Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek potrdilo o nekaznovanosti

potrdilo o nekaznovanosti

Zanima me kje se da dobiti potrdilo o nekaznovanosti. Če si pred 10 leti bil na pogojnem, se to vidi?

vem, da pogojna se po letu dni briše ampak jo kakšne evidence še zaznajo, se vidi?

Potrdilo dobiš na pristojnem sodišču.

nova
Uredništvo priporoča


Če kandidiraš za predsednika države, ga ne rabiš!

Meni je šlo za napredovanje v službi. Zaposlen 11 let v isti firmi. Orožnega lista 16 let po kaznivem dejanju ne morem dobiti, ker sem bil na pogojnem 1999-2001.

https://e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=1459

Ni res.

Kaj pa če si dobil pogojno kazen zaradi cca.30 eurov vredne ukradene kreme?

Zato verjetno ne boš imel težav. Daj vlogo. Jaz sem 2 leti sedel in 2 leti bil na pogojnem in ne dobim.

zakaj pa ne dobiš? si še na pogojnem?

Ker imam kartoteko. Ne nisem več na pogojnem, že 16 let ne.

Pa kaj je s to kartoteko, odslužu si svoje in zdaj si valda ok..Kaj jih muči? Ne mi rečt, da imam uničeno življenje in sem doživljenjsko ob dostojanstvo zaradi kraje robe za 30 eurov?

Eh, pač dajte vlogo za izbris iz kazenske evidence…pa bo pisalo, da ste nekaznovani,..

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

kje pa to naredim?

Po 1 letu se ti briše, če si bil pogojno obsojen za kaj. Če si bil pa v zaporu, pa odvisn od tega kolk let si bil.
Lahk pa že po polovici predlagaš sam za izbris, ampak to moraš baje na sodišče in če nisi v tem času nardil nič tazga, te lahk tud prej izbrišejo.

Mislm, da se ti nikol ne briše sam, če si sedel 15 in več lwt, vse ostalo se briše. Zahtevi sam izbris.

Zaradi manjše tatvine ne verjamem da imaš kartoteko. Si verjetno dobil pred sodnika za prekrške če so te dobili samo enkrat. Jaz sem imel rop, posedovanje orožja, sodelovanje pri umoru in poskus umora. Dobil sem 4 leta, po 2 so me spustil na pogojno. Sem recimo da ok, imam pa uničeno življenje.

https://zakonodaja.com/zakon/kz/103-clen-zakonska-rehabilitacija-in-izbris-obsodbe

si bil še zelo mlad takrat? imaš zaradi tega uničeno samopodobo in samozavest? to je največji problem pri tem, okolica obsoja ampak, če obsojaš še sam sebe je najhujše…kako življenje živiš zdaj? Imaš družino, otroke..?

ne boš verjel ampak zaradi 30eurov imam kazen za veliko tatvino…bedniki

Potrdilo o nekaznovanosti si naročiš preko sistema e-davki, rabiš certifikat sigen-ca.

Če si bil kaznovan, ti najprej kaznovanost izbrišejo, če je že zrelo za izbris, obvestilo dobiš po pošti. Po izbrisu kaznovanosti ali če kaznovanosti ni bilo, dobiš potrdilo o nekaznovanosti po pošti.

Seveda lahko vse to urejaš tudi na upravni enoti, ampak za pismene je veliko lažje po elektronski poti.

če ti ni težko, lahko prilimaš link? znam prit na davčno ampak konkretno kje naročim oz naprej nevem. hvala

Ne ravno mlad, neumen. Noben me ne obsoja, ker živim v drugem kraju, imam drugo družbo, drugo ime in ženin priimek. Novo življenje. Imam družino, 3 otroke, sem super oče. Slabe odločitve sem sprejel v nekem trenutku in te me danes tepejo, ker bi rabil orožje za napredovanje v službi. Delal sem kot izterjevalec, spet drugje kot izterjevalec, redar in spet redar, varnostnik na črno, zadnjih 11 let delam uradno kot varnostnik, služba je slabo plačana in dolgčas, imam možnost napredovanja v bolje plačano interventno in zaradi preteklosti ne morem.

bom še enkrat: bo zdaj šlo?
https://e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=1459

Joj, kako ste nekateri nesposobni…pokličite na min za pravosodje, ki hrani oziroma drži evidenco oz kartoteke in se pozanimajte!

Nekaterim, ki imajo kar zajetno kartoteko, se izbriše vse, drugim pač ne, odvisno od vrste kaznivega dejanja, nekaterih se ne da izbrisati…tatvino na 30 eur (če je samo to v resnici) se po 16 letih zlahka izbriše.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

New Report

Close