Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj vam je tak užitek hodit v trgovino ob sobotah in nedeljah?

Zakaj vam je tak užitek hodit v trgovino ob sobotah in nedeljah?

Vprašanje v naslovu.

Samo takrat mi res BRUTALNO pride?

Kaj je z butastim vprašanjem – takrat imam čas it v trgovino?

ker med tednom delam 9-17, domov pridem ob 18h, utrujena, niti slučajno se mi ne da še ustavljati v trgovini

v soboto se najprej spočijem, nato pa v miru odpeljem v enega od nakupovalnih centrov, spotoma včasih kupim še kaj za dom/oblačila/obutev – si vzamem čas in z užitkom pobrskam…

nova
Uredništvo priporoča

Razumem, da nekateri nimate časa iti med tednom zaradi službe in tako ob sobotah ali nedeljah nakupite fasungo za cel teden.

Ampak teh ljudi je morda 5 ob sobotah in 5 ob nedeljah.

Vsi ostali pa grejo v trgovino po 3 izdelke, in da se malo “šetkajo” ali kaj? Pa po možnosti grejo v soboto in nedeljo.

Zato ker so odprte.
Naj sprejmejo zakon, da bodo ob nedeljah trgovine zaprte. Ob sobotah pa odprte samo do enih.
Vsi se bomo hitro navadili na to. Pač bomo kupovali med tednom ali v soboto dopoldan.
Tako kot je nekoč že bilo. Nobenega problema.

In zakaj ne? Vsak je SVOJEGA časa gospodar. Kaj tebe briga kdaj in zakaj grem jaz v trgovino??
Moj čas, moja odločitev.
Sicer pa…če te zanima….grem zato, ker neznansko uživam, da mi ni treba delat, prodajalke pa morajo :-PPP

Ker smo druge dni zmatrani od dela.

In zakaj ne? Vsak je SVOJEGA časa gospodar. Kaj tebe briga kdaj in zakaj grem jaz v trgovino??
Moj čas, moja odločitev.
Sicer pa…če te zanima….grem zato, ker neznansko uživam, da mi ni treba delat, prodajalke pa morajo :-PPP
[/quote]

Končno je ena povedala resnico! V trgovine greste ob sobotah in nedeljah zato, ker neznansko uživate, da vam ni treba delat, prodajalke pa morajo.
Ste kdaj pomislile, da mogoče prodajalke niso navadne prodajalke, ampak imajo univerzitetno izobrazbo, pa se morajo v trgovini jajcat?
Res ni lepo ne do tistih, ki so “samo” prodajalke, da neznansko uživate, ko ste skos tam; in niti ni lepo do tistih, ki si ne morejo najt drugega šihta z univerzitetno izobrazbo, pa delajo kot prodajalke. A so kaj več kot ve, ki delate po pisarnah? Se zavedate, če diplomantka ne bi delala v trgovini, bi verjetno tudi bila sobote in nedelje fraj?

Pa koji k… no? Zakaj pa ti hodiš med vikendom na bencinske črpalke pa v gostilne? Ker uživaš, da tebi ni treba delat, črpalkarjem in gostincem pa je treba.

Ne morš vrjet, da grem tud skor vsako nedeljo v trgovino in to celo po 1 sam izdelek.

Zakaj mora administrator Mona delati v nedeljo ? Kaj, ko bi forum ob nedeljah blokirali, menda ima lahko en dan frej ?

Jaz se ne bom. Vse svoje odraslo življenje nakupujem v soboto popoldne. Življenjski tempo se spreminja, vse več je služb, kjer ljudje delajo pozno popoldne, zvečer, med vikendi.

Sobota in nedelja nista tako drugačna od ostalih dni, da bi se moral cel svet ustaviti. Ogromno ljudi dela v soboto in ima frej kakšen drug dan. Big deal.

V skandinaviji imajo brez problema vse trgovine odprte do 22h, vsak dan, tudi soboto in nedeljo. Marsikatero celo do 24h. povečini študentje, da si na šole prost dan še kaj prislužijo (imajo pa omejitev koliko ur na teden lahko delajo). Kot družba odlično funkcionirajo.

Noben užitek mi ne predstavlja hodit v trgovino v soboto in/ali nedeljo. V soboto grem večkrat, saj navadno v petek ne uspem vsega kupit. V nedeljo grem res izjemoma. Mogoče 3x na leto.

Jaz se ne bom. Vse svoje odraslo življenje nakupujem v soboto popoldne. Življenjski tempo se spreminja, vse več je služb, kjer ljudje delajo pozno popoldne, zvečer, med vikendi.

Sobota in nedelja nista tako drugačna od ostalih dni, da bi se moral cel svet ustaviti. Ogromno ljudi dela v soboto in ima frej kakšen drug dan. Big deal.

V skandinaviji imajo brez problema vse trgovine odprte do 22h, vsak dan, tudi soboto in nedeljo. Marsikatero celo do 24h. povečini študentje, da si na šole prost dan še kaj prislužijo (imajo pa omejitev koliko ur na teden lahko delajo). Kot družba odlično funkcionirajo.
[/quote]

Ne primerjat Skandinavije s Slovenijo!
Naše trgovke po večini delajo poleg celega tedna ali eno soboto, ali pa nedeljo. Se pravi, en dan v tednu imajo fraj. Ali celo delajo še cel vikend, kadar jim primanjkuje trgovk…(bolniške,..itd..).
Če pride roba tik pred koncem šihta, morajo ostati in to robo poštimati, se pravi, podaljšajo delavnik.
O plačilu pa ne bomo…V primerjavi s Skandinavijo…

Ti ni škoda prostega časa za trgovine?

Meni se zdi največji greh do same sebe, da vikend zapravim za trgovino in čiščenje. Ajde, perem še, če sem doma, če nisem, pa še to ne. Zadnje čase ob vikendih tudi kuham ne oziroma vse manj.

Jaz se ne bom. Vse svoje odraslo življenje nakupujem v soboto popoldne. Življenjski tempo se spreminja, vse več je služb, kjer ljudje delajo pozno popoldne, zvečer, med vikendi.

Sobota in nedelja nista tako drugačna od ostalih dni, da bi se moral cel svet ustaviti. Ogromno ljudi dela v soboto in ima frej kakšen drug dan. Big deal.

V skandinaviji imajo brez problema vse trgovine odprte do 22h, vsak dan, tudi soboto in nedeljo. Marsikatero celo do 24h. povečini študentje, da si na šole prost dan še kaj prislužijo (imajo pa omejitev koliko ur na teden lahko delajo). Kot družba odlično funkcionirajo.
[/quote]

Če nas že primerjaš s Skandinavijo, primerjaj še druge stvari.
Sicer za trgovine na Švedskem ne vem, kako so odprte, vem pa, da imajo zaposleni večioma vsako ro pauzo za kofe in imajo letno 2x več dopusta kot mi, s tem da večina delodajalcev zahteva, da vsak mesec porabiš 2-3 dni dopusta. Ja, pa na 6 urni delovnik bodo šli za enake plače.
Če bi imeli pri nas trgovci take ugodnosti, ne bi bil problemdelati vikende in praznike.
Če bi imeli pri nas delavci take ugodnosti, jim ne bi padlo na pamet hodit v trgovine ob nedeljah in praznikih.

Hudiča, kako pa preživijo Nemci in Avstrijci, ko imajo ob sobotah popoldne in nedeljah vse zaprto? Pa še čez teden so neživilske trgovine odprte do 18. ure! Kolikor vidim, izumrli niso, od lakote pomrli tudi ne, pa še zelo uspešno gospodarstvo furajo, za razliko od Italijanov in Špancev, kjer so trgovine odprte petke in svetke do 22…

Od pon. do pet. je moj dan tak:
od 8ih do 16ih služba, domov pridem ob 17-ih
vsak dan imajo otroci treninge, v večini jih tja vozi mož, jaz domov
zvečer pač skuham, poskrbim za otroke in niti približni ni časa za po trgovinah
ob sobotah imajo otroci tekme
zato hodimo v trgovino ali v soboto popoldan ali v nedeljo dopoldan

Ne hodim med vikendom na bencinske črpalke in v gostilne, ker tankam običajno med tednom, ko grem iz službe – ker je pač priročno in hitro. V gostilne pa ne hodim.

Ti ni škoda prostega časa za trgovine?

Meni se zdi največji greh do same sebe, da vikend zapravim za trgovino in čiščenje. Ajde, perem še, če sem doma, če nisem, pa še to ne. Zadnje čase ob vikendih tudi kuham ne oziroma vse manj.
[/quote]

Kake maš, sej prosti čas je tudi med tednom zvečer. Pač ga ponucaš drug dan za nakupovanje. Nisi čist nč na slabšem.

Ti ni škoda prostega časa za trgovine?

Meni se zdi največji greh do same sebe, da vikend zapravim za trgovino in čiščenje. Ajde, perem še, če sem doma, če nisem, pa še to ne. Zadnje čase ob vikendih tudi kuham ne oziroma vse manj.
[/quote]

Bravo, bravo! Ne vem, zakaj bi soboto in nedeljo, ki ju lahko preživim z možem in otroki zapravila za nakup 3 izdelkov v trgovini. Razumem, če se naredi večji nakup, potem ok. Ne razumem pa, da se greš “šetkat” v trgovino v soboto in/ali nedeljo ter nakupiš 3 izdelke. A navajate otroke na nakupovanje? Ker se mi zdi res škoda, da če otrok doma ni priden – potem pa pojdimo v trgovin

Osebno hodima partner in jaz ob sobotah v trgovine tu in tam.
V nedeljo mogoče 1 krat na leto.
Tako in tako so nekoč bile odprte tudi samo ob sobotah do 13 ure in nismo umrli.
Če bo sedaj spet tako, mi je tudi vseeno.
Če smo nekoč bilo tako navajeni ,bomo tudi sedaj.

Ker si eni to lahko privoščimo in imamo dobro plačo. Ko gremo v shopping pa napolnimo voziček do vrha z vrhunskimi izdelki, in ni ga boljšega občutka kot ko revni sodržavljani bulijo koliko si nakupil.

Zadovoljna?

Niti slučajno mi na pamet ne pride, da bi ob sobotah/nedeljah po trgovinah štofnarila. Lahko med tednom vse opravim – vikendi so za druge stvari namenjeni.
Pa tudi jaz prihajam utrujena okoli šestih domov med tednom, to ni noben izgovor.

Seveda prihajaš utrujena, če po službi še po trgovinah štofnarit hodiš.

Sama si si kriva, kaj si pa ne znaš cajta razporedit. Vikend je za šoping.

New Report

Close