Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Infekcije v nosečnosti

Infekcije v nosečnosti

Spoštovana ga. Pirnat!
Sem noseča in zato zaskrbljena glede infekcij v nosečnosti, ki bi lahko povzročile hudo škodo mojemu plodu (toksoplazmoza, listerioza in druge). Zaradi tega si skoraj ne upam uživati sveže solate, ampak raje posežem po pasterizirani vloženi zelenjavi. Sedaj sem že dvakrat pri pasterizirani rdeči pesi priznanega slovenskega proizvajalca opazila, da so bili na navoju steklenega kozarca in na delu pokrovčka, ki pride v stik z navojem, nekakšni stari posušeni ostanki. Domnevam, da so bili to ostanki rdeče pese, ki so se pri polnjenju znašli izven kozarca. Ker pa vseeno nisem prepričana, da niso bili ti ostanki v stiku z rdečo peso, ki sem jo zaužila, me skrbi, če bi lahko zaradi njih prišlo do kakšne hujše infekcije ploda.
Z lepimi pozdravi,
Gabbi

Spoštovani, vidite strahove, ki jih v resnici ni. Ne morem zapisati drugega.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani

Že nekaj dni me preganjajo strahovi zaradi listerioze. Povsod opozarjajo da je odpoklic določene zamrznene zelenjave z trgovine Lidl…tus itd.
Sem v 11 tednu nosečnosti in sem dober mesec nazaj jedla ravno to zamrznjeno špinačo ki je odpoklicana, ker ne morejo izklučiti okužbe. Okužbo so v nekaterih živilih s tega podjetja potrdili…tudi brisi na 2 obratih v tem podjetju so bili pozitivni.
Vročine v tem obdobju nisem imela…bruhala tudi nisem prebavne težave sem pa enkrat v tem času imela ampak ne morem točno določiti ali v času uživanja špinače al ne. Menite, da bi bilo smiselno opraviti testiranje ali mogoče preveč dramatiziram?
Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani, v času, ko ste jedli špinačo, ste bili noseči 5 tednov, kar pomeni obdobje “vse ali nič”. Če nosečnost uspe, uspe, če ne, se konča. Predvidevam tudi, da niste jedli zamrznene špinače, ampak ste jo prekuhali? S prekuhanjem uničite mikroorganizme. Menim, da nobeno testiranje ni potrebno. Uživajte v nosečnosti in pozabite vse skupaj!

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani,
sem v 22. tednu nosečnosti. Pripravila sem si puding, ga pojedla en lonček in ko sem polizala še leseno žlico, s katero sem ga pripravila, je ta imela zelo čuden okus in vonj. Žlica je nekaj časa stala v umazani posodi z vodo, da se odmoči in bila nato oprana z detergentom. Pred pripravo pudinga pa sem jo še avtomatično splaknila pod pipo. Vendar me zaradi okusa in vonja zelo zelo skrbi, da bi lahko kaj škodovalo plodu. Kaj menite?

Menim, da navedeno nikakor ni moglo škodovati plodu, niti vam.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close