Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj nekateri nonstop napadate ljudi, ki so na socialni?

Zakaj nekateri nonstop napadate ljudi, ki so na socialni?

Pogosto prebiram komentarje nekaterih tu gor na monu ko napadate ljudi, ki prejemajo socialno pomoč, da so lenuhi, naj gredo delat,da odžirajo denar nam davkoplačevalcem…Sam nisem na socialni ampak sem zaposlen že šestnajst let, a mi gre na k. ko prebiram vaše komentarje na račun socialcev. Sploh ni res da odžirajo denar davkoplačevalcem saj se ves denar v obliki davkov spet vrne v državno blagajno. Za vsak artikel ki ga socialci kupijo v trgovini plačajo ddv, isto kot vsi ostali. Pa tudi pri vseh ostalih storitvah je tako. Počasi se ves denar od socialne spet vrne v državno blagajno. Zakaj torej napadate te ljudi?

Odvisno za kak primer gre.
So ljudje, ki imajo zdravstvene težave in težko dobijo službo.
So ljudje, ki so preprosto zgrešili z izobrazbo in iščejo službo pa jim dalj časa ne uspe.
So ljudje, ki so že v letih in so izgubili službo pa težko novo najdejo.

Takim želim samo vse naj naj naj.

So pa tudi taki primeri:
Dva moja vrstnika, stara cca. 40 let, nikoli niti en dan v službi, naštepala 5 otrok. Vse na socialki visi.
Ali pa kolega, star 41, niti en dan v službi, skoz bluzi okrog in noče v službo. Tudi na socialki.
Take bi pa gnala nekam.

Ravno obratno : največkrat ti ljudje nadlegujejo ostale z vprašanja kot so kdaj bo socialna, kako skriti denar da bodo višji otroški in ostali načini cuzanja države….

Ampak ta dva tvoja vrstnika za vse kar kupita plačata ddv torej počasi vrneta ves denar nazaj državi.V čem je torej problem?

Recimo dobijo 1000€ od države. Vrnejo pa samo DDV. Ostalo ostane njim. Torej?
So čista izguba za državo. Da ne omenjam, da so bili starši tistih dveh s 5 otroci isti. Nič od njih. In da ne dvomim, da bodo verjetno ti njihovi otroci tudi take zgube.

Nikoli, nikoli nisem proti socialki za tiste, ki imajo težave z zdravjem, so preveč v letih ali pa tudi za mlade, ki intenzivno iščejo službo.
Ampak, če pa nekomu, ki je zdrav preprosto ni do dela pa bi raje samo otroke štepal ali pa okrog bluzil, taki so pa paraziti.

Hodim v službo.
Zaslužim denar.
Od plače plačam davke in prispevke.
Dodatno za vse, kar kupim, plačam ddv, torej gre VES moj denar počasi državi.

Ne podpiram tistih, ki ležijo doma in čakaj na socialo, ker se jim NE LJUBI delati za malce več, kot znaša sociala – ker posredno uživajo na mojih žuljih.

Saj nisem napisal da ga takoj vrnejo državi počasi ga pa. Če ne neposredno oni, pa trgovci, oni spet plačajo ddv od prometa. Na koncu ves denar spet pristane v državni blagajni.

Zdaj vidiš zakaj se spravljamo na socialce, ko pa ti take ven pribijaš!

Oni vračajo skozi DDV? Kaj tako bolanega se lahko spomni samo zelo sprevržen um.

Zdaj vidiš zakaj se spravljamo na socialce, ko pa ti take ven pribijaš!

Oni vračajo skozi DDV? Kaj tako bolanega se lahko spomni samo zelo sprevržen um.
[/quote]
Ja kam pa gre denar, ki ga plačata za ddv če ne spet v državno blagajno? Morda tebi v žep?

Zakaj bi si kdo želel biti na socilani? Baje znaša 280 eur, kako lahko s tem denarjem preživiš??? Recimo samska oseba, ki ni lastnik stanovanja…ok dobi neprofitno stanovanje, ampak tudi mora plačat najemnino (koliko?), pa stroške, od česa pa potem živi???


Ja kam pa gre denar, ki ga plačata za ddv če ne spet v državno blagajno? Morda tebi v žep?
[/quote]

Zdaj je vsaj jasno zakaj si na socialni…..

Zdaj je vsaj jasno zakaj si na socialni…..
[/quote]
Si sploh prebral moj prvi post? Kakšni socialni? Sem zaposlen že šestnajst let. Morda si pa ti na socialni!


Si sploh prebral moj prvi post? Kakšni socialni? Sem zaposlen že šestnajst let. Morda si pa ti na socialni!
[/quote]

Če nisi najbolj brihten imaš vsaj srečo , da si dobil vsaj službo.

Kaka huda logika! Pol najbolj da smo vsi na socialni, saj filamo državno blagajno s tem.

Če te tema ne zanima, jo preskoči. Zakaj se čutiš napadeno?
Tudi jaz preskočim temo, ko ti sprašuješ kaj bi kuhala za kosilo, kako pogosto drugi menjujejo posteljnino in podobne traparije. Se ne čutim napadene kot ti ampak grem naprej. Poskusi še ti, dobro ti bo delo 😛

Če te tema ne zanima, jo preskoči. Zakaj se čutiš napadeno?
Tudi jaz preskočim temo, ko ti sprašuješ kaj bi kuhala za kosilo, kako pogosto drugi menjujejo posteljnino in podobne traparije. Se ne čutim napadene kot ti ampak grem naprej. Poskusi še ti, dobro ti bo delo 😛
[/quote]

Meni se zdi nenormalno, da nekdo iz sebe reveža dela v javnosti, namesto da bi poklical na primerno institucijo.

Seveda,če ga je pa družba-beri država naredila reveža. Kaj pa naj?

Točno o tem govorim, oseba stalno joka kako so drugi krivi in kako je sistem kriv, da gre njej slabo. Delovnih mest je veliko in kdor želi, lahko dela.

Sistem je edino kriv, da je socialna tako visoka, da je marsikdo raje mna socialno kot bi delal.

Ne napadamo vsi in ne napadamo vseh. So pa primeri ki mečejo slabo luč na vse prejemnike.

Bivša članica tega čveka naprimer: socialna 280 EUR na mesec. 110 porabi na mesec za čike, stroškov bivanja ne plačuje. Dvakrat letno dobi izredno socilano pomoč za obleke in te zadeve….pa še vedno naklada kako ne more preživet. Rabi pa samo za hrano!
Sorry, ampak tukaj se moja toleranca konča!

Točno o tem govorim, oseba stalno joka kako so drugi krivi in kako je sistem kriv, da gre njej slabo. Delovnih mest je veliko in kdor želi, lahko dela.

Sistem je edino kriv, da je socialna tako visoka, da je marsikdo raje mna socialno kot bi delal.
[/quote]

280 eur je tako visoka???

A lahko kdo resno razloži kako se ti ne splača delat in raje živiš z 280 eur???

280 eur je tako visoka???

A lahko kdo resno razloži kako se ti ne splača delat in raje živiš z 280 eur???
[/quote]

Povej ti raje meni, zakaj je trenutno razpisanih skoraj 2200 delovnih mest na zavodu?

Sicer ne podpiram napadov na tiste, ki so na socialni, bi pa opozoril avtorja, da se v blagajno vrne le okrog petina zneska (ddv). Še bolj pomembno, pa je kako v prvi fazi pride denar v državno blagajno ? Naj pomagam : nekateri plačujemo davke, celo tisti ( in to je večina), ki zaslužijo/oddelajo delovnik za podpovprečno ali celo minimalno plačo.
Ko je govora o delu za minimalno plačo, pa se skoraj postavlja vprašanje, če se sploh splača – glede na višino sociale…..to je pa že druga zgodba…..

Ne petina ampak prej osmina zneska, saj naj bi bila večina socialne porabljena za hrano, pijačo.

Povej ti raje meni, zakaj je trenutno razpisanih skoraj 2200 delovnih mest na zavodu?
[/quote]
Zakaj odgovarjaš na vprašanje z vprašanjem? Se ti morda 280 eur ne zdi več veliko???? Zakaj je pa toliko prostih mest pa kar sama napenjaj možgane, lahko si malo celo pomagaš s kakšnim predhodnim sporočilom.

280 eur je tako visoka???

A lahko kdo resno razloži kako se ti ne splača delat in raje živiš z 280 eur???
[/quote]

Je bilo na MON-u že nekaj tem na to temo.
Poleg 280 € denarja so upravičeni še do kar nekaj subvencij in oprostitev, tako da se, ko primerjaš prihodke in odhodke nekoga na minimalni plači ali nekoga na socialni pomoči, pogosto izkaže, da je zaposleni skoraj na slabšem kot brezposelni.

New Report

Close