Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vprašanje za ženske..

Vprašanje za ženske..

Pozdravljene,

Prosim za mnenje, pomoč, kako nj se rešim tega, če ste same šle skozi ta problem….

Ko imaš nekoga zelo rad(vseeno koga mama, sestra, fant, prijatelj), to veliko let in potem naenkrat se ti poruši svet, ko ti človek pokaže vso sovraštvo, zobe. Na kraj pameti ti ne pade, da je nekdo bil v resnici tak, skrival pa toliko let in je počil ter pokazal pravi jaz.
Počutiš se bedno, izigranega. Žalostnega. Si jezen nase, da se je to zgodilo in hkrati nemočen, saj nisi slutil, da je drug v resnici tak, le pretvarjal(a) se je.
Ne gre se za pričakovanje vračanja ljubezni, ker ta oseba če gledam za nazaj je niti razumela ni.Tak preobrat je kot da bi te ubil(a).

Kako se pomiriti s seboj in se ne obremenjevati, kriviti, da nisi opazil to prej. Kako bi videl?

Osebi prizadetosti ne kažem, niti ne želim je blizu, čeprav sem jo v začetni fazi noro pogrešala, iskala normalno osebo, le pri sebi želim zaključiti brez nadaljnih bolečin.

Ženske, hvala, za vsak čustven komentar.

Prizadenejo nas vedno tisti, ki so nam blizu.
Ti si dala sebe v ta odnos v celoti in iskreno. Torej znaš in zmoreš. Tista druga oseba pa tega ni zmogla niti znala. Ker če bi zmogla in znala, ne bi na plano nenadoma izbruhnila negativna čustva
(ki jih sploh ne bi smelo bit, vendar so bila nekje globoko skrita. Že to je pokazatelj, da druga oseba ni bila iskrena)
Kot pokazatelj dejanskega stanja kaj oseba čuti do tebi.
Eni ljudje so naučeni kazati en obraz, drugega pa skrivati zaradi določenih interesov tud pred osebo, ki naj bi jim bila blizu ali celo s katero živijo skupaj.
Kakorkoli že, ne zri se. Dokazala si sebi da si sposobna resničnih čustev,ker če jih ne bi bila sposobna bi ti bilo zdaj vseeno.

“How people treat you is their karma, how you react is yours”
če kaj pomaga…

nova
Uredništvo priporoča

Strinjam se z vsem, kar je nad mano napisala Grda resnica in dodajam, da smo vsi kdaj doživeli razočaranje nad določeno osebo ali celo več osebami. Npr. v otroštvu sem imela prijateljico, ki pa se je kasneje izkazala za veliko slabšo od tistih, s katerimi sem imela le bežne stike. Tudi v odrasli dobi je spletkarila in mi poskušala delati težave. Od takrat sem začela dvomiti v iskrena prijateljstva in ji tega ne bom nikoli odpustila.

Od tak8h ljudi se povsem odklopimo in v sebi poiščemo mir.
Mir v nas je tisto stanje, ki nam prinese spoznanje o naši in njegovi zlorabljenosti v času, ko nanj, oboji, nismo imeli vpliva.
Sprejmemo, da so ljudje lahko tudi taki in se z njimi ne ukvarjamo več.
Kar ne pomeni, da jih sovražimo in jim ne moremo odpustiti.
Ravno ta naš mir nam to podarja. Še vedno jih lahko imamo radi. Čeprav njihovih del ne moremo pozabiti, ne vplivajo več na nas. Postanemo svobodni.

Ja, prizadenejo nas lahko samo tisti, ki so nam blizu.

Sedaj občutiš globoko razočaranje, ampak nima smisla, da si to kakorkoli zanikuješ. Ob vsaki prizadetosti oziroma čustvovanju (ob partnerskem razhodu, smrti bližnje osebe ipd.) mora človek iti skozi nek proces soočanja s tem (od prizadetosti, jeze, sprejemanja). Čas, kako dolgo je nekdo v neki fazi, je pa pri vsakem človeku drugačen. Jaz rabim stoletje, da pri sebi razčistim, ko me kdo izda ali prizadene. Ampak sedaj, ko vem, da pač tako je, lahko to razčiščevanje prepučam moji podzavesti, v resničnem življenju pa se s tem ne obremenjujem. Ampak za takšen pristop moraš biti že precej natreniran (dati skozi velika razočaranja in spopadanj z njimi). 🙂

Dovoli si torej, da čustvuješ, ker je to normalno.


?

Grda resnica je lepo napisala in zadela kar bistvo.Ostali tudi. Hvala.

Samo zase lahko vem, pri 2.osebi mi je tuje, nepoznano, neznano tak preobrat,obnašanje. Nedoumljivo.
Nasprtoje meni.

Kako naj prešaltam, da je oseba taka,ko pa jo imam rada in 25 let mi še vedno vstopa dobro o tej osebi, enostavno v meni ne pride do preklopa da ni taka. Čustveno to boli, kako skozi ta preklop? Kot bi ji delala krivico, ker nisem poznala hudobne prikrite maske.

Želim se osvoboditi te osebe, jo izbrisati, kot da je ni bilo. Saj če jo ohranim, bom samo okupirana z žalostjo cel dan in do pravih zaključkov ne bom prišla. Ker ne vem resnice, se ne bi več mučila z iskanjem odgovorov,ki jih ne poznam,jih samo ta oseba, če se zaveda.

Ne želim jo imeti več rada, niti sovražiti, nič,kot da je nisem nikoli poznala. Je kdo dosegel to? Kako? 🙁

Za nazaj itak ne moreš nič spremeniti. Za naprej pa pomaga, če opazuješ tudi, kako se ljudje vedejo do drugih, ne samo do tebe. Veliko ljudi se do svojih najbližjih in ljubih obnaša znatno drugače kot do vseh ostalih in zato njihovih slabših lastnosti ti ne doživljajo na lastni koži. Ampak kadar pride do spora ali kake druge neljube situacije, zaradi katere nisi več med njimi najljubšimi ljudmi, se bodo pa tudi do tebe začeli vesti tako, kot so se že ves čas do vseh ostalih. Če ti kaj pomaga in ti je v uteho, je tvoja trenutna situacija lahko znak, da so te ti ljudje nekdaj dejansko imeli radi in si jim bila blizu, samo zdaj jim nisi več. Torej prejšnja naklonjenost ni bila lažna. Taka dinamika se dostikrat pokaže med družinskimi člani, ki se že celo življenje poznajo (tete in nečaki, brati in sestre itd.)

Ne vem, če si sama v takšni situaciji, ampak zgoraj opisano ni redek pojav.

Točno zdaj sem v tem. Besna sem sama nase, da sem bila tako neskončno neumna, da sem se tako malo cenila, pustila finančno in čustveno izkoriščat enemu navadnemu ku..irju, lažnivcu, manipulatorju. Govoril mi je, da se mi blede, se motim, dokler ga nisem dobesedno dobila. Dober tek, dotična natakarica, tebi in tvojem fantu, ko se trikrat starejši lažnivec slini po tebi. Od zdaj naprej ga kar ti financiraj, od mene ne dobi ničesar več. Navadna kešpi… je, ti pa tudi, samo še ne veš, kaj te čaka. Želim vama vse, kar si zaslužita. Kar začni varčevat, da mu boš pokrila dolgove za neplačevanje preživnin, nakupe na puf in da ne bo več škrbast, mu lahko vsak za sprednje zobe zobozdravnika plačaš. Neža in Tomažek, vse kar si zaslužita, vama želim – nič več vajina sponzorka.

Maske so jebene, samo moreš se vprašat tudi za svojo krivdo, zakaj, je ta človek tako explodiral, ko si njmanj pričakoval. Noben ni neomadeževan. Za sebe sem se dostkrat spreševal, kako je možno, da me nekateri prenašajo in v bistvu pričakoval explozijo, samo, pač, zoprno je, če nisi stalno pripravljen.
Itak, sledi odklop v vseh pogledih, naj se jebe kdo se hoče s svojmi zmarami, ki jih recimo določen čas skriva,…. porediraš in greš dalje.

Samo v razmislek. Stvari niso nikoli črno bele, in ni nujno, da je ona zadevo doživljala enako, kot ti. Mogoče si iz njene perspektive ti tista, ki je bila hudobna in si ti tista, ki je razočarala. Tako da mogoče razmisli še o tem.

Drugače pa, redkokatera razmerja (najsibodi ljubezenska ali prijateljaska, sorodstvena so žal izjema) trjajajo za zmeraj. Ko se nekaj konča pač greš naprej. Razmišljati o tem, zakaj so se stvari končale in to obžalovati na dolgi rok ni preveč smiselno. Nauči se nekaj iz tega, dvigni glavo in pojdi naprej.

Dejansko ti te osebe nisi poznala. Spoznala si jo ga zdaj v novi luči. Morda je bila ta oseba nekoč nekje iskrena vendar dvomim, iskrenost pomeni tudi izražanje čustev. Tudi če te nekaj moti, nervira pri nekom, ne držiš tega 20 let v sebi in potem izbruhnes. Da nekaj držiš tako dolgi v sebi je samo pokazatelj nekega interesa (interes je lahko karkoli) ki se je izpel torej ga ni več in ni več potrebe po maski. Iskreni ljudje, ki so v nekem odnosu iskreno tudi s srcem pokažejo tudi svoje slabosti in znajo pokazati tudi na slabosti tistega s katerim so v nekem čustvenem odnosu (sorodniki, prijatelji, partner itd..) na različne načine (ga s kritiziraš kadar v nečem pretirava , morda v jezi rečeš kaj kar v resnici ne misliš čisto tako, se tudi ne strinjaš vedno z njim, se tudi pregovorjas in verbalno meris misice itd.. In obratno znaš priznati svoje zmote, napake, se opravičiti itd.. Itd.) vendar ga imaš rad in on tebe.
Človek ki je neiskreno z nekom v čustveni vezi, ti bo pa dajal občutek da je skoraj vedno vse ok in da je vse super duper ker je kalkulator na dveh nogah.
Zdaj ko si spoznala se to drugo novo- staro osebo se lahko odločiš jo ga boš imela rada ali pač ne.
Težko pa izbrišeš ljubezen ali čustva do osebe, ki si jo kot tako kakršna se ti je predstavila v nekem odnosu, kar čez noč, pa čeprav zdaj veš da je bila lažna se ti je nekoč zdela ta oseba se kako resnična.

Se strinjam, ko pravite, da prizadanejo osebe, ki jih imaš rad, so ti blizu. Ampak žal je to naša percepcija odnosa. Bolj si želimo (verjamemo), da je tako, v resnici pa ni, in tega nočemo (ali ne znamo) videti.
Seveda imam tudi jaz podobno izkušnjo, ko prijateljstvu (odnosu) nameniš veliko sebe, pa tudi časa in še kaj zraven. Ko zaupaš! Ko veš, da je temelj zaupanje in gradiš. In potem izveš, da tebi pa ni bilo zaupano. Kaj se je meni takrat zgodilo? Podrla se je hiša, ki sem jo gradila sama, na svoji strani. Druge strani ni bilo, zato se je podrlo.
Mene ni bolelo, da nisem vredna zaupanja, tudi čas porabljen ne, še manj denar. Ampak, še danes se čudim, da oseba, ki tako ljubi resnico (tako sama pravi) v bistvu svoje odnose gradi na laži, zavajanju, in še čem. Ampak, to ni moj problem.
Pa se vprašajmo, zakaj pa ljudje počnejo to kar dajo, lažejo, zavajajo, hlinijo prijateljstvo? Zato, ker imajo neke koristi. Čisto preprosto je to.
In, vsaka šola nekaj stane. :)))

Torej tudi ti imaš ljudi rada na podlagi njihovih lastnosti in posledično dejanj? A potem tudi, če bi sama sebi naredila dejanje, za katerega bi se kasneje izkazalo da ti škodi, se od takega spoznanja naprej ne bi več imela rada?

Torej, morala bi pri sebi razčistiti kaj sploh pomeni imeti rada, potem ali imaš rada ljudi ali njihove lastnosti in tako naprej do zdravega/pravilnega odpuščanja.

Tega pa ne boš mogla pravilno napraviti prej preden se ne poučiš, kakšna so osnovna pravila bivanja. Kajti nepoznavanje le teh je vzrok vsem posledicam (samo)nesreč v medsebojnih odnosih.

To je tako, kot bi na cesto šla avto vozit pa ne znaš ne desnega pravila, stop znak pomeni španska vas, znak za križišče pomeni da je cerkev blizu,……….., posledično bi se z nekom zaletela. Potem bi pa trdila, da tega voznika/ce na cesti nočeš več videti ker je on/a kriv/a da sta se zaletela/i.

Malo morgen…

Evo avtorica dokaza, kako največja večina ljudi sploh ne loči osebe od njenih lastnosti. To je tako običajno, da je že popolnoma normalno.

Pravilno pa bi bilo zapisano: dejansko ti nisi poznala vseh lastnosti te osebe. Spoznala si še eno njeno lastnost.

Hej tagrda, a si ti z onetom ali si druga?

Če izhajam iz tega da me je okrog očrnila in natrosila grde, potem lahko povem nekaj kar nikoli ne bi.
Vse moje nasvete in to življensko pomembne je uporabila ter se nečesa rešila, kar se sama ne bi. Mene pa prikazala kot najslabšo osebo, hudobno in vse kar nisem. Tistim ki me je očrnila, pa jim ni povedala, da ji zaradi mene gre bolje v življenju, ne zaveda pa se da ji ti ljudje ne bi pomagali.
Zelo me je prizadela.
Vesels sem, da ji nisem nič dolžna, ker mi nikoli ni pomagala, tudi ko sem jo prosila, takrat sem šla skozi to. Imela sem jo zelo rada in jo imam preveč. Bo pa tudi to šlo, le več časa rabim.
Boli me, da se je lažno predstavljala za prijateljico in z velik P podpisovala.


Izbrisati jo zagotovo ne boš mogla nikoli. Zgodilo se je in to z enim ključnim namenom- da se kaj naučiš o sebi. Vsaka izdaja ljubljene osebe zagotovo boli. A ko boš pogledala z drugega zornega kota, bo bolečina slej ko prej odšla, ostala ti bo pa zmožnost pogledat ljudem za njihove maske. Opazuj dejanja, zagotovo so že prej bila pri tej osebi, le ti jih nisi bila pripravljena videt..

Če izhajam iz tega da me je okrog očrnila in natrosila grde, potem lahko povem nekaj kar nikoli ne bi.
Vse moje nasvete in to življensko pomembne je uporabila ter se nečesa rešila, kar se sama ne bi. Mene pa prikazala kot najslabšo osebo, hudobno in vse kar nisem. Tistim ki me je očrnila, pa jim ni povedala, da ji zaradi mene gre bolje v življenju, ne zaveda pa se da ji ti ljudje ne bi pomagali.
Zelo me je prizadela.
Vesels sem, da ji nisem nič dolžna, ker mi nikoli ni pomagala, tudi ko sem jo prosila, takrat sem šla skozi to. Imela sem jo zelo rada in jo imam preveč. Bo pa tudi to šlo, le več časa rabim.
Boli me, da se je lažno predstavljala za prijateljico in z velik P podpisovala.
[/quote]
Kot sem sumila zadaj je bil nek interes.
Kadar v igri ni iskrenih čustev se maske toliko dlje lažje nosijo.
Storiti nimaš kaj veliko. Zdaj veš da ta oseba ni vredna tvojega zaupanja. Kaj si okolica misli o tebe pa se ne sikiraj. Ljudje vedno kaj mislijo. Vcas dobro, Vcas slabo, Vcas nekaj vmes.

Evo avtorica dokaza, kako največja večina ljudi sploh ne loči osebe od njenih lastnosti. To je tako običajno, da je že popolnoma normalno.

Pravilno pa bi bilo zapisano: dejansko ti nisi poznala vseh lastnosti te osebe. Spoznala si še eno njeno lastnost.

Hej tagrda, a si ti z onetom ali si druga?
[/quote]
Osebo zgradijo ravno lastnosti ki jih ima in dejanja ki jih stori.
Kerim onetom in kera druga.? Dont Get it?


Kot sem sumila zadaj je bil nek interes.
Kadar v igri ni iskrenih čustev se maske toliko dlje lažje nosijo.
Storiti nimaš kaj veliko. Zdaj veš da ta oseba ni vredna tvojega zaupanja. Kaj si okolica misli o tebe pa se ne sikiraj. Ljudje vedno kaj mislijo. Vcas dobro, Vcas slabo, Vcas nekaj vmes.
[/quote]

Ti si zelo prijazna in rada pomagaš.
To kar si pisala mi je vse tuje in ne bi skužila, ker se tega ne poslužujem, sem antitalent.

Preberi intervju v zadnji reviji Zarja z 98-letno Normo Miller.
“Morala sem se odločiti, kaj je dobro zame.Tega kar ni, se ne bom dotaknila!”
“Na koncu gre samo zato, kaj te osrečuje”.

Odpikaj tiste, s katerimi imaš slab odnos.Bodi egoistična in glej, da bodo stvari tudi tebi v korist.
Rada se imej in se nauči delati tudi zase in sebi v prid.

Ti si zelo prijazna in rada pomagaš.
To kar si pisala mi je vse tuje in ne bi skužila, ker se tega ne poslužujem, sem antitalent.
[/quote]
Tudi jaz se nikoli ne grem igric z ljudmi ki jih imam rada, ker če imaš nekoga rad se ne igraš z njim.
Čim so v igri igrice je to alarm 5 stopnje. To si zapomni v bodoče. Taki ljudje so sumljivi (kalkulator na dveh nogah) in se jih ne sme preblizu spustiti. Če opaziš da se igrajo tudi z drugimi (npr. S partnerjem, družino,prijatelji na kratko s tistimi, ki so ali naj bi jim bili blizu) vedi da se tudi s teboj.

Živjo,
nevem če ti bo to kaj pomagalo ampak vseeno,sam imam ob sebi že celo živlenje osebo,ki zna biti zelo dobra do drugih,še preveč,obenem pa pri tej osebi pridejo zelo slaba obdobja,ko me spravi čisto na dno,sama pa se spremeni v čisto drugo osebo in je skoraj neprepoznaš.Včasih je prav hudo to prenašat,ampak ravnotako,kot pri tebi se pojavijo spomini na tiste dobre stvari in slabe pozabim.
Od nekdaj se sprašujem,kaj je temu vzrok,sprožilec za taka slaba dejanja,sem to jaz,je kdo drug,se mu je kaj slabega zgodilo o čemer noče govoriti in zdaj znaša jezo name,kaj drugega?Rad bi le odgovor na vse to,ampak ga enostavno nemorem dobiti,ker se oseba o temle noče pogovoriti,ubistvu se noče o ničemer.
Če je možno se poskusi s to osebo pogovoriti in priti do odgovorov,pa čeprav znajo biti včasih boleči.
Sam jih nemorem dobiti in ravno zato se mi večkrat pojavi občutek krivde,da sm za to kriv jaz,mogoče pa sploh nisem…in ker ne najdem odgovorov o tem stalno razmišljam in to me žre..

Obenem pa mislim sem tudi na nasprotni situaciji,kot si ti.
Mislim,da sem ta občutja,ki jih doživljaš ti povzročil tretji osebi in ti povem še kako doživljam to s svoje strani.
Ta oseba je od mene hotela nekaj kar sem ji hotel dati,ampak zaradi razpleta okoliščin nisva nikoli do tega prišla,enkrat zaradi moje krvide drugič zaradi njene,…sam imam verjetno čisto drug pogled na nastalo situacijo,kot ga ima ta oseba.Uglavnem,ker se je ta stvar vlekla precej časa,sem začel misliti,da z menoj manipulira in sem v trenutku jeze naredil veliko napako,(s tem kar sem naredil pa moj namen ni bil da bi osebo prizadel,ravno nasprotno,ampak sem si zadevo razlagal drugače,kot jo je verjetno razumela) za katero sem se zavedel,ko je bilo že prepozno.Verjetno pa tudi ta oseba na to gleda tako,kot bi jaz manipuliral z njo,lahko pa je čisto nekaj drugega,spet nevem,spet sem brez odgovorom in se žrem…rad bi se pogovoril,da bi lahko oba šla naprej z živlenjem,ampak sam neupam načeti pogovora,ker mislim da sem že tako preveč silil v to osebo in jo na koncu še prizadel in verjetno je enakega mnenja kot ti in z menoj noče več nič.
Nekako sm čisto na mrtvi točki,saj še vedno nevem na kateri strani je krivda,sem pa prepričan,da bi pogovor pomagal obema in naredila korak naprej,skupaj ali posebej.

Jaz bi ti še enkrat predlagal pogovor če je le mogoče.
Lp pa vso srečo


Osebo zgradijo ravno lastnosti ki jih ima in dejanja ki jih stori.
Kerim onetom in kera druga.? Dont Get it?
[/quote]

Tole pa ne bo držalo! Poglej na primeru: avto= barva, guma, steklo, pločevina,…. A ne da ni res? temveč je res, da je avto iz pločevine ki je pobarvana, njegove pneumatike so iz drugačne gume kot cevi pri njegovem motorju……….

Enako je pri ljudeh, ljudje smo sestavljeni iz telesa, razuma, čustev in duše. Vsak človek pa ima različno oblikovane ENAKE sestavne dele, ki tudi različno funkcionirajo…
Še z dušami je tako, pa niso materializirane niti ne porabljajo materializirane energije.

Pa še nekaj sem opazila tudi pri avtorici; “ti si prijazna…” Kakor da neprijazna oseba pa nerada pomaga, ali pa, sprejemam samo prijazno pomoč…

Ah ja, narcisoidna psihopatija kaj je že to?:-)

Ni mi jasno ali sta “grda resnica real one” in “grda resnica”, ena oseba.

New Report

Close