Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Čuden občutek po celem telesu

Čuden občutek po celem telesu

Pozdravljeni.

Tri mesece jemljem ad Ecytara, po 1 tb na dan. Hodima na psihoterapijo. Nanesel je pogovor na to, da obvladujem svoje misli in da je resnično zdravilo sprememba mišljenja, ad pa samo bergla, ki pomaga, ko je prehudo. Šla sem na nek službeni seminar na drugi konec Slo in sem zdravila pozabila doma. 3 dni sem bila brez zdravil, danes sem prišla domov. Se mi pa dva dni dogaja, da me občasno “presune” nek val čudnega občutja. Po celem telesu se mi zazdi, kot bi me stresla elektrika, oziroma kot da bo v meni prišo do “kratkega stika”. Ob tem občutim čuden občutek od prstov na nogah, pa do glave. Traja 1 sekundo. Najprej se mi je zdelo, da se mi to zgodi, ko premaknem vrat v katerokoli smer in ob tem stojim. Potem sem pa ugotovila, da se mi zgodi, tudi, če ne premaknem vratu. Sicer ni hudo, ni moteče, ker je ta sekunda komaj zaznavna. Me pa rahlo plaši… Posledica odtegnitve adja? Danes ga bom spet vzela, vendar polovico tablete, namesto celo. Jutri pa spet celo… Zato, da grem postopoma, ker 3 dni nisem vzela.
Kaj menite, da se mi dogaja in ali je za to potreben kak pregled?

Hvala in lep pozdrav.

Opisane težave oz pojavi res najbolj spominjajo na nenadno odtegnitev vaše terapije. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za tako hiter odgovor. včasih imam ob tem občutek, kot da “me zbode nešteto iglic hkrati po celem telesu”. Ni boleče, niti me ne moti med delom, hojo… Je pa za takšne anksiozne ženske strašljivo. Zaradi tega si ne upam biti recimo sama doma, strah me je recimo iti na daljšo pot z avtomobilom z majhnim otrokom na zadnjem sedežu.. Bi iz tega lahko sledil kak epi napad? Nimam epilepsije, toda ti čudni občutki se mi tako laično zdijo kot neki epi napadki. Je to kaj hudega, zaradi česar recimo ne bi smela vozit avta? Kaj pa če je to stranski učinek jemanja zdravil?
Hvala ponovno

nova
Uredništvo priporoča

Opis ne spominja na nobene take napadke in vztrajam na prejšnjem odgovoru. Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

spoštovani,
samo sporočiti sem vam želela, da je očitno res bil kak odtegnitveni sindrom, ali kako se temu reče… Dobro uro po tem, ko sem ponovno vzela ad, je to “čudežno” prenehalo…
Pa misim, da ni le placebo. Je to navadno tako, da se odtegnitev terapije tako pozna? Kako potem, da se naj z adji ne bi dalo zasvojiti? Očitno sem “zasvojena”, če je odtegnitev tako huda.
Hvala, ne bom več morila.

Mislim, da ni bil placebo 😉 To seveda ne pomeni, da ste “zasvojena”. Zdravila imajo protokol uvajanja, jemanja, ukinjanja in če se tega držite, ne bi smelo biti težav. Lep dan

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close