Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rondo za golf igrišče Bled

Rondo za golf igrišče Bled

Pri Bledu so si vzeli čas (in denar!) in zidajo rondo v smer gof igrišča. Zakaj že? Za tistih nekaj presrancev, ki igra golf (btw imajo debele denarnice in vpliv) Par sto metrov nazaj je odcep za Šobec, kjer bi bilo pa res potrebno, pa ga ni.
A mogoče kdo ve, kdo to financira?


jaz za koga drugega naj se pa dela rondo kot za nas, elito?
Žal imate plebejci preveč avtov in se je težko vključiti v promet
Šobec je pa itak leglo najbolj navadne revne raje, ki hodi zijat v hribe

Ja ta rondo tudi meni, ki se dnevno vozim tam mimo, pošteno vleče živce. Kateri kr..en se je to spomnil? Kdaj pa bo prepotrebni rondo pri kampu Šobec ali bognedaj, kdaj bo južna obvoznica? Aja, ko šmirgla turiste, od njih ni nič.

nova
Uredništvo priporoča

ta pametni na šobec hodijo in vozijo po drugih poteh, nepoznavalci in ta butasti pa tja rinete pri najbolj blesavi vstopno/izstopni točki…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Daj se umiri pametnjakovič. Jaz na Šobec v gužvi ne hodim, ker mi je kot domačinu odvraten med sezono, grem raje kam, kjer je mir.
Mi gre pa na živce, da bo za par mandelcev z golfa zdaj krožišče, en turist s kamp prikolo pa iz Šobca poleti skoraj nima šans zavit levo proti Bledu. Glede na tvoj odziv pa me take odločitve v bistvu niti ne čudijo več.


turist bo pač na krožišču obrnil in lahko zapeljal na Šobec.
Zakaj pa ni rondoja pri odcepu za Šobec … ja, ker tam ni občinska zemlja, lasniki pa hočejo premoženje za tistih par metrov – kot domačinu bi ti moralo biti jasno kakšni ste ☺

sicer ne vem kdo bo iz campa na šobcu rinil s prikolo na bled ampak ok, recimo da edino taki butlji ki se ne znajo pozanimat prej ali je na šobcu še prosto ali ne… ostali ali gredo direkt na bled ali proti bohinju ali pa na šobec in kampirajo tam, na bled se pa od tam furajo brez prikolic, stalni gostje gredo pa do bleda z bicikli ali peš, z avti se pa tudi poslužujejo drugih poti, sicer okrog riti v varžet ampak pridejo pa prej kot tisti, ki se zaženete kot svinje v buče po glavni cesti in stojite v kolonah.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Se pravi, po tvojem problem prometa tam pač ne obstaja? Glede na pisanje očitno ne. Po mojem ni bistvo, kdo in zakaj kam rine, pa kdo je bolj pameten, ker gre po drugi poti…. bistvo je, da tega nismo sposobni izkoristit ampak se raje klofamo med sabo. Tipično. Denar pa ljudje kot posledica pač odnesejo drugam, kjer zanje znajo poskrbet.

Kje je Bled??

problem takega prometa kot ga opisuješ ti sigurno ne ali pa je redkost… problem ste ovce, ki rinete vse po isti poti, da se posledično vse zabaše… če bi se vsaj lokalci posluževali alternativnih poti bi bilo že občutno boljše, tako se pa na isto cesto vključujejo turisti zraven pa na silo še vsa lokalna raja.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

levo od desne ☺

Kdo je to financiral?!
Petičneži (BTW srbski), ki imajo v lasti golf igrišče, denarja imajo dovolj (letna članarina je okrog 3500 Eur, če se ne motim)
Gunnar, ti si pa cepec.

normalno da sem cepec, zato se pa ne poslužujem glavne poti in kolon za bled, cepci se takim situacijam po defaultu izognemo 🙂

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

normalno da sem cepec, zato se pa ne poslužujem glavne poti in kolon za bled, cepci se takim situacijam po defaultu izognemo 🙂
[/quote]

In kje greš ti, da ti bomo sledili? 😛

No Gunnar, predlagaj mi alternativo za relacijo Kranj – Bohinj. Pa ne mi rečt po makadamu za Savo. Kje lahko še pridem, da se izognem prometu med Lescami in Bledom? Piškovca zaprta, čez Gorje je precej dlje, pa ravno tako polno kamionov s hlodovino, avtodomov itd., cesta z Lancovega ni cesta ampak kolovoz….
A zdaj, ker je folk nespodoben spravit skupaj eno normalno križišče in obvoznico, se moram pa jaz čez Pokljuko ali pa Jelovico vozit al kako?

jebi ga, ti očitno pleh in slabi živci pomenijo več od časa…. za obvoznico in zakaj se TI moraš vozit čez jelovico se pa obrni na občino, mogoče bodo samo zate začeli gradit? pa mogoče teži še lastnikom zemljišč kjer naj bi potekala obvoznica, če samo zate popustijo in dovolijo gradnjo? ali pa začni težit naj namesto drugega leta zgradijo in odprejo obvoznico takoj zdaj?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Pa ti si res certificiran bumbar.


čez Sorico – Soriško planino.
Krasna pot, večinoma kolesarji in motoristi na cesti

normalno da sem cepec, zato se pa ne poslužujem glavne poti in kolon za bled, cepci se takim situacijam po defaultu izognemo 🙂
[/quote]

tudi jaz se vozim ob Savi. Večkrat tudi ostane ob Savi ☺
tisto malo makadama pa tudi šajniju ne škodi

Verjetno (tuji) lastnik golf igrišča…. NJemu se pritoži:

http://www.24ur.com/sport/golf/foto-na-uradni-otvoritvi-prenovljenega-golf-igrisca-na-bledu-tudi-princesa-jelisaveta-karadjordjevic.html?bl=0
in kaj te to toliko žuli? Bodi vesela, da bo promet tam bolj pretočen zaradi krožišča.
Znano je, da so krožišča saj 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bolj efektivna od semaforiziranih križišč…..

Odcep za Šobec – to pa je verjetno v občinskem urejanju – tja se žali….

p.s.: pa nisem ne golfar, ne okoliščki prebivalec, toplo pa pozdravljam rešitve gneč v prometu na turističnih destinacijah.

zakaj? a jaz gradim rondo? sem jaz lastnik campa šobec? se jaz na silo vključujem v najhujšo kolono, ker mi je škoda pleha in živcev? ali je to v domeni lastnikov in občin kje, kdaj in zakaj se bo nekaj gradilo? jamraj in zmerjaj z bumbarji njih pa vse tiste, ki se po tej poti večinsko tlačijo s slovenskimi tablicami, jaz pridem do željene destinacije tako ali drugače, če se pa izgovarjaš na turiste s prikolami jih pa zdaj ni, ker so campi zaprti…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

In kaj potem, če so tuji investitorji in lastniki? Bodite hvaležni in veseli, da vsaj so…. Vsak tele ima svoje vesele – tako , kot ga imaš ti na kakšnem “svojem” področju, ga imajo tudi blejski golfarji.

Verjetno je poanta tega rondoja bolj umirjanje prometa, kot servilnost golfarjem.

Tam zagotovo ne, so drugje veliko bolj nevralgične točke. Občina niti ležečih policajev ni sposobna postaviti.

http://www.24ur.com/sport/golf/foto-na-uradni-otvoritvi-prenovljenega-golf-igrisca-na-bledu-tudi-princesa-jelisaveta-karadjordjevic.html?bl=0
in kaj te to toliko žuli? Bodi vesela, da bo promet tam bolj pretočen zaradi krožišča.
Znano je, da so krožišča saj 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bolj efektivna od semaforiziranih križišč…..

Odcep za Šobec – to pa je verjetno v občinskem urejanju – tja se žali….

p.s.: pa nisem ne golfar, ne okoliščki prebivalec, toplo pa pozdravljam rešitve gneč v prometu na turističnih destinacijah.

Edina pripomba na zgornji post – to krožišče ne ob rešilo popolnoma ničesar. Zakaj? Ker križišče kot tako sploh ni bilo problematično glede prometa, razen parih golfistov, ki zaradi kolone med Lescami in Bledom niso mogli zaviti na cesto. Vzrok za kolone na tem delu pa niti slučajno ni to križišče, kjer se sedaj “rešuje problem”. Tako kot tudi severna obvoznica, ki se mimogrede začne SREDI Bleda, ne bo rešila prav veliko. Dokler ne bo južne obvoznice, ki se mora začeti pred naseljem, ne bo nič bolje, pa če zgradijo še 23 krožišč.
Ne vem, po mojem je en od zadolženih za razvoj prometa na Bledu ves čas pod vplivom….

New Report

Close