Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Komplikacije zaradi are na avto

Komplikacije zaradi are na avto

Prodajam starejši avto. Kupec mi je dobesedno vrinil aro 100 eur. Dogovorila sva se, da v kolikor bo šlo vse po načrtu in bom danes kupila dogovorjen avto, naredim na mojem starem predčasno tehnični pregled in mu ga spotoma v LJ dostavim v petek na njegovo željo in uredimo vse potrebno glede prepisa. Moj nakup se je danes izjalovil in sem poklicala nesojenega kupca, mu povedala, da trenutno ne morem prodati mojega starega avta dokler ne najdem drugega in da se dogovoriva kdaj in kje mu vrnem aro, da lahko on išče naprej drug avto in zdaj on komplicira, češ da se ara “ženi” in hoče dupli znesek nazaj. Pa kaj ga naj skup stolčem za njegovo idejo. Nisva napisala kupoprodajne pogodbe, ampak samo na list papirja kao neko dokazilo, da je dal aro in še to na moje prigovarjanje. Zdaj pa bi on rad dupli keš nazaj. Je kje kakšna zakonska podlaga za kaj takšnega ali bi me pa lopov rad nategnil tako kot me je oni drugi danes hotel z nakupom avta.

Kaj pa se gre bedak en

Razmišljam, da bi aro vrnila njegovemu sinu, pa se naj stari požre. Namreč aro je dal stari, na potrdilo o ari pa se je podpisal sin, ker se avto kupuje zanj.

Če odstopiš od dogovora, moraš vrniti dvojno aro, seveda.

http://www.slonep.net/vodic/pravni-nasveti/ara-in-predplacilo

Midva sva se dogovorila v kolikor jaz kupim ta teden avto in opravim tehničnega na starem, da potem prodam njemu avto in ara je bila v tem primeru kot garancija, da avta ne bom prodala komu drugemu. Torej, jaz novega avta nisem kupila in mi ga tudi verjetno ne bo ratalo ta teden, torej ne bom šla na predčasni tehnični pregled, ker še imam več kot en mesec časa in ne bom nikomur prodala starega avta dokler ne kupim drugega. Lahko pa bi se tudi jaz naredila bedaka in zahtevala kao ene stroške, ker mi je nesojeni kupec z neprimerno testno vožnjo ( ful gas in zaviranje-skoraj sem ga iz avta zabrisala) kao uničil avto.

https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina/#Neizpolnitev{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A0pogodbe

Glej od 65.clena naprej

Kupec ima prav, ara ni kar tako, kot si nekateri predstavljate.

Stari ima prav ti si mu dolžna vrniti 2 x znesek vpkačane are ker si odstopila od dogovora. Včasih je bila beseda ter stisj roke dovolj, danes se zgovarja in mota tudi če je to overovljeno pri notarju. Lej jaz sem še iz stare šole in pri meni beseda velja. Ne rabom niti papirjev. če me nategneš dobiš na vrata ene z debeli ketno okoli vratu pa z črnim avtom pridejo. Jebeš ti tožbe in sodišče.

Če na napisanem listu ni podrobnosti glede datumov itd, potem z vračilom počakaj, da dobiš drug avto in šele potem prodaj tega temu neučakanemu kupcu.

Kupec ni neučakan ampak želi kar so se dogovorili. Drugič pa ne sprejmi aro če ne veš kako to gre.

Na listu ni nič drugega napisano kot pa samo koliko je dal are, znamka avta, vrednost avta in podpis kupca in prodajalca brez vseh podatkov.
Avto sta prišla včeraj pogledat in včeraj dala tudi aro. Jaz sem ga danes takoj poklicala, ko sem izvedela, da ne bo z drugim avtom nič in mu povedala, da ne bi čakal do petka in mu s tem tako zmanjšala možnost, da si do takrat že poišče drugi avto.

Če prodajalec odstopi od prodaje, je dolžan vrniti dvojno aro. Razumnim ljudem je to logično, zakaj bi samo kupec tvegal.

Na listu ni nič drugega napisano kot pa samo koliko je dal are, znamka avta, vrednost avta in podpis kupca in prodajalca brez vseh podatkov.
Avto sta prišla včeraj pogledat in včeraj dala tudi aro. Jaz sem ga danes takoj poklicala, ko sem izvedela, da ne bo z drugim avtom nič in mu povedala, da ne bi čakal do petka in mu s tem tako zmanjšala možnost, da si do takrat že poišče drugi avto.
[/quote]

Nima nobene veze, kaj piše na listu in kdaj si ga ti klicala. Sprejela si ARO. To je dejstvo. Tako kot je dejstvo, da se ara vrne dvojno, v kolikor prodajalec odstopi od dogovora in se ne vrača, v kolikor kupec odstopi od dogovora. Kateri del ti ni jasen???

Nesvet za v bodoče: ne pojdi se poslov, če nimaš pojma o njih.

Ti kura pa si preberi prva dva moja posta, da boš razumela kaj v najinem primeru pomeni ara. Pomeni, da si je rezerviral predkupno pravico, ko avto prodam pod določenimi pogoji, ki niso bili odvisni od mene. Torej nisem kupila drugega avta in ne prodam tega dokler ne kupim drugega. Avta nisem nikomur prodala in je on prvi kupec, če pa ne bo želel čakat, pa sem mu takoj pripravljena vrniti aro in si naj poišče drugega.

To so te švercerji scat pelali. Pošlji mu aro po pošti nazaj im mu povej nej se neha zajebavat, drgač bo tvoj bratranc Huso pršu k njemu na obisk.

Ti kura pa si preberi prva dva moja posta, da boš razumela kaj v najinem primeru pomeni ara. Pomeni, da si je rezerviral predkupno pravico, ko avto prodam pod določenimi pogoji, ki niso bili odvisni od mene. Torej nisem kupila drugega avta in ne prodam tega dokler ne kupim drugega. Avta nisem nikomur prodala in je on prvi kupec, če pa ne bo želel čakat, pa sem mu takoj pripravljena vrniti aro in si naj poišče drugega.
[/quote]

Ti kura si pa ne tolmači kar nekaj po svoje in si raje preberi kaj je ara. Je pa ne bi sprejela, ne?

Ti kura si pa ne tolmači kar nekaj po svoje in si raje preberi kaj je ara. Je pa ne bi sprejela, ne?
[/quote]

Jaz sem človeku z aro zagotovila , da je 1.kupec avta, ker je prišel daleč in sem mu pripravljena aro dostavit na njegov dom, ker ne želim, da čaka na prodajo, če noče. Svoj del dogovora ali pogodbe še vedno izpolnjujem, še vedno je prvi kupec.

Ti kura pa si preberi prva dva moja posta, da boš razumela kaj v najinem primeru pomeni ara. Pomeni, da si je rezerviral predkupno pravico, ko avto prodam pod določenimi pogoji, ki niso bili odvisni od mene. Torej nisem kupila drugega avta in ne prodam tega dokler ne kupim drugega. Avta nisem nikomur prodala in je on prvi kupec, če pa ne bo želel čakat, pa sem mu takoj pripravljena vrniti aro in si naj poišče drugega.
[/quote]

Če je kdo tukaj kura si ti. Ara, ki si jo sprejela pomeni za kupca, da se obveže da ta avto kupi ter za prodajalca, da ce jo sprejme da mu ga proda. Če nisi bila prepričana kako se ti bo izšlo z nakupom drugega are ne bi sprejela pika. Si zajebala in to te bo koštalo 200 eur oz tvojih samo 100. A ti misliš, da se je kupec zastonj pripeljal do tvojih fukojebin in zdaj naj pride še enkrat po denar. A mu boš ti povrnila stroške.
Dej putka ne pojdi se neke igre če ne veš pravil. Če bi to naredila meni in da mi ne bi vrnila dvojne are bi dobila mafice za vrat. Zajebaval se z menoj ne bo nihče. Gre za načelo pa če gre samo za 50 eur.
Briga me kje si se ti zakvačkala. Jaz sem prišla pogledat avto. Dogovorili smo s e za ceno in da konec tedna naredimo prepis. Če si se premislila plačaj.

Jaz sem človeku z aro zagotovila , da je 1.kupec avta, ker je prišel daleč in sem mu pripravljena aro dostavit na njegov dom, ker ne želim, da čaka na prodajo, če noče. Svoj del dogovora ali pogodbe še vedno izpolnjujem, še vedno je prvi kupec.
[/quote]

Glede na to, da je “ara” pravni termin, določen v Obliacijskem zakonu, objavljen v Uradnem listu, kot so ti že višje pojasnili, si ga pač ne moreš tolmačit po svoje. Se ti ne zdi? Ara je pač ara. In posledice oz. dogajanje z njo v primeru razdrtja dogovora so tudi jasno in pravno določene. Pika.

Ne smeši se, upoštevj predpise in redaj vozilo ali vrni dvojno aro ter to vzemi kot šolo. Pa v bodče se ne igraj s strvarmi, ki jih ne razumeš oz. jim nisi dorasla.

Ti kura pa si preberi prva dva moja posta, da boš razumela kaj v najinem primeru pomeni ara. Pomeni, da si je rezerviral predkupno pravico, ko avto prodam pod določenimi pogoji, ki niso bili odvisni od mene. Torej nisem kupila drugega avta in ne prodam tega dokler ne kupim drugega. Avta nisem nikomur prodala in je on prvi kupec, če pa ne bo želel čakat, pa sem mu takoj pripravljena vrniti aro in si naj poišče drugega.
[/quote]

Ti si lahko mislila kar si želela, on tudi – a ostaja dejstvo, da na papirju piše ARA.
In kaj ARA je, je definirano v zakonih, ki so ti citirani zgoraj – pa tudi kako se vrača. Ker ste slabo zapisali in ni datuma, se seveda lahko izvijaš in tudi malo podaljšaš ta rok – a dejstva vseeno ostanejo.

Ko boš drugič v podobni situaciji, pa raje sprejmi predplačilo, ne are.

Glede na to, da je “ara” pravni termin, določen v Obliacijskem zakonu, objavljen v Uradnem listu, kot so ti že višje pojasnili, si ga pač ne moreš tolmačit po svoje. Se ti ne zdi? Ara je pač ara. In posledice oz. dogajanje z njo v primeru razdrtja dogovora so tudi jasno in pravno določene. Pika.

Ne smeši se, upoštevj predpise in redaj vozilo ali vrni dvojno aro ter to vzemi kot šolo. Pa v bodče se ne igraj s strvarmi, ki jih ne razumeš oz. jim nisi dorasla.
[/quote]

Ok. Potem pa pravno gledano. Pravno gledano mi je aro dal sin. Sin je pred časom povzročil prometno in ima baje odvzem vozniške ( tako je rekel oče). Kako pa naj prodam avto kupcu, ki nima vozniškega dovoljenja? Mi smo se dogovorili, da bi bil prepis narejen na njegovo mamo. Torej besede in ustni dogovor nič ne velja in potem on ne izpolnjuje pogojev kot kupec. A naj bom jaz zdaj pravno pokvarjena in aro obdržim ter se delam neumno, da mu hočem avto prodat, samo mu ne morem, ker nima trenutno vozniške ali naj čakam tako dolgo, da bo jo dobil nazaj?

Jaz ne vem, zakaj kompliciraš, dokler ne kupiš novega, mu tega avta ne prodaš, pač počakati bo moral, da ti prideš do avta. sAj ti nisi rekla, da mu nočeš prodati, kolikor sem razumela.

Zato mu are ni treba vračati. Ker ti boš izpolnila svoj del dogovora ali?

Ok. Potem pa pravno gledano. Pravno gledano mi je aro dal sin. Sin je pred časom povzročil prometno in ima baje odvzem vozniške ( tako je rekel oče). Kako pa naj prodam avto kupcu, ki nima vozniškega dovoljenja? Mi smo se dogovorili, da bi bil prepis narejen na njegovo mamo. Torej besede in ustni dogovor nič ne velja in potem on ne izpolnjuje pogojev kot kupec. A naj bom jaz zdaj pravno pokvarjena in aro obdržim ter se delam neumno, da mu hočem avto prodat, samo mu ne morem, ker nima trenutno vozniške ali naj čakam tako dolgo, da bo jo dobil nazaj?
[/quote]

Punčka noben napisan zakon te pri men ne reši iz te zagate. Bolh boš neka pravila iskala n pametovala prej jih boš dobila alu pi p…I ali pa bo tvoj avto brez koles. Ne igraj se oz ne praskaj se. Če si sprejela aro ki v tvojem primeru pomeni, da bi se prepis delal v petek. Glede na to, da sedaj nisi pripravljena prodat avto ti odstopaš od dogovora vrni 200 eur pika ali pa merkaj kje hodiš.

Ok. Potem pa pravno gledano. Pravno gledano mi je aro dal sin. Sin je pred časom povzročil prometno in ima baje odvzem vozniške ( tako je rekel oče). Kako pa naj prodam avto kupcu, ki nima vozniškega dovoljenja? Mi smo se dogovorili, da bi bil prepis narejen na njegovo mamo. Torej besede in ustni dogovor nič ne velja in potem on ne izpolnjuje pogojev kot kupec. A naj bom jaz zdaj pravno pokvarjena in aro obdržim ter se delam neumno, da mu hočem avto prodat, samo mu ne morem, ker nima trenutno vozniške ali naj čakam tako dolgo, da bo jo dobil nazaj?
[/quote]

Pravno lastnistvo avtomobila ni nujno povezano z ekonomskim lastnistvom. Po domace: moja mama , ki je brez vozniskega dovoljenja, lahko brez zadrzkov in omejitev kupi avto, ki pa ga bom vozil jaz.

Glej… Verjetno vse skupaj res ni tako crno. Ocitno bi kupec res rad kupil avto. In domnevam, da bi ga tudi ti rada prodala. Ohladite kri vsi skupaj in poskusite najti resitev. Tebe nihce ne more prisiliti, da avto prodas.

Ce je njemu res do avta, naj sprejme situacijo taksno kot je. Navsezadnje pises, da so vedeli, kako stvari stojijo. Ce mu ni za cakat, mu reci, da si pripravljena celo vrnit aro, ker je tako ali tako nisi hotela.

Kaj tocno pa pise na tem podpisanem pildeku? Ce vprasas mene, pise, da je kupec vplacal predplacilo v gotovini in si s tem zagotovil prednostno pravico do nakupa avtomobila, ker ve, da bo naprodaj, takoj ko bo tebi izrocen drugi v uporabo, ker pac dveh ne potrebujes. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ok. Potem pa pravno gledano. Pravno gledano mi je aro dal sin. Sin je pred časom povzročil prometno in ima baje odvzem vozniške ( tako je rekel oče). Kako pa naj prodam avto kupcu, ki nima vozniškega dovoljenja? Mi smo se dogovorili, da bi bil prepis narejen na njegovo mamo. Torej besede in ustni dogovor nič ne velja in potem on ne izpolnjuje pogojev kot kupec. A naj bom jaz zdaj pravno pokvarjena in aro obdržim ter se delam neumno, da mu hočem avto prodat, samo mu ne morem, ker nima trenutno vozniške ali naj čakam tako dolgo, da bo jo dobil nazaj?
[/quote]
Pravno gledano si en goljuf in nategator. Pika!

______________________

New Report

Close