaval da bi klical z nekim slabim namenom, po prihodu isdn in gsm se je pa številka klicočega izpisala in se je posledično vedelo točno kdo kliče… po pojavu opcije skritih številk v splošne namene, se pa ve da se skriva številke samo v primerih “anonimnega” podjebavanja, groženj, teženja, tožarjenja… posledično se na te številke danes javljajo samo taki s preveč časa in naivneži, ostalim se s tem ne da ukvarjat, drug problem tega danes so pa še goljufije npr. se naivnež javi po tem se pa praska po glavi od kje tak znesek na računu.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Zakaj pa bi se? Kdor ima ciste namene svoje identitete ne bo skrival.
[/quote]

Klic iz tujine včasih pride kot neznana št., ker očitno operaterji nimajo čist zmeri posinhroniziran… al pa kliče iz recimo skype-to-phone.

Vsaj moj ima tako, da odprem stike, kjer se odpre tipkovnica s številkami. Desno zgoraj kliknem Več, nastavitve, potem pa še Več nastavitev, kjer je Pokaži, skrij itd. moj ID.
Te lojtre sem uporabljala na tistih statejših, ki niso bli na dotik.

Sej tebe bi kap, če bi se mogu na telefon na sliki javit! Ker te lahko….kaj že??? S kakim folkom se pa družiš, da te skrbi?
[img]http://www.staritelefoni.si/Foto/Iskra/eta-85.jpg[/img]
[/quote]
Zdaj se bo baje spet uvedlo, da bo številka klicočega absolutno skrita, zaradi ZAKONA O VAROVANJU OSEBNIH PODATKOV, razen pri tistih, ki bodo operaterju posredovali osebno zahtevo, da je njihova številka lahko vidna vsem….kaj čmo…..EU pač…..
SICER PA TA FINTA #31#041….DELUJE, sem probala in je mož imel na ekranu izpis ZASEBNA ŠTEVILKA….

Odgovor na objavo uporabnika
Bpra6, 17.11.2017 ob 13:27

Kako se naredi,da prejemnik klica ne vidi tvoje stevilke – neznana stevilka?

#31#

New Report

Close