Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali v Sloveniji res kdo dobi 313 EUR plače mesečno?

Ali v Sloveniji res kdo dobi 313 EUR plače mesečno?

Ali v Sloveniji res kdo dobi 313 EUR plače mesečno?

Kje si to slišal? Minimalna plača je 800 evrov in tolk mora vsak dobit.

Na Tedniku sem slišal danes.

Da, tisti, ki dela krajši čas od polnega ali tisti, ki ima kakšne dobitke od plače pred izplačilom (krediti, kazni, rubeži…).


s krajšim časom in ostalimi individualnimi primeri, ko je jasno o čem se govori. In ja so na žalost v tej državi delodajalci, ki so sposobni ponudit delavcu zate beri za polni delovni čas – manj kot minimalno plačo. Takšne bi bilo treba oglobit po mojem.

Tu piše, da je najnižja izhodišča plača 313 evrov in da ima 9500 javnih uslužbencev manj kot minimalno plačo. Kako je to mogoče, a ni minimalna plača nekaj kar je pač najnižje in se pod to ne sme it? Nič ne štekam.

http://4d.rtvslo.si/arhiv/tednik/174496990

Kaj ni jasno tu? Delavec dobi vsaj minimalno plačo. Če je njegova osnovna plača nižja od te, mora delodajalec dodati znesek do minimalne. Na to minimalno pa šele pridejo dodatki za nočno, nedeljsko in praznično delo in nadure.
Seveda lahko ponudi nižjo plačo od minimalne, a mora potem vseeno dodati znesek do minimalne.

Najslabši oddaji sta oddaji Tednik in Preverjeno. Že leta jih ne gledam več, ker ne prikazujeta problema iz vseh strani. Pred leti so imeli temo o plačah. In so primerjali neto plačo zdravnika začetnika in urno postavko parketarja. Seveda kako slabo plačan je zdravnik in kako dobro plačan je parketar, pri tem je tepka novinarska popolnoma pozabila, da sta to nepremerljiva podatka saj bi morala za realni podatek primerjati urno postavko ukcja in urno postavko parketarja. Parketar mora iz svojega zaslužka pokriti še prispevke, stroške, svoj regres in investicijske stroške tepka

Jaz delam 4 urne dnevno in dobim 330 € mesečno plače. Torej je res, da tudi to obstaja. Enkrat sem nekaj spraševala pa sem dobila odgovor da dobim še preveč. Ostalim je namreč šla plača gor meni ne.


Seveda. Vsak,ki dela polovični del. čas. 20ur/teden. Tudi do malice ni upravičen.


Seveda. Vsak,ki dela polovični del. čas. 20ur/teden. Tudi do malice ni upravičen.
[/quote]

Ni res. 313 je izhodišča plača železničarja za polni delovni čas. Poglej si malo panožne kolektivne pogodbe pa te bo kap, kako mizerne so izhodiščne plače.

Izhodniscna ali pa osnovna placa, zacetni placni razred … kakorkoli se ze imenuje – to NI koncna mesecna bruto placa nekoga, ki je zaposlen za poln delovni cas.

800€ pa ne no, 550€ je minimalna plača

če delaš 20 ur na teden je 330€ minimalna ja za polovični delovni čas

800€ pa ne no, 550€ je minimalna plača
[/quote]
Par centov manj kot 805 BRUTO!
Za neto ne moremo vedeti, ker lahko nekdo poleg osnovne osebne uveljavlja se dodatne osebne olajsave in olajsave za otroke…

Moja plača je bila 557 evrov bruto, zdaj se je kao dvignila na 622 ali 626 evrov bruto. Prejemam dodatke za popoldansko delo in dodatek na delovno dobo, pa mi kljub temu delodajalec mora še dati dodatek, da dobim ven 570 evrov neto. prejšnji mesec je bila v resnici plača brez vseh dodatkov 396 evrov.
Je boljše, da ležiš doma in se čohaš po riti. Ja, delodajalec je država sama.

Zal, ni posteno – nek zacetnik, ki dela na nekem XY delovnem mestu, dela povprecno in dela samo dopoldan od ponedeljka do petka ter njegova placa ne doseze minimalca, dobi se dodatek do minimalne place.
Na istem delovnem mestu dela se nek drug delavec, dela dopoldan in popoldan, obcasno tudi v soboto, dela nadpovprecno dobro, ima nekaj napredovanj, njegova placa ne doseze minimalca, dobi se dodatek do minimalca.
Na koncu imata popolnoma enako koncno bruto placo, le dodatki se razlikujejo, koncni znesek pa je enak 🙁

Če delodajalec da 300 evrov plače in doda še 300 evrov dodatka do minimalne plače,zakaj ne da kar takoj minimalne plače? V čem je fora?

Če bi dal delodajalec že v osnovi 805 evrov bruto, bi moral dodati še delovno dobo in morebitne dodatke. Plača bi se kar naenkrat dvignila za kar nekaj. Sem poslušala, da so te plače stari ostanki iz časa socializma, kjer je imela plača drugi pomen kot danes, ker niso poznali minimalne. To bi morali spremeniti in startati iz 805 bruto.

Enostavno zato, ker je tako zanj ceneje.

Zdaj ima nastavljeno npr.
– najmanj zahtevna dela ((osnovna sola) )500€
– malenkost bolj zahtevna dela (poklicna sola 2 leti) 600€
– se malenkost bolj zahtevna dela (poklicna sola 3 leta) 700€
– se malo bolj zahtevna dela (srednja sola 4 eta) minimalna placa
In tako naprej..
Do V.stopnje dodaja se obvezen dodatek do minimalne place.

Ce pa bi ze najslabse placani imeli v osnovi minimalno placo, zelel pa bi ohraniti razliko med osnovnimi in srednje zahtevnimi deli (npr.osnovna in srednja sola V.stopnja), bi slednji ze precej presegali minimalca.
Poleg tega mu vsi ostali dodatki (delovna doba, preseganje norme, popoldansko delo, uspesnost…) zmanjsujejo to, kar mora dati kot dodatek do minimalca.


Par centov manj kot 805 BRUTO!
Za neto ne moremo vedeti, ker lahko nekdo poleg osnovne osebne uveljavlja se dodatne osebne olajsave in olajsave za otroke…
[/quote]

Bruro je 805€ ja, za neto ne moremo vedeti ne.

Sem pogledala. Jugiči so nas dol porinili, ker so nerazviti in živijo še v fevdalskem srednjem veku (še tam ne). Mi smo pa pred 200 leti bili bolj razviti in imeli boljše plače, kot pa danes.

Pač, če hočeš, da nerazviti postane razvit, ne gre to drugače niti hitreje.

Za te anomalije 313, 474, 520 bruto osnovne plače so zaslužni delodajalci, in sindikati. V kolikor bi bili pravna država v pravem pomenu, bi morali vsem dati nove kolektivne pogodbe, z uradno višino bruto minimalca.Vendar poanta je v subvencijah, in preračunavanju nadur iz bruto osnove.Koliko nadur se napravi v posameznih panogah na letni bazi gradbeništvo, gostinstvo, varovanje…? Koliko ljudi bi lahko dodatno zaposlili?Te anomalije niso dovoljene vsem, ampak samo privilegiranim. V Sloveniji so delodajalci svete krave tako, v zasebnem , kot v javnem sektorju cuzajo delojemalca do onemoglosti fizično, psihično, in materialno.

Vsak, ki zagovarja izplačilo osnovne plače pod minimalcem, oziroma po kolektivni pogodbi, v bistvu zagovarja diskriminacijo.Prihajamo do bolnega spoznanja, da velika večina izobraženih, nima v sebi osnov etike, morale in humanizma.To je gola realnost, pa čeprav se trudijo dokazati nasprotno.

Vsak, ki zagovarja izplačilo osnovne plače pod minimalcem, oziroma po kolektivni pogodbi, v bistvu zagovarja diskriminacijo.Prihajamo do bolnega spoznanja, da velika večina izobraženih, nima v sebi osnov etike, morale in humanizma.To je gola realnost, pa čeprav se trudijo dokazati nasprotno.

New Report

Close