Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ročni menjalnik vs avtomatik

Ročni menjalnik vs avtomatik

Razmišljam o nakupu “novega” avta. Všeč mi je določen avto, ki ima na izbiro obe varianti menjalnika. Lahko izbiram med navadnim oz. ročnim menjalnikom ter avtomatikom. Do zdaj je imel vsak avto navaden menjalnik, tako da na avtomatik tudi navajena nisem. Smo se malo pogovarjali, kolegi pa to, pa so mnenja deljena. Polovica bi vseeno navaden menjalnik, polovica bi kupila avtomatika. Nekako se ne morem odločiti kateri je boljši, kaj se bolj splača. Tisti, ki ste že vozili avtomatika, ga imate….kakšno je vaše mnenje? Katera varianta vam je bolj všeč? Avtomatik je nekaterim všeč zgolj samo zato, ker sem jim ne da prestavljat iz ene prestave v drugo. Plusi, minusi avtomatika?

Ko greš enkrat na avtomatskega se ne vrneš več.

Avtomatik 🙂

Ne grem več nazaj na ročnega. Ga ni čez kamot;)

Sam sem še vedno na ročnem, vendar tudi meni vsi, ki so šli na avtomatika pravijo, da ne bi šli nazaj.
Je pa moje mnenje, da avtomatik potrebuje nekoliko več konjskih moči oz kilovatov.

Moj moz je ze imel avtomatika, jaz pa ne in ko smo menjali moj avto je bil moj edini pogoj, da bo avtomatik. Jaz ne menjam vec. Pa ni to, da se mi ne da menjat, saj ce hocem, pac menjam tudi pri avtomatiku. Jaz sem velikokrat tudi na dolgih voznjah in zastojih in tam je avtomatik res zakon. Sicer pa, saj bo kmalu vse slo na avtomatik.

avtomatik itak, sploh ni debate.
vprašaj tiste ki so proti, koliko imajo za sabo km, prevoženih z avtomatikom … potem bo slika ankete bolj realna 🙂

Tu sploh ni dileme, ko enkrat voziš avtomatik, več ne pomisliš da bi šel nazaj na kvačkalico. Oni zgoraj, ko pravi da rabiš za avtomatika več moči pa očitno še živi v letu 1992. Namreč sodobni avtomatiki imajo ob enaki moči celo malenkost boljše pospeške in manjšo porabo kot enak model s kvačkalico. Mali preverite podatke enakega modela z različnimi menjalniki. Včasih pa je res bilo pri avtomatikih 1s slabši pospešek in 1l več porabe.

Imam avtomatik. Ko sem z najetim (ZDA) prepeljal prvih 300m sem si rekel: “nekaj takega si bom nekoč privoščil tudi jaz”.
Mestna vožnja – neprimerljivo.
Zastoji – neprimerljivo.
Avtocesta – lepo.
Agresivna vožnja skozi ovinke – no, tu pa morda ročni, toda koliko nas ima avto zaradi tega 🙁 ?

Ročni menjalnik je za kontrol frike, ki morajo imeti kontrolo nad avtom, avtomatik je pa za tiste, ki so radi komot.

Ročne menjalnike vozimo večinoma samo še v Evropi, ostali svet je na avtomatikih. Pa še to se spreminja. Če bo šel razvoj res v smeri električnih vozil, pa itak druge opcije kot avtomatik več ne bo. Prej kot se navadiš, boljše bo…

Vozim avtomatika, ne grem več na ročnega. Imam tudi avtomatsko ročno zavoro, kar je še dodatni plus (npr. speljevanje v klanec itd.) Privadiš se tudi menjave (službeni avti so z ročnim), ni problemov. Vsakič, ko vozim avto z ročnim menjalnikom, dobim potrditev, da ostajam pri avtomatiku. Tudi pri naslednjih avtih.

Pri avtomatiku naj bi bila poraba nekoliko višja, kar pa ne morem potrditi, niti zavreči, saj nisem imela istega avta z navadnim menjalnikom.

no potrebno se je zavedat da skupaj z “ročnim” menjalnikom gre zraven tudi “ročno” sklopko. sploh ni argument avtomatika za AC saj se ne prestavlja tako na avtomatskem kot na ročnem ne..
morda v mestu kjer se pomikaš v koloni..ampak ..
za vse brihte ki zagovarjate avtomatik..
nikakor enojna regulacija (zgolj stopalka za plin) NI BOLJŠA kot dvojna (plin + sklopka)..

Odvisno ali imaš avtomobil za špas ali izključno za prevažanje.
Sam se v avtomatika niti usedem ne več. Zeeeeeh

Avtomatik ima nekoliko večjo porabo. Smo imeli prej RAV4 z ročnim menjalnikom, sedaj imamo RAV4 z avtomatskim menjalnikom in res lahko potrdim, da je poraba nekoliko višja.

Sama ga sicer ne vozim, mož pa je zelo zadovoljen z njim.

Če ne kupuješ ravno kakšnega športnega “dirkalnika”, kjer mora bit ročni menjalnik za užitke v ovinkih, potem absolutno avtomatik.

Sploh če se kdaj fijakaš v koloni, zastoj, pred semaforji, je avotmatik zakon – ker se ne “cukaš” prva druga prva druga prestava. Tudi poraba je precej bolj racionalna. Potrebuje vozila malce močnejšo mašino, tam nad 1.4 m3, pa ker klima tudi požre določeno število kpnjev pri obratovanju.
Jaz vozim avtomatike že 15 let – in ne grem več na ročni menjalnik. Užitek pri speljevanju na semaforju, ko ni treba nič pretikat, samo spelješ, elgantno.

Moja sorodnica, ker ima težave z levim delno negibljivim sklepom, ne bi mogla več vozit avta, če ne bi imela avtomatika – ker praktično leve noge ne potrebuješ….

O čem ti klobasaš? Saj menda ne misliš, da je avtomatik brez sklopke? Seveda jo (ali jih) ima, samo jo upravlja elektronika, pa še precej bolje kot človek to zna z nogo.
Jaz imam zadnji dve leti avtomatika in ni šans da bo še kdaj ročni. Razen če bo v avtu starem 40+.

samo avtomatike vozimo, močno priporočam !!!

Pri nas imamo starejši avto z ročnim menjalnikom in novejšega avtomatika.
Čeprav sem bila na začetku zelo skeptična glede avtomatika sem sedaj absolutno za avtomatika!!!

mi imamo eno sportno zverinico, ki ima avtomatik in moz menja na volanu, je kot v formuli, ko menjas na volanu in njemu je fajn.

mi imamo eno sportno zverinico, ki ima avtomatik in moz menja na volanu, je kot v formuli, ko menjas na volanu in njemu je fajn.
[/quote]

A tisti obvolanski prestavni ročici? 🙂

https://www.slashgear.com/2016-alfa-romeo-4c-spider-review-10447635/

samo rokica mora delat

avtomatik je za debele gringose

avtomatik je za debele gringose
[/quote]

ročni pa za presušene white trash….

Avtomatik (če želiš komot in ti je avto samo za prevoz)

Za vse ostalo je avtomatik greh, tako kot dizel recimo. Recimo za moja ima avtomatika, jaz ga ne bi imel nikoli niti podrazno. Ljudje smo različni, nekateri uživamo v avtih, spet drugim je to samo prevoz.

Kaj bi počel Latvala z avtomatikom? :DDD
https://www.youtube.com/watch?v=TQbNKg99gnI

Ročni mora bit, drugače sovoznico preveč enostavno in prehitro z roko spravim do orgazma. Izziv mora bit.

Morda https://www.quora.com/What-kind-of-shifter-do-the-rally-drivers-use ??
Meni izgleda to bližje avtomatiku kot standardnemu ročnemu, ki ga večina uporablja!

New Report

Close