Forum: Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Egoisti prekleti, ki mladim ne date možnost, da se naučijo delat

Odgovori Nova tema
Default avatar Matilda naj vas štrafa 14 Nov 2017 20:18

Malo gledam današnje teme na SČ in sem opazila eno zanimivo. Mlad fant iz okolice Murske Sobote išče priložnost za opravljanje prakse, tiste malo daljše v tretjem letniku.
Gledam in nihče ni napisal nič. Še manj, da mu bi kdo ponudil priložnost. In si mislim: MATER KOLK JE FOLK ZAGAMAN.
Mogoče res kdo, ki bi ga to zanimalo, ni ''utegnil'' prebrat, a jaz bolj mislim, da bi sicer marsikdo imel ''trapona''ki bi mu garal skoraj zastonj ampak problem pa je, da mu bi težko posvetil kako uro na teden, ko bi se kot mentor moral tudi glede tega angažirat.
Ne, danes pa res nobeden ni vsaj v toliko faca, da bi raskiral čas in mogoče nekaj fičnikov in mlademu fantu pomagal do uspešnega zaključka šole.
In kako mislite, da bodo mladi lahko namesto vas nekoč opravljali vaše delo, če se ga ne bodo naučili od vas?
Aja, vi boste itak večno živeli in večno neumorno garali do Matilde.
In Matilda bi morala take pokosit čim prej ampak samo na pol, da bi iz postelje gledali neposredni prenos o propadu svojih gostiln, firm...itd. Oh kako bi mi to sedlo in verjetno tudi takemu fantu, ki mu niste dali možnosti.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar Teta fani 14 Nov 2017 20:25

Kot prvo 80% monovk je na socialki, 20% pa so zapisleni v JZ. Kako mu naj potem pomagamo.

Sama pa imam izkušnje, da pridejo do mene mladi in me prosijo, da jim pištepljam dnevnik, da so pri meni opravljali prakso, vendar jo niso ampak si si vzeli ta čas frej. Malo je takih, ki se dejansko želijo kaj naučiti.

Default avatar Amour 14 Nov 2017 20:37

Prikaži citatMatilda naj vas štrafa je napisal/a:
Malo gledam današnje teme na SČ in sem opazila eno zanimivo. Mlad fant iz okolice Murske Sobote išče priložnost za opravljanje prakse, tiste malo daljše v tretjem letniku.
Gledam in nihče ni napisal nič. Še manj, da mu bi kdo ponudil priložnost. In si mislim: MATER KOLK JE FOLK ZAGAMAN.
Mogoče res kdo, ki bi ga to zanimalo, ni ''utegnil'' prebrat, a jaz bolj mislim, da bi sicer marsikdo imel ''trapona''ki bi mu garal skoraj zastonj ampak problem pa je, da mu bi težko posvetil kako uro na teden, ko bi se kot mentor moral tudi glede tega angažirat.
Ne, danes pa res nobeden ni vsaj v toliko faca, da bi raskiral čas in mogoče nekaj fičnikov in mlademu fantu pomagal do uspešnega zaključka šole.
In kako mislite, da bodo mladi lahko namesto vas nekoč opravljali vaše delo, če se ga ne bodo naučili od vas?
In Matilda bi morala take pokosit čim prej ampak samo na pol, da bi iz postelje gledali neposredni prenos o propadu svojih gostiln, firm...itd. Oh kako bi mi to sedlo in verjetno tudi takemu fantu, ki mu niste dali možnosti.
Se strinjam. To ej tako grdo, vsaj priliko naj mu dajo da ko bo on dokončal študij, bo imel možnost nekje delati potem ane. Ne pa da niti priložnosti ne dobijo več ajoj.Kam smo mi prišli to res.

Se ti ne zdi, da tezko pomagamo tisti, ki nismo doma tam, kjer isce prakso in predvsem nismo lastniki gostiln ali manjsih hotelov?

In enako kot kasneje za sluzbo in kakor so ze nas ucili v srednji soli za obvezno prakso - naredis svoj izbor zeljenih delodajalcev in se oglasis pri njih.

Default avatar Lbldhfhdwvjlxkfvlskdjfhfxfkgj 14 Nov 2017 21:29

Pa ne da bi mu ne hotela po agar temu fantu, ne morem, sem uslužbenka, pa ne v JU.
In res veliko je bilo zadnja leta govora o tem, kako mladim kokr nočemo dati dela. In so se mi kar zasmilili. Do letos, ko smo v službi dobili novega sodelavca, do 30 nekje. Previdno smo ga kadrovali, veliko testov, razgovorov. Dobro se je izkazal in še vedno menim, da je precej strokoven. A ga opazujem občasno in zadnje tedne prav v oči bode dvoje: kako nobene naloge ne dokonča pravočasno in kako brez pretiranega sramu drema med sestanki. Meni gre sicer na smeh, ker ni moj tesni sodelavec in ne moj podrejeni. Njegova nadrejena ga pa še ni porajtala. Ker tip ima tudi dobre sposobnosti samopromocije in na žalost, po pripovedovanju njegovih ožjih sodelavcev, tudi manj lepo lastnost- laganje oziroma prisvajanje tujega dela. Čez komot ga pač ni, al?

Default avatar Butl TM 14 Nov 2017 21:31

Kdor išče prakso na MONu je idijot. Takega se pošlje v samoukinitev
Praksa se išče v delavnicah firmah. ...

Default avatar stara metoda vendar 14 Nov 2017 21:39

Naj gre od vrat do vrat v enem mesecu ni hudič, da ne bo dobil delo. Vsaj jaz poznam osebno ljudi, ki so tako vedno dobili delo.. Kaj bo čakal na razpise in si dajal oglase preko interneta. To noben ne povoha.

Default avatar Molimo za uboge na duhu MONa TM 14 Nov 2017 21:51

Prikaži citatMatilda naj vas štrafa je napisal/a:
Crknta oa ti in iskalec. Nista vredna dihanja naših prdcev.
Naj gre v parlament pa mu bodo levičarji izsilili prakso v DZ menzi

Default avatar dhh 14 Nov 2017 21:52

Smo vzeli mlade, predvsem cez poletje. in kaj je blo- Z eno roko dela, v drugi telefon... Pa bi sel prej, ker ma zur, pa prisel kasneje, ker je zural....

Default avatar Matilda naj vas štrafa 14 Nov 2017 22:58

Prikaži citatBarca je napisal/a:
Se ti ne zdi, da tezko pomagamo tisti, ki nismo doma tam, kjer isce prakso in predvsem nismo lastniki gostiln ali manjsih hotelov?

In enako kot kasneje za sluzbo in kakor so ze nas ucili v srednji soli za obvezno prakso - naredis svoj izbor zeljenih delodajalcev in se oglasis pri njih.
Saj ne gre toliko za tega fanta, kot za splošno stanje na tem.področju.
Me zanima, koliko se jih bi javilo, če bi samo patetično vprašala:
KOLIKO OD VAS JIH JE PRIPRAVLJENO POMAGAT V TEM PRIMERU, ČE BI IMELI TO MOŽNOST?
Verjetno bi jih pozitivno odgovorilo kakih 0,1 % vseh aktivnih na tem forumu.

Default avatar iDesi 14 Nov 2017 23:05

Evo, jaz sem odprl temo. Na tvojo pobudo. ;-)

Default avatar Kskksksksksk 14 Nov 2017 23:29

Popravek.. V javnem sektorju se dobi službo po vezah in poznanstvih, zato je tudi odnos do dela temu primeren ("tisti na višjem mestu mi krije hrbet...")

Default avatar ena stara 15 Nov 2017 05:13

Enako tudi mladi nočete dati priložnosti starejšim. 36 letna sodelavka se vam že stara zdi in jo omalovažujete. Na razpisih kot prednost poudarjate: Delo v mladem kolektivu. Prednost, pa ja! Potem pa prideš na poskusno delo, pa ne veš, ali si prišel v modno agencijo, ali v kavarno. Morda pa k ponudniku mobilne telefonije, glede na dejavnost večine, kot je že ena opisala. Z eno roko dela, z drugo v telefon kljuva. Jaz sem imela srečo po večletni agoniji iskanja zaposlitve, da končno pridem v podjetje, kjer so na vodilnih mestih sami 45 let ali več. Tu je res pomembno le delo, ne pa imidž. In tu ne rabim kvazi energičnosti, štejejo rezultati. Ne rabim kvazi komunikativnosti, ki je v resnici klepetavost, ker moram v pravem trenutku povedati stvari, ki se tičejo posla. Lahko sem mirne duše prijazna do sodelavcev, ne da bi me nezrelo označili za ritoliznika.

Stran 1 od 1
Na vrh