Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj Hrvati bolje pojejo

Zakaj Hrvati bolje pojejo

Zanima me zakaj Hrvati bolje pojejo od naših in zakaj je bilo potrebno še tiste, ki so vedeli kaj delajo spraviti v takšen stres, da so pomrli.
Brendi in Simona Weiss sta zbolela in umrla zaradi stresa, ki jim ga je povzročila RTV. Pred tem so rdeči mediji s svojimi lažmi uničili kariero Vicea Vukova, ki jim nikoli ni nič naredil.

Niso tako občutljivi, da bi jih lahko pokvarjeni mediji uničili.
https://www.youtube.com/watch?v=T2ZSKXCeuP0
https://www.youtube.com/watch?v=swJdNgJQWEE
No tale dva nista v resnici nič kaj nežna in zato jih pač ne morejo uničiti. Nista nežna. Dejansko takšnim kot sta dva koristijo škandali. Ker priti morajo v medije in ko pridejo v medije je to zanje reklama. Tudi slaba reklama je reklama in jim koristi. Tako kot Mansonu, Rancidu in Sex pistols. Slaba reklama koristi.

Hrvaški jezik je bolj melodičen, ritmičen, zato njihovi komadi izpadejo bolj za uho

Leta 2001 sem na hrvaški komercialni televiziji Nova TV prvič gledal anime Pokemon s hrvaško sinhronizacijo. Anime mi je bil zelo všeč in mi je prirasel k srcu. Nekje leta 2005 ali 2006 sem zasledil anime še na neki slovenski komercialni televiziji s slovensko sinhronizacijo. Nisem mogel gledat. Ni mi potegnilo, da liki govorijo v slovenskem jeziku.

Zato, ker namesto da delajo, raje pojejejo. In skozi rodove, evolucija z genetiko naredi svoje. Od tu je njihova glasbena nadarjenost. Izbor ostalih talentov pa se kaj hitro konča.

______________________

Ti pa tvoj vice vukov. Zatlaci si njegove plosce ze nekam.

Ne gre toliko za to, da bi Hrvati bolje peli kot Slovenci, le v Sloveniji se bolj ceni športnike kot glasbenike. Če nekdo v šoli poje v pevskem zboru, to ni nič takega, če pa npr. igra hokej ali smuča, je pa car. Zato mnogi glasbeno talentirani Slovenci izberejo poklic, ki je bolj “ziher”. Podobno je na vseh umetniških področjih: slikarstvo, balet, igranje. Saj veste, če nekdo reče, da je dober smučar je to oh in sploh in se ga spodbuja, čeprav ni posebno uspešen, če pa reče, da lepo poje, je pa takoj wtf??? V Sloveniji bi bilo treba že v osnovni šoli spodbujati glasbene talente, ne pa, da se nekdo na “stara leta” prijavi na Slovenija ima talent in se takrat ugotovi, da pa je že vse zamudil. Skratka, spremeniti je treba miselnost, v Sloveniji je precej glasbeno nadarjenih ljudi.

Bili so časi, ko ni mogel vsak v glasbeno šolo, kljub talentu. Bila je le za elito.

Takrat je bilo zelo zaželjeno, da je bil foter član ZK. :))

Ne pojejo bolje, le Sazas skrbi, da je promocija slovenske glasbe še nižja, kot je bila.

Slovenski jezik je čisto speven. Spomnite se samo pesmi Majde Sepe, Marjana Deržaj,…

Besedila so vse pogosteje slaba in nelogična. Drugače pa je slovenski jezik dovolj speven.

Slovensko sceno so namensko uničili s promocijo balkanske. Pri nas nimamo pametnih koncertov. Samo razni Zečići.

Nemogoče je ukazovati ljudem kaj bojo poslušali. V slo pač ljudje raje poslušajo hrvaške izvajalce.
Tako kot mladi raje ameriške in angleške.
Vse je stvar okusa.

Pri nas talenti ostajajo pod tusem pojoc pesmi o neuslisani ljubezni in podobno. Po radijih se vrti vecinoma tuja glasba (razen zakonsko dolocene kolicine slovenske).

Na hrvaskem mlad talent zapoje pesem o svoji domovini (istrijani o istri, dalmatinci o dalmaciji itd) in se z njo prerine na lokalni radio(kjer sploh ni druge glasbe kot hrvaska). Ce je pesem vsaj priblizno poslusljiva je cez en teden ze na nekem vecjem lokalnem radiu in tako naprej.

A te “gate na glavo in dva svinčnika v nos” besedilo ni impresioniralo? :))))

Seveda poslušajo tudi tujo glasbo, kaj je tebi? :))) Odkod pa potem tuji glasbeniki nastopajo v Zagrebu, če jih prej ne bi nihče poslušal?

Seveda poslušajo tudi tujo glasbo, kaj je tebi? :))) Odkod pa potem tuji glasbeniki nastopajo v Zagrebu, če jih prej ne bi nihče poslušal?
[/quote]

Mozno, ne poslusam njihovega nacionalnega radia in zagrebskih zadev.
Poslusam pa redno recimo radio Istra, Rijeka in podobne in je mogoce v celem dnevu 5 tujih pesmi, vse ostale pa hrvaske. 😉

A te “gate na glavo in dva svinčnika v nos” besedilo ni impresioniralo? :))))
[/quote]
Niti malo. 🙂

Poslušajo tud tujo. Ravno sem iz Zagreba in večeri v enem lokalu se je večkrat vrtel Ed sheran. Odpadle mi uši. Naposlušala sem se ga za celo leto. Hči pa vsa vesela.
Danes se vozimo domov ugani kdo na radiju. Spet Ed. Ma sem preklopla-dosta vise.

Hrvaške pesmi se veliko več vrtijo pri nas in potem avtomatsko mislijo nekateri, da je Hrvaški jezik bolj speven. V podzavest pač pride, da mora biti to potem bolje, če se nekaj več vrti.

https://www.youtube.com/watch?v=10NeDe3Q71A&list=PLGoyuTWsNU_SeV8L2aFqeuBmMKV3F3X8W&index=5

Je mnogim uničila kariero in zdravje, tega se svinje dobro zavedajo, ene svinje so pocrkale, ene bodo še prišle v javnost enkrat, ene so s šibo dobile po riti!
Tudi Wernerja so hoteli uničiti, ampak on se ni vdal, ker preveč ve!
Brendiju in Simoni pa so nakopali smrt, vse se jim bo povrnilo!

Zaradi nagajanja s strani Maria Galuniča, Miše Molk in drugih so od stresa umrli Brendi in Simona Weiss. To je prineslo veliko moč, nelojalne konkurence z bivše Juge. Ceca, Roki (Rodoljub Vulovič), Bali Knindža, Lepi Mica, Kosta Marić in kup desnih Hrvatov (še Toni Cetinski je menda povozil nezakonitega migranta) se ne drži nobenih pravil, ki so jih izumili Zoran Predin, Nikolovski, Zlatko, Laibach in drugi, da bi se znebili lojalne konkurence. In so se znebili lojalne konkurence (Brendi in Simona) So pa zato dobili nelojalno konkurenco, ki brezplačno deli svojo glasbo prek spleta in se krohota, ko SAZAS skače v zrak.

Krunoslav Slabinac, Vice Vukov, Mišo Kovač, Gibonni, Miroslav Škoro, Thompson, Ivo Robić,Zlatni dukati, Prljavo kazalište, Parni valjak, Azra, Crvena jabuka, Psihomodo pop, majke, laufer, ne res nima smisla, ker so enostavno boljši v vsaki glasbi.

Novi fosili, Magazin, Josipa Lisac, Dino Dvornik, Doris Dragovic, Oliver Dragojevic, cel kup dalmatinskih klap…

Ma ne vem, če res Hrvati bolje pojejo od Slovencev. Dejstvo pa je, da če poslušaš malo besedila Slovenskih izvajalcev, da je to poden od podna. Ne vsi seveda, ampak zelo veliko.
Vzemimo za primer Čuke – obup, kaj tlačijo skupaj. Od hube bube pa do neke mačke, ki se z vsakim požgačka. Pa kaj je to? Poneumljanje naroda. Ali pa Modrijani, ki polnijo dvorane. Ne rečem, kakšna besedila so res lepa. Potem pa se grejo neko digidagi polko. Obup. Pa tudi drugi izvajalci – če malo prisluhneš, ugotoviš, da so besedila prav primitivna. Zato jaz raje poslušam Hrvate, čeprav vsi štancajo na isto temo (ljubeze, morje…)

Ma znam, možemo nabrajati u nedogled, a jebi ga, ne sjeda mi baš sve iz Dalmacije, ipak sam ja zadrti Dinamovac. Milo Hrnić, Ivica Šerfezi, Meri Cetinić…

Bill Gates je tudi sam naložil na splet piratske kopije Windowsa.
https://www.youtube.com/watch?v=KrOcHV6OkYE
https://www.youtube.com/watch?v=T2ZSKXCeuP0
Samo, da Billa Gatesa niso javno zalotili. Tega sta pa Nikolovski in Predin zalotila, da to počne.

New Report

Close