Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Umetna inteligenca bi lahko izbirsala ljudi skupaj z umetno inteligenco

Umetna inteligenca bi lahko izbirsala ljudi skupaj z umetno inteligenco

“Umetna inteligenca bi lahko izbrisala ljudi skupaj z umetno inteligenco.” trdi Musk.

https://siol.net/novice/novice/musk-umetna-inteligenca-bi-lahko-ljudi-izbrisala-skupaj-z-nezeleno-e-posto-143953

Meni se pa zdi, da je res najbolj nevarna stvar trenutno na zemlji res umetna inteligenca. kakorkoli obrneš. Stroj, ki bo vzel vsa dejstva, bo vedno znova in znova in znova ugotovil, da so so ljudje problem. Bodo hoteli uporabiti umetno inteligenco za rešitev problema onesnaženega zraka, pitne vode, morske vode, kemikalij v zemlji, izmiranja živali…. vedno bo skupni imenovalec človek.

Skratka ja, bojte se umetne inteligence, zaradi skupnega imenovalca, ki se mu reče človek.

V modernem svetu je prepovedano uporabljati pamet. Prepovedano je, ker so čustva postala pomembnejša od inteligence. Pri umetni inteligenci je pa ravno obratno. Prvo logika, znanost in tehnolgoija, dejstva – EMOCIJ sploh ni.

Umetna inteligeca bi morala biti strah in trepet modernega sveta. Ali če se izrazim malo drugače – ljudje ne vedo kaj delajo.

Sej ne rečem, da bodo začetki grdi… ampak ko bo pa presegla inteligenco ljudi….

Skratka, čedalje bolj mi je všeč umetna inteligenca, ker se točno vidi, da se vsi zavedajo problem, da vedo, da je res vse, prenaseljenost itd. in sedaj pojma nimajo, kako naj prepričajo umetno inteligeco, da tega ne “dojame”, ampak če to naredijo, potem to ni več umetna inteligenca, ki se nadgrajuje ampak nek hard kodiran program… Ja, čedalje bolj všeč mi je, ker se bodo tu videle vse butalskosti in zablode modernega sveta.

Naslov je: Umetna inteligenca bi lahko izbrisala ljudi skupaj z neželjeno elektronsko pošto – spamom.

Res, čedalje bolj mi je všeč umetna inteligenca, da se končno vidi kretenskost družbe. Zakon.

Neoludizem Bill Joya iz njegovega članka v Wired (l. 2000): Why the future doesn’t need us?[/url]

Zelo preprost kontra-argument: Nepopoln stvor, kot je človek bo ustvaril nekaj popolnega?

Na 15 obletnico, pa še malo širše: Why the future need us a whie longer[/url]

In še v praksi, umetna inteligenca je “pametna” toliko kot povprečen človek:
[img]https://i.redd.it/mh1gghyc6g2y.jpg[/img]

In če imate občutek, da bod kmalu avtomobili sami vozili in bo AI prevzela svet, probajte enkrat dobesedno ubogati svoj GPS 🙂

De omnibus disputandum..

New Report

Close