Forum.Over.Net

Starševski čvek

Najlepsi kraji v Sloveniji- kje ziveti?

Default avatar

Zala kh

Pozdravljeni!
S fantom ne zdrživa več pri starših, rada bi se preselila in ustvarila družino.
Zanima naju kakšen lep, majhen kraj, malce oddaljen od večjih mest... Mogoče na območju gorenjske. Pa seveda da so dobri ljudje, ne motijo me hribi in kmetije. Pa fajn bi blo da bi bila v vasici tudi šola. Želim si miru, tako da kakšen bled in bohinj odpadeta (preveč turistov).
No zdaj me pa zanimajo vaši predlogii!
Hvala
Default avatar

FriLLox

Posočje, se razume.

FriLLox

Aja ne, Posočje je v kurci, nikar hodit sem!

ffgzvh

Mogoče Idrija?
Default avatar

klemen111

Zala kh je napisal/a:
Pliberk v Avstriji
Default avatar

Simon91

Sigurno Naklo 😁
Default avatar

Tam je fuj in fej

klemen111 je napisal/a:
Klemen, pa ti veš, kaj ime tega mesta pomeni? Tam je fuj in fej. Sploh cela Avstrija, razen visokogorja, je fuj in fej. Pojdita raje na morje. Ni treba, da slovensko. Ampak proč od reke Pad.
Default avatar

to je pravi kraj

vsekakor poljanska dolina. poglej imaš zelo različnih vasic. poljane, gorenja vas, dobrava... tudi hribe... bukov vrh, zirovski vrh... malo si poglej. imas dve soli (v gorenji vasi in poljanah). od skofje loke pa je oddaljeno 10 min z avtom
Default avatar

Prevaljčanka

Kar nekaj znancev se je preselilo v avstrijski Pliberk, ko so naredili izračun, koliko jih bi prišla gradnja hiše v Mežiški dolini, ki pa tudi ni vzor zdravega okolja.
Default avatar

Korošicanažalost

Samo na Koroškem( Slovenija)ne....ker je za kozlat

Avstrija....vsekakor!
Default avatar

a res ti ni koroška

Korošicanažalost je napisal/a:
Aja ti ni na koroškem za živet? men so pa gori fajn ljudje. Je pa res da z eno ****** sem pa imela opravka edina iz tam ki je krava. drugi vsi ostali so pa kul, ki sem jih veliko spoznala od Črne do Mute vse :)
Default avatar

Filak

Najboljši slo/aut kraj, kjer ni nikoli segla roka grdega grdega komunizma!
Slika

Ena možnost je tudi da se preselita v Kranjsko goro ali nekje ob meji in delata v Filaku. Če imaš majhne otroke jih ponemči dokler je še čas, ker v Sloveniji ni prihodnosti.

Pa tudi priimek si spremenita v nemškega, recimo dajta otroku ime Sophie Zupancich ali nekaj podobnega. Tako jima bosta nudila svetlo prihodnost.
Default avatar

Živijo razkošno

Murgle ... Tam je ogromno pokradenega davkoplačevalskega denarja.
Default avatar

Korošicanažalost

Ja, dokler se nisem preselila semkaj so tudi meni bili super.tu živet ......obup in žalost. Primorska je zakon
Default avatar

Barca

Pred odlocitvijo preverita, kaj in kje bosta lahko delala - prav nic ne pomaga, ce najdeta super oh in sploh kraj, sluzbo pa imata 100+km oddaljeno.

Pa se glede gradnje v Pliberku - ja, parcele so cenejse, papirji so urejeni nekaj prej kot pa pri nas, a vsi, ki so gradili tam, trdijo, da je vse skupaj (od nakupa do vselitve) tam drazje kot pa pri nas in tam ni sanse, da ti pridejo sorodniki/prijatelji pomagat prebelit prostore.
Default avatar

Barca

Korošicanažalost je napisal/a:
Meni pa je okolica SG prav OK in s tem se strinja tudi s Krasa priseljen partner :)
Default avatar

Tonček

Projekt sta že v štartu napak zastavila.

1. ker bežita.
2. ker sledita željam.

Zmente se doma zakaj vam ni skupaj živeti, če se ne da, sledita prvo svojim potrebam.
Default avatar

Sushi

Slovenija je itak cela lepa. Sam sem pristal nekaj stran od Jesenic, pa mi je čisto okej. Mir, lepo je, folk je tak kot povsod se mi zdi, pa še dokaj poceni stanovanje sem si našel. Ne vem no, se mi zdi da je najbolj važno da do šihta, večjih mest in trgovin ni predaleč. To pa je praktično cela slovenija z izjemo kakšnih zakotnih rovt, kjer pa je spet kaka druga prednost...narava, cena, vrt, sadovnjak...
Prekajen meso dl cajt gvera;)
Default avatar

a tooo

ffgzvh je napisal/a:
Kako ti je pa Idrija padla na pamet ;?:). Je tam res tako fajn?
Default avatar

a kraševca imaš

Barca je napisal/a:
No, če se je pa on bil pripravljen selit na Koroško (beri:stran iz Krasa!!), pa že mora bit nekaj na tem ! ;). Dve opciji sta : ali je tam res tako super, ali te pa ima noro rad. Tretje variante ni. Tudi obe zgornji skupaj ne gresta.