Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek mejna osebnostna motnja

mejna osebnostna motnja

Diagnosticirana sem z borderline motnjo in sem mama 4 letnice. Kako se zdravi to motnjo? Vem za antidepresive vendar to dolgoročno ni način, obstajajo kakšne diete karkoli da bi pomagalo, da sfunkcioniram normalno? Pomagajte mi z mnenji prosim.

Jz pa bi te prosla
Ce par primerov napises kako delujes.
In ce se zavedas kdaj manipuliras .lepo prosim daj malo opisi

Kdo ti je postavil diagnozo?

Obstajal je forum o tem, kolkor vemje neozdravljivo. Imam doma dva taka, oz. Sem imela

kako to misliš manipulirašp? nič ne manipuliram ampak imam dva razpoloženjska extrema…zelo trpim ob tem

Imaš morda bipolarno motnjo, glede na to, da imaš dva ekstrema? Imaš uradno postavljeno diagnozo?

nimam uradno postavljene diagnoze ampak sem zelo konfliktna ratala, vsak nenevarno situacijo prepoznam kot grožnjo in ko me mine vidim, da sem narobe odreagirala…preveč z obrambo…ma najraje bi se šla ustrelt, trpim, trpim pa nevem kako si pomagat

torej si si sama postavila diagnozo?

trpiš ti, trpi pa tudi štiriletnica, mogoče še bolj

sama vem da nekaj ni u redu z mano…vem, da to čuti tudi moja hčerka

Bordelajni delajo tko.
Povejo kolegici da je una kolegica kej slabga rekla cez to kolegico.In na veliko opravljata.Na koncu reces Pa ne povedat njej.
Ko pride druga.Poves kaj je una govorila in z njo opravljas drugo.
Da jih drzis za jajca jim dajes stvari .ali posojas denar in drzis rame.delas uslugice in si super prijateljica.
To nardis zato da te nekak ne morjo kr odjebat ker si tko super.
Ti pa non stop mesas strene in natolcujes.lazes krades .reces boli me kriz samo zato da te ne morjo pustit same.
Tako supwr oseba si samo zato da so ljudje okol tebe ze skor odvisni.
Itditd

Z otroki manipulirajo tako.
Ce ne bos pridna me ne maras.
Poslala te bom k ocetu zivet ce me ne bos ubogala.mamico boli srcek ker si poredna.
Kmal bom umrla zato bod pridna.
Samo mene imas ki te ma rada.itditd

potem pa očitno nimam te motnje, ker hčeri nikoli ne govorim takšnih stvari in tudi nasploh mi je vse kar ste naštele tuje, ne delam tega

Opisi kaj tocno te muci daj primer

pretirano se bojim, da bi se hčeri kaj zgodilo, vedno sem u strahu, da se poškoduje, da se bo meni kaj naredilo, da bo to in ono…preprosto ta strah me paralizira in ljubosumno opazujem druge starše, ki so sproščeni in ne paničarijo za vsako..večino časa sem neproduktivna, lahko bio prespala stoletje, jokala, pride pa dan, ko to izgine a ne popolnoma. Izogibam se krajev kjer je velika skupina ljudi…dvomim vase in v svoje sposobnosti, bežim in še in še bi lahko naštevala. Sem samohranilka in bivši partner ni veliko prisoten


http://www.psihoterapija-ordinacija.si/sl/dusevne-motnje/osebnostne-motnje/78-borderline-osebnostna-struktura.html
naredi si test – če ti kaj pomaga… vsekakor pa za kakršnekoli težave pojdi k psihiatru,d a ti pomaga – niso to vedno adji… s tabletami se je najlažje šopat… kolikor sem jaz enkrat poslušala, je pri tem bistveno,da oseba prepozna sama pri sebi,da je njeno ravnanje in dejanja problematična in da s to zavestjo in zavetno željo spremembe gre k strokovnjaku -ta te bo potem usmerjal.
Poznam jaz dve osebi eno žensko in enega tipa, ki tako delata – v določenih situacijah reagirata prav enako – pa se ne družita skupaj, ne poznata tako.
Prav vse mora vbiti po njuno – če ni manuipulativno izsiljujeta in izvajata tako in drugačno nasilje, ovirata osebe od katerih želita nekaj izsiliti in jim škodujeta da bi jih s tem prisilila v želeno dejanje.

Tega je se ogromno.
V trenutku izbruhnejo samo ze ce cakajo 5min.
Ce te pelje npr v lekarno in te pocaka v avtu izbruha kje si kaj muckas nori.
Karkol nardi clovek ni dobro.ce gres na pijaco te z smsji jebe v glavo in dela slabo vest.
Itditd

moji sestri je zelo pomagala kognitivno vedenjska terapija. če imaš MOM

Mama, si v pomanjkanju mineralov.
Priskrbi si magnezijev klorid, ki si ga mažeš pod pazduhi, lugolovo raztopino in MSM in B kompleks.
Na spletu si poglej kako se uporabljajo in čemu.So naravni proizvod, brez aditivov.
Zopet boš zaživela, zdravnik pa naj te pošlje v laboratorij, da se prepričaš.
Sicer boš pa v parih dneh že boljša.

Obrni se na njo v Lj, ona zna z vsemi motnjami, tudi s tvojo, ti bo znala zelo pomagati pa srečno: http://www.sprostitvene-tehnike.si/o-zavodu.html


kdo pa je ta ona – gleda stran iz firbca, da vidim, kdo vse to dela, pa niti imena nisem zasledila, kdo ima ta zavod, kdo vse to počne, kje se predstavi…
res neodgovorno

Na tem portalu je forum prav za ljudi z MOM in ločen forum za svojce. Žal prvi ni več aktiven, na drugem pa imaš napisano, kdo se spozna na te motnje. Dejansko ne moreš kar k enemu psihiatru.

Do določene mere se da stanje obvladovat in na srečo je motnja s starostjo manj izrazita.

Ma čakaj malo, ti si si sama postavila neko diagnozo enostavno zato, ker si zaskrbljena? Meni se bolj zdi, da se ti je vse skupaj nabralo, pa malo, ali dosti si kontrolfrika, pa se potem loviš v tem zosu.

Normalno je, da te skrbi za hčerko! Normalno je, da je polno stvari za postoriti. Normalno je, da včasih enostavno ne zmoremo. Jaz mislim, po prebranem seveda, da ti samo potrebuješ en odklop in prenehati biti tako prekleto perfekcionistična. Ko boš spustila standarde zase in ko se boš začela zavedati, da ni vse v tvojih rokah, prevsem nepredvidene nepričakovane situacije, boš tudi ti lahko tako “brezskrbna” kot ostali starši.

Brezskrbna v narekovajih, ker nihče od staršev ni brezskrben, vse skrbi za otroke, za njihovo dobrobit, za njihovo najboljše.

Ker nimaš vsega pod kontrolo, ker pravzaprav ne moreš imeti vsega pod kontrolo, si nervozna in zato živčna. Poskusi najprej res s tem, da sprejmeš situacijo in življenje, kot je, da nehaš pričakovati vse najboljše od sebe in sveta okoli sebe, pa da nehaš biti tako zahtevna.

Lahko imaš tudi blažjo anksiozno motnjo. Zdravnik in/ali psihiater ti lahko pomaga, morda bi si pa najprej vzela nekaj časa zase, za sprostitev, in predvsem za sprejemanje vsega okoli sebe. Se mi zdi, da ko boš malo stopila iz tega vlaka, boš stvvari videla popolnoma drugače.

Tudi jaz mislim, da si anksiozna, kot je predhodnica napisala, anksiozna motnja. Zelo pomaga B12 vitamin, ampak samo intravenozno (poznam eno tako) ! Pojdi k zdravniku in naredi laboratorijske teste.

Pomojem imas kako anksiozno motnjo. Na sreco so to le prehodne motje in ne bolezni, zato si bos s pravilno pomocjo komot pomagala. Napotnica, psihoterapija. Srecno!

bližnji osebi sem povedala, da imam borderline. ona pa meni, kako vem, ker to moraš imeti vedenje v ekstreme. in da naj grem po nasvet strokovnjaka. ja kako, če pa so mi vsi govorili, da sem čustveno labilna, neodločna, menjam razpoloženja, iščem pozornost, popizdevam za brez veze, itd. pač vse, kar je še na spisku za borderline. hotela sem aamo priznat, da jo imam, potem pa dobim odziv, ja kaj mi pa govoriš o tem, če nočeš mnenja strokovnjaka. ja, če ni zdravila, zakaj bi hodila h strokovnjaku. te terapije me ne zanimajo, nimam denarja. tudi mislim, da bi terapevt zlorabil, kar bi mu zaupala.

New Report

Close