Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kot peška se ne počutim več varno zaradi sebičnih voznikov

Kot peška se ne počutim več varno zaradi sebičnih voznikov

Kot peška se ne počutim več varno. Niti malo. Na naših cestah mrgoli takšnih, ki mislijo, da v prometu velja pravilo močnejšega.
Pa kaj potem, če grem čez zebro, on ali ona je v avtu ima prednost, se bom že umaknila.
Zanima me, če je že kdo prijavil na policijo, da so ga ogrožali kot pešca, in kaj se je zgodilo?

Primer od včeraj: stojim pri prehodu, čakam na zeleno in ko se prižge, stopim na zebro. Pri tem me skoraj povozi norec, ki je pred tem prav tako čakal na zeleno in me obvozil z moje leve, čisto tikoma, pred menoj (počakati bi moral, da zapelje za menoj). Pa ne kak mladec, ampak starejši možakar vsaj 50 plus. Z audijem a3 podaljšanim.
Imelo me je, da bi stopila za njim, saj je zapeljal na parkirišče Hoferja, in da pokličem policijo.

Podoben primer, stopim na zebro, ko vidim, da se s prekoračeno hitrostjo približujejo tri vozila in imajo smerni kazalec v moji smeri. Za vsak slučaj se ustavim, čeprav bi me morali počakati oni. Vsa tri vozila me tikoma obvozijo, nihče ni zmanjšal hitrosti, če bi nadaljevala s hojo, bi me zbili. Vsaj v zadnjem vozilu je bila ženska (peugeot 206), da ne boste mislili, da so taki norci samo 20-25 letniki v bmw-jih.

Sem nedavno poslušala na valu 202 inštruktorja varne vožnje za motoriste in velja za vse udeležence v prometu…
Noben udeleženec v prometu naj nima prednosti, temveč naj vsak predvideva situacijo. In bi bilo manj nesreč.

Resno je to rekel?
Pravila oziroma prednost so ravno zato, da je splošno določeno, kdo ima nekje prednost.
Kot peška sicer lahko predvidim, da mi bo kak egoist odvzel prednost, toda to ne zmanjšuje njegovega prekrška. S tako izjavo si potem lahko pravila vsakdo razlaga po svoje, seveda vsakdo v svoj prid.

Pa kaj potem, če sem zapeljal v rdečo, drugi bi to morali predvidevati, njihov problem, če malo zbanaliziramo.

zelo ste zbanalizirali.
Prometni predpisi nimajo veze s predvidevanjem v prometu.
Enostaven primer…Vaš ..
Zelena, po predpisih imate prednost in greste ne meneč se čez cesto, ker gospa imate seveda prednost.
Ne iz inata ne boste predvidevali, da avto ne bo ustavil, in ustavili korak! Taki udeleženci ste bolj nevarni, kot sami vozniki. Taki iz inata, ki imate prednost po predpisih.

Sem nedavno poslušala na valu 202 inštruktorja varne vožnje za motoriste in velja za vse udeležence v prometu…
Noben udeleženec v prometu naj nima prednosti, temveč naj vsak predvideva situacijo. In bi bilo manj nesreč.
[/quote]

Seveda so pravila – kaj pa se učimo na cpp in določamo kdo ima prednost in kdaj. Če ne bi nihče imel prednosti in bi se lahko vsi po svoje menili, potem pa ja je res kaos.

Pa še to, če bi veljalo po tvoje, lahko nek pešec, ki je šibkejši člen, čaka pri zeleni celo zeleno in ga nihče ne bo spustil čez, poskrbel ja bo za svojo varnost, ampak nikamor ne bo mogel.
Pri nas imamo tudi eno tako križišče v okolici doma, kjer sem dositkrat peš – najprej se avtomobilom prižge zelena za zavijanje v desno, potem se nam malo kasneje prižge zelena za iti čez prehod – tam oni divjaki, ki imajo že od prej zeleno – se nihče ne ustavi- pa če tudi mu mahaš in kažeš z roko, da imaš zeleno… ene boli briga… in ja opažam enako od mladih do starih ista zgodba, star gospod al pa ženska ali neka mlada ženska z mamo, nihče ustavil, jim kažeš, te gleda kot tele iz avta in pelje lepo naprej. Totalno nespoštljivo. Potem če imaš srečo, to opazi voznik v naslednjem avtu in ustavi, da lahko greš čez.

zelo ste zbanalizirali.
Prometni predpisi nimajo veze s predvidevanjem v prometu.
Enostaven primer…Vaš ..
Zelena, po predpisih imate prednost in greste ne meneč se čez cesto, ker gospa imate seveda prednost.
Ne iz inata ne boste predvidevali, da avto ne bo ustavil, in ustavili korak! Taki udeleženci ste bolj nevarni, kot sami vozniki. Taki iz inata, ki imate prednost po predpisih.
[/quote]

še za vas 🙂

Seveda so pravila – kaj pa se učimo na cpp in določamo kdo ima prednost in kdaj. Če ne bi nihče imel prednosti in bi se lahko vsi po svoje menili, potem pa ja je res kaos.

Pa še to, če bi veljalo po tvoje, lahko nek pešec, ki je šibkejši člen, čaka pri zeleni celo zeleno in ga nihče ne bo spustil čez, poskrbel ja bo za svojo varnost, ampak nikamor ne bo mogel.
Pri nas imamo tudi eno tako križišče v okolici doma, kjer sem dositkrat peš – najprej se avtomobilom prižge zelena za zavijanje v desno, potem se nam malo kasneje prižge zelena za iti čez prehod – tam oni divjaki, ki imajo že od prej zeleno – se nihče ne ustavi- pa če tudi mu mahaš in kažeš z roko, da imaš zeleno… ene boli briga… in ja opažam enako od mladih do starih ista zgodba, star gospod al pa ženska ali neka mlada ženska z mamo, nihče ustavil, jim kažeš, te gleda kot tele iz avta in pelje lepo naprej. Totalno nespoštljivo. Potem če imaš srečo, to opazi voznik v naslednjem avtu in ustavi, da lahko greš čez.
[/quote]

Ne spreobračajte besed. Vsi vemo kaj so prometni predpisi in kaj “predvidevanje v prometu”, ki lahko marsikomu rešimo življenje.

Ne spreobračajte besed. Vsi vemo kaj so prometni predpisi in kaj “predvidevanje v prometu”, ki lahko marsikomu rešimo življenje.
[/quote]
pa saj midve ti govoriva o nespoštovanju predpisov in ne pomanjkanju predvidevanja…
Ti je lepo napisala in tudi jaz, da mahaš voznikom,da bi ustavili, da lahko greš čez, tudi ona pravi,da ustavi korak… kaj zdaj o ti nekem egu in inatu pišeš, govorimo o nespoštovanju predpisov. In nam pešcem lahko ob takem predvidevanju ostane to,da večno stojimo pri semaforju, ker nas pri zeleni ne bo nihče spustil čez v skrajnem primeru nespoštljivih bedakov v avtomobilih. In potem so pešci po tvoje najhujši… A si resna?
to vemo že od nekdaj vsi,da se moramo v prometu prepričati,d a nek manever lahko varno opravimo – to je predvidevanje tvoje – to tudi velja med predpisi, da se prepričaš,da prej pogledaš če lahko greš varno čez cesto, da se prepričaš, če lahko varno zaviješ desno, da se prepričaš, če lahko varno prehitiš, itd….


pa saj midve ti govoriva o nespoštovanju predpisov in ne pomanjkanju predvidevanja…
Ti je lepo napisala in tudi jaz, da mahaš voznikom,da bi ustavili, da lahko greš čez, tudi ona pravi,da ustavi korak… kaj zdaj o ti nekem egu in inatu pišeš, govorimo o nespoštovanju predpisov. In nam pešcem lahko ob takem predvidevanju ostane to,da večno stojimo pri semaforju, ker nas pri zeleni ne bo nihče spustil čez v skrajnem primeru nespoštljivih bedakov v avtomobilih. In potem so pešci po tvoje najhujši… A si resna?
to vemo že od nekdaj vsi,da se moramo v prometu prepričati,d a nek manever lahko varno opravimo – to je predvidevanje tvoje – to tudi velja med predpisi, da se prepričaš,da prej pogledaš če lahko greš varno čez cesto, da se prepričaš, če lahko varno zaviješ desno, da se prepričaš, če lahko varno prehitiš, itd….
[/quote]

Zanimivo…meni vedno in povsod lepo ustavijo, še lepo se zahvalim ali pomaham 🙂 Nekateri imate pa res velike težave…krilite na semaforji???….nikoli videla ali doživela.

Torej, če ste večinoma, kot pišete priča nespoštovanju predpisov v vašem kraju, podajte na policijo osnovano pritožbo s fotografijo, ne bo težko, saj ste temu priča zelo pogosto.

Zanimivo…meni vedno in povsod lepo ustavijo, še lepo se zahvalim ali pomaham 🙂 Nekateri imate pa res velike težave…krilite na semaforji???….nikoli videla ali doživela.

Torej, če ste večinoma, kot pišete priča nespoštovanju predpisov v vašem kraju, podajte na policijo osnovano pritožbo s fotografijo, ne bo težko, saj ste temu priča zelo pogosto.
[/quote]
ni nobene potrebe po biti žaljiva – malo sebe smešiš, da žališ tistega, ki so mu v bistvu kršeni predpisi. Žal ja so taki vozniki, ki jim je treba tudi s strani pešca pokazati,da ima tudi on pravico čez cesto, ker jim semafor, ki jim kaže to, ni dovolj očitno in ga ignorirajo.
Se nad malimi otroci, ki pri prehodu dvignejo roke, da nakažejo,da bi šli čez cesto tudi tako posmehuješ, da krilijo pred prehodom in to celo skupinsko in pod vodstvom učiteljic kadar so v skupinah.
Res si nespoštljivo bitje.


ni nobene potrebe po biti žaljiva – malo sebe smešiš, da žališ tistega, ki so mu v bistvu kršeni predpisi. Žal ja so taki vozniki, ki jim je treba tudi s strani pešca pokazati,da ima tudi on pravico čez cesto, ker jim semafor, ki jim kaže to, ni dovolj očitno in ga ignorirajo.
Se nad malimi otroci, ki pri prehodu dvignejo roke, da nakažejo,da bi šli čez cesto tudi tako posmehuješ, da krilijo pred prehodom in to celo skupinsko in pod vodstvom učiteljic kadar so v skupinah.
Res si nespoštljivo bitje.
[/quote]

Spreobračanje besed je vaša velika umetnija.
Lep dan in malo manj nerganja.

Upostevanje pravil prednosti je katastrofa pri nas. Sploh je zanimivo opazovati kaj vse se dogaja, ko v kaksnem kriziscu ugasnejo semaforji.
Pa (ne)uporaba utripalk je tudi zgodba zase.

Ampak hej, koga boli k… za neka pravila in zmigavce… 😀 Vazno, da je nov video na instagramu… 😉


ni nobene potrebe po biti žaljiva – malo sebe smešiš, da žališ tistega, ki so mu v bistvu kršeni predpisi. Žal ja so taki vozniki, ki jim je treba tudi s strani pešca pokazati,da ima tudi on pravico čez cesto, ker jim semafor, ki jim kaže to, ni dovolj očitno in ga ignorirajo.
Se nad malimi otroci, ki pri prehodu dvignejo roke, da nakažejo,da bi šli čez cesto tudi tako posmehuješ, da krilijo pred prehodom in to celo skupinsko in pod vodstvom učiteljic kadar so v skupinah.
Res si nespoštljivo bitje.
[/quote]

Če ste pa priča, da vozniki v vašem okraju, ne ustavijo na semaforiziranem križišču šolarjem- otrockom, na prehodu za pešce, je pa zelo žalostno, da še niste obvestili o tem okrajno policijo.

Spreobračanje besed je vaša velika umetnija.
Lep dan in malo manj nerganja.
[/quote]
glej očitno ne preneseš kritike in to argumentirane. Očitno imaš ti ego in ne boš priznala,da si malo zgrešila v svojih razlagah. In nihče ne spreobrača besed – jih nikoli nisem, vse sem ti razumsko argumentirala, tako,da tvoje te obsodbe so neumestne. Jih pa izrabljaš, ker ti ego ne da priznati napake in potem ne znaš drugega kot to.
Nergaš ti z žalitvami – mogoče torej pri sebi pometeš pred pragom in ne projeciraš tega na druge.

Če ste pa priča, da vozniki v vašem okraju, ne ustavijo na semaforiziranem križišču šolarjem- otrockom, na prehodu za pešce, je pa zelo žalostno, da še niste obvestili o tem okrajno policijo.
[/quote]

pa ponovimo…samo za vas 🙂

Če ste pa priča, da vozniki v vašem okraju, ne ustavijo na semaforiziranem križišču šolarjem- otrockom, na prehodu za pešce, je pa zelo žalostno, da še niste obvestili o tem okrajno policijo.
[/quote]
oprosti, ampak jaz nikjer nisem pisala,da ne ustavljajo otrokom in šolarjem… to je tvoja čista izmišljotina… ironično pa drugim očitaš spreobračanje besed…
spet ego dela ane, pa zbiraš vsa, četudi nesmiselna sredstva za napad… očitno nerganje…

pa ponovimo…samo za vas 🙂
[/quote]

Ženska sprostite se malo, naj vas vaš mož zmasira ali kaj podobnega.


ni nobene potrebe po biti žaljiva – malo sebe smešiš, da žališ tistega, ki so mu v bistvu kršeni predpisi. Žal ja so taki vozniki, ki jim je treba tudi s strani pešca pokazati,da ima tudi on pravico čez cesto, ker jim semafor, ki jim kaže to, ni dovolj očitno in ga ignorirajo.
Se nad malimi otroci, ki pri prehodu dvignejo roke, da nakažejo,da bi šli čez cesto tudi tako posmehuješ, da krilijo pred prehodom in to celo skupinsko in pod vodstvom učiteljic kadar so v skupinah.
Res si nespoštljivo bitje.
[/quote]

A da ne???

Kdo pa so otroci, ki o njih pišeš v citatu zgoraj
Malo se zapletate sami s seboj. Se bo potrebno odplesti, zato vas prepuščam sami sebi….:)))

Če ste pa priča, da vozniki v vašem okraju, ne ustavijo na semaforiziranem križišču šolarjem- otrockom, na prehodu za pešce, je pa zelo žalostno, da še niste obvestili o tem okrajno policijo.
[/quote]

Predpisi so napisani z razlogom. Na zalost je vedno neki del ljudi, ki mislijo, da jih ni treba upostevat. Zaradi takih je potrebna dodatna previdnost, ne more se pa to sprejeti kot normalno.

Ne samo na cesti. Npr v trgovini je prepovedano krasti. Neki del ljudi se na to pozvizga in zaradi takih mora biti v trgovini varnostnik. Ni pa normalno, da se stvari odnasajo s polic brez placila.

Pesec na prehodu ima prednost. Enako kot avto na prednostni cesti, ce v krizisce pripeljes s stranske. In po pravilih bi bilo treba pri voznji cez prehod ravnati enako kot ce po stranski cesti preckas prednostno: zmanjsati hitrost in preveriti, ce je pot prosta. Ce ni, ustaviti in pocakati, da se sprosti. Ne gre za stvar dobre volje voznikov, ampak za pravilo. Pesec se ne rabi zahvaljevati vozniku, ki je ustavil pred zebro. Enako kot se voznik na prednostni ne zahvali tistemu na stranski, ki je ustavil in pocakal.
Ampak pravila pri preckanju prednostne ceste se vecina drzi, pravila voznje cez prehod pa malokdo. Ker je pac razlika, ali ti po prednostni priprelje dvotonski SUV ali na prehod stopi 50-kilska peska. Pravilo mocnejsega, ki ga v predpisih ni, ker ga nasa civilizacija na splosno ne priznava.

Res je zakon zakon in prednost prednost, ampak kaj ti pomaga tvoj prav in tvoja prednost in vsi zakoni, če te nekdo povozi in ostaneš invalid?

Moj moto:
Vem, kateri norec je za mojim volanom, nikdar pa ne vem, kakšen norec je za drugim volanom.
Na cesti, v katerikoli vlogi, imam odprte ŠTIRI oči!

takim situacijam rečem: še sam sebe nima rad.
največkrat mi pa to uide pozimi, ko pešec nonšalatno stopi na prehod za pešce (seveda, saj ima zeleno luč in prednost!), prav nič pa ga ne zanima, da MOGOČE avto, ki se mu približuje, ne bo varno ustavil (poledica, led, name it).
seveda nima izsiljevalec prednosti prav, a si ne delam si problemov z njegovimi problemi; še vedno imam sebe raje kot svojo prednost.

takim situacijam rečem: še sam sebe nima rad.
največkrat mi pa to uide pozimi, ko pešec nonšalatno stopi na prehod za pešce (seveda, saj ima zeleno luč in prednost!), prav nič pa ga ne zanima, da MOGOČE avto, ki se mu približuje, ne bo varno ustavil (poledica, led, name it).
seveda nima izsiljevalec prednosti prav, a si ne delam si problemov z njegovimi problemi; še vedno imam sebe raje kot svojo prednost.
[/quote]

Da lepo napisano.
Najprej sebe rada…saj vem, da me doma čakata dva srčka 🙂
Prepustim motoristu prednost, ko šiba na semaforju levo in imam jas prednost ravno, očitno me je spregledal, ni spoštoval predpisov…toda rešila sem njega in sebe pred tragedijo…..Še dolgo mi je mahal, ker se je zavedal, kaj bi lahko bilo….

Tudi jaz se na cesti počutim ogrožena, kot voznico avta me ogrožajo pešci in kolesarji!

Peljem po prednostni, semafor, imam zeleno, ena zmeda stoji na prehodu za pešce in ima rdečo, peljem in ga gledam, še sreča, da se mi je zdelo, da je fajn, da usmerim pozornost na to zmedo na preodu za pešce! Definitivno moja prednost! Zmeda ima rdečo! No, ta zmeda stopi na cesto in se vrne, jaz zmanjšam hitrost, zmeda stopi korak nazaj, sam bohsigavedi zakaj, sem še zmanjšala hitrost… Ko sem bila tik pred prehodom za pešce, pa zmeda skoči na cesto! Če bi upoštevala CPP in vso svojo prednost, bi danes nekje v Polju na zaprtem oddelku jedla banane…

Da o kolesarskih kamikazah niti n govorim!

A da ne???

Kdo pa so otroci, ki o njih pišeš v citatu zgoraj
Malo se zapletate sami s seboj. Se bo potrebno odplesti, zato vas prepuščam sami sebi….:)))
[/quote]

kako si ti težka oseba, oprosti, ampak si res karakterno – na podlagi zapisov sodeč. Prav nič se ne zapletam – samo ti površno bereš.
O križišču in situaciji na njem govorim iz svoje izkušnje v enem od zgornjih postov.

O otrocih in dvignjenih rokah je bil pa moj argument tebi na tvoje žalitve nas na naše po tvoje kriljenje v križiščih…
in sem te vprašala, če se tako posmehuješ tudi otrokom, ki jih vidiš pri prehodih z dvignjeno roko – torej otrokom, ki jih ti vidiš z dvignjeno roko pri križiščih. ker otroci se povsod tako učijo hoditi čez cesto. Tudi kadar sko v skupinah z učiteljicami, vzgojiteljicami. In glede na to,d a se posmehuješ meni, če moram dvigniti roko na omenjenem križišču, sem te vprašala če se ti posmehuješ tudi otrokom, ki jih srečaš pri prečkanju kateregakoli prehoda z dvignjeno roko. Tudi njega (oz. njih, če jih je več) zmerjaš da krili/jo? Ti bo šlo zdaj razumeti?
Zdaj pa mi oprosti, ampak se mi ne da več s teboj pisariti.

New Report

Close