Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek MAC kozmetika vceraj v City parku

MAC kozmetika vceraj v City parku

Včeraj sem gledala po tv-ju al na fb, ne vem več kje točno, kaka norija je bila v Ljubljani ob otvoritvi.
Jaz te znamke ne poznam oziroma nisem je še uporabljala, zdaj pa vi men povejte, a je tako pocen, a je tako kvalitetna, al kaj za vraga je v tej kozmetiki, da so tam stale v koloni kot v bivši jugi, ko so čakal na cement za zidanje hiše.

S katero znamko se lahko primerja pi kvaliteti? Tipa Chanel, Dior ali tipa Max factor, Loreal?

Zastonj šminke so delili.

Kaj a vsakemu, ki je not stopil…bolj malo verjetno. Verjetno si moral kaj kupit.
In ali ljudje res ne razmišljajo s svojo glavo. Najprej imajo profit, ker od njih nekaj kupiš, potem ti pa dajo kao darilce za katerega sem prepričana, da je a.) manjša šminka od normalne b.) slabše kvalitete oziroma vsaj narejena prav za “zastonj” darilo.

In kolikšna je možnost da dobiš odtenek šminke, ki ustreza tvoji polti, barvi las itd.
Ma folk pa res lahko okol prinašaš….

Jaz pa gledam kaj je bla to ena evforija, spuščal so jih not kot ovce v štalo.

Pa saj menda ne mislijo že jutri zapret trgovine, da se je vsem mudilo :-))))

Kanadska znamka, ki se je prebila v ZDA, na nivoju Loreala ali Sephore recimo. O kakšni ultra kvaliteti torej ne moremo govoriti, je pa priljubljena in “in”, na način kot je Victoria’s secret na področju spodnjega perila.
Torej srednja kvaliteta in image, grajen na promociji artiklov s top manekenkami in fotomodeli.

Je bila “in” in “top” v USA pred cca 15, 10 leti; sedaj, ko je že bolj v zatonu, ko so jo prehitele druge znamke, je pa še k nam, na sever Balkana prišla…. Slaba lomljiva embalaža, loljive šminke, twist barvice za oči. Tudi mackare niso nič posebnega.

Trenutno vodilne znamke višjega srednjega kakovostnega razreda so:

Tarte, Too Faced, Urban Decay, MArio Badescu, NYX, Stila, Japonesque, Le Mini Macaron, Smashbox, Becca

Vedno mi trgovke kaj “priporocajo”in sem že sita teh exprementiranj.
Kak pa kozmetika iz.Italije Kiko ?
Nekdo mi je priporočal.

Je bila “in” in “top” v USA pred cca 15, 10 leti; sedaj, ko je že bolj v zatonu, ko so jo prehitele druge znamke, je pa še k nam, na sever Balkana prišla…. Slaba lomljiva embalaža, loljive šminke, twist barvice za oči. Tudi mackare niso nič posebnega.

Trenutno vodilne znamke višjega srednjega kakovostnega razreda so:

Tarte, Too Faced, Urban Decay, MArio Badescu, NYX, Stila, Japonesque, Le Mini Macaron, Smashbox, Becca
[/quote]

Če jih ne moreš kupiti v neki Sephori v Trstu, so samo nek shit, ki se v Evropi ne prodaja. Nivo je pa enak ostalim znamkam, ki se prodajajo v EU.

Pa btw, Chanelova šminka se ti zlomi ravno tako kot Macova. Je treba biti trezen, ko jo odviješ 🙂

Če jih ne moreš kupiti v neki Sephori v Trstu, so samo nek shit, ki se v Evropi ne prodaja. Nivo je pa enak ostalim znamkam, ki se prodajajo v EU.

Pa btw, Chanelova šminka se ti zlomi ravno tako kot Macova. Je treba biti trezen, ko jo odviješ 🙂
[/quote]

Jah, jaz kupujem večinoma v Ulti v USA zadnji 2 leti. ALi pa si naročam preko spletnoh strani dirket tja na naslov, kjer sem. Sem tam cca 3x letno…. In ja, lahko napišem in trdim za omenjene znamke, da so top, povozijo MAC na celi črti. Že to, ko vidiš, kakšna gneča je v Ulti, na MAC štantih pa čista praznina, ti je jasno vse. K nam pač pride z 10-lento zamudo in potem dajo na trge, kjer so še sploh pripravaljeni kupovat.

Glede treznosti alkohola pa ti pripiši sebi in drugim – nisi na pravo naletela, da ji boš ti aloholiziranost servirala ob odvijanju kozmetičnih proizvodov ….

Jah, jaz kupujem večinoma v Ulti v USA zadnji 2 leti. ALi pa si naročam preko spletnoh strani dirket tja na naslov, kjer sem. Sem tam cca 3x letno…. In ja, lahko napišem in trdim za omenjene znamke, da so top, povozijo MAC na celi črti. Že to, ko vidiš, kakšna gneča je v Ulti, na MAC štantih pa čista praznina, ti je jasno vse. K nam pač pride z 10-lento zamudo in potem dajo na trge, kjer so še sploh pripravaljeni kupovat.

Glede treznosti alkohola pa ti pripiši sebi in drugim – nisi na pravo naletela, da ji boš ti aloholiziranost servirala ob odvijanju kozmetičnih proizvodov ….
[/quote]

Pa kaj nabijaš? Pač kupuješ shit drugih blagovnih znamk, so what.

Ko boš nekoč šla na japonsko, boš spremenila mnenje in mislila, da so znamke, ki se prodajajo pri njih, top. Takrat boš črtala vse, kar dandanes kupuješ v USA. Štekaš? Svet ni črnobel.

Kdo ti brani kupovati “tvoje” nizkocenovne znamke? Nihče.

Samo ni se ti pa treba napihovati….. Jajca so jajca, štekaš?

Pa kaj nabijaš? Pač kupuješ shit drugih blagovnih znamk, so what.

Ko boš nekoč šla na japonsko, boš spremenila mnenje in mislila, da so znamke, ki se prodajajo pri njih, top. Takrat boš črtala vse, kar dandanes kupuješ v USA. Štekaš? Svet ni črnobel.

Kdo ti brani kupovati “tvoje” nizkocenovne znamke? Nihče.

Samo ni se ti pa treba napihovati….. Jajca so jajca, štekaš?
[/quote]

Ženska, umiri se. v Evropi kupujejo Lancome samo še ženske, ki svoja oblačila hranio v omrah z naftalinom.

Kakšen šit? Se vidi, kakšne opranoglavke ste nekatere Slovenke. Poglej si malo cene, koliko stanejo Tart izdelki, pa kdaj na kakšnem stojalu preizkusi, pa potem pametuj.

Kakšno napihovanje – a ker napišem, da kupim v Ameriki? Jojprejoj. Tudi v Itaiji so stvari že na voljo – Sephora….

Pa kakšno ocena na youtube si kdaj poglej v tem sodobnem svetu.. Da boš malo bolj na tekočem, kot samo z Lancome 🙂

Lancome je pa v lasti Loreala. Bajdevej. tako kot The Body Shop….

Lancome je pa seveda testiran tudi na živalih:

https://www.crueltyfreekitty.com/cruelty-free-101/makeup-brands-that-test-on-animals/

KIKO je tudi odlična kozmetika, ja. Od evropejskih še najbojša.
Dosti boljša od večine znamk na stojalih slovenskega Mullerja v enakem cenovnem in kakovostnem razredu.
Odlične teksture, odlična durrable embalaža.

Punce, dajte me razsvetlit… Pa lepo prosim, ne me napadat, ker res ne mislim provocirat in pametovat, zato pa vas sprašujem.
Sem srednjih let in imam že kar nekaj kozmetične kilometrine za seboj. Mahnjena sem na kozmetiko, npr. v Mulerju sem lahko več ur. Imam pb. 60 šmink različnih cenovnih razredov.
In tukaj priznam; kakor se trudim, ne opazim razlik med cenovnimi razredi. Opažam samo razlike v suhosti (ki pa ni povezana s ceno), ali je bolj glosasta, z bleščalom, vlažilna ali mastna. Dražje imajo definitivno lepšo embalažo, to je pa tudi vsa razlika, ki jo opazim. Trenutno mi zelo odgovarja šminka od Maybelin za 5 eur. Razpon cen pa imam od 3 eur pa do 60 (Guerelan). Izpostavila sem samo šminke, pri ostalih proizvodih enako, izjema so parfumi.
Ker je forum anonimen si upam priznati, če bi pa skupaj sedele za mizo pa verjetno ne.

Ženska, umiri se. v Evropi kupujejo Lancome samo še ženske, ki svoja oblačila hranio v omrah z naftalinom.

Kakšen šit? Se vidi, kakšne opranoglavke ste nekatere Slovenke. Poglej si malo cene, koliko stanejo Tart izdelki, pa kdaj na kakšnem stojalu preizkusi, pa potem pametuj.

Kakšno napihovanje – a ker napišem, da kupim v Ameriki? Jojprejoj. Tudi v Itaiji so stvari že na voljo – Sephora….

Pa kakšno ocena na youtube si kdaj poglej v tem sodobnem svetu.. Da boš malo bolj na tekočem, kot samo z Lancome 🙂

Lancome je pa v lasti Loreala. Bajdevej. tako kot The Body Shop….

Lancome je pa seveda testiran tudi na živalih:

https://www.crueltyfreekitty.com/cruelty-free-101/makeup-brands-that-test-on-animals/
[/quote]

Madona, ti si se pa res razpištolila.

Ob vseh zrezkih, ki jih požreš, se res ne bi smela usajati nad neko kozmetiko.

Pa kdo ti brani, da kupuješ ta shit, ki ga forsiraš? Nihče. Kupuj tisto, kar je v tvojem dosegu, živali pa pusti pri miru.

Madona, ti si se pa res razpištolila.

Ob vseh zrezkih, ki jih požreš, se res ne bi smela usajati nad neko kozmetiko.

Pa kdo ti brani, da kupuješ ta shit, ki ga forsiraš? Nihče. Kupuj tisto, kar je v tvojem dosegu, živali pa pusti pri miru.
[/quote]

Če se je kdo rapištolil, si to ti – pod tremi različnimi uporabniškimi imeni ena in ista oseba. Ker napadaš kot piranha.

Dokler ne preizkusiš, ne moreš za nekaj na pamet trajbat, da je “šit”…. Poglej si pa še kakšno oceno,primejavo kozmetike na Youtube, čeže v živo ne boš, pa potem glodaj.

Sicer pa – a bi raje odgovorila avtorici, namesto da se na moje prispevke spravljaš? Umiri se torej.

Samo vprašanje – kdaj pa ti misliš porabiti teh 60 šmink? Glede na to, da je rok uporabe ene šminke nekje do enega leta…. 🙂

Razlika v cenah proizvodov istega segmenta – tole spodnje je vredno prebrati:

“Mainly what people are paying for is marketing, packaging, and brand prestige. That’s why lipstick, for example, which is mostly wax, oil, and pigments, routinely costs more than $20 a tube at a department store makeup counter.”

Plačuješ torej: ime znamke, embalažo in oglaševanje….. sestavine so v vseh več ali manj enake….

Gre se za to, ker so to vcasih uporabljali zvezdniki. Samo to. Sicer kozmetika ni nic kaj drugacna od tistih, ki prodajajo v Sloveniji, le ime se slisi prestizno zaradi teh zvezdnikov. Dolocene stvari so v redu, dolocene pa ne. Je pa res, da je vse odvisno od okusa in od koze (za puder).

Samo vprašanje – kdaj pa ti misliš porabiti teh 60 šmink? Glede na to, da je rok uporabe ene šminke nekje do enega leta…. 🙂

Razlika v cenah proizvodov istega segmenta – tole spodnje je vredno prebrati:

“Mainly what people are paying for is marketing, packaging, and brand prestige. That’s why lipstick, for example, which is mostly wax, oil, and pigments, routinely costs more than $20 a tube at a department store makeup counter.”

Plačuješ torej: ime znamke, embalažo in oglaševanje….. sestavine so v vseh več ali manj enake….
[/quote]

Ja, hvala ti za tale zapis. Je potrdil mojo domnevo. Z ostalimi proizvodi je verjetno podobno. Tudi glede mac kozmetike. Odvisno, kaksen tip kozmetike ti odgovarja. Sem bila v City parku, imajo lepe sencke za oči, imam pa eno njihovo šminko, ki pa meni osebno, ne odgovarja. Glede količine šmink imaš pa seveda prav. Nelateri gredo na kozarček ko so slabe volje, nekateri na cigaret, jaz pa v drogerijo. Vem, da je malo usekano, se držim nazaj, včasih pa ne gre. Jih pa tudi redno mečem stran (ko spremenijo vonj ali teksturo).

Jaz pa moram reči, da čeprav nekateri pravijo, da make up višjega cenovnega razreda ni nujno boljši od nizkocenovnega, pri šminkah, ki sem jih uspela poskusiti, to vseeno ne drži povsem. Nekatere šminke mi končno ustrezajo in mi ne sušijo ust. Njihova obstojnost in občutek na ustih je boljša od kakšnih drugih. Res ne poznam vse ponudbe, ampak moje nedavne izkušnje so takšne.

Drugače pa šminke zdržijo več od enega leta, pač dokler ne postanejo sumljive;)

Katera znamka je ta, ki ti ne izuši ust? Drugače se pa strinjam, da cena ni pogoj za kvaliteto.

Guerlain Kiss Kiss
Dior Addict

Guerlain Rogue G je zelo obstojna in pigmentirana, ne ravno za vsak dan zame.

Glossi mi nekako ne sedejo. Od tistih, ki sem jih poskusila, sta YSL Vinyl in Guerlain OK.

Verjamem, da jih je več v različnih cenovnih rangih, ampak nimam cele kolekcije šmink, tako da ne morem vsega primerjati;) Mi je pa OK tudi Rimmel Shimmer Moisture ali nekaj podobnega, samo se pa ne obdrži toliko kot recimo Kiss Kiss, čeprav tudi slednja ne zdrži cel dan.

Hvala za info. Adict sem imela, ampak meni je bila preveč vodena, pa nekako se je razlivala. Geurelanove so pa res dobre, so pa drage.

Moja je zapravila 430EUR…400 30 faking EUR!!!
Racionalizacija je bila, da se je do zdaj morala voziti v Avstrijo po njihovo robo.

Vsako tele ima svoje vesele.

Hvala za info. Adict sem imela, ampak meni je bila preveč vodena, pa nekako se je razlivala. Geurelanove so pa res dobre, so pa drage.
[/quote]
Zanimivo, meni se Dior Addict ne izliva, res jo pa imam od prve verzije in iz tujine, se mi je pa enkrat ob testiranju razlivala Chanel Coco Shine in celo YSL Shine. Najbrž odvisno od več dejavnikov.

Ja, Guerlain ni poceni, jaz vzamem ob kakšni popustih, ki pri tej ceni nanesejo. Res pa imam malo šmink, težko najdem kakšno pametno, ta znesek pa si trenutno tudi lahko privoščim vsake toliko;)


🙂

Lepo, da se ne buniš preveč;) Najbrž je pa to samo občasen močan nakup, pa bo zdaj toliko manj;)


🙂

Lepo, da se ne buniš preveč;) Najbrž je pa to samo občasen močan nakup, pa bo zdaj toliko manj;)
[/quote]

Hahah, ko bi bil vsaj…verjetno šele uvertura v to kar prihaja. 😀 Bi se bunil, če ne bi bil sam še hujši na področju avtomobilizma, kjer pa ena guma stane praktično toliko:)

New Report

Close