Forum.Over.Net

Starševski čvek

Je moj očim dedek mojega otroka?

Default avatar

familija in to

Glede na to, da je danes že žnj odstotkov parov ločenih, posledično pa tudi žnj otrok živi v družinah z mačehami in očimi, so tudi družinska razmerja med vsemi temi ljudmi vedno bolj zakomplicirana. Če se ločeni starši na novo poročijo, so stvari še jasne, če z nekom ( ali več) novimi partnerji samo prijateljujejo zna bit pa vse skupaj čisto zmedeno.
V mojem primeru si je ločena mati omislila novega partnerja v mojih poznih najstniških letih. Jaz imam sedaj že svojo družino in otroka. Moja mama hoče, da moj otrok njenega partnerja imenuje dedek, kar se meni zdi smešno, saj moj otrok že ima dva dedka in tudi moj odnos z njenim partnerjem ni ravno odnos očim-sin. Je bolj neke vrste naš prijatelj. Do mojega otroka je prijazen, korekten, toda on že ima svoje vnuke, zato se mi zdi smešno, da bi bil dedek še mojemu otroku. Kakšne so vaše izkušnje s tem? Kako vaši otroci naslavljajo vaše »očime« in »mačehe«? Kako se v tem primeru obnašati tudi napram otrokom, ki jih ima ta moški iz svojega prejšnjega zakona? To nikakor niso moji bratje ali sestre. Če je on dedek moje otroka, kaj so potem njegovi pravi vnuki mojemu otroku, bratranci in sestrične?? Meni se to zdi neumno, saj se niti nismo nikoli družili kot družina ali skupaj živeli. Kako pa vi to rešujete, poznate kakšne podobne situacije?