Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nevrolog me je poslal na psihološki test

Nevrolog me je poslal na psihološki test

MR glave je pokazala demienilizacijo bele možganovine. Imam težave z ravnotežjem, vidom in sluhom.Opravila sem tudi lumbalno punkcijo in še čakam na izvide. Nevrolog mi je dal tudi napotnico za psihološki test in mi obrazložil, da s tem ne misli nič slabega, ampak da je ta preiskava v sklopu izključitve psihičnih težav in postavitve pravilne diagnoze. Seveda sem mu med pogovorom potožila, da me skrbi moje zdravstveno stanje, ker me že toliko časa pošiljajo od vrat do vrat, rezultata pa nobenega. Zaključek nevrološkega izvida je bil tudi zraven suma ostalih diagnoz še anksiozno-psihične motnje. Kaj lahko pričakujem od teh psiholoških testov? Jih je kdo opravil? Kako potekajo? A to pomeni, da bo sedaj od enega človeka ( psihologa) odvisno kam bo me popredalčkal-mogoče celo med neprištevne?
Naj še to povem, da nimam predpisanih nobenih zdravil. Tudi na antidepresivih nisem in če sama ocenim svoje psihično stanje, lahko trdim, da se po vseh sumih na določene belezni in boleče preiskave zelo dobro psihično držim-tega mnenja je tudi osebni zdravnik.

Spoštovani

Nisem še slišala, da bi nevrolog zahteval psihološke teste.
Razen morda, v kolikor to zahteva vaš delodajalec. In se tiče delovne sposobnosti.
Z psihološkim testom vas res lahko hitro popredalčkajo..
Jaz na vašem mestu, bi se zelo dobro pozanimala, čemu je namenjen in čemu služi. Za ugotavljanje vaše bolezni ni potrebe po psiholoških testih.
Takega vam izda samo psihiater. LP. Srečno.

A je mogoče kaj v zvezi z alzheimerjevo, demenco? Takrat se lahko pišejo neki testi, na MR pa se vidijo določeni znaki v obliki atrofije možganov. Koliko si stara? Hodim nevrologu drugače zaradi migren in še nekaterih drugih nepojasnjenih motenj, pa me nikoli ni poslal na kaj takega.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani

Nisem še slišala, da bi nevrolog zahteval psihološke teste.
Razen morda, v kolikor to zahteva vaš delodajalec. In se tiče delovne sposobnosti.
Z psihološkim testom vas res lahko hitro popredalčkajo..
Jaz na vašem mestu, bi se zelo dobro pozanimala, čemu je namenjen in čemu služi. Za ugotavljanje vaše bolezni ni potrebe po psiholoških testih.
Takega vam izda samo psihiater. LP. Srečno.
[/quote]

Hvala za odgovor. Delodajalec sigurno ni zahteval te preiskave. Nisem opisala še ostalih zdravstvenih težav, ki me trenutno pestijo. Mogoče se je nevrolog odločil na podlagi tega, ker mi je nevrokirurg zaradi vkleščenega vratnega živca in močne obrabe vretenc predlagal invalidsko upokojitev in sem nevrologu povedala, da bi rada poskusila vse kar je možno, da si opomorem in se izognem invalidski. V tem primeru bi res šlo za delovno sposobnost, samo mislim, da bi se potem morala ocenjevati moja fizična sposobnost in ne psihična.
Imam pa tudi težave z želodcem-vnetje želodčne sluznice. Kar bi lahko mogoče bil psihični vzrok in se je na podlagi tega nevrolog odločil za ta test. Naročena sem tudi na gastroskopijo z odvzemom vzorcev.
Nevrolog pravi, da za postavitev diagnoze potrebuje izvid lumbalne punkcije, izvid gastroskopije in psihološki test.

A je mogoče kaj v zvezi z alzheimerjevo, demenco? Takrat se lahko pišejo neki testi, na MR pa se vidijo določeni znaki v obliki atrofije možganov. Koliko si stara? Hodim nevrologu drugače zaradi migren in še nekaterih drugih nepojasnjenih motenj, pa me nikoli ni poslal na kaj takega.
[/quote]

Ni v zvezi z alzheimerjevo, demenco in tudi MS je ovržena. Sum je na popokane žilice v glavi ali izginjanje snovi v ovojnicah okrog živcev-sumijo, da bi lahko bil kriv tudi vkleščen vratni živec. Nihče mi še do zdaj ni potrdil vzroka te demienilizacije. En trdi, da so popokale žilice v glavi in se to vidi na MR glave kot da izginja ta izlita kri, drugi mi obrazloži, da izginja možganska ovojnica, tretji, da možgani dobivajo premalo hranilnih snovi. Laboratorijski izvidi pa so vsi ok.
Starost- bom morala biti vztrajna, da bom čez par let slavila Abrahama koliko toliko zdrava 🙂

Ni v zvezi z alzheimerjevo, demenco in tudi MS je ovržena. Sum je na popokane žilice v glavi ali izginjanje snovi v ovojnicah okrog živcev-sumijo, da bi lahko bil kriv tudi vkleščen vratni živec. Nihče mi še do zdaj ni potrdil vzroka te demienilizacije. En trdi, da so popokale žilice v glavi in se to vidi na MR glave kot da izginja ta izlita kri, drugi mi obrazloži, da izginja možganska ovojnica, tretji, da možgani dobivajo premalo hranilnih snovi. Laboratorijski izvidi pa so vsi ok.
Starost- bom morala biti vztrajna, da bom čez par let slavila Abrahama koliko toliko zdrava 🙂
[/quote]

Če prav razumem, se ti v možganih nekaj dogaja in karkoli da se dogaja, če vpliva na ravnotežje, sluh in vid, lahko vpliva tudi na psiho in dojemanje, zato je meni soebno ta test čisto normalna in nujna stvar.
Zdaj, lahko pokaže, kako se spremembe v možganih odražajo na psiho-dojemanju, pač normalni simptomi za tako stanje, kot ga imaš, lahko pa pokažejo, da ni vpliva ali pa karkoli tretjega.

Ne vem, zakaj vas je tako strah psiho testov, kaj res nič ne poznate sebe in si n želite spoznati sebe? Mene so testirali v okviru neke raziskave po dolgem in počez, mi j bilo super zanimivo že samo testiranje, rezultati pa še bolj, eni super dobri, eni fajn slabi, eni so mi portdili, kar sem načeloma že vedela, eni presenetili… Pač izveš nekaj več o sebi, kar je vedno dobrodošlo.

Ni v zvezi z alzheimerjevo, demenco in tudi MS je ovržena. Sum je na popokane žilice v glavi ali izginjanje snovi v ovojnicah okrog živcev-sumijo, da bi lahko bil kriv tudi vkleščen vratni živec. Nihče mi še do zdaj ni potrdil vzroka te demienilizacije. En trdi, da so popokale žilice v glavi in se to vidi na MR glave kot da izginja ta izlita kri, drugi mi obrazloži, da izginja možganska ovojnica, tretji, da možgani dobivajo premalo hranilnih snovi. Laboratorijski izvidi pa so vsi ok.
Starost- bom morala biti vztrajna, da bom čez par let slavila Abrahama koliko toliko zdrava 🙂
[/quote]

Kakšne znake imaš, pišeš ravnotežje, sluh, vid, še kaj?
Jaz imam podobno, MR glave ne pokaže nič, prav tako kri, imam tudi probleme z vratom, ob premikanju čutim kar neko pokanje, šumenje, ne vem. Na slikanju vratu sem bila samo na RTG. Kaže rahlo stenozo. Kaj so rekli za popokane žilice, kako se to kaže?

Če prav razumem, se ti v možganih nekaj dogaja in karkoli da se dogaja, če vpliva na ravnotežje, sluh in vid, lahko vpliva tudi na psiho in dojemanje, zato je meni soebno ta test čisto normalna in nujna stvar.
Zdaj, lahko pokaže, kako se spremembe v možganih odražajo na psiho-dojemanju, pač normalni simptomi za tako stanje, kot ga imaš, lahko pa pokažejo, da ni vpliva ali pa karkoli tretjega.

Ne vem, zakaj vas je tako strah psiho testov, kaj res nič ne poznate sebe in si n želite spoznati sebe? Mene so testirali v okviru neke raziskave po dolgem in počez, mi j bilo super zanimivo že samo testiranje, rezultati pa še bolj, eni super dobri, eni fajn slabi, eni so mi portdili, kar sem načeloma že vedela, eni presenetili… Pač izveš nekaj več o sebi, kar je vedno dobrodošlo.
[/quote]

Lahko kaj več napišeš kako poteka psihološki test. Izpolnjuješ kakšne teste, se testira motorika, se ti postavljajo vprašanja-kakšna oz. v zvezi s čim,…?
Na obdobnih službenih pregledih imamo tudi testiranje pri psihiatru ali psihologu (v to se nisem nikoli poglabljala in ne ločim psiholog-psihiater) in je vedno bilo vse ok. So to podobni testi?

Kakšne znake imaš, pišeš ravnotežje, sluh, vid, še kaj?
Jaz imam podobno, MR glave ne pokaže nič, prav tako kri, imam tudi probleme z vratom, ob premikanju čutim kar neko pokanje, šumenje, ne vem. Na slikanju vratu sem bila samo na RTG. Kaže rahlo stenozo. Kaj so rekli za popokane žilice, kako se to kaže?
[/quote]

Opravi MR vratnih vretenc. Glede sluha je pri meni tako, da vse kar je zelo glasno ali taktični zvok, je občutek v glavi kot da se skrčijo in eksplodirajo možgani, ob tem se pojavi ostra zarezujoča bolečina v glavi. Isti občutek je tudi, če se peljem ponoči in pred mano avto vklopi smerokaz ali je kakšna utripajoča luč. Če se ne umaknem od teh motečih dejavnikov, se nadaljuje z bolečino v želodcu, slabostjo in zaključi z bruhanjem.
Popokane žilice bi se naj kazale kot demienilizacija. Kako pa to zgleda, pa ne vem, ker mi nihče ni pokazal.
Moj zdravnik pravi, da sem zelo močna oseba, da me takšne zdravstvene težave ne spravijo ob pamet oz. mi ne udarijo na psiho.

Na test te je poslal preden poda diagnozo. Verjetno te bodo testirali pri testu za dve, tri bolezni. Lahko tudi demenco, ki se pojavi tudi po petinštiridesetem letu.

Moja mami je imela vrtoglavice, slabo ravnotežje, bruhanje, slab sluh so je pregledali tudi možgane po dolgem in počez in niso odkrili nobene nepravilnosti. In so jo dali naprej na preiskave za ušes …..ugotovili poškodbo ušesa iz mladosti. Kar hudo. Zdaj je o.k., ko ve diagnozo.

Opravi MR vratnih vretenc. Glede sluha je pri meni tako, da vse kar je zelo glasno ali taktični zvok, je občutek v glavi kot da se skrčijo in eksplodirajo možgani, ob tem se pojavi ostra zarezujoča bolečina v glavi. Isti občutek je tudi, če se peljem ponoči in pred mano avto vklopi smerokaz ali je kakšna utripajoča luč. Če se ne umaknem od teh motečih dejavnikov, se nadaljuje z bolečino v želodcu, slabostjo in zaključi z bruhanjem.
Popokane žilice bi se naj kazale kot demienilizacija. Kako pa to zgleda, pa ne vem, ker mi nihče ni pokazal.
Moj zdravnik pravi, da sem zelo močna oseba, da me takšne zdravstvene težave ne spravijo ob pamet oz. mi ne udarijo na psiho.
[/quote]

To kar pišeš za zvok in luči ponoči, kaj ti povzroci tak drazljaj, je lahko tudi od migrene. Pri migreni sploh ni nujno, da imas glavobol, ampak cudne druge simptome, tudi v zelodcu. Podobno se meni zgodi ob mocni svetlobi. Ponoči.

Testirali bodo tvoje miselne sposobnosti, zraven pa bodo, kljub temu, da tega ne povedo, ocenili tvoje čustveno stanje, tako, da pazi kaj govoriš in koliko se izpoveš, da ne bo na koncu še uporabljeno proti tebi. Kar hočem reči je, da ne izlivaj svoje duše tam, ko bo prišlo do dela, da ocenjujejo tvoje čustveno stanje, ker tako ali tako ti ne bo nihče pomagal.

Brez veze no, da se pretvarja. Ker če tudi se bo, bodo točno vedeli, da se potem bo pa res lahko dobila kakšno po riti kot se rado reče potem pa jok na drevo kako so vsi hudobni.

Brez veze no, da se pretvarja. Ker če tudi se bo, bodo točno vedeli, da se potem bo pa res lahko dobila kakšno po riti kot se rado reče potem pa jok na drevo kako so vsi hudobni.
[/quote]

Ne vem, če si razumel kaj sem želela povedati. Delo psihologa je, da oceni njene miselne sposobnosti, da bo nevrologu jasno, če morda, to stanje pri njej vpliva na njeno pomnjenje oz. miselne sposobnosti Seveda tu se nima kaj sprenevedati, AMPAK, potem pa pride del, ko moraš odgovarjati na vprašanja, katerih odgovori lahko kažejo v smeri depresije, samomorilnih misli in različna ostala stanja., če si npr. iskren in imaš zaradi teh fizičnih simptomov, ki jih doživljaš, posledično slabo čustveno stanje, bodo to tudi dokumentirali, nekdo si lahko to interpretira potem drugače npr., da si zmišljuješ te telesne simptome, kar bo nevrologa spravilo v dvome. Samo toliko od mene.

To kar pišeš za zvok in luči ponoči, kaj ti povzroci tak drazljaj, je lahko tudi od migrene. Pri migreni sploh ni nujno, da imas glavobol, ampak cudne druge simptome, tudi v zelodcu. Podobno se meni zgodi ob mocni svetlobi. Ponoči.
[/quote]

Nikoli nisem imela kakšnih glavobolov. Glava me je bolela samo ob prehladnih obolenjih ali vnetih sinusih. Če so to simptomi migrene ne vem. Samo mislim, da te migrena ne more držat skupaj več kot pol leta in da vmes ni niti en dan izboljšanja, tako kot je to pri meni.

Podobno sem izkusila že na zasliševanju komisije zaradi podaljšanja bolniške. Skoraj sem se tako zafrknila, da bi mi lahko prepovedali vožnjo z avtomobilom. Imam zelo zahtevno delo in me je zdravnica na komisiji vprašala kaj se mi zdi bolj ogrožajoče voziti avto ali delati in sem ji odgovorila, da se ne morem opredeliti ker je oboje lahko v določenem trenutku zelo tvegano. No potem sem se za avto k sreči uspešno izmotala in ji pojasnila, da ni težava v vožnji podnevi, ampak ponoči in da ponoči itak ne vozim v takšnem stanju.
Problem je, če si iskren in potem sam sebe potunkaš, da sploh ne veš kdaj. Ne vem ali je bolje, da sem tiho ali ne, da povem resnico ali ne, ker če rečem, da me skrbi to stanje (mislim, da bi vsakega normalnega človeka skrbelo) potem takoj postavijo diagnozo depresijo in anksioznost, če se zlažem in rečem, da se ne sekiram zaradi zdravstvenega stanja, bodo pa spet našli diagnozo za ta moj čustven odziv, kaj pa vem mogoče čustvena otopelost.

Imas popadke in delanja norce iz rujih zdravstvenih tezav.kar pisi se, saj imas sledljivost tukaj in s tem dokazilo tudi tako jasno dajes, da ti nekdo je sporocal izvide druge osebe…in zdaj si pa se tiliko, da jih na forumjavno pisarisin se norcujes in izmisljujes, ker bi osebo rad.narefil noro in bi ti nevrologa nastimal na take kozlarije, s ksterimi nevrolog nima nic… on ni izvedenec ta psiho… so se ti vsi ti poskusi ze izjalovili v preteklosti, ko sta z osebnim dohtarjem hotela take intrige počenjat… no saj z dejanji ste vsi trije s sestro vred pojazali kdo je nor in za potreben psiho test. Poleg tega pa se z vsem napacnim.zdravljenjem ane…
Zdaj se pa norcuj naprej it popokanih zilic v, mozganih bedak nori. Ti sploh ves kaj pomeni pocena zilica v mozganih norec… teb niti psihiater ne more pomagati, ti si za zaprti oddelek za vedno. Kar prez arjaj se se da si nekdo drug in sepod to krinko delajnorca iz drugih ljudi… zakaj pa o sebi ne poves raje javno na foromu in o tvojem sramotnem zavozenem druzinskem življenju.

???? O čem ali komu ti to?????

???? O čem ali komu ti to?????
[/quote]

Tebi, vem kdo si in nobeno pretvarjanje ti ne pomaga. Edino kar pa velja zate osebno pa je, da resno rabis tovrstno pomoc psihiatricno namrec. Kar naj te zadržijo tam bo najvec koristi za okolico.

Tebi, vem kdo si in nobeno pretvarjanje ti ne pomaga. Edino kar pa velja zate osebno pa je, da resno rabis tovrstno pomoc psihiatricno namrec. Kar naj te zadržijo tam bo najvec koristi za okolico.
[/quote]

Ko bom imela pa takšne izpade kot imaš ti, pa se popolnoma strinjam, da sem zrela za zaprti oddelek.
Pazi se duhecov, ki se priplazijo ponoči v tvojo sobo in ti zlezejo pod odejo 🙂

Ko bom imela pa takšne izpade kot imaš ti, pa se popolnoma strinjam, da sem zrela za zaprti oddelek.
Pazi se duhecov, ki se priplazijo ponoči v tvojo sobo in ti zlezejo pod odejo 🙂
[/quote]

Le ti pazi da se ti majcika ne bo in bo te samovoljno izkoristila ane in si zaplodila se enega otroka, da bo vec otroskih in socialke…pol bos pa spet jokal, kak si bogi revez.

Na tvojem mestu bi zahtevala ortopedsko in kirurško obravnavo vkleščenega živca vratne hrbtenice, saj ta dokazano lahko vpliva na nastanek lezij v možganih in izginjanje možganovine.

Ta psihološki test je samo zavajanje, ni ti ga treba nardit!
Z njim tvegaš, glede na to njihovo nepoznavanje vzrokov in vrste tvoje organske bolezni možganov,
da s teboj zaključijo kakor s kakim psihiatričnim bolnikom :
to pomeni, da ko boš zaradi izginjanja možganovine nemočna ležala,
bodo lažnivo zaradi njihovega neznanja presodili o tebi kot o hudi depresivni ali shizofrenični osebi in te zaklenili ter privezali v norišnici,
verjemi, to se dogaja, v slovenskem zdravstvu ljudje tudi umirajo.

Zato, menjaj zdravnika,

Pojdi na preiskave in po dodatno mnenje v tujino! Naši so nesposobni, ljudje jim umirajo, premlada si še! (to malo budalo ” Spet ti” pa ignoriraj, ker v vsaki temi vidi zarote in si zmišljuje avtorjeve napake..)

Ko bom imela pa takšne izpade kot imaš ti, pa se popolnoma strinjam, da sem zrela za zaprti oddelek.
Pazi se duhecov, ki se priplazijo ponoči v tvojo sobo in ti zlezejo pod odejo 🙂
[/quote]

Avtorica, ti jaz iz lastnih izkušenj povem kako te zadeve stojijo.
Sicer nisem vsega bral kar je tukaj napisanega ampak začetni post mi je dovolj.
Nekateri bodo rekli da je to teorija zarot in podobno , ampak resnica je taka;
Dejstvo je, da so vsi povezani in podkupljeni med sabo, tako zavarovalnice, kot delodajalci, SPIZ, kot zdravniki, invalidske komisije…. To vse je ena navadna banda. Vsi ti našteti bodo naredili vse, da boš za svoje zdravstveno stanje kriva sama. Naredili te bodo za noro in te po sistemu najmanjšega odpora odpravili tako, da boš tako za zdravstvo, kot tudi za delodajalca in pokojninsko blagajno kar najmanj koštala. To je državna strategija, da pač zmanjša stroške.
Jaz sem imel podoben primer z omotico in ravnotežjem.
Definitivno in 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sem vedel, da so bile moje zdravstvene težave povezane z mojim delavnim mestom in mojim delom v službi. Ampak nihče od pristojnih, tako, delodajalec, kot tudi osebni zdravnik, nevrolog, psiholog…niso hoteli verjeti in prisluhniti mojemu problemu. Pošiljali so me od vrat do vrat, na koncu tudi do psihologa in psihiatra. Hoteli so me narediti norega. Psihiater je mogoče še najbolj razumel moj zdravstveni problem. Predpisal mi je neke antidepresive, katere sploh nisem hotel jest. Naj jih žre sam in tisti, ki mi niso hoteli prisluhnit. Pravzaprav če ubogaš to “stroko” in v nedogled čakaš na njihovo brezbrižno pomoč, potem res postaneš nor in bo na koncu njihova diagnoza postala še prava. Če vidiš, da ti nobeden ne verjame in če nisi dovolj samozavesten, potem se ti res lahko na koncu zmeša. In dohtarji ter delodajalci bodo rekli, da so imeli prav. Da si pač nor.

Zadevo sem uredil tako, da sem se odločil, poslal delodajalca v kürac in zamenjal delo in delavno mesto. Od takrat mojih zdravstvenih težav z omotico in ravnotežjem nimam več.
Ko sem to povedal potem osebnemu zdravniku je začel samo nekaj zardevat in cmokljat.
Verjemi, vsi so skorumpirani in povezani med sabo. Nihče ne mara nekoga ki jamra. Danes je delavec samo številka in proizvodni ter državni strošek. Sodoben suženj.
Dokler bo v Sloveniji delavne sile na pretek, delavnih mest pa malo, se bodo delodajalci trudili, da nezadovoljneže odpravijo in se jih znebijo.

Hvala 🙂 Zaradi hrbtenice sem obravnavana pri ortopedu in nevrokirurugu, ki mi je odredil terapije in mi že vnaprej povedal, da ni za pričakovat nekih bajnih rezultatov. Oba pa čakata tudi na izvid lumbalne punkcije.
Ne morem se izogniti tega psihološkega pregleda, ker me je napotil nevrolog in če ne bom šla bo se smatralo, da ne upoštevam njegovih navodil. Šla bom ziher, če ne bom zadovoljna z mnenjem in bom prepričana, da je pretiraval z diagnozo, bom šla tudi po drugo mnenje. Če bo potrebno tudi po tretje samoplačniško. V tolažbo mi je, da je moj osebni zdravnik človek na mestu in je prepričan, da z mojo psiho ni nič narobe. Na začetku sem tudi sama mislila, da so to psihične težave in sem ga prosila za antidepresiv, pa mi ga ni hotel dati z obrazložitvijo, da ne bodo pomagal, ker to ni na psihi ampak je potrebno vzrok iskati drugje.
Joj, avtor-ica s tvojim mnenjem se popolnoma strinjam in me je upravičeno strah posledic, če ne bom naletela na “normalnega psihologa ali psihiatra”. Žal se izognit temu ne morem. Mogoče bo pa celo dobro, da opravim te teste v kolikor bodo ok, da se ovrže sum na psihične težave.

Avtorica, ti jaz iz lastnih izkušenj povem kako te zadeve stojijo.
Sicer nisem vsega bral kar je tukaj napisanega ampak začetni post mi je dovolj.
Nekateri bodo rekli da je to teorija zarot in podobno , ampak resnica je taka;
Dejstvo je, da so vsi povezani in podkupljeni med sabo, tako zavarovalnice, kot delodajalci, SPIZ, kot zdravniki, invalidske komisije…. To vse je ena navadna banda. Vsi ti našteti bodo naredili vse, da boš za svoje zdravstveno stanje kriva sama. Naredili te bodo za noro in te po sistemu najmanjšega odpora odpravili tako, da boš tako za zdravstvo, kot tudi za delodajalca in pokojninsko blagajno kar najmanj koštala. To je državna strategija, da pač zmanjša stroške.
Jaz sem imel podoben primer z omotico in ravnotežjem.
Definitivno in 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sem vedel, da so bile moje zdravstvene težave povezane z mojim delavnim mestom in mojim delom v službi. Ampak nihče od pristojnih, tako, delodajalec, kot tudi osebni zdravnik, nevrolog, psiholog…niso hoteli verjeti in prisluhniti mojemu problemu. Pošiljali so me od vrat do vrat, na koncu tudi do psihologa in psihiatra. Hoteli so me narediti norega. Psihiater je mogoče še najbolj razumel moj zdravstveni problem. Predpisal mi je neke antidepresive, katere sploh nisem hotel jest. Naj jih žre sam in tisti, ki mi niso hoteli prisluhnit. Pravzaprav če ubogaš to “stroko” in v nedogled čakaš na njihovo brezbrižno pomoč, potem res postaneš nor in bo na koncu njihova diagnoza postala še prava. Če vidiš, da ti nobeden ne verjame in če nisi dovolj samozavesten, potem se ti res lahko na koncu zmeša. In dohtarji ter delodajalci bodo rekli, da so imeli prav. Da si pač nor.

Zadevo sem uredil tako, da sem se odločil, poslal delodajalca v kürac in zamenjal delo in delavno mesto. Od takrat mojih zdravstvenih težav z omotico in ravnotežjem nimam več.
Ko sem to povedal potem osebnemu zdravniku je začel samo nekaj zardevat in cmokljat.
Verjemi, vsi so skorumpirani in povezani med sabo. Nihče ne mara nekoga ki jamra. Danes je delavec samo številka in proizvodni ter državni strošek. Sodoben suženj.
Dokler bo v Sloveniji delavne sile na pretek, delavnih mest pa malo, se bodo delodajalci trudili, da nezadovoljneže odpravijo in se jih znebijo.
[/quote]

Popolnoma se strinjam s tem kar si napisal glede zdravstva. Med njimi je tudi nekaj izjem, ki se res potrudijo za pacienta in se zavzamejo zanj. Jaz tudi lahko iz lastnih izkušenj povem, da če ne bi bila tako vztrajna in iznajdljiva, bi verjetno že končala s postavljeno diagnozo psihičnih težav, ampak dokler lahko vozim avto in izbiram specialiste ter tudi kakšno preiskavo opravim samoplačniško, se ne bom kar tako vdala. Ko pa prideš pred komisijo ZZZS in jim začneš govorit o njihovem zgrešenem sistemu, pa te v trenutku odpravijo z besedami : ” Nasvidenje. Želimo vam čim hitrejše okrevanje.”

New Report

Close