Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Močan stisk roke pomeni samozavest – jaz se s tem ne strinjam

Močan stisk roke pomeni samozavest – jaz se s tem ne strinjam

Že nekaj časa je v modi to, da moraš roko konkretno stisniti, da ne izpadeš nesamozavesten.

No, meni pa to nič ne pomeni. Oziroma če mi kdo stisne roko, da mi izza nohtov skoraj priteče nekaj krvi, vem, da je ta njegov stisk naučen.
Če mi kdo stisne roko bolj nežno, ga po tem res ne sodim, pač ne maramo se vsi dotikati drugih ipd.
Mnogo bolj pomembne so mi druge stvari, npr. kaj človek zna in kaj naredi, ne pa samo govori, da zna in se hvali.
Tako da že nehajte enkrat s tem stiskom rok, sploh delodajalci, potem pa jokate, da ste zaposlili napačne ljudi. Hmmm.

Se kar strinjam, sama sem zelo nesamozavestna, pa od vedno, ko še ni bilo v modi, zelo krepko stisnem roko. Stiski, kjer kosti pokajo, se mi zdijo narejeni ali pa odražajo neprijetnega človeka, v vsakem primeru out.

Ločim med normalnim stiskom roke ( še nihče mi je ni skušal zdrobiti ) in polaganjem prstov v dlan.

O tistem, ki mi samo konice prstov položi v dlan, ne morem imeti dobrega mnenja.
Tole ne:
[img]http://www.delo.si/assets/media/picture/20091020/670x420_mat_reu_hipistuff2.jpg?rev=1[/img]
Tole ja:
[img]https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRYVfNof9fOVgZkiy-BASHATgaIUCCRlFLW8dZk7VmPXalxieA5[/img]

sama sem po naravi zelo plaha, a vseeno mi stisk roke nekaj pomeni. Ravno prav in odločen mora bit. To pomeni,
da si nasprotniku všeč.
Ženske stisnejo roko zelo mlahavo, kot bi se ji gabil, takega stiska ne maram . Ljudje mislijo,da je taka mlahavost pravilna , ker hočejo pokazat, da te ne sprejmejo, da ti nočejo bit preveč predani, da ne računaj preveč na njih.
Že pri samem objemanju visiš razliko, iskren , močan objem, da kar kosti pokajo, ali pa tisto sluzavo nastavljanje lica
in nasmeh pitbula.

Se ne strinjam. Rokovanje še vedno odkriva, s kakšnim človekom imaš opravka in v rokovanju se skriva precej podznakov, ni samo trdnost stiska tista, ki govori o osebi. Ko ocenim človeka glede na rokovanje, se načeloma nikdar ne zmotim.

O ljudeh, ki se pa mlahavo rokujejo, nimam dobrega mnenja.

Se ne strinjam s tvojim mnenjem. Stisk roke mora bit (normalno) močen, ne da kosti pokajo in kaj si še zmišljujete. Ne rečem, da kdo pretirava, a to so osamljeni primerki.
Tista mlahava roka …. men se gabi. Daj če hočeš, drugače te pa nihče ne sili …

Govorica telesa je zelo pomembna.
Ni vse v stisku roke, je pa to večinoma prvi stik.
Tako premočan stisk kot premlahav (dead fish) nista ok. Premočan je aua, mlahav je pa…oh just go away.

Kdo sploh še stiska roke, to je za luzerja. Nikoli ne veš ali si je pred tem na roke metal. Fujj.

Vecino ljudi kar objamem, tudi dotaknem z licem da nakazem poljub. Če ne na začetku snidenja, pa ko odhajam. Šokiram, ampak naslednjič so objemi že kontra. Tistih, s katerimi ne čutim takšne energije, mi dol maha, ali dajo roko kot Krpan ali kot hladna žaba, ker takih ne maram v svojem okolju. Prenešeno tudi v službeno okolje in imamo krasne odnose. Dan začnemo toplo, z veseljem, da se vidimo.
Tiste vrste rokovanja, ko ne veš, če se te je dotaknila smrt, pa mi deluje bistveno bolj kontrolirano, kot nekdo, ki ti od veselja ožame dlan. Saj se čuti, kdaj je iskreno in kdaj ima nekdo iz knjige naštudirano mimiko in gestikulacijo.

Se ne obremenjujem s temi stvari, ker mi največ povedo oči.

kdor zdravo in čvrsto stisne dlan, je zdrava močna osebnost, to se ve od nekdaj, tudi v politiki se to ve.


ko govorimo o govorici telesa avtorica in stisku roke je mišljeno tole kar kažeta zgornji sliki. In ne to kako močno ti nekdo stisne roko – kot ti to razlagaš. Vsekakor grob stisk roke nikjer nikakor ni zaželjen, nikoli ni bil.

prvo mu stisnes roko na hard,, pol mu s kazalcem malo zrajcas dlan in nato pocuknes fejst da se nasprotnik cel zatrese in da mu kosti skocijo iz mesta. Nato z drugo roko potrepljas njegovo roko in reces kaj je picka.

Tako mu das vedet kdo je boss

Ne, nikoli ni bilo v modi tako močno stiskanje rok, da sorokovalec prebledi od bolečine oz. da se tekmuje, kdo bo koga.

Krepki stisk je mišljen, da se roki normalno stisneta, da nista mlahavi oz. brez da ena zdrsne kot spolzka riba.

Ne, nikoli ni bilo v modi tako močno stiskanje rok, da sorokovalec prebledi od bolečine oz. da se tekmuje, kdo bo koga.

Krepki stisk je mišljen, da se roki normalno stisneta, da nista mlahavi oz. brez da ena zdrsne kot spolzka riba.

Močan je v redu (pravi), premočan je šit. Izgleda neiskren.

Pomeni odkrito, pošteno osebo, samo ne preveč močan, ravno prav, da ne boli. Ohlapen stisk roke pa pomeni osebo, ki se navzven kaže v eni luči za tvojim hrbtom pa te šimfa, gre za hinavsko osebo, ampak o sebi misli, da je poštena in zaupanja vredna, včasih pride tako daleč, da druge prepričuje v to. Verjetno zato, ker sebi več ne verjame tudi ona, ostali so jo že razkrinkali, drugi pa ji pač nasedajo še naprej. Gre namreč za zelo manipulativno osebo.

Preveč močen stisk mi je kot da želi nekdo imeti premoč nad mano oz nadvlado in tudi premočen stisk kot da ne spoštuješ človeka, meni to ni samozavestno.Nekaj je samozavesten stisk roke, nekaj pa pregrob in premočan, to ni isto zame

Tudi jaz tako mislim


Itak da se vidi kdo je iz knjige bral in kdo je resničen pri stisku roke

roko ko spužva, da bi moja skoraj padla dol, ne maram mlahavih stiskov, stisk mora biti pristen ne narejen, potem je pravi!

Pa še kake bedarije učijo po šolah govorice telesa.

Ste me nasmejali v tejle temi.
Takolelelelele…..
Krepak stisk roke od moškega je lahko wauw, lahko pa sladko bolećino čutiš še kar par ur :))))
A zares otrpnem, kadar mi po “holcarsko “roko stisne ženska in mi jo zadržuje še v neskončnost…


Enako mislim tudi jaz. In se to naj dodam. Stisk roke ni zadnje case modna muha (kot pise ena uporabnica zgoraj) ampak osnovno pravilo bontona

Topla, čvrsta dlan in prava energija. Ko sem nekoč ob slovesu začutila, da me ne bi izpustila, sem iztegnila še drugo roko in rokovalčevo vzela med svoje dlani.

Po takih malenkostih si človek zapomni dogodke…

New Report

Close