Starševski čvek

kakovostno arašidovo maslo

Default avatar
mene pa zanima kje kupujete kakovostno arašidovo maslo?
Kolegica mi je rekla da je enkrat kupila v lidlu, pa je bil skoraj sam cuker noter... kakšne kvalitete je kaj ta iz hoferja? Ali se bolj splača naročit iz spletnih strani ala Malinca itd.?
Default avatar
Na youtube vtipkaj home made peanut butter in naredi sama po receptu, ki ti je ok. Ni primerjave v okusu in kvaliteti.
Meni je všeč tale recept: 1/2 kg praženih arašidov - olupim, spražim brez maščobe v ponvi, dokler ne dobijo lepo temnejšo barvo, 3 žlice olivnega ali kokosovega olja in med po okusu, kaki 2 žlici. Najprej zmiksam arašide, dokler ne dobim gostega namaza, potem dodam še olje in med. To je to. Stoji cel mesec v hladilniku.
Default avatar
Zelo dobro je bio v dm. Hrustljavo ali pa gladko. Priporocam.
Default avatar
Bolje je, da ga naročiš oz. kupiš v kakšni specializirni prodajalni, ni v navadni trgovini.

Mi kupujemo tule:http://www.the-nutrition.com/trgovina/M ... e/2/cat/10

Ekološko pridelani, brez soli, sladkorja in palmove maščobe, samo arašidi. Imaš gladkega in hrustljavega in še cena je ugodna. Mi vzamemo kar dva kilska in potem je še poštnina zastonj.

Podobno ponudbo ima tudi Malinca:

https://www.malinca.si/vsi-produkti/olj ... o-2kg.html

Pride še ceneje, pa še SLO proizvajlec je, samo mi imamo raje hrustljavega, pa zato vzamemo zgornjega.
Default avatar
Meni najboljse je bilo kupljeno v Hoferju. Na zalost ga imajo 2krat na leto in ima dokaj kratek rok trajanja.
Default avatar
Priporočam je napisal/a:
Predvidevam, da za to rabis blender in ne navadni palicni masalnik. Al?
Default avatar
Priporočam, da se kupi Rok's peanut butter. Res eden najbolj kvalitetnih lahko kupiš skoraj v vsaki trgovini.

Bolje je, da ga naročiš oz. kupiš preko spletne trgovine.

Mi ga stalno kupujemo tukaj : https://www.flexshop.com/si/rok-s-arasi ... 000-g.html

2kg Peanut butterja gre v parih tednih ;)
Default avatar
Kot so ti ze zgoraj svetovali, ga je seveda najbolje narediti doma. Paziti je treba le, da se ga dobro zapre, da se ne pokvari ze prej. V kolikor izrecno zelis kupljenega, pa priporocam tiste s 100 % delezem arasidov, brez dodanega sladkorja in kaksnih skodljivih E-jev. Tole na spodnji povezavi je zelo dobro in kvalitetno (preverjeno): vcasih ga imajo tudi v Hoferju.

https://roksnutbutter.com/nakupuj/

Lp
Default avatar
Glede na ceno arašidov, ga praktično povsod prodajajo skoraj kot suho zlato
Default avatar
V DM ali Mullerju imajo bio variante, 3 evre mislim da je kozarček. Zelo dober in okusen, brez dodanega sladkorja. V DM imajo gladko in crunchy varianto.
Default avatar
Velika bela doza v Sparu ali Leclercu. 100% arasidi brez dodanega sladkorja. Bom pogledala znamko, ker ne kupim prav pogosto in ne vem na pamet.
Default avatar
S cim oziroma kako pa jeste arasidovo maslo? Na kruhu?
Default avatar
Luniiu je napisal/a:
Pod marmelado ... meni najbolje z necitrusnimi marmeladami. Meni najboljše z grozdno marmelado ali iz temne češnje.

ali pa pod dobro suho salamco na tanko, kuhanim pršutom, ali pa samo pod paradižnikom in gor list ali dva sveže bazilike- v francoski hrustljavi bageti....

Jaz ne maram takega s koščki aražidov, mora bit gladek....

Ali pa mehak kruhek, namazan s tem maslom, razrezan na trakove na dolžino in ga pomakaš v mehko kuhano jajce..... Mmmm.

ALi pa na kruhek/kreker opražen toast namazano arašidovo maslo in gor ali inčun ali manj slan kaviar - ikre postrvi....

Ali pa samo ena žlička tega masla, za lušt. Dosti bolj zdravo, kot kakšna Nutela.
Default avatar
lp lp lp je napisal/a:
100 procentno arašidovo maslo je maslo samo iz arašidov in je vse enakega okusa :) Tukaj pa res ne more biti neke hude umetnosti.
V DM in Mullerju je kozarček 250 g 2,99, zdaj pa izračunaj. Tudi bio pridelava.
Default avatar
saj ni umetnost je napisal/a:
Huda umetnost je - velika večina arašidov kot surovina je ameriških in so gensko spremenjeni. Večina masla, na voljo tudi v Evropi, pa je narejenega ravno iz ameriških arašidov....
Default avatar
Ne strinjam se, da so vsa 100% masla enakega okusa, osebno mi dm-ovo ne sede, mi je po okusu najbolj všeč roks peanut butter, nekako skozi mi gre tudi eno iz spara.