Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek notranja vrata za v kuhinjo s šipo ali ne

notranja vrata za v kuhinjo s šipo ali ne

??

kako naj vemo kakšno razporeditev prostorov imate ter velikosti?

Trikrat mi je prepih razbil šipo, ravno včeraj sem dal les namesto šipe. 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Zakaj sploh vrata v kuhinjo?

Če že, brez šipe, ampak jaz bi tudi brez vrat.


Jaz ap ne, ker gre klub napi vonj po celi bajti, sploh če pražiš čebulo , uporabljaš paradajz, pečeš palačinke.

Ampak fajn da me je avtorica spomnila, moram danes še letvice kupit. 🙂

Zakaj sploh vrata v kuhinjo, sprašujejo tisti, ki sploh ne kuhajo. Vsi, ki doma kuhamo in uporabljamo čebulo ter ostala močna živila, pa vemo, kako so vrata pomembna.
Jaz sicer vrat nimam in imam povezano kuhinjo, jedilnico in dnevno sobo, ker je pač taka razporeditev, vendar rešujem te zadeve tako, da imam na terasi kotiček, kjer imam štedilnik z dvema ploščama in vse te močne zadeve prepražim zunaj, drugače pa ja obvezno vrata in to steklena.

iz hodnika je potem vhod v kuhinjo z jedilnico in potem na levo je velik dnevni prostor


Jp, bolje so steklena. Jaz sem včeraj dal les, me moti, ampak se bom bnavadil, ne bom ponavljal napake, ki sem jo že trikrat storil. Poleti pozabim odprto okno, na drugi strani so direkt vhodna vrata preko hodnika, nekdo odpre in že trešči, ko malo piha in tako je špla trikrat šipa, ki ni ravno poceni. 🙂

Pa še kako kuham, in to vsak dan, tudi ribe, pa indijske in mehiške jedi, vse po vrsti. In nimam vrat. Pri nas je kuhinja dobesedno srce doma, in je povezana z jedilnico in dnevno sobo ter zgornjimi prostori. Mi je nepredstavljivo, da bi bil tistega, ki kuha zaprli v kuhinjo in ga izolirali od ostalih in dogajanja. Da bi na terasi v mrazu cmarila čebulo, mi pa tudi na misel ne pride.

Vžgem napo in po kuhanju temeljito prezračimo.

Jaz bi dala drsna steklena in jih tudi bom, ko bomo menjali kuhinjo in vrata v stanovanju.


Jp, če imaš plac lahko ja. Jaz ga recimo nimam.

Pri nas je pritličje veliko 115m2, ter je en sam velik odprt prostor, z izjemo spodnje kopalnice in garderobe. Torej, cca 100 m2 povezanega, razgibanega in odprtega prostora.
Stopnice v zgornje del hiše gredo direktno iz dnevnega prostora, tako da je prostor optično še povečan v zgornje prostore.
Naša hiša živi, je povezana enota, tudi kot družina ( 2 odrasla najstnika), smo zelo povezani.

Kuhamo tudi po 2x dnevno, to pomeni KUHAMO, ne samo nekaj na hitro pogrevamo.
V kuhinji imamo res veliko, močno napo.
Seveda je vonj po hrani prisoten nekaj časa po kuhanju, pa kaj. Prezračimo, pa je. Itak večina ljudi premalo zrači svoja domovanja. Dodatno nam zrači še rekuperacija, vendar ga ni čez odprto okno.
Zunaj imamo letno kuhinjo, vendar mi na misel ne hodi, da bi hodila pražit čebulo ven.
To me spominja na tiste “primerke”, ko si omislijo novo kuhinjo, potem pa kuhajo še naprej v stari, ki jo prestavijo nekam v garažo….. samo da ne bodo umazali nove.
Kuhanje je del življenja, je užitek, druženje, ustvarjanje, ni lepšega, kot da se vsa familija sodeluje.
Tako da, obvezno brez vrat.

Pa še kako kuham, in to vsak dan, tudi ribe, pa indijske in mehiške jedi, vse po vrsti. In nimam vrat. Pri nas je kuhinja dobesedno srce doma, in je povezana z jedilnico in dnevno sobo ter zgornjimi prostori. Mi je nepredstavljivo, da bi bil tistega, ki kuha zaprli v kuhinjo in ga izolirali od ostalih in dogajanja. Da bi na terasi v mrazu cmarila čebulo, mi pa tudi na misel ne pride.

Vžgem napo in po kuhanju temeljito prezračimo.
[/quote]

Jaz enako. Pri nas imamo vrata samo v spalnicah in kopalnici, v dnevno bivalni prostor padeš direktno iz hodnika. Na vikendu sem pa vrata celo snela, ker so motila. Med kuhanjem odprem okno, da se sproti zrači, po potrebi tudi napo vžgem, ampak to redko, ker mi je prehrupna. Če ostane vonj, pa zažgem par žbic na plošči.

Drsnih ne moreš montirat povsod, pri nas recimo, ko smo prenavljali in bi bilo zaradi izkoristka prostora fajn, če bi lahko bila drsna vrata, smo jih lahko montirali samo v eno spalnico, drugje se pa ni izšlo. Pa če niso drsna v steno, so bolj ornamentalnega značaja in je vseeno, če si prihraniš ta strošek – so tudi cirka še enkrat dražja od navadnih vrat.

Šipa ali ne za avtorico – dodatno čiščenje, nevarnost, da se razbije, dva primera vem, da so se ljudje porezali na takih vratih. Enkrat otrok, ko je v teku odprl vrata, pa so se odpirala v drugo smer, kot je mislil, in je padel direkt skozi šipo, ena odrasla oseba, ko ga mama ni videla, da je tik za njo, in mu je zaprla vrata direktno v obraz.

Točno to sem mislila predlagat, imamo drsna vrata s kaljenim steklom za vsak slučaj. Steklo je mat in kadar želimo kuhinjo zapret, ko kuham kaj takega oz. ko imamo goste in je v kuhinji nered zaradi obilice posode in ostalega samo vrata zapremo in imamo pospravljeno in nobenega vonja po hrani !
Pri nas se veliko kuha in cmari in nam tako paše, če nebi mogla kuhinje zapret bi sigurno kaj delikatnega kuhala v kletni kuhinji, ki je namenjena vlaganju in drugim tovrstnim zadevam!

Ne vidim niti ene prednosti vrat s šipo, pa naj bodo drsna ali navadna.

Jaz pa imam notranja vrata v kuhinjo v kombinaciji les, peskano steklo z vzorcem in izpade prav lepo.

Ni variante, da ne bi imela vrat med kuhinjo in dnevno sobo. Že tako ali tako jih velikokrat pozabimo zapreti, ko se kuha in potem ima celo stanovanje vonj po hrani. Mene to moti.

Recimo pri tastu in tašči imajo vrata in jih nikoli ne zaprejo. Ko pri njih ješ, smrdiš po hrani tako, da moraš dati potem cunje samo še oprat. Sploh ker večino hrane pripravijo na čebuli. Ne moreš potem od njih npr. nekam ven med ljudi. Ker imata vse odprto, smrdijo tudi jakne, šali, kape…

Pri mojih žal nimajo možnosti narediti vrat in je tudi zelo moteče. K sreči imata vsaj ločen prostor od tam, kjer so bunde, jakne…vseeno ko greš od njih, pošteno smrdiš po hrani. Veliko zračimo, med kuhanjem je odprto okno na kip, samo vonja po pečenju npr. enostavno ni tako lahko pregnati…

Mene te vonjave motijo. Tudi v pisarni je precej neprijetno, ko pride kaka sodelavka iz menze ali gostilne z malice. Potem do konca delovnega dneva smrdi v pisarni po menzi…neprijetno res.

Ne vem, v čem točno je fora tega, da se vonjave tako zavlečejo. Jaz imam občutek, da se to zgodi tam, kjer ne zračijo veliko in okno na kip je morda premalo, sploh če ga odprejo šele PO kuhanju, ne vmes. Jaz tudi od enih prijateljev pridem cela smrdljiva po menzi, recimo od doma pa nikoli, pa pri nas mati vedno kuhajo kosilo neskončno dolgo, seveda tudi čebula, ocvrte zadeve itd.
Mi imamo vse odprto in prav tako ne smrdi – okej, bodo rekli, da sem vajena ali da ne voham dobro, ampak ni res. Pač ne smrdi, lahko pridete lastnoročno povohat.

Steklo se da zato, da pride skozi svetloba. Torej, ce hodnik nima druge svetlobe bi jaz dala sipo, da pride vsaj iz kuhinje. Ali pa brez vrat seveda.

Čecdaš steklena, daj steklo, ki ne reže, se zdrobi.
Vse preveč je bilo že strašnih nezgod, tudi smrt otroka doma in huda poškodba v šoli pred leti, ko si je učenka skoraj odrezala obe roki.

Jaz bom odstranila kompletno steno med kuhinjo in dnevno. drugače pa drsna steklena vrata. Je pa res, da dam obvezno vse šipe na vratih kaljit, da se zdrobijo v primeru udarca in ne režejo.

Jaz jih imam s steklom. Takšna so bila že, ko sem prišla. Razmišljala sem, da bi jih zamenjala s celimi lesenimi, pa je hodnik mračen in prav pride malo svetlobe.

Če vama je premalo svetlobe vsekakor da, zaradi varnosti pa kaljeno in zmontirano na silikon brez, da kjerkoli na robu nalega.

Mi imamo vrata s šipo in smo zelo zadovoljni.

New Report

Close