Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj morajo delati starši domače naloge

Zakaj morajo delati starši domače naloge

http://www.slovenec.org/2017/11/15/zakaj-morajo-starsi-delati-otrokove-naloge/

Verjetno zato, ker je preveč težko vzgojit otroka v odgovornega, poštenega človeka delovnih navad…

Evo, bolje se ne da povedat. Dodam samo še to, da zato, ker nekaterim staršem ni dopustno, da bi njihovo dete dobilo štirko, bognedaj trojko!!

velikokrat so naloge prezahtevne, recimo naslovi raznih seminarskih nalog (10 in več strani napisat),
večina učiteljev danes ko razlaga uporablja diaprojekcijo, otroci pa morajo med razlago hitro prepisovat , če sploh utegnejo vse prepisat in tako ne morejo slediti razlagi.
Včasih je učitelj narekoval in pisal na tablo, otroc so sproti prepisal, potem je bila snov razložena s sodelovanjem učencev.
Ko smo mi hodili v šolo, so se naloge v šoli pregledale in popravile. Danes s to običajno ne pregleda, če se pa nekaj sami popravljajo.

Tako se učenci v šoli premalo naučijo, pa še večja količina snovi je, pa še posamezni učitelji več zahtevajo. Že pri sami glasbi, se morajo učit snov, namesto, da bi bila ta urica sprostitev s prepevanjem in učenjem raznih pesmic… pa še se vi našlo kaj.

Izdelava plakata v 2. ali 3. razredu. Moj otrok je dobil slabo oceno, ker ga je dejansko naredil sam.
V primerjavi z ostalimi res ni bil za več kot za zadostno. Samo ostalih niso naredili otroci. Seveda ne, in ne razumem, zakaj morajo v 2. razredu izdelati plakat, če je pa to daleč nad njihovimi samostojnimi zmožnostmi. In ne razumem, kaj naj bi bilo tako očarljivega v tem, da plakat izdela skupaj s starši, kot da ne znamo z otrokom počet nič drugega (in kot da že tako ali tako ni treba tudi doma kaj postorit za šolo in preverit).

Sploh ne gre za to, da otroci ne bi bili samostojni, ampak zahtevnost in količina pogosto presegata zmožnosti. Tisti, ki ste dali OŠ že čez in niste imeli ravno učencev za v zlato knjigo, veste, o čem govorim. Pri mojih je bila matematika tako obsežna, kot da nimajo drugih predmetov – da o testih sploh ne govorim. Do konca so jih rešili izključno tisti, ki so takoj vedeli, kaj je treba, in se niso zmotili. Takoj, ko si šel še enkrat tuhtat in delat preizkus, ti je že zmanjkalo časa. Domačih nalog pa toliko, da je otrok prej omagal od utrujenosti. Ker toliko časa tudi ne moreš biti skoncentriran (poleg pouka, seveda in drugih nalog).

Ne vem točno, kdo je to rekel, ampak je res: starši morajo iz šole in šola mora iz doma. Zdaj je pa vse pobrkano.

Evo, bolje se ne da povedat. Dodam samo še to, da zato, ker nekaterim staršem ni dopustno, da bi njihovo dete dobilo štirko, bognedaj trojko!!
[/quote]

Sploh ne gre za to. Starši moramo pomagat, izrecno je na primer rečeno, da moramo narediti plakat z njimi. Kaj pa bralna značka v prvem razredu, ko še brati ne znajo?

Evo, bolje se ne da povedat. Dodam samo še to, da zato, ker nekaterim staršem ni dopustno, da bi njihovo dete dobilo štirko, bognedaj trojko!!
[/quote]
Pa čeprav so štirice in trojke le del odraščanja.. in ne povedo nič, kakšen bo kot odrasel človek.
Tile starši pač izkoriščajo status odličnjaka za svoj družbeni položaj. . in ga silijo in delajo namesto njega.

Dokler so manjši je razumljivo. Da pa to počno ko so 8 9 in srednja pa mi ni jasno. Izzvzeti tisti s pp

Jaz se strinjam z napisanim, ker tudi jaz sem mislila, da nikoli ne bom posegala v otroka in naloge, ampak enostavno moraš. Kaj naj rečem otroku, ki je drugače brihten in ima dobre ocene, ampak mu nekaj ne gre v glavo, ker so v šoli naložili tak nesmisel, da tega jaz ne znam., ali kaj, da mu ne bom povedala, ker je to njegova naloga. Če mu lahko z mojo logiko razložim stvar čisto simpl, da bo takoj znal, tako kot so nam razložili v moji OŠ. Valjda ga ne bom pustila v nevednosti, pustim pa vedno in zelo dolgo, da razmišlja sam. In ja, naloge je dosti, v prvih treh razredih niti ne, potem pa naenkrat ogromno in tudi naš je včasih v PETEM razredu sedel za mizo po 2 uri in to samo naloga, kaj šele kakšen plakat, govorni nastop, učenje za test. Pa je v razredu med boljšimi, kaj šele drugi, ki jim gre slabše.
Najboljše pa je to, ko je treba prinest še pa še ekstra pripomočkov, največkrat za likovni pouk in to izvejo zadnji dan in kje pri bogu boš našel kaj takega doma. Kot da imamo vsi doma na zalogi valovito lepenko, tanke žičke, prosojni papir, neko posebno lepilo, par praznih plastenk, filc v rjav barvi..
Če pa nimaš, je pa pri likovnem takoj slabša ocena, ker ogromno prinese redno nošenje materiala. OK, razumem, ampak to se lahko pove 1 teden prej.

Jaz se strinjam, domača naloga je delo in skrb otroka. Žal se s tem ne strinjajo v šoli. Če sin ni naredil nalogo, sem jaz šla na razgovor v šolo. Halo??? Ko sem jim razložila, da jaz pač ne morem vedeti, kaj je za nalogo, da bi vedela, kaj je naredil in kaj ne, smo šli na princip podpisovanja. Mulc si zapiše v šoli, jaz kot starš preverim, kaj je naredil in podpišem. Jaz sem predlagala kazni, če ne bi delal naloge, a ne, to v šoli ne bi… Kazen recimo, da mora delati domačo nalogo v podaljšanjem bivanju.

Najbolj neumno sem se pa počutila, ko sem jim razlagala, da otrok v petem razredu lahko sam poskrbi za pisno preverjenje. So se pogledovali med sabo in z očmi zavijali. Resno so mi razlagali, da moj otrok, ki je pri dveh letih znal 6 mestno kodo vpisat v računalnik, sam da bi prišel do igric, ni sposoben razumneti, da če se ne učiš, ne moreš dobiti dobrih ocen. Da je to MOJA skrb.

In še to. Naloge so pogosto več kot neprimerne. Prvošolček, oktobra dobi za angleščino nalogo, naj naredi družinsko drevo, do babic in to ustno predstavi. Kako lepo prosim naj to zmore v prvem razredu??? Sam? Ko so samo na hitrico omenili družinske člane, kaj šele, da bi jih znal uporabljati?

Sva pa zdaj začela postavljati meje šoli. Če je naloge preveč, da jih otrok sam ne more v določenem času narediti, če so pretežke, lčepo napiševa obvestilo, zakaj naloge ni naredil. Ali recimo plakati. Ko še niso pisali v prvem razredu in je moral sebe predstaviti s pomočjo plakata. Vsi ostali so imeli kaj napisano na plakatu. Moj je samo risali in slike nalepili, saj pisati še ni znal. Briga me ocena. Otrok naj pokaže, kaj res zna.

V drugem razredu ni ocen, drugače pa se strinjam s temi plakati. Enostavno ne moreš pustit otroka, da ga naredi čisto sam, ker ga večina dela s starši. In kaj boš pustil da ga sam izdela in dobi 3, vsi ostali, ki so ga pa izdelali v nulo s s tarševsko pomočjo, pa polno nekih printanih slikic zraven, podatkov iz neta itd..pa vsi petke. Valjda mu boš tudi ti pomagal, da bo dobil dobro oceno, kjer je možno.

Ja, ali pa prinesi v šolo 10 gumbov. V kraju nimamo niti navadne trgovine, kaj šele papirnico, ker stara oblačila sproti oddajam in mečem stran, tudi nimam od kod vzeti 10 gumbov.

Aja, pa recimo rezanje iz reklam: mi ne dobivamo reklam in šola se razglaša za eko šolo …. Tudi plastenk nimamo kar tako doma, ker ne kupujemo.

Pomoč včasih rabijo tudi v 8., 9. razredu. Recimo zgodovina je tako podrobna, v šoli učiteljica ni razlagala ob zemljevidu in potem otrok niti ni imel predstave, kje je bilo kaj. Tako da smo doma še enkrat šli skozi z zgodovinskim atlasom. Učiti so se pa morali take podrobnosti, namesto da bi bil poudarek na rdeči niti, na pomembnih dejstvih. Tako da sploh niso imeli neke širše predstave, ker je bilo enostavno preveč dreves, da bi videl gozd. Doma smo z atlasom potem to razčistili in je bilo lažje.
Nepravilne glagole sem se pa na primer tudi jaz še na gimnaziji učila z mamo.

In ker ste nekateri starši tako apriori proti internetu in računalnikom, in trdite, da otroci tega ne rabijo, uradno niso smeli delat kakih nalog prek interneta, da ne bi potem kakšna mona kvakala na forumu, kaj se to pravi, v digitalni dobi uporabljajo računalnik in internet! Škandal!

Meni je učiteljica v 5. razredu zabičala, da moram vsak dan pregledati torbo, zvezke otrok. Sem rekla, da tega niti v prvem razredu nisem počela, razen če mi ni otrok želel kaj ekstra pokazat ali ko je potreboval pomoč pri nalogi.
Ja, in če niso imeli vseh pripomočkov, pisali nalog, sem morala JAZ v šolo. Otrok ni dobil druge kazni, kot to, da mi je moral prinesti obvestilo. Zakaj sem bila jaz kaznovana namesto njega?

Tisti, ki ste vzvišeni nad vmešavanjem v otrokovo šolo, očitno še nimate tako velikih otrok.

Odlično je napisala tale Alenka, bolje se res ne da.
Ampak kaj, ko na ministrstvu tega ne berejo, če pa že, jim pa dol visi.
In točno to je potrebno: izgnati starše iz šole in šolo z domov.

Mene zanima v katerem poklicu lahko še delavci opravljajo tako slabo svoje delo kot v učiteljskem. Vidi se, da nimajo konkurence in lahko delajo kar hočejo. Noben vodovodar, ki bo na pol položil vodovod, ne bo dolgo preživel. Noben kirurg, ki bo na pol operiral, ne bo obstal na delovnem mestu.
Zakaj pa učitelj samo na pol naredi stvari, drugo polovico moramo pa doma starši? Zakaj nam potem ne odstopijo tudi del plače? Frizerka tudi ne pobarva samo pol glave in reče drugo polovico pa si pobarvaj doma, da boš malo utrjevala.

Zato, ker skrbijo izključno za svoje riti, ker je šolanje postalo samo sebi namen, oziroma način preživetja, v glavnem parazitov.Podpira jih politika, z namenom proizvodnje masovnih idiotov, brez hrbtenice, zrna razuma in popolnega nedojemanja stvarnosti.Tudi zobozdravniki so v istem rangu, slovenski davkoplačevalec si ureja zobovje v lijepi naši ali Bih. Le zakaj imamo tako obsežen in popolnoma neučinkovit javni sektor?Oblastniki ne skrbijo za zdravje, in znanje davkoplačevalcev, zanima jih izključno ideološko pranje možganov. Rezultati so vidni!

naš šolski sistem je še iz časa Marije Terezije in redki so učitelji, ki se trudijo bit pravi učitelji in it v korak s časom, žal.

drugač nalog jaz nikoli nisem delala z otroki, pred testi pa vprašam in pomagam, pri predmetih, ki so jim dolgočasni in jih ne zanimajo, tam pač rabijo mal vzpodbude.

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Največji lopovi govorijo o poštenju, etiki, morali, večno prisesani na davkoplačevalski denar prodajajo zgodbe o svoji neverjetni sposobnosti.Tisti, ki najmanj delajo, 3-4ure efektivno dnevno, prepričujejo druge v 12 urni delavnik, za bedno mesečno mezdo. Najbolj nedemokratične, represivne, degenerirane, države vsiljujejo svoje metode, in posiljujejo cel svet- (Zda, Kitajska,Izrael. Rusija).Cel koncept je porušen, rezultati so vidni!

dajmo v šoli naredit tak sistem za plače učitelje, osnovna plača 900 eur.

če je povprečje v razredu nad 4.5 ocene, dobi učitelj 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povišico
če je povprečje v razredu med 3.5 in 4.5 ocene, dobi učitelj 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povišico
če je povprečje v razredu pod 3.5 in nad 2.75, učitelj ne dobi povišice
če je povprečje v razredu pod 2.75 učitelj izgubi 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} osnovne plače

učitelj dobi za vsak stopnjo razreda kot uči (1,2,3) dobi povišico in sicer 3.5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} za stopnjo razreda (največ 31,5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}) ter če uči več odelkov še 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} za vsak dodatni odelek

učitelj dobi tudi plačilo na uro in sicer 2,35 eur na uro dela (med 8 in 14), 3,35 eur na uro dela (med 6 in 8 ter 14 in 16) ter 3,90 eur za delo med vikendi ter drugimi urami.

Ne dvomim, da imaš briljantno vzgojene potomce. Ampak povej mi, kako je brez tvoje pomoči 1. šolec opravil BZ, se naučil tekoče brati, delati mlinček, kako je v 2. razredu naredil plakat družinskega drevesa, kako je v 3. obvladal poštevanko……..in kako je recimo v 8. naredil seminarsko iz kem. analize……….

Javni sektor ne more, ocenjevati svoje uspešnosti.Lahko ga oceni, le politično neopredeljen objektiven, in strokoven davkoplačevalec.

Upam, da se zavedaš, da je tvoj predlog zelo slab.

Kam takšno (nerealno) višanje ocen pelje, je v Sloveniji že vidno na mnogih področjih.

Strinjam se s člankom. Tudi jaz sem že naveličana, da nas starše šola vpleta v šolsko delo otrok.

Pa saj včasih tudi niso vsi otroci znali sami rešit domačih nalog, recimo 30 let nazaj.

Spomnim se, da sem večkrat tedensko pomagala eni takšni sošolki, ki ji nikakor ni šlo (če se je učila sama je imela enice) včasih pa ne samo njej, ampak se nas je več dogovorilo, da smo se skupaj učili. Starši so nas pa k tem u spodbujali. K pouku smo vsi prišli z narejenimi domačimi nalogami in to brez pomoči učitelja. Če najbolj pameten v razredu ni znal, potem smo pa na začetku ure učitelju to povedali, pa smo nalogo rešili skupaj.
Pa še na dopolnilni pouk je moralo kar nekaj sošolcev obvezno hoditi pa so nakako prilezli čez osnovno šolo.

Danes pa ti isti pričakujejo, da bo učitelj v šoli njihove otroke naučil vsaj za štiri, tri morda še gre. Ker učitelju ne uspeva, otrok dobiva enice. Otroke starši sami učijo doma (po njihovih besedah celo bolje razlagajo kot učitelj). Sošolci seveda ne pridejo v poštev, na dopolnilni pouk pa otrok tudi ne more, ker ima treninge. Včasih vzamejo tudi inštrukcije, ker ta, ki ga plačajo pa res dobro razloži (glede na to, da poznam enega, ki inštruira, vem, da je res, da dobro razlaga, a vem tudi drugo plat zgodbe, ker mi jo pove).

Pa včasih so bile posledice za nedelanje domačih nalog čisto drugačne in predvsem so se v obliki delne ocene takoj odrazile v učiteljevi redovalnici.

Kar se plakatov tiče in nošenja raznih “nemogočih” pripomočkov v šolo, se pa strinjam, da to pa ne bi smela biti domača naloga otrok, ker tega enostavno ne morejo opraviti sami, tudi če se dogovorijo s sošolci.

Res je slovenski šolski sistem in načrt je naravnost butast! Toliko neumnosti in enih ne vem kakšnih zahtev ima, otroke pa ne nauči uporabnih zadev. Ne rečem, da vse, ampak veliko stvari se učijo, katere v življenju ne bodo nikoli potrebovali. Da ne omenjam neumnega zbiranja papirja,ucitelji dobesedno silijo otroke v zbiranje papirja kar je navadna neumnost, ker od tega otroci nimajo praktično nič. Starši pa za vsako neumnost dobijo položnico.

New Report

Close