Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ICONIC kava – 3,99€ za 10 dkg???????!!!!!!!

ICONIC kava – 3,99€ za 10 dkg???????!!!!!!!

Tale Štartaj Slovenija, kjer dva ponujata to Iconic kavo: a oni to resno mislijo, da bodo ljudje plačevali 3,99 evrov za 10 dkg kave???? Kdo pa naj bi bili ti kupci??? Sami bogati ljudje ali kako?

itak za nas reveže to ni … ali pa samo ob velikih praznikih 🙂

ker pojma nimaš, kaj pomeni izbrana kava iz višjeraslih rastišč, kaj pomeni mono zrno, torej samo od enega proizvajalca…. Pa še mikro pražarna potem tukaj v Sloveniji, ko v čimkrajšem času po praženju lahk zmelješ in spiješ… Ahhh, kaj bi ti človek pisal..

Pij Barkafe ali pa Minas kavo, če jo boš še kje dobila :).


A mi lahko poveš, zakaj so te fensi šmensi mono višinske kave tako kisle in zanič?

Nihče te ne sili, da kupuješ to kavo. Kupi tisto, ki ti je dobra in si jo lahko fiinančno privoščiš. Za ostale se pa ne brigaj…

Bedno do amena,sama zgodbica,vse druge kave na svetu so pa zanič,čudn da še nismo vsi drugi pokrepal.V današnjem cajtu sam zgodbice za naivne,izdelk pa več ne igra vloge.

Ja, če verjameš! Vsi ti start up proizvodi bodo ostali na policah, ker so predragi in nič posebnega. Jaz imam dovolj denarja, tudi za neumnosti, pa teh stvari ne nameravam kupovati.

vi še vedno živite v socializmu, kjer je bilo vse za vse?

ja ni več tako, na srečo imamo izbiro in lahko vsak kupi tisto, kar mu je ok in kar si lahko privošči.
zakaj bi na policah bila samo ena vrsta kave, če jih je lahko več in naj trg izloči kar ne gre v prodajo.
na srečo teh podjetnikov tudi ne živijo več na 2mio trgu, pač pa je njihov trg cel svet in njihovo kavo si lahko privošči marsikdo, marsikje, ali pa tudi ne.

kaj se vi sekirate zaradi tega? kupujte in pijte tisto, kar vam je dosegljivo, simpl.

Ja, če verjameš! Vsi ti start up proizvodi bodo ostali na policah, ker so predragi in nič posebnega. Jaz imam dovolj denarja, tudi za neumnosti, pa teh stvari ne nameravam kupovati.
[/quote]

Tvoja glava, tvoja odločitev. Tako, kot moja.

Od letošnjega startupa kupujem: Good 4Dogs ( okus divjačina, pes znori, ko jo pomlacka, vampi so mu tudi noro dobri, samo pa cela okolica smrdi po kravjih drekih, pa z rokavicami moraš delat, ker ti roke drugače nenormalno smrdijo po kravjekih :)))), zeleni, neočiščeni, nesprani vampi, ko je noter še napol prežvečena trava – polna probiotikov :)))

Potem kupljena kava Iconic – le Honduras verzijo, ker ima aromo po mojem okusu, Viny&Greta prelive, Beef jerky bi tudi še, samo mi je žal preslan -če bi imeli eno bolj “sladko, manj osoljeno varianto, bi takoj. Za kremo s polžjo slino nisem kandidatka, me ne pritegne.

Me pa niti pod razno ne zanima naprimer pralni gel v peni Odori za 10,99 eur za1,5 l flašo. Je na tržišču dovolj ekološko biološko in iz naravnih sestavin pripravljenih pralnih sredstev za tretjino do polovico tega zneska, že preizkušenih z moje strani in tudi ne grem packat svojega pralnega stroja z nečim novim.

Za dobro kavo pa vedno odštejem – sem kavogurman. Kupim v tujini tudi kavo iz določenih visokogorij, zrna, ki so redkost, ali pa eno sezono je na voljo , dve sezoni je spet ni….. Pa je 100 gramov zrnja naprimer MPC med 30 in 70 eur….

Ali pa te kokice. Nekaj podobnega smo imeli že v Jugi. Se spomnite karameliziranih kokic? Zdaj jih je seveda treba zapakirat v neko blazno novost in navit ceno do plafona, da ljudje mislijo, da res kupujejo nekaj posebnega.
Ah, strižejo nas kot ovce. Jaz v Sparu zaradi tega ne kupujem več. Ker se dobesedno delajo norca iz nas. Pa toliko slovenskih starupov, ki bi si zaslužili – ne tele akcije, ki drugim polni žepe, ampak samo polico v Sparu. To pa ne.

Tvoja glava, tvoja odločitev. Tako, kot moja.

Od letošnjega startupa kupujem: Good 4Dogs ( okus divjačina, pes znori, ko jo pomlacka, vampi so mu tudi noro dobri, samo pa cela okolica smrdi po kravjih drekih, pa z rokavicami moraš delat, ker ti roke drugače nenormalno smrdijo po kravjekih :)))), zeleni, neočiščeni, nesprani vampi, ko je noter še napol prežvečena trava – polna probiotikov :)))

Potem kupljena kava Iconic – le Honduras verzijo, ker ima aromo po mojem okusu, Viny&Greta prelive, Beef jerky bi tudi še, samo mi je žal preslan -če bi imeli eno bolj “sladko, manj osoljeno varianto, bi takoj. Za kremo s polžjo slino nisem kandidatka, me ne pritegne.

Me pa niti pod razno ne zanima naprimer pralni gel v peni Odori za 10,99 eur za1,5 l flašo. Je na tržišču dovolj ekološko biološko in iz naravnih sestavin pripravljenih pralnih sredstev za tretjino do polovico tega zneska, že preizkušenih z moje strani in tudi ne grem packat svojega pralnega stroja z nečim novim.

Za dobro kavo pa vedno odštejem – sem kavogurman. Kupim v tujini tudi kavo iz določenih visokogorij, zrna, ki so redkost, ali pa eno sezono je na voljo , dve sezoni je spet ni….. Pa je 100 gramov zrnja naprimer MPC med 30 in 70 eur….
[/quote]

je težko dopovedat nekaj ljudem, ki mislijo, da so edini, ki imajo prav … ja imajo, ampak samo za njih same, drugi pač razmišljamo drugače, kar ni nič narobe, samo sprejet je treba, da smo si ljudje drugačni.

Kako veš, da je vse sadje pri nas zanič, dobesedno zanič in da nas futrajo z biološkimi odpadki?

Ker na vsake toliko časa pride Premium sadje, ki je bistveno dražjo. Premium sadja je najbrž tako, kot je bilo vse sadje v starih časih ali pa tisto z vrta, če ga imaš. Tako veš, da ješ biološke odpadke, pesticide in ne vem kaj še vse, rasle ob kakšni večji industrijski tovarni ali drugem viru onesnaženja.

Jaz največkrat kupujem Arabico, ampak od teh jo sigurno ne bom kupila, se da kvalitetno Arabico dobiti tudi ceneje 🙂

Oj! Tvoja pritožba je enaka, ce bi se nekdo razburjal nad mercedesom za 120.000 eur v stilu “kaj pa oni mislijo, za kisto ki te pripelje od A do B dati toliko denarja”.
Dejstvo je, da je kava “izbrana in kvalitetna” tko kot tista merdzka, da je za tiste, ki imajo malo vec in za ta “gust” lahko izdatno placajo (ne za tiste, ki kupijo 8let starega renaulta). Po mojem si te, ki imajo malo vec lahko privoscijo 5zavojckov taksne in podobne kave na zalogo, tisti z renaulnot en zavoj na ti mesece “za malo pocrkljat”, vsi ostali pa (ne)kupujejo avtov in kav glede na svoje (ne)zmoznosti.

Nad mercedesom bi se upravičeno pritoževali, če bi ga prodajali ob fičotu – kupcem fičotov.

Škoda, ker sta izbrala tako neinventivno in antipatično ime.

Mogoče kdo ve, imajo to kavo bolj grobo mleto (espresso) v vseh Sparih ali samo večjih?

Ta kava je še poceni. Kg zelo dobre Arabice stane kar 120€ za kilogram.


A mi lahko poveš, zakaj so te fensi šmensi mono višinske kave tako kisle in zanič?
[/quote]

NIso – ker za “nekislo” moraš pravo mešanico izbrat ( oreškasto, čokoladno, karamelne note in tudi popraste) in tudi prav način kuhanja. in vedno mono kavo – ne mešanice kav ( kot so to komercialne kave naprimer pri nas na policah trgovin). Tudi regija je pomembna: nekisle kave so iz Brazilije. El Salvadorja, Indije in Sumatre.

Kisla kava bo tudi tista, ki je skuhana tako, da se preveč časa izloča kislina, ki nastane pri praženju kave. Najbolje skuhana kava je epsresso, da skozi ročko pod dovolj pritiska ne izteka več kot 15 sekund. V tem času se ne izloči skoraj nič kisine iz kave. Take pri nas v SLoveniji skoraj nikjer ne znajo skuhat – vedno podljšujejo – jo pa znajo že takoj za mejo v Italiji.

Največ kisline se izloči s podaljševanjem kave preko določenega časa, iztekanje vroče vode iz mašine ali iz kafetjere, oziroma tudi s prelivanjem z vročo vodo. Najmanj pa s hladno maceracijo ( preko noči namočiš grobo zmleta zrna kave – cold brew).

no, ja, so bile v Jugi ja, ampak iz koruze, ki ti je tudi fajn kožo na nebu ust porezala… -te kokice iz Startupa so iz posebne sorte koruze, ki se z vročim zrakom razpoči na “okroglo”, kar pomeni,da ni tistih ostankov lupin, ki se zatikajo med zobe, kar ostane pa še presejejo – tako da res selekcionirajo.
Dobra mi je edinole tista s slanino in papriko 🙂 Sladkih ne maram. Nisem pa tak odvisnež od počene koruze, da bi to redno kupovali pri nas.

Me pa zmoti nekaj – odebeljeno. SLovenclji zagamani foušljivi – zato pa ne uspe marsikaj, ker ste tako zavistni. in iz inata nebi kupovali nič Ker se je nekdo nekaj pač spomnil, kar vam ni po godu.

Jaz vidim drugi problem – premajhni trg je SLovenija – če startuparjem uspe prodret na večji trg znotraj EU napirmer, potem OK, ne pa na našem trgu, kjer nas je od 2 MIO prebivalcev potencialnih odjemalcev le kakih 300.000……. Ni računice.

no, ja, so bile v Jugi ja, ampak iz koruze, ki ti je tudi fajn kožo na nebu ust porezala… -te kokice iz Startupa so iz posebne sorte koruze, ki se z vročim zrakom razpoči na “okroglo”, kar pomeni,da ni tistih ostankov lupin, ki se zatikajo med zobe, kar ostane pa še presejejo – tako da res selekcionirajo.
Dobra mi je edinole tista s slanino in papriko 🙂 Sladkih ne maram. Nisem pa tak odvisnež od počene koruze, da bi to redno kupovali pri nas.

Me pa zmoti nekaj – odebeljeno. SLovenclji zagamani foušljivi – zato pa ne uspe marsikaj, ker ste tako zavistni. in iz inata nebi kupovali nič Ker se je nekdo nekaj pač spomnil, kar vam ni po godu.

Jaz vidim drugi problem – premajhni trg je SLovenija – če startuparjem uspe prodret na večji trg znotraj EU napirmer, potem OK, ne pa na našem trgu, kjer nas je od 2 MIO prebivalcev potencialnih odjemalcev le kakih 300.000……. Ni računice.
[/quote]

Proti podjetjem nimam nič, nočem pa podpirat takega načina vsiljevanja in polnit žepe navezi Spar-Pop. Ki nima s slovenskim nič, gre za tuji multinacionalki.
Drugače pokupim ogromno izdelkov slovenskih podjetij in z veseljem jih bom še naprej. Ker jim nisem nič fovš, ampak jim privoščim uspeh. Ravno tako podpiram slovenske kmete, nočem pa plačevati marž tujim multinacionalkam, zato kupim direkt. In dam raje razliko kmetu.

Ne maram pa lupljenja kupcev! Denarja imam dovolj, da bi lahko kupila nekaj vrečk te Iconic kave, pa je vseeno ne bom, ker mislim, da je cena prenapihnjena.

Proti podjetjem nimam nič, nočem pa podpirat takega načina vsiljevanja in polnit žepe navezi Spar-Pop. Ki nima s slovenskim nič, gre za tuji multinacionalki.
Drugače pokupim ogromno izdelkov slovenskih podjetij in z veseljem jih bom še naprej. Ker jim nisem nič fovš, ampak jim privoščim uspeh. Ravno tako podpiram slovenske kmete, nočem pa plačevati marž tujim multinacionalkam, zato kupim direkt. In dam raje razliko kmetu.
[/quote]

Pojdi na spletno stran podjetja/produkta, in si naroči direktno od njih, pa ne boš plačevala nobenih multinacionalk.

Proti podjetjem nimam nič, nočem pa podpirat takega načina vsiljevanja in polnit žepe navezi Spar-Pop. Ki nima s slovenskim nič, gre za tuji multinacionalki.
Drugače pokupim ogromno izdelkov slovenskih podjetij in z veseljem jih bom še naprej. Ker jim nisem nič fovš, ampak jim privoščim uspeh. Ravno tako podpiram slovenske kmete, nočem pa plačevati marž tujim multinacionalkam, zato kupim direkt. In dam raje razliko kmetu.
[/quote]

Kakšno vsiljevanje? Kava stoji na polici, laho vzameš to, lahko pa barcaffe… kdo ti kaj sili?

Ne razumeš… Butična mikro izdelava stane, vedno. To ni masovka produkcija ku tvoj Barkafe. Niti surovina ni trejterazredna in ni mešanica večih vrst kav, kot je barkafe.
SLlovenksi trg je majhnen. Nismo mi Nemci z 85 milijoni prebivalcev. In butičnost stane.

New Report

Close