Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako v 1 mesecu shujšat 10 kg?

Kako v 1 mesecu shujšat 10 kg?

Nasveti, izkušnje prosim. Kako naj shujšam 10 kg?
Je komu uspelo? Na kakšen način?

Meni je uspelo shujsati 10 kg v mesecu in pol, z locevalno dieto.

Oj…
Tolk časa,kolk si rabila,da si zredila 10 kg(verjetno ne v enem mesecu)tolk časa moraš tud hujšat.
V nasprotnem primeru boš dobila vse nazaj,pa še kak kg zraven.
Tudi z ločevalno ne shujšaš toliko v enem mesecu.

Zelo težko, predvsem pa zelo, zelo nezdravo.

En in edini recept – manj žri in več migaj.

Pila sem samo vodo (3l dnevno), nesladkan čaj in čisto juho. Za zajtrk jabolko, za kosilo in večerjo solata (zelena, motovilec, paradižnik, paprika, rukola), kolikor mi je pasalo.

34 dni, -11kg.

Če greš čez en mesec slučajno na kak dogodek, ala poroka ali gala večerja ali karkoli že, poskrbi, da s tem intenzivnim hujšanjem tam ne boš skup padla in boš od tega razen preveč kg imela krepko manj.

Takšno hujšanje ni zdravo, če se nekaj mesecev prej nisi mogla spraviti, ne delaj zdaj neumnosti, ki ti bodo škodovale na zdravju, samo zato, da boš kao nekaj pokazala.

Si ohranila to težo? Še vedno ješ tako? Ko boš začela jesti nazaj normalno, bo teža v momentu nazaj. Ne se čudit, če bo kak kg več.

Brez tezav, ce startas s tezo npr 130 kg+, ce pa si 10 kg nad idealno tezo, pa razen z dieto “nic hrane” ne bo slo, ze pred iztekm meseca pa bos omedlevala.

JAz pa 12 kg minusa v tolikšnem času; s tem da sem normalno jedla 3 obroke dnevno, nobenega stradanja in lakote, vendar ne več vnosa kot 1500kcal na dan in po 6x tedensko v fitensu vsaj 1200 kcal na dan….Pa še preoblkovanje postave s ciljano vadbo dosežeš (TRX, določene uteži, vaje z lastno težo telesa). Trebuh, rita, nadlaht, hrbet…

Nobenega kruha in pekovskhi izdelkov, nobenih pšeničnih testenin, niti nobene ocvrte hrane,od mesa le ribe-anjveč modrih, lososa in tune, jajčka za zajtrk ( poširana, na oko, ali mehko kuhana, ali pa samo v teflonki na pol žličke olivnega olja spečeni 3 jajčni beljaki), albuminska skuta, oreščki, pinjenec, kefir, sushi in sashimi v algah nori, wakame alge v solati, delam doma)
namensko odvzet sladkor, omejena dodaja soli, ne več nobene hrane po 18. uri, zvečer po teningu ob 20. uri napitek iz ene banane, kokosovega mleka, in čistih aminokisin v prahu ( za regeneracijo mišic). Pa kofein – vsaj 3 kave na dan. Najraje espresso, zjutraj filter črna z malo 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} smetane za kavo….Pa v posteljo najkasneje ob 23. uri, da se je telo regeneriralo.

NIč pridobila nazaj, pa je že 2 leti od tega. Je pa res, da še danes ne jem kruha…. NIti dodanega cukra. Samo kakšen kos črne grenke čokolade, sladic kupljenih nobenih tudi ne, niti kupljenega sladoleda – samo domač sladoledni sorbet – zamrznjeno sadje in navadni jogurt, po potrebi pa malo sukrina namesto sladkorja.

No, to seveda ni čisto res 🙂

Si ohranila to težo? Še vedno ješ tako? Ko boš začela jesti nazaj normalno, bo teža v momentu nazaj. Ne se čudit, če bo kak kg več.
[/quote]

Od takrat je 6 let in pol, tehtam še dva kg manj, kot sem po dieti, teža je stabilna. Jem normalno, tak način ponovim tri do štirikrat letno po en teden.

Od 6 do 10 kg mesečno je čisto zdrava in normalna izguba teže. Seveda je odvisno od začetne teže, še bolj pa od tega, kolikrat si že telo izčrpala z dietami. Pol kile na teden izgubiš z dobrim sran*jem (oprosti izrazu), to ni nobeno hujšanje. Pa telo ni stroj, različni smo, različno stari, različno težki, različnega spola, torej ne moremo postaviti pravila pol kile na teden. Ker je razlika med 180 cm visokim moskim in 15 letnico.
Pa tudi nimamo vsi časa 2 uri na dan viseti v fitnesu, ker imamo službo, družino.
Črtaj vse belo (moko, cuker, sol in mlečne izdelke). Jej od 8 do max 20, potem 12 ur nič. Hodi 15 000 korakov na dan. Si komot potegneš aplikacijo na telefon in ti šteje. Najbolj pomaga zvečer pol ure hoje namesto večerje. Garantirano shujšaš vsaj 6 kil.
Če zvecer ne mores ven hodit, vtipkaj youtube leslie sansone, 15 min hoje v prostoru z vajami za rit,roke, boke, stegna.

Moj recept je zdrav način življenja. To pomeni nič več pohane hrane, več vode, samo še polnozrnate testenine in kruh, več zelenjajave in sadja Tudi vsaj 30 minut telovadbe dnevno.

Ako imaš npr 120 kg gre z velikim odrekanjem, če imaš pa 10 k viška, pa ni šans. Druga napaka je da se hujša v kg…ogledalo naj bo tisto merilo in obleke seveda.
Kratkoročne instant rešitve dajejo tudi krakoročne rezultate, ki se maščujejo še s kakim kg povrhu in porušenim zdravjem.Nisem še stara 40 let, pa že vse svoje življenje hujšam. Sprobala po vrstnem redu že vse možne diete…ločevalna, ketonska, montignac, post…ma ni da ni…IN VSE so dale čudovite rezultate!!!! vedno sem shujšala…AMPAK vedno se tudi nazaj zredila. Ker so starejši modrejši sem uvidela, da to nikamor ne vodi. Jaz enostavno ne morem živeti brez kruha npr, ali pa testenin. Lahko kak mesec dva, potem pa ne več in niti ne mislim celo življenje jesti le zelenjavo in beljakovine. Zato me je pred dobrima dvema letoma srečala pamet in jem čisto vse! Kruh, testenine, tudi sladice, tudi pohanje in cvrtje…skratka jem kar mi je dobro. Pazim le na količine! Se pravi preprost star recept – manj žri!!! Saj so tudi vse prejšnje diete temeljile na tem principu…če eden mesec tolčeš le solato in piščanca se ti tako zagabi da res poješ manj. Pa miganje…ampak nobenega pretiravanja…3 x na teden po max 20 minut kakih programčkov z youtuba vaj z lastno težo. v štirih mesecih sem tako prišla na normalno težo in sedaj jo ohranjam že več kot leto in pol. To mi uspeva le ker se ne omejujem v stilu…joj pa ne smem sendviča, pa ne smem špagetov itd. Po pameti pa bo!

New Report

Close